Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 4 votes

Evangelion: 3.0 : You Can (Not) Redo


  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#1 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 26 August 2011 - 19:18

Evangelion: 3.0 You Can [Not] Redo
ヱヴァンゲリヲン新劇場版: Q

Posted Image


To studio Khara επιβεβαίωσε ότι η ταινία Evangelion Shin Gekijō-ban Q Quickening που αποτελεί την τρίτη κατά σειρά ταινία στην τετραλογία των ταινιών Rebuild θα κάνει πρεμιέρα στην Ιαπωνία το Φθινόπωρο του 2012 και συγκεκριμένα στις 17,11,2012.

Ο τίτλος της ταινίας αρχικά αποκαλύφθηκε με ένα teaser το οποίο προβλήθηκε στο τέλος της κινηματογραφικής προβολής της δεύτερης ταινίας. Το "Q" ή "Kyū" στον τίτλο της τρίτης ταινίας είναι ένα λογοπαίγνιο στα Ιαπωνικά. Οι υπότιτλοι των τριών πρώτων ταινιών είναι τα ονόματα για τα τρία κλασσικά ρεύματα (Jo-Ha-Kyū or Introduction-Exposition-Climax) της Ιαπωνικής παραδοσιακής μουσικής όπως η gagaku και η Noh (ότι του φανεί του λωλοστεφΑnnή :P).

Κοινώς φέξε μου και γλίστρησα και οι πλην της Ιαπωνίας θα πεθάνουμε στην αναμονή μέχρι να δούμε την τρίτη ταινία. Κάτι μου λέει ότι πιο εύκολα θα γίνει το 3rd Impact irl παρά θα το δούμε εμείς στις οθόνες μας. Ελπίζω μόνο αυτήν την φορά να δούμε Kaworu γιατί εδώ και δύο ταινίες μου τον κουνάει σαν το δόλωμα ο Anno και όλο με τρολλάρει. Και να τον να ποζάρει στο σεληνόφως αμέριμνος και να τον να κάνει τις βαριές δηλώσεις για τον Shinji και πάει λέγοντας και κλαίγοντας. Και μετά τίποτα :bahhh: βλέπουμε την Rei να είναι συναισθηματική. *tsun*

~Τrailer~

Youtube Video


~Οfficial Site~
~ANN~
~Anidb~




#2 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 26 August 2011 - 19:23

Όσα eyepatch και να βάλει η χτικιάρα τη θεά δεν τη φτάνει...

ΟΥΣΤ~

xbJ3b2w.jpeg


#3 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 26 August 2011 - 19:29

Spoiler: OLD AND BUSTED


Spoiler: NEW HOTNESS


well δεν έψαξα και πολυ για να βρω τις Pic...xd

qzMHWHd.png


#4 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 26 August 2011 - 19:31

Posted Image

~ I' m in spaaaaaaaace~

An Anno and Gabe collaboration obviously. XD



#5 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 26 August 2011 - 19:36

Posted Image

~ I' m in spaaaaaaaace~

An Anno and Gabe collaboration obviously. XD


Και ο Kaworu συνεργάζεται με τον Hitler στο Φεγγάρι :canthelp:

Btw από ότι βλέπω στην Wikipedia το Jo-Ha-Kyū δεν αναφέρεται μόνο σε παραδοσιακή μουσική.
phmava.php

#6 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 26 August 2011 - 20:57

Φθινόπωρο 2012? Μάαααλιστα. Έχουμε να αργήσουμε πολύ ακόμα.
Δεν έχω δει καμία από τις ταινίες, γιατί περιμένω να ολοκληρωθούν, και φοβάμαι ότι θα είναι επώδυνο να κάθομαι να τις βλέπω κάθε φορά που θα βγαίνει η επόμενη συνέχεια (με τη μνήμη που έχω δεν είναι εφικτό να θυμάμαι τι έγινε χωρίς rewatch.)

