Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Comics - Γενική συζήτηση


  • Please log in to reply
441 replies to this topic

#16 JigokuNeko

JigokuNeko

    Anime Amateur

  • Members
  • 115 posts

Posted 03 October 2007 - 19:54

oui monsieur...:congrats:
οτι και να πει κανεις για τους Γαλλους, τα BD τους τα φροντιζουν με το παραπανω.
αν καποιος ξερει γαλλικα και ψαχνεται αξιζει να περασει μια βολτα απο το Καουφμαν στη Σταδιου η το fnac , αν μη τι αλλο τουλαχιστο για οφθαλμολουτρο.


#17 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 03 October 2007 - 20:00

θέλω και εγώ fnak... λες να υπάρχει κανα τορεντ;

#18 djagil

djagil

    Anime Fan

  • Members
  • 127 posts

Posted 03 October 2007 - 20:25

θέλω και εγώ fnak... λες να υπάρχει κανα τορεντ;

Τί εννοείς????????:oo::fromabove::emptyonexg1::nosey:
:fromabove:--> my chain <--:fromabove:

#19 dragoness_crysta

dragoness_crysta

    Hana Ishinomori

  • Members
  • 480 posts

Posted 03 October 2007 - 21:54

Σαν Κομικ με περιεχομενο και με μια ιστορια μιας ξενιτεμενης τσιγγανας, προτεινω το φαινομενο Ελ Νινιο....το τελευταιο τευχος θα βγει συντομα και η ιστορια ειναι καταπληκτικη με πολυ ωραιο σκιτσο και βασισμενο σε αληθινες καταστασεις.
Some of us fall...some of fly...most of live to try....'till the edge of forever....

Posted Image

Galbadia Hotel | Crysta's blog-handmade creations

#20 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 03 October 2007 - 21:54

για το comic όχι το φνακ.

#21 djagil

djagil

    Anime Fan

  • Members
  • 127 posts

Posted 03 October 2007 - 22:17

για το comic όχι το φνακ.


Αααα να σου πω τα μεγάλα καταστήματα στα κόμιξ λειτουργούν σπασμωδικα δηλαδή φέρνουν ότι να ναι έτσι μερικές φορές τυχαίνει να φέρουν διαμάντια... γενικά όμως τετριμένα... ας πο΄θμε ο παπασωτηρόυ ξαφνικά έφερε τα Flight άβυσσος...
:fromabove:--> my chain <--:fromabove:

#22 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 04 October 2007 - 02:17

Η Jemma Press λογικά όπου νά' ναι θα κυκλοφορήσει τον 2ο τόμο του Bone. Ελπίζω μόνο να αυξήσει τον ρυθμό από 'δω και στο εξής επειδή αν συνεχίσει να βγάζει έναν τόμο κάθε χρόνο, θα το τελειώσουμε στα γεράματά μας. Ένας Θεός ξέρει πως έχω κρατηθεί και δεν έχω διαβάσει ακόμα την αμερικάνικη έκδοση.

Σημειωτέον πως στην Ελλάδα ήρθε η προσεγμένη έγχρωμη έκδοση αντί της ασπρόμαυρης που εκδόθηκε αρχικά.


Επιτέλους,νόμιζα ότι ήμυονα ο μόνος που είχε ακριβώς αυτές τις σκέψεις.Πραγματικά έχω φρικάρει στην αναμονή,και να σκεφτείς ότι η σειρά έχει 10 τόμους.Με αυτό το ρυθμό,πιθανόν να γεννιέτε το πρώτο μου παιδάκι όταν θα τελιώνω τη σειρά.Και να συνεχίσω σε άλλη γλώσσα απ' την ελληνική που το διάβασα δεν το μπορώ,γιατί χαλάει όλη την αισθητική του πράγματος.Το ίδιο πρόβλημα έχω με το Waling Dead,που βλέπω την 6η έκδοση και σκέφτομαι μέχρι πότε θα περιμένω για να την πάρω.
Posted Image

#23 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 13 October 2007 - 21:22

Χθές αγόρασα και διαβάζω το πολύ ενδιαφέρον κόμιξ με τίτλο 'Y:The last man-Unmaned.Το σενάριο είναι ότι μια μέρα συμβένει κάτι και πεθαίνουν όλοι οι άντρες στον κόσμο,εκτός από έναν.Τώρα ο ένας και μοναδικός που απέμεινε από το αντρικό φύλο,προσπαθεί να μάθει τι συνέβει και να καταλάβει γιατί είναι ο μόνος που επιβίωσε.Τρομερά ενδιαφέρον,το συστίνω ανεπιφίλακτα.

