Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

My Little Pony: Friendship is Magic


  • Please log in to reply
148 replies to this topic

#121 Elegost

Elegost

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 25 February 2012 - 14:19

Εδω ειμαστε παλι παιδια αλλα αυτη τη φορα τα νεα ειναι καθε αλλο παρα ευχαριστα. Πολλοι μπορει απο εσας να το μαθατε ηδη απο σελιδες οπως Equestria Daily κτλ. παρολαυτα απλα επρεπε να γραψω ποσο εξοργισμενος ειμαι απεναντι στην Hasbro.

Αναφερομαι βεβαια στην αλλαγη που εγινε απο τους producers του MLP στην μια και μοναδικη Derpry Hooves. Οπως ξερετε ο χαρακτηρας αυτος δεν ειναι απλα ενα backround pony που απλα εκανε την εμφανιση του σε ενα απο τα επισοδεια της σειρας( Last Roundup). Ειναι κατι πολυ παραπανω αυτο...Μπορει η Derpy να σχεδιαστηκε σε ενα studio, αλλα εμεις ειμασταν αυτοι που της δωσαμε ζωη. Το community ηταν αυτο που δημιουργησε με τοση αγαπη τον χαρακτηρα της Derpy και δεν μπορω να αρνηθω οτι η Hasbro ανταποκριθηκε στην φωνη του fandom.

Αλλα τωρα αυτο αλλαξε... Η Hasbro απλα την σκοτωσε, την κατεστρεψε! Το θεμα δεν μπορω να πω πως το ερευνησα εις βαθος αλλα ακουσα και ειδα πολλα, οπως: η νεα παρουσιαση της Derpy ειναι απλα ενα λαθος της Apple οταν ανεβαζε την νεα εκδωση του επισοδιου Last Roundup στα iTunes ή οτι η παλια εμφανιση της Derpy ηταν προσβλιτικη και γι αυτο επρεπε να την αλλαξουν... Μα πως ειναι δυνατον?!

Υπαρχουν βεβαι και οι haters που τα γ****ε ολα λεγοντας: "Καλα ρε no lifers, ασχολειστε με να πονυ ρε ελεος και σιγα τι εγινε που την αλλαξαν, ξεπερασετο.."

ΟΧΙ, δεν ειναι ετσι! Κανεις δεν εμεινε ευχαριστημενος με την αλλαγη της Depry και η κινηση αυτη της Hasbro ηταν απλα αλογη, πεταξαν στα σκουπιδια ολο τον ενθουσιασμο των φαν της σειρας...και τονιζω ενθουσιασμος.
[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=geTCP666Yf4&feature=results_video&playnext=1&list=PL1FE7C74D1FDB6449[/YOUTUBE]

Απλα δειτε τις αντιδρασεις...Ειναι απιστευτο.
Και τωρα δειτε τι της εκαναν....[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=X2CRjPO73Dg&feature=player_embedded[/YOUTUBE]

Η νεα φωνη?.... Παει στο δ****ο...
Η αφαιρεση του ονοματος της?... Δεν πειραζει....

ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΠΗΡΑΝ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΑΒΟΜΑΡΑ!!!! ΩΣ ΕΔΩ!
Δεν ξερω τι αλλο να πω...Ελπιζω να μην ειναι οσο χαλια οσο το βλεπω εγω...

#122 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 25 February 2012 - 14:34

η κινηση αυτη της Hasbro ηταν απλα αλογη


I lol'd xD


Anyhoo, dude chill... για μένα και για άλλους vanilla fans του MLP: FiM φαντάζομαι δεν τρέχει και τίποτα... Derpy is still funny and that's all that matters. Δεν "σας" ανήκει ούτε η Derpy ούτε η DJ-Pon3 ούτε ο Dr. Whooves. Fan-fiction is fan-fiction.
Posted Image
Posted Image

#123 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 194 posts

Posted 25 February 2012 - 15:26

Θα γράψω κι εδώ αυτό που έγραψα τόσο στα δύο posts του Equestria Daily, όσο και στο εξαιρετικό post του Kreoss στο Deviantart.

