Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Sketching in 10'


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 EriUri

EriUri

    Rabu rabu, pyon~

  • Members
  • 29 posts

Posted 21 April 2011 - 23:55

Με κάτι φίλους μου στο internet κάναμε μία πλάκα σήμερα και ξαφνικά μου ήρθε η ιδέα για ένα φοβερό σκίτσο μόνο που δεν μπορούσα να το ζωγραφίσω γιατί πολύ απλά... είμαι χάλιας. Παρ' όλ' αυτά αποφάσισα να κάνω ένα πολύ πρόχειρο σχέδιο 10 λεπτών απλά για να τους δείξω τι είχα στο μυαλό μου τελικά.

*Αρχικά η version είχε και ρούχα αλλά βαριόμουν και ανυπομονούνα να τους το δείξω οπότε μας άφισα γυμνούς, lol. Χωρίς πολλά πολλά ορίστε το φρικαλέο σχέδιό μου.

(NSFW - Not Safe For Work)
Spoiler:


*Ναι, το shota στα δεξιά υποτίθεται είμαι εγώ~

Σκέφτομαι το καλοκαίρι που θα έχω και πολύ χρόνο να κάτσω να κάνω ένα κανονικό σκίτσο βασισμένο στο πρόχειρο που βλέπετε. Τι λέτε, αξίζει τον κόπο;

Edited by EriUri, 22 April 2011 - 01:58.

Posted Image


#2 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 22 April 2011 - 00:13

δεν βλεπω καποια εικονα στο spoiler :/
Imagination is the only limit!

#3 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 22 April 2011 - 00:14

Ουτε εγω XD


2bbd14fc.jpg


#4 EriUri

EriUri

    Rabu rabu, pyon~

  • Members
  • 29 posts

Posted 22 April 2011 - 00:34

Thanks για την ειδοποίηση, άλλαξα image hosting service... Τώρα;

Posted Image


#5 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 22 April 2011 - 01:42

>/////<'''


εμ... πες προηδοποιησε μια τη εχεις στο spoiler γιατι εχουμε και μικρους επισκεπτες στο forum...

οσο για τη εικονα.. δεν ξερω τη να πω XD
what is that hentai yaoi b-sexual?? woot :wth:

οπως να χει (αντικημενικα) ωραιες στασεις ... μαρεσουν οι εκφρασεις τους...
αβ.. αλλα οπως και να χει αν δεν ξερω για τι το θες δεν μπορω να σου πω αν ειναι καλο για αυτον το σκοπο ΧD
Imagination is the only limit!

#6 EriUri

EriUri

    Rabu rabu, pyon~

  • Members
  • 29 posts

Posted 22 April 2011 - 02:02

>/////<'''


εμ... πες προηδοποιησε μια τη εχεις στο spoiler γιατι εχουμε και μικρους επισκεπτες στο forum...

οσο για τη εικονα.. δεν ξερω τη να πω XD
what is that hentai yaoi b-sexual?? woot :wth:

οπως να χει (αντικημενικα) ωραιες στασεις ... μαρεσουν οι εκφρασεις τους...
αβ.. αλλα οπως και να χει αν δεν ξερω για τι το θες δεν μπορω να σου πω αν ειναι καλο για αυτον το σκοπο ΧD


Βασικά απλά εγώ και μία φίλη μου πειράζαμε έναν τρίτο φίλο μας που έχει περισσότερη εμπειρία στο blogging απ'ότι εμείς φωνάζοντάς τον συνεχώς senpai και εγώ σκέφτηκα πώς μοιάζαμε με μικρά ενοχλητικά διαβολάκια... Επίσης, προειδοποίησα ότι υπήρχε γυμνό μέσα εκτός αν κάποιοι δε διαβάζουν όλο το intro <.<

Posted Image


#7 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 22 April 2011 - 02:28

>.>
i see
οχι το διαβασα απλα my mistake... αλλο φανταστικα...:beaten:
XD

οκ τοτε να σου απαντισω στο ερρωτημα που βαζεις
οτι σου αρεσει αξιζει τον κοπο να το συνεχισεις ^__^
Imagination is the only limit!

