Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

30-sai no Hoken Taiiku


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 11 January 2011 - 17:39

~30-sai no Hoken Taiiku~
(Παρθένος ετών τριάντα :hihi2:)

Posted Image

~
anidb~
~ANN~
~Official Page~

Ομολογώ ότι πέθανα στα γέλια με το που το πρωτοείδα...Δηλαδή τι άλλο θα δούμε πια?

Οδηγός,λοιπόν, προς ναυτιλωμένους παρθένους hikikomori γύρω στα τριάντα για το know how του κόσμου των ραντεβού και αν αυτό πετύχει (τους δίνω ένα 10%) τους μυεί και στα μυστικά του sex :hihi2:

Αρχικά κυκλοφόρησαν τα βιβλία με πρώτο τον οδηγό του sex, ο οποίος μάλλον δεν είχε και πολλή απήχηση γιατί ο συγγραφέας αποφάσισε να αρχίσει με τα βασικά και να γράψει ένα για τα ραντεβού μπας και βοηθήσει την κατάσταση και φτάσουμε στο επιθυμητό αποτέλεσμα :P

Από ότι φαίνεται οι ντροπαλοί άντρες γύρω στα τριάντα που βλέπουν κοπέλα και παθαίνουν κοκομπλόκο είναι αρκετοί στην Ιαπωνία, γιατί κάποιος αποφάσισε να μετατρέψει τα βιβλία σε anime με πραγματικά άγνωστα αποτελέσματα. Σοβαρά, δεν έχω ιδέα τι να περιμένω! Ελπίζω μόνο σε κιλά γέλιου και κωμικοτραγικές σκηνές...

Μιλάμε για σπαρταριστή κωμωδία, για εγχειρίδιο που θα λατρευτεί από τους απανταχού otaku ή και τα δύο? Η συνέχεια επί της οθόνης τον Απρίλιο!

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=GsdH_JOc7JA[/YOUTUBE]

*Απανταχού παρθένοι ενωθείτε*


Edited by mono, 11 January 2011 - 17:50.

xbJ3b2w.jpeg


#2 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 11 January 2011 - 17:43

Το φοβάμαι αυτό. Κυρίως γιατί έχει πολύ γλυκό σχέδιο.

Posted Image


#3 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 11 January 2011 - 17:44

Μονο απτο τιτλο πε8ανα, οταν ιδα το τραιλλερ λυ8ηκα στα γελιαα ...ΛΟΟΟΟΟΟΛ wtf?
τρελη φαση φαινεται να χει αυτο , 8α το τσεκαρω :)
フカフカ

#4 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 11 January 2011 - 17:56

Χαχα i'm sooo watching this xD

Η φωνη του ειναι γνωστη αλλα εχω φαει το κεφαλι μου να θυμηθω...
Rock lee μηπως?
Help me T_T


2bbd14fc.jpg


#5 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 11 January 2011 - 18:08

Έχει κάνει αυτούς τους χαρακτήρες :P

xbJ3b2w.jpeg


#6 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 11 January 2011 - 18:11

Αμα να μπραβο. Απ τον Hirono Hiro μου φανηκε γνωστη η φωνη XD
Θενξ :P


2bbd14fc.jpg


#7 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 posts

Posted 11 January 2011 - 18:15

Αυτός ο seiyuu τελευταία όλο ρόλους παίρνει πάντως. (όχι ότι έχω πρόβλημα, I like his voice :3)
Θα το δω και εγώ, σίγουρα θα έχει γέλιο. Κάτι ανάλαφρο πάντα χρειάζεται.
Αν και σκεφτόμουν το ίδιο με την Anelis, μπορεί να μην επηρεάσει αρνητικά πάντως.

#8 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 11 January 2011 - 18:18

Πάντως εμένα ο συνδυασμός καφρίλας και γλυκού σχεδίου μου το κάνει ακόμα πιο αστείο :P

xbJ3b2w.jpeg


#9 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 11 January 2011 - 18:51

Η παρθενία είναι αρετή :8):

Εννοείται ότι θα το δω. Τρεις μήνες αναμονής είναι πολλοί βέβαια αλλά δεν πειράζει, όλο και κάτι θα βγει στο ενδιάμεσο.

#10 meidei

meidei

    大友組の一人

  • Members
  • 1,002 posts

Posted 11 January 2011 - 19:01

Για κάποιο παράξενο λόγο, το βάζω στα to watch.

#11 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 11 January 2011 - 19:29

>Implying there are 30 year olds who ARENT virgins O_o


Θυμαται κανεις το Futari Ecchii?Συμπαθητικο manga.Aυτο φαινεται για μια πιο αναλαφρη και κωμικη εκδοχη του.Θα το δω για το ποσο αστειες και pretentious θα ειναι οι συμβουλες του.Tα ενστολα chibi ανθρωπακια θα ειναι μαλλον οι παντωγνοστες και θα παρουσιαζουν το "θεμα" σαν ντοκιμαντερ κατι.

Παντως ειλικρινα αν καποιος ειναι σε αυτη την ηλικια παρθενος κριμα ειναι να το χαλασει.He should go for GOD MODE and die not even trying.


EDIT:99 progress GETO!!!!11

@Mono:Ask Tragic Prince dat.

Edited by Hanzo, 11 January 2011 - 19:44.

Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#12 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 11 January 2011 - 19:37

^spoken like a true virgin :hahaha:

xbJ3b2w.jpeg


#13 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 11 January 2011 - 20:09

>Implying there are 30 year olds who ARENT virgins O_o


Θυμαται κανεις το Futari Ecchii?Συμπαθητικο manga.Aυτο φαινεται για μια πιο αναλαφρη και κωμικη εκδοχη του.Θα το δω για το ποσο αστειες και pretentious θα ειναι οι συμβουλες του.Tα ενστολα chibi ανθρωπακια θα ειναι μαλλον οι παντωγνοστες και θα παρουσιαζουν το "θεμα" σαν ντοκιμαντερ κατι.

Παντως ειλικρινα αν καποιος ειναι σε αυτη την ηλικια παρθενος κριμα ειναι να το χαλασει.He should go for GOD MODE and die not even trying.


EDIT:99 progress GETO!!!!11

@Mono:Ask Tragic Prince dat.


Μακάρι να είναι σαν το Futari γιατί ήταν super κωμωδία. Japanese ero ero comedy = pure win όποτε θα το δω σίγουρα :himitsu: Ελπίζω μόνο να μην είναι άλλη μια κωμωδία που θα "σκοντάφτει" ο ήρωας και θα "αρπάζει" ότι βρει μπροστά του.:hahaha::madtodeath:
rsrGbGx.gif

#14 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 11 January 2011 - 20:17

Δεν το χάνω με τίποτα... Oh japan you never cease to amaze me. :hahaha:

#15 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 11 January 2011 - 20:22

Forever Alone: The Anime Series