Ούτε η Hasbro ούτε το στούντιο χρειάζονταν να βάζουν στο background την Derpy Hooves. Η χαρακτήρας αυτή δημιουργήθηκε εξ αιτίας ενός λάθους στο animation του πρώτου επεισοδίου, που την έκανε αλλήθωρη. (Κωμικά, μπορούμε να πούμε πως δημιουργήθηκε εξ αιτίας ενός derp στο animation! :hahaha:) Συνέχισαν να τη βάζουν με αλλήθωρα μάτια μόνο και μόνο για να ευχαριστήσουν και να χαιρετήσουν τους Bronies. Θα ήταν πολύ αγενές, λοιπόν, εκ μέρους μας να αρχίσουμε να την απαιτούμε λες και είναι κάτι που μας χρωστάνε. Η Derpy είναι ένα δώρο από εκείνους προς εμάς.

Θυμηθείτε λίγο το επεισόδιο "Suited for success":

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=wm-E7zkyCCA[/YOUTUBE]

Νομίζω πως όλοι μάθαμε κάτι σήμερα. :tensai:


On other news, όσοι ασχολούνται με το animation θα βρουν την παρακάτω μικρή ανάλυση του walk cycle της Pinkie Pie από το καταπληκτικό τραγούδι "Smile smile smile" στο επεισόδιο "A friend in deed" εξαιρετικά ενδιαφέρουσα. :riiight:

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=_vhGGy3i6aA[/YOUTUBE]

sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png


#124 Elegost

Elegost

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 25 February 2012 - 18:03

Derpy is still funny and that's all that matters.



Δεν διαφωνω με αυτο που λες και ουτε εγω εχω τοσο μεγαλο προβλημα με το τελικο αποτελεσμα. Αυτο που με ενοχλησε περισσοτερο ηταν η ιδια η κνινηση της Hasbro.
Ποτε δεν ειπα οτι μας/μου ανηκει καποιος χαρακτρηρας απο την σειρα.Ναι, πολλοι εχουν αποκτησει μεγαλη φημη στο fandom και το καλυτερο παραδειγμα ειναι η Derpy.
Η αλλαγη του χαρακτηρα της δεν εχει αναφερθει μονο μια φορα απο την Hasbro αλλα καθε φορα οι φαν καταφερναν να το αποτρεψουν. Αυτο δειχνει κατι, ετσι?

Εχουν δημιουργηθει ακομα και sites , που επαναστατουν απεναντι στην αλλαγη της Derpy. Πολλοι το παιρνουν πολυ στα σοβαρα, αρα κατι τρεχει...
Ενταξει, μπορει να υπερεβαλα λιγο στο τελευταιο μου post, αλλα αυτο δεν αλλαζει κατι. Εξακολουθω να πιστευω πως αυτο που εκανε η Hasbro ειναι ανουσιο και δειχνει την αδιαφορια της προς το fanbase.

Oh and fan-fiction? Fan-fiction matters

#125 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 194 posts

Posted 26 February 2012 - 14:10

Full length Intro!!!
[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=4By8YHOnILo&list=UUWm44nHenNi6fDB0jyc6e6Q&index=1&feature=plcp[/YOUTUBE]
Cheesy as all Hell... :congrats:
...Αλλά μου αρέσει! :emptyonexg1:

sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png


#126 Elegost

Elegost

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 27 February 2012 - 20:48

Cheesy or not:
THIS. IS. BEAUTIFUL.
Φαντασου το σαν intro στο My little Pony Friendship is magic: The Movie
Someone can only dream...

#127 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 194 posts

Posted 06 March 2012 - 00:26

Kanal von hotdiggedydemon - YouTube

hey

Μιλάμε ΕΛΙΩΣΑ!!!! :hahaha: Ο τύπος έχει και δική του ιστοσελίδα BTW.


Όπως ανακάλυψα εδώ και λίγο καιρό, τα προαναφερθέντα βίντεα του τυπάκου είναι καταπληκτικά από μόνα τους, αλλά δεν είναι παρά κομμάτια ενός μεγαλύτερου storyline. Αν λοιπόν θέλετε να τα απολαύσετε in context, ξεκινήστε να διαβάζετε το Ask Japplejack! Ξεκινήστε το από ΕΔΩ, διαβάζοντας από κάτω προς τα πάνω και πατώντας "previous page" για να πάτε στην επόμενη σελίδα.