#8 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 22 April 2011 - 13:16

*Ναι, το shota στα δεξιά υποτίθεται είμαι εγώ~

Σκέφτομαι το καλοκαίρι που θα έχω και πολύ χρόνο να κάτσω να κάνω ένα κανονικό σκίτσο βασισμένο στο πρόχειρο που βλέπετε. Τι λέτε, αξίζει τον κόπο;

Hahahahahahah, shota:kakaka:. Σου το κολησε για τα καλα η anelis, ne?
Εφοσον σου αρεσει σαν ιδεα, κρατησε την και κανε την remake με ενα πιο σοβαρο σκιτσο οταν βρεις τον χρονο.
Μια αυτογνωσια για το επιπεδο στο οποιο βρισκεσαι την εχεις, πραγμα που σημαινει οτι θα βελτιωθεις αρκετα γρηγορα αν κατσεις να το παλεψεις λιγο (ανα βδομαδα δλδ και κατι καινουργιο, κι ας ειναι δεκαλεπτο σκιτσο). Μου αρεσει παντως που βουτηξες κατευθειαν στο original, οσο μου αρεσει το οτι εχει καποιο νοημα (για οσους γνωριζουν το περιστατικο τουλαχιστον).

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#9 EriUri

EriUri

    Rabu rabu, pyon~

  • Members
  • 29 posts

Posted 22 April 2011 - 13:40

Hahahahahahah, shota:kakaka:. Σου το κολησε για τα καλα η anelis, ne?
Εφοσον σου αρεσει σαν ιδεα, κρατησε την και κανε την remake με ενα πιο σοβαρο σκιτσο οταν βρεις τον χρονο.
Μια αυτογνωσια για το επιπεδο στο οποιο βρισκεσαι την εχεις, πραγμα που σημαινει οτι θα βελτιωθεις αρκετα γρηγορα αν κατσεις να το παλεψεις λιγο (ανα βδομαδα δλδ και κατι καινουργιο, κι ας ειναι δεκαλεπτο σκιτσο). Μου αρεσει παντως που βουτηξες κατευθειαν στο original, οσο μου αρεσει το οτι εχει καποιο νοημα (για οσους γνωριζουν το περιστατικο τουλαχιστον).


Αχ αυτη η Anelis όντως... Τι να κάνουμε δεν έχει και άδικο~
Όταν λες πιο σοβαρό ελπίζω να αναφέρεσε απλά στην ποιότητα του σχεδίου γιατί το concept θα παραμίνει το ίδιο μιας και γελάσαμε όλοι τρελά, τόσο με το πόσο σκανδαλώδες ήταν το σκίτσο, όσο και με την ιδέα, :kakaka:

Posted Image


#10 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 22 April 2011 - 13:51

*Αρχικά η version είχε και ρούχα αλλά βαριόμουν και ανυπομονούνα να τους το δείξω οπότε μας άφισα γυμνούς, lol. Χωρίς πολλά πολλά ορίστε το φρικαλέο σχέδιό μου.

ok, I'm trying to connect the dots here, & I end up laughing every bloody time! :hihi2:
Σοβαρα τωρα, σε οποιον καταφερνει να αποδωσει το feeling που θελει στις εκφρασεις του προσωπου, και τα σωματα ειναι αξιοπρεπη, του λεω να το συνεχισει, οποτε το ιδιο θα πω και σε σενα.

Απο συνειρμους τωρα, ο φιλος σου μου θυμισε την αγια αθανασια του αιγαλεω, εσυ κουταβακι σαλονιου που θελει παιχνιδια, και τη φιλη σου σου αν εχετε τετοιες συνηθειες irl απλως θελω να τη γνωρισω! :kill4u: :hihi2:

Ξανα φτιαχτο λοιπον και γεμισε το, κανε ενα ωραιο background, και βαλε και τους φιλους να σου υποσχεθουν σουτζουκακια για να εχεις κινητρο να το φτιαξεις πιο γρηγορα, και να μη βαρεθεις! :kakashithumbup:

stasou%2520mygdala.jpg


#11 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 22 April 2011 - 14:01

+1 για όλα όσα είπε ο leon (ειδικά αυτό για τα σουτζουκάκια :riiight:).

