Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Αγαπημένη Σειρά Animation (μη anime) Τοπ 10


  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#16 filmmusic

filmmusic

    Starting...

  • Members
  • 439 posts
  • LocationAthens

Posted 12 June 2012 - 15:07

The Raccoons (που ειχαν και το καλυτερο τραγουδι μουσικης τελους σε οποιαδηποτε σειρα animation)


ααα, σε παρακαλώ.. το καλύτερο τραγούδι τέλους το είχε το Ulysses 31. :hehehe:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=s5n4pSkgJtY[/youtube]
Παρακαλώ να είστε λίγο πιο ΕΥΓΕΝΙΚΟΙ όταν μιλάτε με αγνώστους στο internet.

#17 Spaceman

Spaceman

    Commander from Hell

  • Members
  • 338 posts
  • LocationPeiraias

Posted 12 June 2012 - 20:57

Thundercats of course

#18 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 12 June 2012 - 21:00

αν και δεν ήμουν ποτέ και τόσο των ευροπαικών ή αμερικάνικων σειρών , καποια αγαπημένα μου ηταν τα
Thundercats
The smourfs
Dexter
Avatar: the last airbender
Tom & Jerry
Bob squarepants
Batman
South Park
Tim & Puba
Το μικρό μου πόνυ :P ( αν και αγόρι , μπορώ να πω ότι είχε πλάκα, το βλεπα μικρός)

Edited by GhostPrince, 12 June 2012 - 21:29.

フカフカ

#19 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 12 June 2012 - 21:14

Αγαπημένα ήταν πάρα πολλά... αλλά ξεχωρίζω
Nu Pogodi (Λατρείαααα!)
Tom & Jerry
Johny Bravo
Ed,Edd & Eddy
Courage the Cowardly Dog
Τζακ ο Πειρατής (το έπαιζε στο Fox Kids)
What's with Andy (Ο απίστευτος φαρσέρ!)

Berserk___Gatsu.jpg


#20 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 12 June 2012 - 23:18

α ξεχασα, και σαν γνησιος fan των Rescue Rangers, ειχα και εγω ερωτευτει μικρος την ποντικινα Gadget της οποιας η ηθοποιος (tress mcneille εκανε και τη φωνη του Τσιπ)..... :blush2:
να' ναι καλα οι ηθοποιοι τους που ακομα και τωρα δινουν τις φωνες τους.

ααα, σε παρακαλώ.. το καλύτερο τραγούδι τέλους το είχε το Ulysses 31. :hehehe:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=s5n4pSkgJtY[/youtube]


μπορει οντως να ειναι καλυτερο, αλλα συναισθηματικα το τραγουδι των Raccoons "Run with us" με ειχε σημαδεψει. ευτυχως που η γερμανικη μεταγλωττιση το διατηρησε ατοφιο.

Ρε τρελέ που τα θυμήθηκες αυτά τα έβλεπα κι εγώ, χαχα ε ρε αναμνήσεις!!! Ήταν κολληματικά αυτά ρε!


θυμαμαι ενα διαστημα βιντεοσκοπουσα καθε σαββατοκυριακο επεισοδια και ειχα μεινει απο βιντεοκασσετες. μαλιστα τσαντιζομουν οταν εχανα επεισοδια και ελεγα, παει δεν προκειται να το ξαναδω, μαλιστα τα ειχε επαναπροβαλλει και κοιτουσα να δω τα χαμενα επεισοδια, ιδιως της γατας και του σκυλου.

βεβαια μετα αποδειχτηκε αχρηστο αυτο, μιας και τα κατεβασα ολα απο τορρεντ και σε DVD ποιοτητα, ιδιως τα Animaniacs. αλλωστε στα Αγγλικα αξιζαν παρα στα Ελληνικα.
απο τις τελευταιες αναλαμπες του Mega στο παιδικο προγραμμα. που να ακουστουν στην παιδικη ζωνη τραγουδια της Bernadette Peters,ντιβας του Βroadway και γνωστη ως γατα Ριτα. κλαψ....