Posted Image
Posted Image

#24 djagil

djagil

    Anime Fan

  • Members
  • 127 posts

Posted 14 October 2007 - 02:30

Χθές αγόρασα και διαβάζω το πολύ ενδιαφέρον κόμιξ με τίτλο 'Y:The last man-Unmaned.Το σενάριο είναι ότι μια μέρα συμβένει κάτι και πεθαίνουν όλοι οι άντρες στον κόσμο,εκτός από έναν.Τώρα ο ένας και μοναδικός που απέμεινε από το αντρικό φύλο,προσπαθεί να μάθει τι συνέβει και να καταλάβει γιατί είναι ο μόνος που επιβίωσε.Τρομερά ενδιαφέρον,το συστίνω ανεπιφίλακτα.

Posted Image


έχω μέχρι τον 8ο τόμο πό τους δυνατότερους τίτλους του είδους...
:fromabove:--> my chain <--:fromabove:

#25 Death_note

Death_note

    Biggest Fan.........

  • Members
  • 22 posts

Posted 26 October 2007 - 10:38

to The Waliking Dead its amazing!thanks for the post!:)
:blingeye2:Έτσι έχουν γίνει τα ματάκια μου απο τα πολλά anime.............

#26 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 01 November 2007 - 16:59

phantom το bone έγχρωμο τώρα βγαίνει και εξωτερικό ολόκληρο έχει βγει ασπρομαυρο τώρα γίνεται digital colouring είμαστε βέβαια 4 μηνάκια πίσω αλλά τι να κάνεις πάντως η ελληνική έκδοση είναι παραδόξως καλύτερη της αγγλικής... αυτά


Αργοπορημένα μεν, αλλά ας απαντήσω.

Στα αγγλικά έχουν κυκλοφορήσει 5 τόμοι και ετοιμάζεται ο 6ος. Βγαίνει ένας κάθε εξάμηνο, και ο 9ος (και τελευταίος) θα κυκλοφορήσει το 2009.
Στην Ελλάδα μόλις βγήκε ο 2ος και αν συνεχίσουν να βγάζουν ένα τεύχος το χρόνο, θα τελειώσουμε το 2014. Τύφλα νά' χει το Hellsing Ultimate δηλαδή:terror2:

Ένας Θεός ξέρει πως έχω κρατηθεί και δεν έχω διαβάσει ακόμα την αμερικάνικη έκδοση.

Τελικά δεν κρατήθηκα, αγόρασα ολόκληρο τον τόμο...

E5VV38U.jpg


#27 steliospal

steliospal

    How far to paradise

  • Members
  • 200 posts

Posted 06 November 2007 - 20:02

Παιδιά ένα είναι το κόμικ....sandman... Δεν ξέρω πόσοι απο εσάς το ξέρετε και πόσοι το έχετε διαβάσει. Εϊναι απο τα κλασσικά που πρέπει να διαβάσει ένα άτομο που αγαπάει τα κόμιξ.Ο Neil Gaiman είναι απλά απο τους καλύτερους σεναριογράφους αυτή τη στιγμή στο χώρο. Ορίστε μερικές εικόνες
Posted Image
Posted Image
Posted Image
υπογραφή εκτός κανονισμών

#28 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 06 November 2007 - 23:15

x 60454060000000000000000 πως θα γίνει να το βρώ ρε συ!!!!

#29 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 07 November 2007 - 13:01

Sandman F T W
τα έχω όλα μα όλα.δεν έχω αφήσει sandman related τομο για sandman related τόμο ''άσπαστο''. οποιαδήποτε σχόλια περιττευουν για αυτή τη σειρά... just respect...:nod::nod::nod:

@Erisabetsu: Λογικά σε όποιο κομιξάδικο και να μπείς θα το βρείς.. εκτός από τους standard 10 τόμους (με το Endless Nights 11) έχει κυκλοφορήσει και η υπερ-λουξ συλλογή "Absolute Sandman". Πιο συγκεκριμένα:

DC Comics is proud to present this comics classic in an all-new Absolute Edition format. The first of four beautifully designed slipcased volumes, The Absolute Sandman Vol. 1 collects issues #1-20 of The Sandman and features completely new coloring, approved by the author on the first 18 issues, as well as a host of never-before-seen extra material including the complete original Sandman proposal, a gallery of character designs from Gaiman and the artists who originated the look of the Sandman, and the original script for the World Fantasy Award-winning The Sandman #19, "A Midsummer Night's Dream," together with reproductions of the issue's original pencils by Charles Vess. Also included are a new introduction by DC President and Publisher Paul Levitz and an afterword by Gaiman.


Posted Image

Spoiler: &#33909


#30 Sandman

Sandman

    Anime Freak

  • Members
  • 377 posts

Posted 07 November 2007 - 18:32

Να πω μόνο ότι ο πρώτος Absolute Volume 1 είναι ασήκωτος.Ζυγίζει τουλάχιστον 6-7 κιλά :D