Όταν λες πιο σοβαρό ελπίζω να αναφέρεσε απλά στην ποιότητα του σχεδίου γιατί το concept θα παραμίνει το ίδιο μιας και γελάσαμε όλοι τρελά, τόσο με το πόσο σκανδαλώδες ήταν το σκίτσο, όσο και με την ιδέα, :kakaka:

Yup, αναφέρομαι στην ποιότητα γιατί εντάξ τώρα, 10λεπτο ήταν αλλά κατάφερε να εξυπηρετήσει τον βασικό σκοπό του άνετα. Φαντάσου πόσο πιο σκανδαλώδες θα είναι άμα κάτσεις και το δουλέψεις με το πάσο σου.:hehehe:

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#12 EriUri

EriUri

    Rabu rabu, pyon~

  • Members
  • 29 posts

Posted 22 April 2011 - 14:05

Απο συνειρμους τωρα, ο φιλος σου μου θυμισε την αγια αθανασια του αιγαλεω, εσυ κουταβακι σαλονιου που θελει παιχνιδια, και τη φιλη σου αν εχετε τετοιες συνηθειες irl απλως θελω να τη γνωρισω! :kill4u: :hihi2:

Ξανα φτιαχτο λοιπον και γεμισε το, κανε ενα ωραιο background, και βαλε και τους φιλους να σου υποσχεθουν σουτζουκακια για να εχεις κινητρο να το φτιαξεις πιο γρηγορα, και να μη βαρεθεις! :kakashithumbup:


:hot: Και οι 2 είναι φίλοι μου από το εξωτερικό οπότε θα πρέπει να σε απογοητεύσω, μαλλον...

Για background λίγο δύσκολο διότι: Εδώ δεν πιάσαμε το σχέδιο, background θα κάνουμε; Επίσης, άμα είχα βάλει στοίχημα για φαί τότε το εργό που θα είχα κάνει θα είχε πάει στην εθνική πινακοθήκη :kakaka:

Τέλος, ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και εννοείται πως το κανονικό σκίτσο θα είναι μακράν καλύτερο.

P.S: Το σκίτσο εδώ το ανέβασα μόνο και μόνο επειδή η Vagelio είπε να βάλω και καμιά δημιουργία στο forum :hiding_something:

Posted Image


#13 EriUri

EriUri

    Rabu rabu, pyon~

  • Members
  • 29 posts

Posted 22 April 2011 - 14:07

Φαντάσου πόσο πιο σκανδαλώδες θα είναι άμα κάτσεις και το δουλέψεις με το πάσο σου.:hehehe:


Αυτό σκέφτομαι και εγώ και αντλώ motivation :awww:

Posted Image


#14 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 22 April 2011 - 14:33

:hot:
Για background λίγο δύσκολο διότι: Εδώ δεν πιάσαμε το σχέδιο, background θα κάνουμε;

P.S: Το σκίτσο εδώ το ανέβασα μόνο και μόνο επειδή η Vagelio είπε να βάλω και καμιά δημιουργία στο forum :hiding_something:

Oσο πιο νωρίς το πιάσεις τόσο καλύτερα :D. Aλλά εφόσον θες να εξάσκηθείς ανατομία για τώρα υποθέτω πως θα είναι ok άν το αφήσεις για λίγο αργότερα.
Ναι βρε συ, αφού έγινες μέλος γιατί να μην έρθεις στην παρέα του fanart section?
Kαι φρόντησε να ανεβάσεις κι άλλα, αν έχουν παρόμοια θεματολογία με τον sempai θα γεμίσει views το tread. :kakaka:

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#15 EriUri

EriUri

    Rabu rabu, pyon~

  • Members
  • 29 posts

Posted 22 April 2011 - 14:59

Oσο πιο νωρίς το πιάσεις τόσο καλύτερα :D. Aλλά εφόσον θες να εξάσκηθείς ανατομία για τώρα υποθέτω πως θα είναι ok άν το αφήσεις για λίγο αργότερα.
Ναι βρε συ, αφού έγινες μέλος γιατί να μην έρθεις στην παρέα του fanart section?
Kαι φρόντησε να ανεβάσεις κι άλλα, αν έχουν παρόμοια θεματολογία με τον sempai θα γεμίσει views το tread. :kakaka:


:kakaka::kakaka::kakaka:
Θα πέσει πολύ δούλεμα στον senpai μην ανησυχείς!!!

Posted Image