Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 3 votes

Gundam Unicorn


  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#61 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 24 July 2013 - 18:51

*orgasm* θα χαρούμε όταν με το καλό βγει. Τη λάτρεψα τη διάρκεια, αρκετά μεγαλύτερο απτα προηγούμενα :3

Ανυπομονώ να ρίξω rewatch σε όλα όταν μας έρθει :D


フカフカ

#62 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 20 November 2013 - 15:07

Youtube Video


LfNX0dh.png


#63 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 21 February 2014 - 18:03

Youtube Video

 

Spoiler: What is this I don't even...


LfNX0dh.png


#64 freak27

freak27

    Sparking

  • Members
  • 622 posts

Posted 24 August 2014 - 16:46

Υπαρχουν καπου οι ταινιες σε πολυ καλη ποιοτητα 1080p?? Εννοω 5-6GB η καθε ταινια, οχι ολες μαζι!


Posted Image

#65 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 24 August 2014 - 16:51

http://coalgirls.wakku.to/torrents/%5BCoalgirls%5D_Mobile_Suit_Gundam_Unicorn_%281920x1080_Blu-ray_FLAC%29.torrent


LfNX0dh.png


#66 freak27

freak27

    Sparking

  • Members
  • 622 posts

Posted 24 August 2014 - 17:00

Σευχαριστω πολυ!!


Posted Image

#67 Dark_Angel

Dark_Angel

    Emissary Of Death

  • Members
  • 254 posts
  • LocationSomewhere over the rainbow

Posted 24 August 2014 - 19:06

Η καλύτερη ποιότητα CoalGirls...


Shaltear%20%28Full%20Background%20Sig%29

 


#68 freak27

freak27

    Sparking

  • Members
  • 622 posts

Posted 11 September 2014 - 22:02

Ου καλα το βλεπω με Motion Plus ενεργοποιημενο και φευγουν δακρυα συγκινησης!!


Posted Image

#69 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 21 February 2016 - 16:35

http://www.nagoyatv.com/gundam-unicorn/

 

http://www.animenewsnetwork.com/news/2016-02-20/gundam-uc-anime-gets-tv-broadcast-with-new-opening-ending-themes/.98914

 

Το Unicorn γίνετε TV series με extra footage και νέα OP/ED.


LfNX0dh.png


#70 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 21 March 2021 - 00:35

Είδα σήμερα το 1ο ova, not bad, glorious animation, καλό εισαγωγικό επεισόδιο. Βέβαια δεν έχω δει το Char's, ελπίζω να μην έχω κάνει μεγάλο λάθος!  :cry5:

Το έχει το netflix και λέω ενδιαφέρον, πάντα ήθελα να το δω ή τώρα ή σε δέκα χρόνια πάλι.


rsrGbGx.gif

#71 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 01 April 2021 - 01:25

Προσωπικά μου άρεσε πολύ το Unicorn, ειδικά σε μερικές σκηνές κάγγελο η τρίχα, αλλά όντως πρέπει να δείς char's counterattack γιατί πρώτον spoilers, δεύτερον έχεις χάσει το υπόβαρθο.

Υποθέτω ότι έχεις δει original Gundam, Zeta, ZZ, Stardust memory


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#72 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 April 2021 - 09:19

ΛοΛ όχι, μόνο το 0079 και ναι όντως χρειάζεται να τα δεις. Το διαπίστωσα γιατί κάνει αρκετές αναφορές σε προηγούμενα γεγονότα που δεν θυμάμαι καν να τα έχω δει στο 0079 (ή έστω σε κάποια άλλη σειρά που να έχει σχέση με το συγκεκριμένο story).

Μου έχουν μείνει τα δύο τελευταία θα τα δω απλά όποιος θέλει να το δει θα πρέπει να κάνει τον κόπο να δει τις προηγούμενες σειρές. Θα έχει περισσότερο context και θα ευχαριστηθεί περισσότερο την ιστορία.

Είχα hyperαριστει άπειρα για το unicorn από το glorious animation και είπα νταξ δεν πειράζει (επίσης δεν μπορούσα να δω 100+ επεισόδια για να δω το συγκεκριμένο ova).

Νταξ, μλκ, βιάστηκα, δεν είναι ότι βγήκαν και χτες, ΠΕΡΑΣΑΝ 10 ΧΡΟΝΙΑ (γρήγορα τα χάπια μου  :bike: :fromabove: ).

 

Τέσπα, την σειρά την έχεις δει, όλοι λένε δεν αξίζει, είναι το ίδιο πράμα στην ουσία απλά με λίγες σκηνές παραπάνω που δεν έχουν και ιδιαίτερη σημασία.


rsrGbGx.gif

#73 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 05 April 2021 - 16:05

Bump

 

Είδα και τα τελευταία δύο. Δεν ξέρω μετά το ginga densetsu με το οποίο υποσυνείδητα το συγκρίνω, το μήνυμα που θέλει να περάσει στο τελευταίο ova μου φαίνεται κάπως ρηχό.

 

Spoiler:
 

 

Τεσπα αρκετά καλό, μέγα λάθος που δεν είχα δει τα προηγούμενα, ίσως συνεχίσω με αυτά για να ξεπλύνω την ντροπή.  :beaten:


rsrGbGx.gif

#74 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 07 April 2021 - 16:34


 

Spoiler:
 

 

 

Spoiler:


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear