Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Sadie


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 Baka~No~Jutsu

Baka~No~Jutsu

    Must Be User Error!

  • Members
  • 106 posts

Posted 22 November 2010 - 23:49

Βασικά απο ότι είδα δεν υπάρχει κάποιο thread για το εν λόγω συγκρότημα, παρά μόνο βρήκα σκόρπια links απο YouTube links =)
Ακούει κανείς άλλος Sadie?

Για όσους δεν τους γνωρίζουν...

Οι Sadie δημιουργήθηκαν τον Φλεβάρη του 2005 απο τους Mao, Tsurugi, Aki, Mitsuki και Sora. Το όνομα τους είναι απο το Αγγλικό "SAD".
O Sora έφυγε απο το συγκρότημα τον Ιανουάριο του 2006 και τη θέση του πήρε ο Kei.
Έχουν παίξει ως support act στους Kra, D και σε άλλους.
Τον Ιούλιο του 2005 κυκλοφόρησαν το πρώτο τους signle "Kokui no Shita no Yokubou to, Kunou no Hate ni Mita Hyakkei no Yuritachi" το οποίο ήταν μόλις 2000 ανάρπαστες κόπιες [θέλω μία!!]
Μέχρι και τον Ιούνιο του 2008, όπου βγήκε το πρώτο τους album, είχαν κυκλοφορήσει αρκετά singles, 2 live DVD καθώς και ένα ΕΡ το "The Trend Killer". Το πρώτο full length album που βγήκε το 2008 είχε την ονομασία "Undead 13+2"
Το τελευταίο τους single λέγεται "Toge" και είναι το Ending Theme απο το Anime "Togainu no chi"


Μέλη:
Mao 真緒- Vocals
Mitsuki 美月- Guitar
Tsurugi 剣 - Guitar
Aki 亜季- Bass
Kei 景- Drums

Posted Image

"Togainu no chi ED - toge "

Youtube Video


"Ice Romancer"
Youtube Video


Official Site: http://www.sadie-web.com/ [JP/EN]
Discography: http://www.sadie-web.com/en/discography.html

Albums & EPs

"The Trend Killer" (May 3, 2006)
"The Suicide Machine" (November 22, 2006)
"The Bullet Storm" (July 25, 2007)
"Undead 13+2" (June 25, 2008 )


DVDs

"The Suicidal Applicants" (April 18, 2007)
"Distract against the Terrors" (August 1, 2007)
"Crimson Tear Director's Cut" (March 5, 2008 )
"Dress of skin" (Oct 2010)


Ελπίζω να μη θεωρείται spam το παρακάτω.. αν θεωρείται, παρακαλώ θερμά τους admins/mods να κάνουν edit το link απο το post μου και ζητώ συγγνώμη εκ των προτέρων:

Όσοι ενδιαφέρεστε για ένα πιθανό live των Sadie στην Ελλάδα το 2011, παρακαλώ κάντε τον κόπο και κάντε ένα 'demand' στο link
ΕΔΩ το οποίο θα προωθηθεί στο management του συγκροτήματος όταν αποκτήσει ένα εύλογο αριθμό απο ενδιαφερόμενους για να ξεκινήσουν συζητήσεις για πιθανό live..


Edited by Baka~No~Jutsu, 22 November 2010 - 23:56.


#2 BrainDeadAlive

BrainDeadAlive

    Dead By Dawn

  • Members
  • 139 posts

Posted 24 November 2010 - 21:31

Πιθανο live των sadie εδω? Μαλλον απιθανο :P Aν σκεφτεις οτι δεν εχουν βγει εκτος Ιαπωνιας.
Αλλα η ελπιδα πεθαινει τελευταια ε? XD
Aπο τα αγαπημενα μου J bands, αλλα δεν με τρελαναν οι τελευταιες κυκλοφοριες, αλλα και κινησεις τους. (εννοω τις πανακριβες τιμες, και μη ολοκληρα setlist των live. Θελω να πιστευω οτι δεν ευθυνονται αυτοι για αυτο)

Αγαπημενα μου τραγουδια:
Under the chaos
Children of Despair
Cold Play
Grudge of Sorrow
A Holy Terrors
Payment Of Vomiter
Confusion
Silent Eve
In Cave
Ice Romancer
Marionette
Ageha no Nakigara
Swallow Rain
Kagerou
Braincore

XDD

A, ειχα κανει αυτο το thread παλια XD
http://jmusic.gr/forum/index.php?topic=270.0

Eπισης http://www.jame-world.com/gr/artists-biography-713-sadie.html
(το οποιο θελει μια ανανεωσουλα βεβαια... :P )
Posted Image

#3 Baka~No~Jutsu

Baka~No~Jutsu

    Must Be User Error!

