Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * - - 2 votes

Favorite anime OP/End song...

#openings #anime-openings

  • Please log in to reply
667 replies to this topic

#646 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 20 May 2020 - 22:26

Από περιέργεια μπήκα να δω αν ζουν και κάνουν ακόμα releases, ένα δάκρυ κύλησε!  :if:

φάνηκε με την έλευση των streams και του CR ποιοι είναι οι πραγματικοί fansubbers.

 

Λοιπόν, το πρώτο έπρεπε να υποτιτλιστεί, μιας και σε Αμερική δεν πρόκειται να βγει. Όσο για το δεύτερο, τι Κατριέλ Λέυτον και χαζομάρες....

 

Youtube Video

Youtube Video



#647 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 22 May 2020 - 00:43

στο πρώτο ευτυχώς υπήρχε η εισαγωγή μεταφρασμένη στο κλιπ των Angerme, oπότε μόνο το τέλος χρειάστηκε

 

Youtube Video

 

το δεύτερο από τα κλασσικά αριστουργήματα, δυστηχώς όχι στην Ελλάδα. Πάλι καλά που δείξαν τον Ντεμετάν τουλάχιστον.

 

Youtube Video



#648 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 23 May 2020 - 20:35

Ως υποχρέωση σε όλους που αγαπήσαν τη σειρά, άλλο ένα:

 

Youtube Video



#649 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 23 May 2020 - 21:34

Youtube Video


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#650 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 25 May 2020 - 01:37

Αυτά δεν πάει να τα μεταφράσω στα Αγγλικά! Μόνο τα Ελληνικά αφήνω

 

Youtube Video

Youtube Video



#651 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 17 June 2020 - 22:22

Ξαναβλέπω τώρα το Βενιαμίν μετά από σχεδόν 20 χρόνια και μου άρεσε η εισαγωγή. Μπορει βεβαια να υπάρχει προκατάληψη στο ότι ο τερματοφύλακας πρέπει να είναι χοντρός, τουλάχιστον όμως παίζει και κορίτσι μαζί με τα αγορια μπροστα σε κοινό.

 

Youtube Video



#652 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 10 July 2020 - 22:32

H σειρά είχε την ατυχία να πέσει στη Μάγια τη Μέλισσα στην Ευρώπη , ενώ είναι 5 χρόνια παλιότερη και έτσι δεν έτυχε της ανάλογης φήμης. Επαιξε ρόλο πως και από τα συνολικά 117 επεισόδια, μόνο τα 65 δείξαν και βασίζονται στην αμερικάνικη έκδοση. Και όχι μόνο αφαιρέσαν τις δραματικές σκηνές αλλά αλλάξαν και το σενάριο μιξάροντας τις δύο σειρές του 1970-71 και 1974.

Τώρα καταλαβαίνω γιατί ένας συγκεκριμένος χαρακτήρας στο manga της Νανα που λάτρευε τη σειρά αυτοκτόνησε....Πραγματικά δεν νομίζω να άντεχα να τη δω οταν ήμουν μικρός και μάλιστα ατόφια στα Ιαπωνικά.

 

Youtube Video



#653 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 15 September 2020 - 23:50

-Εγω εβλεπα Καντυ Καντυ.

-Εγω εβλεπα Μαζινγκερ και Γκετερ Ρομπο.

-Υπαρχει τιποτα που ενωνει αυτα τα δυο;

-Αυτη η σειρα. Σε μανγκα για κοριτσια του Γκο Ναγκαι, με μουσικη Takeo Watanabe, Mitsuko Horie και στιχους  Go Nagai

 

Youtube Video



#654 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 16 September 2020 - 11:44

Θα χε πιο πολύ πλάκα να είναι super robot αντί σκέτο maho shojo ή ακόμα καλύτερα συνδυασμός! 


rsrGbGx.gif

#655 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 16 September 2020 - 14:37

Θα χε πιο πολύ πλάκα να είναι super robot αντί σκέτο maho shojo ή ακόμα καλύτερα συνδυασμός! 

 

ενα επεισόδιο έχει πάντως ρομποτ παιχνίδια που γίνονται τεράστια και κυνηγάνε ένα παιδί! Και ένας δράκος με δύο κεφάλια στον κοσμο του βιβλιου πιο πολύ δεινοσαυρο απο γκετα ρομπο θυμιζει.

 

Και μου φαίνεται είναι το μονο maho shojo που υπάρχουν ecchi σκηνες με δασκαλα φτιαγμένες για το αγορίστικο κοινο πιο πολυ. Ευτυχώς μονο στην αρχή, μετά συμμαζεύεται κάπως.



#656 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 23 September 2020 - 00:10

To Οne Piece των 70s!Μουσική επιμέλεια  ο γνωστος Karel Svoboda για την ευρωπαικη έκδοση

 

 

Youtube Video

 

Youtube Video



#657 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 24 October 2020 - 15:01

Άλλο ένα γνωστό στην Ευρώπη

Youtube Video


#658 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 08 February 2021 - 23:56

παλι καλά που βγήκε σε dvd στα Ιταλικά μιας και θεωρούνταν για 30 χρόνια χαμένη σειρά, δυστηχώς όμως χωρις την ιαπωνική εισαγωγή και τίτλους τέλους. Νομίζω από τις καλύτερες ερμηνείες της Μιτσουκο Χορι.

 

Youtube Video



#659 Emiya

Emiya

    Anime Fan

  • Members
  • 175 posts

Posted 09 March 2021 - 23:07

digimon 2020 end 2

Youtube Video
ka-wa-ii :P

 

steins;gate 0 op 2

Youtube Video

 

mob phycho ops 1, 2

Youtube Video

Youtube Video

 

yakusoku no neverland op

Youtube Video



#660 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 14 March 2021 - 21:35

Στο τελευταίο ιδίως μου βγήκε η πίστη....

 

Youtube Video

Youtube Video

Youtube Video