Μου αρέσουν γενικά τα ask pony tumblr's, αλλά το συγκεκριμένο ειδικά δίνει ρέστα. Ειδικά τώρα που το στόρι μετά το τελευταίο βίντεο άρχισε να γίνεται πιο σκοτεινό και δραματικό.

Επίσης, το ξαναπρότεινα, αλλά είναι τόσο καλό που θα το ξαναπώ: Δείτε οπωσδήποτε το "Friendship is Witchcraft"!!!!
Η full version του καταπληκτικού "Pinkie's brew" μάλιστα βρίσκεται ήδη μέσα την playlist του κινητού μου για να ακούω πηγαίνοντας στη δουλειά.


Τέλος, a song to live by:

A long way from Equestria

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=BgNn8RLHrhk[/YOUTUBE]

Τραγουδάκια όπως αυτό με κάνουν να μην χάνω ποτέ την πίστη μου στους ανθρώπους. :blingeye2:

EDIT:
Ξέχασα! Άλλα δύο animation analysisisisis...

Spoiler:


...Δύο σκηνών από τη σειρά για όποιον ασχολείται με το ανιμέησον. Η δεύτερη ειδικά από το πιο πρόσφατο επεισόδιο μου τράβηξε αμέσως την προσοχή όταν το πρωτοείδα.

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=KbCWkXNIP1g&feature=related[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=eVt9tFj3HA4&feature=g-all&context=G26fb40cFAAAAAAAAAAA[/YOUTUBE]

Ελπίζω να δούμε πολλά περισσότερα τέτοια βίντεα στο μέλλον. :blingeye2:

Also...
Spoiler:

Edited by Kain, 08 March 2012 - 02:45.

sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png


#128 Terraplant

Terraplant

    Anime Newbie

  • Members
  • 54 posts
  • LocationΜεταξύ Θεσσαλονίκης και Equestria.

Posted 14 March 2012 - 20:15

Tea-chan, έχω κάποιες ενστάσεις για το OP.

#129 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 194 posts

Posted 19 March 2012 - 12:20

Doctor Whooves and Assistant ep. 1 animated!!!

Δημοσιευμένη  εικόνα

...Και νέο Animation Analysis.

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=cYyP12zncZs[/YOUTUBE]

Ελπίζω να δούμε περισσότερα και απο το ένα και απο το άλλο.
Επίσης, πείτε μου πως δεν είμαι ο μόνος που έχει ολόκληρη playlist στο κινητό με τραγούδια από Bronies... Υπάρχουν πολλοί ταλαντούχοι ανάμεσά τους, και πολλά από τα τραγούδια που φτιάχνουν δεν έχουν τίποτα να ζηλέψουν από τα εμπορικά.

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=voj9MhBUaTI&feature=related[/YOUTUBE]

sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png


#130 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 22 March 2012 - 16:50

George Carlin + My Little Pony fusion = EPICNESS!

Youtube Video

Posted Image


#131 Elegost

Elegost

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 21 April 2012 - 22:53

Guys, και η δευτερη σεζον εφτασε στο τελος της, μολις ειδα τα 2 τελευταια επισοδια και δεν χρειαζεται να πω πως ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ!
Και μετα σου λενε οτι το Show ειναι για μικρα κοριτσακια και εισαι gay που το βλεπεις...
Τελος παντων, επειδη ειχα καιρο να επισκευτω το thread: Πως σας φανηκε η σεζον και τι περιμενετε απο την 3?

#132 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 194 posts

Posted 23 April 2012 - 10:19

Η δεύτερη σαιζόν τελείωσε δυστυχώς και τώρα δεν έχουμε παρά να περιμένουμε το τέλος του καλοκαιριού για να δούμε τι μας περιμένει στην τρίτη σαιζόν. Ευτυχώς οι fans εκτός από εκπληκτικά ταλαντούχοι είναι και πολύ ενεργητικοί, οπότε υπάρχει πάρα πολύ fan made content ια να βοηθήσει την αναμονή. Προσωπικά, σκοπεύω να ξεζουμίσω τα Ask a pony Tumblr's, ενώ περιμένω πως και πως το δεύτερο "Ponies: The Anthology".