  • Members
  • 106 posts

Posted 25 November 2010 - 20:30

Ε δε νομίζεις ότι είναι καιρός να βγούνε? Εξάλλου το θέλουν κι οι ίδιοι να παίξουν Ευρώπη απο ότι έχω καταλάβει. Ποτέ δε ξέρεις =) αν και αν κρίνω απο τα άτομα που "ασχολούνται" να κάνουν ένα click στο eventful δεν παίζει να έχω κάτι να δείξω για να ξεκινήσω να μιλάω για περαιτέρω.. είναι η κλασσική νοοτροπία του Έλληνα.. oh well ^_^ Μπορώ πάντα να ονειρεύομαι, right? :)

Ice Romancer! yay, λατρεμένο! Όπως και Kagerou, confussion, Greedy motion, a holy terrors =)

Βασικά jmusic.gr δεν κοιτάω ποτέ για να είμαι ειλικρινής οπότε και δεν είχα δει το thread σου και JaME μπαίνω πλέον πολύ σπάνια να δω το οτιδήποτε. Ήμουν πολύ παλιά active εκεί (JaME), και όταν λέω παλιά εννοώ σε σημείο που με μια φιλή μου κανονίσαμε πχ το πρώτο meeting στο Περιστέρι στην Αθήνα και πήγαμε σε ένα μαγαζί και παίζαμε j-music κτλ και με το ζόρι ήμασταν 15 άτομα (και οι πιο πολλοί είχαν έρθει απο Σαλόνικα). :P

#4 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 25 November 2010 - 20:45

Τους ακουω και 'γω λιγακι. Το αγαπημενο μου τραγουδι απο αυτους ειναι μαλλον το....Silent Eve. :P

#5 BrainDeadAlive

BrainDeadAlive

    Dead By Dawn

  • Members
  • 139 posts

Posted 26 November 2010 - 18:11

Δοκιμασα να κανω κλικ, απ'ότι φαινεται παλια ειχα γραφτει για αντιστοιχο λογο (μαλλον girugamesh) και μου ζηταει κωδικους τους οποιους δεν θυμαμαι. >.>

Εγω θελω να βγουνε κ με το παραπανω!Αλλα και να το κανουν πολυ φοβαμαι οτι θα κανουν τους κλασσικους σταθμους στην Ευρωπη..

Αληθεια? Ο.ο Ποτε ειχατε κανει αυτο το meeting? και που???
Posted Image

#6 Baka~No~Jutsu

Baka~No~Jutsu

    Must Be User Error!

  • Members
  • 106 posts

Posted 26 November 2010 - 18:56

Στο χέρι μας είναι να αλλάξουμε επιτέλους αυτούς τους κλασσικούς σταθμούς =)

Χμμ για το meeting... ή 2004 ήταν ή 2005 και είχαμε πάει σε μια καφετέρια (στυλ "Underground") στο Περιστέρι στον πεζόδρομο, όπου την είχε μια γνωστή, και παίζαμε δική μας μουσική για όσες ώρες είχαμε κάτσει στο μαγαζί. ^_^

#7 BrainDeadAlive

BrainDeadAlive

    Dead By Dawn

  • Members
  • 139 posts

Posted 27 November 2010 - 21:05

Kαλη φαση..Ευγε! XD

Hahaha μακαρι να ηταν τοσο ευκολο. :/ Ποιος θα αναλαβει να φερει j bands εδω?
Το καναν οι του jmusic gr και αποτι εμαθα μπηκαν μεσα.
Posted Image

#8 Baka~No~Jutsu

Baka~No~Jutsu

    Must Be User Error!

  • Members
  • 106 posts

Posted 27 November 2010 - 23:11

It's aaaaaaaaall about the moooooooney όπως έλεγε και ένα τραγούδι..
Εντάξει δεν είπε κανείς ότι είναι εύκολο αλλά δεν είναι και ακατόρθωτο =) Απλά θέλει τρέξιμο και ακόμα καλύτερα γνωριμίες (δεν τις έχω αλλά είμαι πεισματάρα ^_^ )
Επειδή έχω ασχοληθεί στο παρελθόν με δημιουργία/διαχείριση official fan club για ένα συγκρότημα στο παρελθόν (όχι Ιαπωνικό) και σχετικά πρόσφατα ασχολήθηκα λίγο με διοργάνωση ενός πιθανού convention στην Αθήνα για μια αμερικάνικη τηλεοπτική σειρά, ξέρω πολύ καλά πως είναι θέμα τρεξίματος αλλά και διάθεσης κυρίως, για να βρεις τον κατάλληλο χώρο, να βρεις σπόνσορες να ρίξουν τα λεφτά κτλ.
Δυστυχώς δεν ξέρω κανένα απο τα παιδιά του jmusic.gr καθώς απο ότι καταλαβαίνω δημιουργήθηκαν την εποχή που εγώ απλά έλιωνα στο World of Warcraft και δεν είχα επαφή με τον έξω κόσμο αλλά αν θέλουν και οι ίδιοι να συνεχίσουν αυτό που ξεκίνησαν πολύ ευχαρίστως να βοηθήσω κι εγώ αν και όπου χρειάζεται =)

PS: Πρέπει να κάνουμε κανένα meeting πάλι οι j-μουσικόφιλοι !!

