Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

uTorrent trouble


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 19 May 2010 - 10:40

Το πρόβλημά μου είναι ότι τις τελευταίες μέρες (από τότε που έκανα update στην τελευταία έκδοση), το utorrent μου δε μπορεί να συνδεθεί με κανένα tracker. Δεν έχω αλλάξει κάτι στα settings και κάποια από τα torrent μου είναι από trackers όπως bitTorrent, Animeclipse κτλ. Φαίνεται να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με DHT. Ορίστε και μια εικόνα του τι συμβαίνει:

Posted Image

15fkk04.jpg


#2 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 19 May 2010 - 10:54

Είχες κάνει port forwarding πριν αλλάξεις έκδοση; Λειτουργούσε κανονικά τότε;

Πάντως η αλήθεια να λέγεται, με τη νέα έκδοση του μTorrent συμβαίνουν κάθε λογής προβλήματα. Εμένα πχ για να δουλέψει το port forwarding στο νέο μTorrent, θα πρέπει να δώσω αριθμό κατά 1 μεγαλύτερο από αυτόν που έδωσα στις ρυθμίσεις του router. Πχ στο router έχω κάνει forward την port 20000, το μTorrent για να δουλέψει σωστά πρέπει να του δώσω την port 20001... go figure.

Πολλοί το έχουν σιχτιρίσει και έχουν γυρίσει σε παλιές εκδόσεις. Εμένα πάντως δουλεύει προς το παρόν. ;p

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#3 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 19 May 2010 - 13:00

Ναι, μάλλον και το δικό μου πρόβλημα αυτή η έκδοση το προκάλεσε. Γύρισα στην 1.7.7 και δούλεψε αμέσως. Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. :)

15fkk04.jpg


#4 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 19 May 2010 - 23:45

σε ποια εκδοση αναφερεστε?

εγω εχω τη 2.0 ( 17920 ). Το λεω γιατι μου λεει για update.

#5 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 19 May 2010 - 23:49

2.0.2 (build 19648 )

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#6 Serperoth

Serperoth

    Auspicium melioris ævi

  • Members
  • 202 posts

Posted 24 May 2010 - 12:35

Εγώ σήμερα χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω uTorrent, λόγω προβλήματος, και είχα το ίδιο θέμα. Ξαναβάζοντας BitTorrent δούλεψε ρολόι.

Προτείνω BitTorrent γενικότερα, δεν μου έχει βγάλει ποτέ πρόβλημα:)
Posted Image
Posted Image

When I'm Grandmaster, I will play faster...
They'll call me bonjwa, just like my name was Flash...

Σου'χουνε πει ΠΟΣΟ weird είσαι?


Honi soit qui mal y pense

#7 Ryuji

Ryuji

  • Members
  • 181 posts

Posted 24 May 2010 - 13:11

Χμμ.. και εγώ την έκδοση 2.0.2 έχω αλλά μου δουλεύει μια χαρά μέχρι στιγμής.:kill4u:
Posted Image

#8 Xeiji

Xeiji

    ohayoooo

  • Members
  • 60 posts

Posted 10 April 2011 - 17:12

τι σημαινει disk overloaded 100% στο utorrent? το βγαζει στη κατω μπαρα μαζι με τα down/uploads... Anyone?
otan oi aetoi petoun psila, i koutsoulia ponaei.

#9 Punisher_P.E.F.

Punisher_P.E.F.

    Manga Fan

  • Members
  • 369 posts

Posted 10 April 2011 - 20:07

Click me

" On life's vast ocean diversely we sail. Reasons the card, but passion the gale. ,,


Alexander Pope


#10 Leon

Leon

    Manga Oldbie

  • Members
  • 303 posts

Posted 13 July 2011 - 15:18

Έβαλα το utorrent 3.0 και όταν ανοίγω για να κατεβάσω ένα αρχείο torrent δε μου δίνει την επιλογή για να διαλέξω τι να κατεβάσω και μου τα κατεβάζει ολόκληρα. Από που το αλλάζω αυτό;:cry5:
Posted Image

#11 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 13 July 2011 - 16:14

Έβαλα το utorrent 3.0 και όταν ανοίγω για να κατεβάσω ένα αρχείο torrent δε μου δίνει την επιλογή για να διαλέξω τι να κατεβάσω και μου τα κατεβάζει ολόκληρα. Από που το αλλάζω αυτό;:cry5:



Για δοκίμασε να επιλέξεις το torrent, να πας κάτω που έχει κάτι tabs να βάλεις files και δεξί κλικ σε αυτά που δεν θες να κατεβάσεις και don't download. Δεν έχω κατεβάσει το 3 οπότε ελπίζω να υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

xbJ3b2w.jpeg


#12 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 13 July 2011 - 20:04

Εκτός του ότι μπορείς να το κάνεις μετά όπως λέει η mono,
πρόσεξε όταν ανοίγεις ένα torrent εκτός από τα ok, cancel υπάρχει και στα αριστερά ένα διπλό βελάκι προς τα κάτω (κάτω από το don't show this again).