Ponies: The Anthology 2 Trailer

Υπάρχουν πολλά που μπορώ να πω για την δεύτερη σαιζόν, ξεκινώντας από το πιο πρόσφατο -και πολύ εντυπωσιακό- επεισόδιο.


Κατ'αρχήν, θα ήθελα να αναφέρω ένα ενδιαφέρον trivia που μόλις είδα ξετρελάθηκα. Όπως ίσως ξέρετε πολλοί συντελεστές της σειράς έχουν λογαριασμό στο Deviantart και τα δικά τους pony personas. Ωστόσο ως τώρα αυτά τα (επιτρέψ'τε μου) ponysonas ήταν καθαρά προσωπικά και ανήκαν στη σφαίρα του fandom... Μέχρι που στα 10 λεπτά περίπου του πρώτου μέρους του τελευταίου επεισοδίου βλέπω ένα ponysona, και μάλιστα μιας από τις αγαπημένες μου καλλιτέχνες από τους συντελεστές της σειράς, της οποίας τα διάφορα σκίτσα λατρεύω να βλέπω στο DA. Αναφέρομαι στην Storyboard artist Sabrina Alberghetti, ευρύτερα γνωστή στο fandom ως "Sibsy", με την ponysona "Wildfire". Μπορεί να εμφανίζονται και άλλα ponysonas, αλλά ομολογώ πως το συγκεκριμένο μου έχει μείνει περισσότερο στη μνήμη οπότε με το που το είδα το αναγνώρισα αμέσως.

Δημοσιευμένη  εικόνα

Κάτι άλλο που παρατήρησε κάποιος fan το Equestria Daily είναι ένα πάρα πολύ έξυπνο Easter Egg που έβαλε ο Daniel Ingram στο τραγούδι της Candance:

There was actually a double meaning in the song. The song is in the key of Db Major (just like winter wrap up!) . That means that the root chord is a Db major chord. Usually, a Ab major chord will lead into a Db major. This is the V-I chord progression and it is also known as the Authentic Cadence (stick with me here). Now, it seems to resolve to a sadder chord at the end of the phrase. Instead of ending on Db major around 1:16, it lands on Bb minor: the relative minor of Db major. Now, when a chord progression seems to be heading to the root chord but lands on the relative minor instead, that is called a...
...
Deceptive Cadence
Also worth noting, listen to how Twilight sings the last "forever" in the song. Her little cadenza (I am seriously not making these words up) quotes the opening notes of the theme song.


O Daniel Ingram μάλιστα το επιβεβαιώνει:

Δημοσιευμένη  εικόνα

Όσο για το ίδιο το επεισόδιο, για ακόμη μια φορά οι συντελεστές της σειράς έδειξαν τις ικανότητές τους, αν και ήταν φανερό σε κάποια σημεία πως δεν είχαν αρκετό χρόνο στα 40 λεπτά που τους δόθηκαν για να εκτυλιχθεί η ιστορία που ήθελαν. Η ιστορία αυτή άνετα θα μπορούσε να είναι από μόνη της μια κανονική, μεγάλου μήκους ταινία, και ίσως θα έπρεπε να ήταν. Είχε σίγουρα την ποιότητα ταινίας, αν και μάλλον όχι κινηματογραφικών προδιαγραφών, και δεν μπορώ παρά να ελπίζω πως προετοιμάζει το έδαφος για μια κανονική, κινηματογραφική αυτή τη φορά, ταινία μεγάλου μήκους.

Δείχνει πάντως σιγά σιγά να σχηματίζεται μια ακολουθία στη σύνθεση της κάθε σαιζόν, που εύχομαι να συνεχιστεί και στις επόμενες:

Το πρώτο επεισόδιο της πρώτης σαιζόν μας σύστησε την Equestria και τους χαρακτήρες, και μας έδωσε έναν εξαιρετικό εχθρό, την Nightmare Moon, τη θεά της νύχτας. Το πρώτο επεισόδιο της δεύτερης σαιζόν κατάφερε να το ξεπεράσει αρκετά, δίνοντάς μας τον Discord, τον θεό του χάους.