#9 BrainDeadAlive

BrainDeadAlive

    Dead By Dawn

  • Members
  • 139 posts

Posted 28 November 2010 - 02:11

Oh nice..
Για ποιο συγκροτημα αν επιτρεπεται ειχες κανει ofc??
Mε την αμερικανικη σειρα εκατσε το κονβενσιον??

Hahaha.
Δεν εχω και εγω επαφη μαζι τους. ^^'

Καναμε παρτυ την προηγουμενη βδομαδα στο Γκαζι.
Ειμαι στο ελληνικο jame, σαν jame+kome καναμε το παρτυ.
Ειχα σαντι μαζι μου αλλα δυστυχως δεν επαιξα = =. Αρα καλυτερα που δεν ησουν XD
Posted Image

#10 Baka~No~Jutsu

Baka~No~Jutsu

    Must Be User Error!

  • Members
  • 106 posts

Posted 28 November 2010 - 17:24

Για τους Φιλανδούς HIM είχαμε κάποτε το official με μια φίλη μου.
Για τη σειρά ακόμα το συζητάμε για 2012. Απλά επειδή δεν κατέχω και πολλά απο νομικά θέματα έχω κάνει λίγο πίσω και ασχολούμαι μόνο όταν μου ζητηθεί απο τους con organizers.

Ήμουν στο party =)
Ο Tomo μου έκανε μαθήματα Ιαπωνικών οπότε δε μπορούσα να μην τον δω πριν φύγει =)
Αλλά πρέπει να ομολογήσω πως ο ήχος αλλά και οι εναλλαγές ανάμεσα στα κομμάτια με χάλασαν πολύ και έφυγα νωρίς.

#11 BrainDeadAlive

BrainDeadAlive

    Dead By Dawn

  • Members
  • 139 posts

Posted 28 November 2010 - 21:27

Aληθεια????
Που καθοσουν?
Ο ηχος πριτι ματς σακντ ιντιντ...
Ποιες εναλλαγες εννοεις...?Προσεξε τι θα πεις....:P
Posted Image

#12 Baka~No~Jutsu

Baka~No~Jutsu

    Must Be User Error!

  • Members
  • 106 posts

Posted 29 November 2010 - 15:04

Σπάνια χάνω parties για να πω την αλήθεια μου.
Χμμμ.. ήμουν μπροστά στο ασανσέρ (ναι είχε ένα απέναντι απο το μπαρ).
Δηλαδή μόλις έμπαινες στο μαγαζί ήμουν αριστερά σε ένα τραπεζάκι.

Τώρα για τις εναλλαγές.. well, κατ'εμέ δεν είναι δυνατόν να παίζουν οι χαρουμενάδες τύπου Girl's Generation και αμέσως μετά καφριλίκι :P Χρειάζεται μια κάπως πιο ομαλή μετάβαση πιστεύω =) Δε το λέω προσβλητικά, προς Θεού :)

#13 BrainDeadAlive

BrainDeadAlive

    Dead By Dawn

  • Members
  • 139 posts

Posted 29 November 2010 - 17:52

Nαι ναι, θυμαμαι το ασανσερ! XD
Umm...hahah well προσπαθησα για ομαλη μεταβαση εγω.
Δηλαδη οταν ανελαβα μετα απο το kpop (παιζαμε με σετ) εβαλα οτι πιο χαλαρο ειχα. girugamesh! : P
Anyway.

To καφριλικι που εκανα εγω προσωπικα ηταν να βαλω για τελευταιο τραγουδι του δευτερου σετ μου (ειχε ψιλοαδειασει, ηταν 12μισι περιπου) chthonic, taiwanese black, και μετα απο αυτο μπηκε kpop. xD Αυτη ηταν η χειροτερη εναλλαγη. αλλα εγινε σκοπιμως :P

Δεν το πηρα προσβλητικα ^^
Posted Image

#14 Baka~No~Jutsu

Baka~No~Jutsu

    Must Be User Error!

  • Members
  • 106 posts

Posted 29 November 2010 - 21:19

Δεν το πηρα προσβλητικα ^^


Χαίρομαι =)

To καφριλικι που εκανα εγω προσωπικα ηταν να βαλω για τελευταιο τραγουδι του δευτερου σετ μου (ειχε ψιλοαδειασει, ηταν 12μισι περιπου) chthonic, taiwanese black, και μετα απο αυτο μπηκε kpop. xD Αυτη ηταν η χειροτερη εναλλαγη. αλλα εγινε σκοπιμως :P


Καλά κι εγώ κάνω κάτι τέτοια κουλά άμα παίζω μουσική σε ένα online radio που έχω γιατί συνήθως ξεχνάω ότι κάνω εκπομπή και βάζω τα δικά μου όπως μου κατέβει :P

#15 BrainDeadAlive

BrainDeadAlive

    Dead By Dawn

  • Members
  • 139 posts

Posted 30 November 2010 - 03:28

hahaha i see : D
Σε ποιο σταθμο παιζεις αληθεια?
Posted Image