η παρακατω σκηνη απο Tokyo Movie Shinsha αρχες 90. η σειρα ηταν κανονικα για μεγαλους που εχουν δει πολλες ταινιες για να καταλαβαινουν τις παρωδιες. Ως εκ τουτου η προβολη της στην παιδικη ζωνη αλλης χωρας ηταν καταδικασμενη. και μαλιστα η τελικη ταφοπλακα ηταν η μεταγλωττιση του Star Channel


http://www.youtube.com/watch?v=zngffvsQfgU&feature=player_detailpage#t=147s

#21 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 13 June 2012 - 17:14

Avatar:The Last Airbender (το εχω δει πανω απο 5-6 φορες) και Legend Of Korra επεισεις!
Α ναι δεν με νοιαζει τι λετε μαρεσε και το Spongebob Squarepants.Χαχαχα ειχε πλακα το ατιμο!

Edited by Itachi Akatsuki, 13 June 2012 - 17:17.

mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#22 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 13 June 2012 - 20:03

η πρωτη σαιζον του Μπομπ ηταν οντως αστεια, μετα εγινε γελοια.

ωραιο και το South Park αλλα μου αρεσε περισσοτερο οταν ξενυχτουσα στο MTV για να βλεπω Beavis and Butthead. Οι αλλες σειρες του MTV δεν μου αρεσαν.

το αποκορυφωμα ηταν μαλιστα οταν πιαναμε για ενα διαστημα το δορυφορικο Sky απο την Αγγλια αρχες του 90. εδειχνε τα πιο προσφατα παιδικα και μαλιστα στο πρωτοτυπο. για την προ-Ιντερνετ εποχη αυτο ηταν οτι καλυτερο.

παντως αρκετα τα βλεπαμε με υποτιτλους. πλεον εχουν αντικατασταθει ολα απο τις μεταγλωττισεις, ακομα και τα Looney Toons. δεν καταλαβαινουν πως κανουν πολιτιστικο εγκλημα;
τις κλασσικες σειρες της Ντισνευ και της WB εδω στην πλειοψηφια τους στα Αγγλικα προβληθηκαν, για αυτο και ηταν τοσο ωραιες. στα Ελληνικα ουτε θα ασχολιομουν. ιδιως στην παρωδια και κωμωδια η μεταγλωττιση ειναι πολυ δυσκολοτερη απο το δραμα.

εξαιρεση καποια τοπικα καναλια. προσφατα ενα στη β,ελλαδα, το Dion, εδειξε παλια επεισοδια του Ποπαι. Μονο που φαινοταν το σημα του καναλιου Boomerang, ενω σε αλλο επεισοδιο ειχαν φιλτραρει το σημα του καναλιου για να μην φαινεται, μαλλον απο Cartoon Network. κατα τα αλλα ειχε ελληνικους υποτιτλους. τρομαρα τους! δεν καταλαβαινουν τιποτα.....

#23 filmmusic

filmmusic

    Starting...

  • Members
  • 439 posts
  • LocationAthens

Posted 13 June 2012 - 20:27

και εγώ σιχαίνομαι τις μεταγλωττίσεις. Αλλά πώς αλλιώς θα το καταλάβει το μικρό παιδάκι;
Βέβαια αναρωτιέμαι πολλές φορές πώς έβλεπα το Fraggle Rock μικρός με υπότιτλους..
Παρακαλώ να είστε λίγο πιο ΕΥΓΕΝΙΚΟΙ όταν μιλάτε με αγνώστους στο internet.

#24 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 13 June 2012 - 22:51

εγω ημουν 6-7 χρονων και καταλαβαινα το Muppet Show, το οποιο μαλιστα το δειχναν το βραδυ. υποτιμουν τη νοημοσυνη των παιδιων. κανονικα τωρα με το Ιντερνετ, τα κινητα και τους Η/Υ γενικοτερα ειναι η πιο καταλληλη εποχη για παιδικα με υποτιτλους. και ομως....

#25 Draculino

Draculino

    Pillar Man

  • Members
  • 59 posts
  • LocationKing's Landing

Posted 09 February 2014 - 00:53

χμ δεν ξέρω έχω πολλές που μου αρέσουν θα φτιάξω μια λιστούλα χωρίς να συμπεριλάβω μέσα adult cartoons πάντως όπως South Park ,Futurama κτλ (που τα λατρεύω).

