Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Τριπλό Cosplay Meeting Αθήνας 06/03/2011


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 28 February 2011 - 15:10

Posted Image



Ήρθε ώρα για μία τριπλή αποκριάτικη anime συνάντηση από τους γνωστούς υπόπτους. Το .aNiMe//GR, το AnimePlanet και η AnimeClipse σας περιμένουν την τελευταία Κυριακή των αποκριών. Φυσικά δεν ξεχνάμε τον θεσμό που έχει ξεκινήσει εδώ και μερικά χρόνια την περίοδο των αποκριών, γι' αυτό και σας προ(σ)καλούμε να φορέσετε την καλύτερη anime / manga related στολή σας και να έρθετε να τα πούμε και φέτος από κοντά :wooi2:.

Ραντεβού λοιπόν την Κυριακή 6 Μαρτίου στις 19:00, στην καφετέρια του 4ου ορόφου του Metropolis (Πανεπιστημίου 54 & Εμμανουήλ Μπενάκη), ώστε να το συνδυάσουμε με το Crossplay Party που έχει ήδη διοργανωθεί εκεί. Λόγω καιρού ήταν δύσκολο να βρεθούμε σε ανοιχτό χώρο φέτος, επομένως προκειμένου να μη σας βάλουμε σε δίλημμα, κανονίσαμε 2 σε 1 event. Και τριπλή συνάντηση και crossplay party :8):

Σας περιμένουμε όλους για καφεδάκι, ανάλαφρη συζήτηση, κουβεντούλα, πάρτυ μετά τις 21:00, και ό,τι άλλο προκύψει :gotit:

E5VV38U.jpg


#2 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 28 February 2011 - 15:20

lol σημερα ειχα ενα εφιαλτη πως δεν θα προλαβω το cosplay μου.. και τωρα αυτο... τωρα εχω ανχος :nooooo:

πωωωωω χερομαι:yahoo: (απλα ειμαι ακομα πιο ανχομενος τωρα :kowai:)
Imagination is the only limit!

#3 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 28 February 2011 - 15:25

Εγώ ξέρω ότι γεράσαμε. Άλλοτε ούτε καιρό υπολογίζαμε, ούτε βροχή, ούτε χιόνι ούτε τίποτα. Έτρωγε η μύγα σίδερο και το κουνούπι ατσάλι. Είχαμε otakus παντώς καιρού (μην πω και εδάφους αέρος). Τώρα...:if:

Τήλιο σερβίρει το μαγαζί;

Αnw jokes aside πολύ καλή ιδέα αυτό με το να βρεθούμε κατευθείαν στο Metropolis. Θα προσπαθήσω να έρθω. Υπάρχουν κάποια παιδάκια που έχω αρκετό καιρό να τα δώ. ^^

#4 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 28 February 2011 - 16:51

Πολύ ωραία! Είχα αρχίσει να ανησυχώ πως δεν θα γίνει τίποτα φέτος και θα χαλούσε η παράδοση ..
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#5 Zem@c

Zem@c

    "D Will Bring Another Storm"

  • Members
  • 1,994 posts

Posted 28 February 2011 - 19:04

πολυ πιθανον να παω

9fa001e999892a718bc2b94df13f9e49.gif

"True enough, this compass does not point north....It points to the thing you want most in this world."


#6 Shevliaskovic

Shevliaskovic

    Smoke two joints.

  • Members
  • 204 posts

Posted 28 February 2011 - 19:28

Λογικά θα είμαι εκτός αθηνών (Δυστυχώς), αλλά αν βρίσκομαι εδώ θα έρθω 10000000000%:himitsu:

I can't stop from just smiling
When that damn sun is shining on



#7 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 28 February 2011 - 20:30

Έτρωγε η μύγα σίδερο και το κουνούπι ατσάλι.

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=ug4pVKu1PXo[/YOUTUBE]

Δεν γερνάμε, ωριμάζουμε.... σερβίρουν τήλιο άραγε εκεί;:drink:
Σαν αυτούς είμαστε δηλαδή;......
[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=NN_ZFIIAOV8[/YOUTUBE]
:hahaha::hahaha::hahaha:
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#8 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 28 February 2011 - 23:56

Δε θα τρομάξουμε φέτος τον κόσμο των Αθηνών (& ειδικά τα γκαρσόνια)!?

*sad panda face*
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#9 bloodyscores

bloodyscores

    Otinanismos Official User

  • Members
  • 10 posts

Posted 02 March 2011 - 16:15

τελεια ιδεα!!!!θα βρισκομουν εκει ετσι κι αλλιως για το crossplay αλλα μου φανηκε πολυ ωραια ιδεα ο συνδυασμος γιεη!!!I'm so excited !!!:kyaaa: ανυπομονωωωω!!!!:x3:
Kawaii...!!!:awww: // Energizer Bunny arrested, charged with battery.

#10 Alex_Sanji_Diamble

Alex_Sanji_Diamble

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 02 March 2011 - 18:58

επειδη ειμαι καινουριος που μπορω να δω φωτογραφιες η βιντεακια απο παλιοτερα τετοια events?
DiambleJamble.....
The new Guy

#11 bloodyscores

bloodyscores

    Otinanismos Official User

  • Members
  • 10 posts

Posted 02 March 2011 - 19:11

Μπες στο φεισμπουκ (αν εχεις) και γραψε στην αναζητηση Cosplay Corp .Ειναι μια καινουργια ομαδα απο κοσπλευερς και εχουνε κανει αρκετα καλη δουλεια.Εκει θα δεις και καποιες φωτο.Ειναι το λιγοτερο που μπορω να σου πω...
Kawaii...!!!:awww: // Energizer Bunny arrested, charged with battery.

#12 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 02 March 2011 - 19:57

επειδη ειμαι καινουριος που μπορω να δω φωτογραφιες η βιντεακια απο παλιοτερα τετοια events?


για δες εδω http://www.anime.gr/forums/photoplog/index.php ειναι στο gallery του anime//gr με φοτογραφιες απο διαφορα event
αν και για καποιο λογο δεν εχουν γινει καινουρια update μαλoν επιδει ποσταρουν στο καταλιλο Tread τις photo οταν αυτο τελειοση

*συγνομη για ολα τα ορθογραφικα/τονους* :hot:
Imagination is the only limit!

#13 Kumo

Kumo

    FuLLMooN Wo Sagashite..~

  • Members
  • 44 posts

Posted 04 March 2011 - 04:12

Πιθανοτατα να ερθω να σας γνωρισω... φερτε κοπελες ρε να εχει ποιο πολυ ενδιαφερον :tensai:
Posted Image

#14 Nerudo

Nerudo

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 04 March 2011 - 19:51

Πολύ πιθανόν να σας βρω εκεί!!:mafia:

#15 Serperoth

Serperoth

    Auspicium melioris ævi

  • Members
  • 202 posts

Posted 05 March 2011 - 01:51

Εγώ έρχομαι μόνο αν το μαγαζί σερβίρει scones μαζί με το τσάι! Η Βασίλισσα μου απαγορεύει να πίνω τσάι χωρίς scones. 19.00 όλοι μαζί tea contest (σαν σφηνάκια, μόνο με τσάι).

(ΥΓ: 19.00 είναι 5 ώρα Αγγλίας. Τυχαίο?)
Posted Image
Posted Image

When I'm Grandmaster, I will play faster...
They'll call me bonjwa, just like my name was Flash...

Σου'χουνε πει ΠΟΣΟ weird είσαι?


Honi soit qui mal y pense