Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

After-party meeting (Θεσσαλονίκη) - 02/11/2013


  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#1 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 08 July 2010 - 17:18

Χαρις στις ποικιλες ομαδες που διοργανωνουν παρτυ στη Θεσσαλονικη, εχουμε την τυχη καθε μερικους μηνες το πολυ να μαζευομαστε ολα τα μελη της anime κοινοτητας της Θεσσαλονικης (και οχι μονο!) και να περναμε καλα ολοι μαζι υπο την ξεφρενη μουσικη του εκαστοτε μαγαζιου. Στα παρτυ αυτα συχνα γνωριζουμε καινουρια ατομα και περναμε καλα, αλλα συνηθως μετα το περας του παρτυ φευγουμε και ενδεχεται να μην ξαναβρουμε αλλα animοπαιδα να κουβεντιασουμε μεχρι το επομενο παρτυ. Γι'αυτο τον λογο, λοιπον, δημιουργειται αυτο το thread!:thatsit:



Με απλα λογια, καθε φορα που θα διοργανωνεται ενα Cosplay/J-music Party στη Θεσσαλονικη, σε πολυ κοντινη ημερομηνια (συνηθως την επομενη μερα) θα διοργανωνουμε μια συναντηση για καφε οπου μπορουμε να βρεθουμε ολοι μαζι, να καθησουμε σε μια καφετερια και να περασουμε τις ωρες μιλωντας, γελωντας, μαλωνοντας για το ποιος εχει το δυνατοτερο jutsu ή bankai και ουτω καθ'εξης:gotit:


Για να δειτε την ημερομηνια της επερχομενης/πιο προσφατης συναντησης, πηγαινετε στα πιο προσφατα posts του thread χωρις να ανοιξετε το παρακατω spoiler.

Spoiler:





ΣΥΧΝΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ

Q: Καλο ακουγεται, παιδια, αλλα δεν ξερω κανεναν σας. Αξιζει να ερθω;

Α: Βεβαιως και αξιζει. Ολοι και ολες ειναι ευπροσδεκτοι σε αυτες τις συναντησεις. Δεν πειραζει και αν δεν ξερετε κανεναν, αν εχετε κεφι ή/και διαθεση για συζητηση, ελατε και θα δειτε πως μεσα στο ολο φιλικο κλιμα θα βρειτε ατομα να συζητησετε στο πι και φι. Στο κατω-κατω, κανενας μας δε γνωριζε κανεναν την πρωτη φορα που ηρθε! :)

Q: Ειμαι κατω απο 15 / πανω απο 30 χρονων. Θα βρω ατομα στην ηλικια μου ή θα καθομαι μονος/η;

Α: Στις συναντησεις αυτες ερχονται ατομα ολων των ηλικιων - αλλωστε τα anime δεν ειναι μονο για ορισμενες ηλικιες! Ελατε και θα βρειτε σιγουρα ατομα της ηλικιας σας, και μικροτερα, και μεγαλυτερα.

Edited by Adventurer, 29 October 2010 - 00:30.

Posted Image

#2 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 10 July 2010 - 12:40

H μέρα επιλέχθηκε έναντι προτίμησης του κοινού στο triple meeting.Άλλωστε Σάββατο γινόταν από την άλλη έτσι και αλλιώς:P.Οπότε ελπίζω να έχουμε πάλι ένα σωρό κόσμο όπως πάντα και να μην περιοριστούμε μόνο στα παιδιά του παρόντος site:).Τώρα κόσμο από άλλες πόλεις δεν έχω ιδέα αυτή την φορά αν θα έχουμε αλλά αν έχουμε δεν θα είναι και πολλοί, λόγο του ότι το πάρτι γίνετε Πέμπτη και όχι Παρασκευή.So see you there:).


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#3 Synestro史

Synestro史

    Never Delay

  • Members
  • 71 posts

Posted 10 July 2010 - 14:18

ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ? αρα νικησα!!!! (evil smile)

#4 -Aoshi-

-Aoshi-

    Lock Machine

  • Members
  • 121 posts

Posted 10 July 2010 - 14:24

I'll be there!
Posted Image
The answer lies in a place with a view.

#5 FunkyFisch

FunkyFisch

    Genin

  • Members
  • 101 posts

Posted 10 July 2010 - 21:38

Spoiler:


#6 kantoros

kantoros

    Anime Fan

  • Members
  • 153 posts

Posted 14 July 2010 - 18:51

δεν θα σας ερθω γτ εχω βρει δουλεια, ω ναι!

#7 BadBoy

BadBoy

    Girls are so Troublesome....

  • Members
  • 50 posts

Posted 15 July 2010 - 09:51

Δυστυχως ουτε εγω θα μπορεσω να ειμαι εκει:if:
Θα φυγω χωριο μου:run::run:
J.A.P. Dan Anime & Cosplay Party 25-10-09--> Roronoa Zoro(One piece)
J.A.P. Dan Anime & Cosplay Party 6-12-09--> Spirit-Death Scythe(Soul Eater)
Sakura Syndrome Japan & Anime Party 11-12-09--> Abarai Renji(Bleach)
Sakura Syndrome Japan & Anime Party 5-2-010--> Ebisu(Naruto)
Sakura Syndrome Japan & Anime Party 23-4-010--> Roronoa Zoro(One piece)
Sakura Syndrome Japan & Anime Party 15-7-010--> Yamamoto Takeshi(in training clothes)& Yamamoto Takeshi(in costume) (Katekyo Hitman Reborn!)