Βέβαια, αν έχει Kaworu η συγκεκριμένη, τότε αλλάζει το πράγμα. Ίσως δω τις 3εις πρώτες μαζεμένες το Χειμώνα του2013 (ή την Άνοιξη, ανάλογα πότε βγει το dvd.) Έχει ψωμί ακόμα...

Posted Image


#7 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 26 August 2011 - 21:07

quickening?Δεν θα εχουμε κανενα you shall (not) κατι αυτη τη φορα?

sc5bab.jpg


#8 Spaceman

Spaceman

    Commander from Hell

  • Members
  • 338 posts
  • LocationPeiraias

Posted 04 June 2012 - 12:14

Παιδιά ισχύει ότι οι ταινίες θα είναι τέσσερις και όχι τρείς;

#9 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 04 June 2012 - 13:10

Νομίζω ναι...

Posted Image


#10 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 04 June 2012 - 20:07

^ Actually, η πιο διαδεδομένη φήμη αυτή τη στιγμή υποστηρίζει το αντίθετο, ότι δηλαδή θα τελειώσει στην τρίτη ταινία (γι' αυτό άλλωστε και πήρε παραπάνω χρόνο να ολοκληρωθεί - θα έχει μεγαλύτερη διάρκεια από τις προηγούμενες δύο). Φυσικά, η λέξη-κλειδί εδώ πέρα είναι φήμη. Τίποτα δεν είναι σίγουρο, ειδικά όταν μιλάμε για τον trollmaster Anno.

Από 'κει και πέρα, captain eyepatch Asuka is here to kick ass and chew bubble gum. Δεν μ' ενδιαφέρει τίποτα άλλο. Ας βάλει και Shinji x Kaworu yaoi μέσα (που μεταξύ μας, πάντα κρυφο-ήθελε), I'll be just as ecstatic.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#11 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 04 June 2012 - 20:14

Βγαζει νοημα να ειναι η τελευταια.Απ'οτι εχω ακουσει ολοι οι αγγελοι θα ναι 14 και μεχρι το rebuild 2 ειχαμε καλυψει 10.(καλα τα λεω τα νουμερα?)

sc5bab.jpg


#12 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 04 June 2012 - 20:15

Αν η τρίτη ταινία είναι καλύτερη και από τη δεύτερη δεν ξέρω αν θα μπορέσω να λειτουργήσω ξανά σαν άνθρωπος μετά την προβολή της


Μακάρι να είναι περισσότερες από τρεις πάντως, εφόσον όλες είναι τόσο καλές δεν έχω πρόβλημα να περιμένω 2 χρόνια για την κάθε μία και με το που βγαίνει να τις κάνω μάραθον από την αρχή

Άννο τρελέ πάρε την ΠΑΕ

HnH5aB0.jpg


#13 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 04 June 2012 - 20:22

The trollmaster of mindfuck is back :P collab ...μάλιστα... " An anno + gabe ...
This september...our brains are gonna explode ~ "

Asuka με eye patch :3 :lovulovu:
όπως και να χει σα παλιός φαν των NGE τη περιμένω ανυπόμονα κιεγώ...απτις ταινείες μονο τη πρωτη έχω δει ακόμα (αν και τις έχω αγοράσει XD) πρέπει να κάτσω να τη δώ και τη 2ρη κάπια στιγμη, έχουμε χροοονο ~ μεχρι το σεπτεμβρη :P
και θα την ήθελα και μια τέταρτη, δε λέω ^^

Edited by GhostPrince, 04 June 2012 - 20:27.

フカフカ

#14 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 08 July 2012 - 18:47

Ο τιτλος "You can (not) redo" που εχει το wikipedia ειναι επισημος?

sc5bab.jpg


#15 Spaceman

Spaceman

    Commander from Hell

  • Members
  • 338 posts
  • LocationPeiraias

Posted 24 July 2012 - 22:57

Η ταινία τελικά θα βγεί στις 17/11/2012, http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=7565
Άρα το blu-ray θα βγεί λογικά το καλοκαίρι του 2013, άντε και καλή υπομονή