Το τελευταίο επεισόδιο της πρώτης σαιζόν έκανε deconstruct όλο το hype που υπήρχε στην Ponyville για το Grand Galloping Gala, και ήταν αρκετά εντυπωσιακό, ό,τι πρέπει για το τελείωμα της σαιζόν. Το τελευταίο επεισόδιο όμως της δεύτερης σαιζόν είχε στην πραγματικότητα πολύ μεγάλο hype, τόσο από το κανάλι που το παρουσίαζε ως μεγάλο γεγονός, όσο και από τους συντελεστές της σειράς που δήλωναν ενθουσιασμένοι. Και σίγουρα παρέδωσε, δίνοντάς μας ένα καταπληκτικό διπλό επεισόδιο με ένα σημαντικό για το σύμπαν της σειράς γεγονός και έναν πραγματικά επικίνδυνο εχθρό. Ανέβασε τον πήχυ αρκετά ψηλά για τα μελλοντικά επεισόδια, και είμαι πολύ περίεργος να δω τι μας επιφυλάσσει το μέλλον.

Αν κρίνω, λοιπόν, από το μέχρι τώρα μοτίβο, περιμένω μια επική μάχη με κάποια θεότητα σε ένα διπλό επεισόδιο για αρχή της τρίτης σαιζόν, και για το τέλος της δεν τολμώ καν να φανταστώ τι μπορεί να μας περιμένει, αλλά εύχομαι να είναι κάτι εξίσου εντυπωσιακό.

Ας περάσουμε όμως στην ίδια τη σαιζόν.

Από τραγούδια, η δεύτερη σαιζόν τα πήγε εξίσου καλά, αν όχι καλύτερα από την πρώτη, με τον Daniel Ingram στα τραγούδια και τον William Anderson στη μουσική του background να έχουν πάρει σοβαρά τα πάνω τους. Highlight τραγούδι στην πρώτη σαιζόν ήταν το "Winter Wrap Up", αλλά και η δεύτερη σαιζόν δεν μας άφησε καθόλου παραπονεμένους με το "Smile, Smile, Smile". Επίσης, με το "Becoming Popular" μπορούμε πλέον να λέμε πως ο Daniel Ingram κατάφερε να φτιάξει ένα τραγούδι της Barbie που να ακούγεται ευχάριστα. Και ο William Anderson όμως έδειξε το ταλέντο του αρκετές φορές με μουσική που έφτιαχνε καταπληκτική ατμόσφαιρα, όπως στο επεισόδιο "It's About Time", ή στις πολλές εκδοχές του του "Yankee Doodle Dandy" στο "A Friend In Deed".

Στα αρνητικά, δυστυχώς, έχουμε το επεισόδιο "The Mysterious Mare Do Well" που ήταν εξαιρετικά αδύναμο από άποψη χαρακτήρως με τους πρωταγωνιστές να συμπεριφέρονται πολύ out of character, αλλά τουλάχιστον είχε καταπληκτικό animation, σε βαθμό που να μπορώ να αναγνωρίσω το κάθε pony μόνο από τον τρόπο που κινείται. Πραγματική ντροπή όμως ήταν ο ΧΑΜΟΣ με το θέμα της Derpy στο "The Last Roundup", για το οποίο έχω πει ήδη τι σκέφτομαι.

Θύμα της σαιζόν ήταν η Rainbow Dash που τράβηξε πραγματικά τα πάνδεινα, ενώ σταρ της σαιζόν ήταν, κατά τη γνώμη μου τουλάχιστον, το -με διαφορά- αγαπημένο μου pony, η Pinkie Pie, η οποία απέδειξε την αξία της στο "Baby Cakes" και στο "A Friend In Deed". (Χα! Σας το έλεγα εγώ πως είναι καταπληκτική! Δεν θέλατε όμως να ακούσετε, ε; Τελικά όμως είχα δίκιο, ΧΑΧΑΑΑΑ!!!) ---Αχέμ! Συγγνώμη για αυτό το μικρό ξέσπασμα.

Ωστόσο, για εμένα ό'τι αρνητικά είχε η σαιζόν τα αντισταθμίζει μόνο του το "Secret of my Excess" και η (φαινομενική τουλάχιστον) μικρή εξέλιξη του διακριτικού ρομάντζου μεταξύ Rarity και Spike, ή τουλάχιστον την παραδοχή, αποδοχή και γνώση της Rarity για τα αισθήματα του Spike απέναντί της, δίνοντας μας μια καταπληκτική σκηνή που είναι σκέτο λουκόυμι για όσους ψοφάνε για ρομάντζο. Δεν είμαι και πολύ περήφανος που το λέω, αλλά I'm a sucker for romance κι εγώ, οπότε... GO SPIKE!