#8 Fungus Jutsu

Fungus Jutsu

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 15 July 2010 - 09:55

θα ειμαι κ εγω εκει :blingeye2:
The table was her stage.
The mobile phone was the microphone
and the new moon was the spotlight...

#9 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 19 July 2010 - 21:08

Οι φώτος μου από το meeting:).Ανεβάστε και οι υπόλοιποι που βγάλατε παρακαλώ:)

http://www.megaupload.com/?d=WE1ONZ8D


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#10 Hitorinai Kokoro

Hitorinai Kokoro

    大倉が心をうばっ

  • Members
  • 350 posts

Posted 20 July 2010 - 19:58

Εγώ μόνο μία έβγαλα, και δεν ανεβαίνει εφ'όσον δεν θέλει αυτή που απεικονίζεται :P But thanks for the rest of them~!
Posted Image
~ ~
Fanfics and original stories @ my writing LJ
http://fuyunogekkouka.livejournal.com/

#11 Hearts

Hearts

    Anime Amateur

  • Members
  • 79 posts

Posted 28 July 2010 - 17:44

Λοιπον αυτες ειναι οι δικες μου (65) φωτογραφιες απο την συναντηση (~50ΜΒ) :

http://www.megaupload.com/?d=912IJSTQ

Καλο καλοκαιρι σε ολους!

#12 Hearts

Hearts

    Anime Amateur

  • Members
  • 79 posts

Posted 29 July 2010 - 21:59

Και μερικα βιντεακια απο την συναντηση

http://www.megaupload.com/?d=MG1CTF3M 142MB

http://www.megaupload.com/?d=QMDPMQFJ 220MB

Καλα πεφτει μπολικο ξυλο σε αυτα. Καποιος τις τρωει για τα καλα. Ετσι, να μαθεις να μην πειραζεις τα ... κοριτσακια καθε φορα. ;)

Επισης εχουμε και ενα funboy σε σκηνη εισοδου στην συναναντηση. Σορρυ κοριτσια δεν προλαβα να τραβηξω ολα τα ουρλιαχτα σας!

Καλες διακοπες σε ολους!

#13 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 28 October 2010 - 15:32

Με το ξεκινημα της νεας σεζον ξαναρχισαν τα Anime Party, και ως ειθισται την επομενη μερα θα βγουμε για καφεδακι για να πουμε τα νεα μας, να γελασουμε, και να ξανασυναντηθουμε με οσα ατομα τυχον θα γνωρισουμε στο παρτυ.


Ετσι, λοιπον, αμεσως μετα το παρτυ της Sakura Syndrome, δηλαδη το μεθεπομενο Σαββατο 6 Νοεμβριου ,σας περιμενουμε στις 18:30 στην Καμαρα ωστε να παμε να καθησουμε ολοι μαζι σε μια απο τις ανωθεν καφετεριες. Be there boys and girls :)



ΥΓ: Οποιος απο εσας μπαινει πρωτη φορα σε αυτο το θεμα, θερμοπαρακαλω να διαβασει στο πρωτο ποστ το κομματι με τον τιτλο Συχνες Ερωτησεις..
Posted Image

#14 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 28 October 2010 - 16:22

Adventurer δεν κάνεις και το πρώτο post update με την νέα ημερομηνία,μην κοιτάξει κανείς μόνο την αρχή και οπότε το περάσει για λάθος;Επειδή συμβαίνουν και αυτά το λέω:P


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#15 BadBoy

BadBoy

    Girls are so Troublesome....

  • Members
  • 50 posts

Posted 30 October 2010 - 23:13

Adventurer δεν κάνεις και το πρώτο post update με την νέα ημερομηνία,μην κοιτάξει κανείς μόνο την αρχή και οπότε το περάσει για λάθος;Επειδή συμβαίνουν και αυτά το λέω:P


Συμφωνω! Εγω κοντεψα να μπερδευτω. Ας αλλαζει καθε φορα και το πρωτο ποστ:bike:
J.A.P. Dan Anime & Cosplay Party 25-10-09--> Roronoa Zoro(One piece)
J.A.P. Dan Anime & Cosplay Party 6-12-09--> Spirit-Death Scythe(Soul Eater)
Sakura Syndrome Japan & Anime Party 11-12-09--> Abarai Renji(Bleach)
Sakura Syndrome Japan & Anime Party 5-2-010--> Ebisu(Naruto)
Sakura Syndrome Japan & Anime Party 23-4-010--> Roronoa Zoro(One piece)
Sakura Syndrome Japan & Anime Party 15-7-010--> Yamamoto Takeshi(in training clothes)& Yamamoto Takeshi(in costume) (Katekyo Hitman Reborn!)