  1. Αvatar :The Last Airbender
  2. Batman The Animated Series
  3. Animaniacs
  4. Justice League
  5. Phineas & Ferb
  6. Watership Down (the series)
  7. Duck Dodgers
  8. Star Wars :Clone Wars
  9. The Legend of Korra
  10. X-Men

HM:Tom & Jerry ,Dexter's Laboratory ,Tiny Toon Adventures ,Duck Tales και τα περισσότερα Looney Toons .


Edited by Draculino, 11 February 2014 - 13:38.


#26 luffy1908

luffy1908

    Starting...

  • Members
  • 285 posts

Posted 09 February 2014 - 12:18

Ninja Turtles καθε μεσημερι στο New Channel περιμενα να ξεκινησει...πρεπει να εχουν περασει 20 χρονια απο τοτε.

Εννοειται και thundercaats,looney tunes,tom & jerry.Γενικα παντως αρχες 90's ειχε φουλ προγραμμα με παιδικα στην tv τα ΣΚ.



#27 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 09 February 2014 - 12:47

Γενικα μου αρεσε να βλεπω ταινιες disney, οι παλιες ηταν πολυ πιο ωραιες απο τις σημερινες πχ Lion King, Toy Story, Μπαμπουλας AE, 101 Δαλματιας, Μπερναρ και Μπιανκα.

Τωρα απο σειρες μου αρεσαν κυριος απο το nickelodeon οπως Monsters, Rocket Power, CatDog, αλλα και απο cartoon network samurai jack, dexter, edd ed eddy, και αλλα πολλα θα μπορουσα να γεμισω ολοκληρες σελιδες :') Δυστυχως τωρα πια τα εχουν χαλασει ολα. 


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#28 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 09 February 2014 - 17:40

Πιο μικρός θυμάμαι να λατρεύω Looney Tunes αλλά με το καιρό άρχιζαν να χάνουν την μεγαλύτερη ομορφιά τους που ήτατο απροσδόκητο των πράξεων των χαρακτήρων. Ήξερες πως ο Bugs θα γλυτώσει κάνοντας αυτό και αυτό, ο Duffy θα την πατήσει και ο Taz θα σαλιαρίζει κυριολεκτικά.
Για αυτό αγαπημένο θα έβαζα το Duck Dodgers καθώς διατήρησε αυτά που μου άρεσαν ενώ διακομωδουσε τις αδυναμίες του concept. Δηλαδή σοβαρά σάτηρα, κωμωδία και Duffy στα καλύτερα του? I'm in!

Από πιο σοβαρά μου άρεσαν τα Ninja Turtles του 2004 με την πρώτη season να παίρνει άριστα αλλά μετά με κούρασε στην παράλληλη πραγματικότητα της επόμενης ενώ στην συνέχεια έχασα κάθε ενδιαφέρον.

Καλή δουλειά και σε Justice League πάλι στην πρώτη season και εξαιρετικός Joker μέχρι το τέλος.

Μια λίστα οπότε:
1) Duck Dodgers
2) Ninja Turtles 2004
3) Justice League
4) Looney Tunes
5) Thundercats
6) Dexter
7) Marsupilami, δεν νομίζω να είναι anime, αν είναι διορθώστε με.

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#29 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 07 April 2014 - 12:33

1. Gargoyles

 

Πωπω νόμιζα ότι ήμουν η μόνη που ήξερε για αυτή τη σειρά. Τη λάτρευα και συνεχίζω να τη λατρεύω. Χαίρομαι που υπάρχει και άλλος θαυμαστής!! :riiight:


30w46c0.jpg


#30 Zeroloke

Zeroloke

    Manwe

  • Members
  • 182 posts

Posted 07 April 2014 - 17:16

Duck Dodgers
DuckTales
Thundercats
The Black Corsair
Teenage Mutant Ninja Turtles
Thundercats
Star Wars: The Clone Wars
X-men
Dexter
Marsupilami
The House of Mouse
ολα ειναι αγαπημενα..!!