Γενικά πάντως σε αυτή τη σαιζόν μάθαμε κάποια πράγματα για τον Spike και το είδος του. Το γεγονός πως οι δράκοι είναι από τη φύση τους επιρρεπείς στην απληστία έδωσε λίγη παραπάνω κατανόηση σε όσους δράκους είχαμε δει ως τώρα, καθώς πλέον ξέρουμε πως δεν ευθύνονταν οι ίδιοι για τη συμπεριφορά τους, αλλά απλώς ήταν στη φύση τους.

Εξερευνήθηκαν και περισσότερο οι χαρακτήρες σε αυτή τη σαιζόν, και μου άρεσε ιδιαίτερα η συμπεριφορά της Rarity στο "Sweet and Elite", κοντά στο τέλος του οποίου μέσα σε λίγα μόλις δευτερόλεπτα και χωρίς ούτε μια λέξη μπορούμε να καταλάβουμε ΑΚΡΙΒΩΣ όσα περνούν από το μυαλό της Rarity αλλά και του mane cast μόνω μέσω της εναλλαγής των εκφράσεων του προσώπου τους.

Σκηνές όπως αυτή αναδεικνύουν πραγματικά τις ικανότητες των animators της σειράς, καθώς έκαναν μια ανταλλαγή εκφράσεων να λέει πολλά περισσότερα από όσα θα μπορούσαν να πουν τα λόγια.

Τέλος, είδαμε επιτέλους και λίγο παραπάνω από το δεύτερο αγαπημένο μου pony, την πριγκίπισσα Luna, και από τις Cutie Mark Crusaders, τις οποίες απλά λατρεύω να βλέπω, ειδικά όταν η Sweetie Belle τραγουδάει με την υπέροχη φωνή της μικρής πλην εξαιρετικά ταλαντούχας Michelle Creber. Ελπίζω να δούμε περισσότερο και από τις δύο στην επόμενη σαιζόν.

Κλείνοντας, θα ήθελα να πω πως η Brony community είναι πραγματικά καταπληκτική. Περιμένοντας να βγει το τελευταίο επειδόσιο σε 1080p στο YouTube, η ατμόσφαιρα που επικρατούσε στα σχόλια από κάτω καθώς περίμεναν οι fans -και εγώ ανάμεσά τους- με αγωνία για να δουν το επεισόδιο ήταν πραγματικά καταπληκτική. Όλοι σχεδόν ήταν κατενθουσιασμένοι και ανυπόμονοι, πάντα όμως φιλικοί και ευχάριστοι. Μου έμεινε συγκεκριμένα στη μνήμη ένα σχόλιο που διάβασα. Πήγαινε κάπως έτσι: "Seeing the comments I realize that our community is one of the nicest on the internet. I'm proud to be one of you guys." Δυστυχώς δεν μπορώ να το κάνω ακριβές quote καθώς το βίντεο διαγράφηκε, οπότε το αποδίδω από μνήμης.

Υπάρχουν πολλά ακόμα για να πω και για τη σαιζόν, και για το τελευταίο επεισόδιο, και για τη σειρά και το fandom γενικά, αλλά θα συνεχίσω να γράφω μέχρι αύριο, οπότε σταματώ εδώ και θα πω σε επόμενα posts τα υπόλοιπα κάποια άλλη φορά.

Σε αναμονή, λοιπόν, της τρίτης σαιζόν και του καλοκαιρικού fan made material...

Δημοσιευμένη  εικόνα

sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png


#133 Terraplant

Terraplant

    Anime Newbie

  • Members
  • 54 posts
  • LocationΜεταξύ Θεσσαλονίκης και Equestria.

Posted 24 April 2012 - 19:11

Yaplap μου λές μετά.

http://www.youtube.com/watch?v=LOuNX2azWRQ

#134 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 25 April 2012 - 01:07

Έχετε βρει κανένα σοβαρό batch torrent για την 2η season σε 720p?
Posted Image
Posted Image

#135 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 01 July 2012 - 07:43

subs 2nd season where?
Posted Image
Posted Image