Αν πατήσεις το βελάκι θα σου δείξει το γνώριμο menu από τα παλιά. Νομίζω μετά την πρώτη φορά θα είναι μόνιμα ανοιχτό.


PS: Το καλό με την έκδοση 3.0 είναι ότι τα περιττά χαζά που έχει μπορείς να μην τα εμφανίζεις και έτσι να επιστρέψει στην γνώριμη, απλή, ελαφριά μορφή του.

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#13 Leon

Leon

    Manga Oldbie

  • Members
  • 303 posts

Posted 19 July 2011 - 12:55

πρόσεξε όταν ανοίγεις ένα torrent εκτός από τα ok, cancel υπάρχει και στα αριστερά ένα διπλό βελάκι προς τα κάτω (κάτω από το don't show this again).


Νιώθω λίγο βλάκας τώρα είναι η αλήθεια...:sadist:
Posted Image

#14 dysdaimona

dysdaimona

    i don't want a title

  • Members
  • 53 posts

Posted 12 February 2012 - 13:41

Ξεκίνησα να θέλω να ρωτήσω για πρόβλημα με το μtorrent αλλά αν μπορεί να μου απαντήσει κανείς και στη δεύτερη ερώτηση...
Γενικά τον τελευταίο καιρό μετά από πολλές ώρες δουλειάς το πισι μου παγώνει την οθόνη του ενώ έχω ανοιχτό winamp και mozilla ,μTorrent ανοιχτό και δεν ανταποκρίνεται ούτε στο ελάχιστο.Ούτε το Task manager δε μου βγάζει για να κλείσω κανένα πρόγραμμα μπας και επανέλθει.Αυτό συμβαίνει κάποιες φορές και ενώ δεν είναι ανοιχτός πολλές ώρες.Μετά η μονη λύση είναι να κάνω επανεκκίνηση χειροκίνητα αλλά και πάλι μπορεί να ξανακολλάει.
Χθες λοιπόν ήταν μια τέτοια μέρα και εκεί που πάτησα να τσεκάρω πως κατεβαίνουν κτ αρχεία στο τορρεντ και μετά πατάω το mozilla παγώνει μου πετάει ένα "disk overload 100% "κάτω αριστερά στο τορρεντ περιμένω υπομονετικά 15λεπτα και παρακαλώ τη συμπόνια σας,μην πέσει πολύ βρίσιμο κλείνω όλο το πισί από το κεντρικό κουμπί (οχι του τροφοδοτικού από μπροστά):emptyonexg1:
Σήμερα ανοίγω το τορρεντ έχουν εξαφανιστεί όλα τα αρχεία(!) το προσπερνώ πάω να τα βάλω χειροκίνητα και έχω χάσει τα περισσότερα ratio μου,αλλά μου δείχνουν 0 ενώ είχα 1,5 αλλα 3,5 ενώ είχα 1,5 και τέτοια.(τα περισσότερα 0 όμως :(
Έχει κανείς καμιά ιδέα-βοήθεια?

#15 Shevliaskovic

Shevliaskovic

    Smoke two joints.

  • Members
  • 204 posts

Posted 12 February 2012 - 14:04

Ξεκίνησα να θέλω να ρωτήσω για πρόβλημα με το μtorrent αλλά αν μπορεί να μου απαντήσει κανείς και στη δεύτερη ερώτηση...
Γενικά τον τελευταίο καιρό μετά από πολλές ώρες δουλειάς το πισι μου παγώνει την οθόνη του ενώ έχω ανοιχτό winamp και mozilla ,μTorrent ανοιχτό και δεν ανταποκρίνεται ούτε στο ελάχιστο.Ούτε το Task manager δε μου βγάζει για να κλείσω κανένα πρόγραμμα μπας και επανέλθει.Αυτό συμβαίνει κάποιες φορές και ενώ δεν είναι ανοιχτός πολλές ώρες.Μετά η μονη λύση είναι να κάνω επανεκκίνηση χειροκίνητα αλλά και πάλι μπορεί να ξανακολλάει.
Χθες λοιπόν ήταν μια τέτοια μέρα και εκεί που πάτησα να τσεκάρω πως κατεβαίνουν κτ αρχεία στο τορρεντ και μετά πατάω το mozilla παγώνει μου πετάει ένα "disk overload 100% "κάτω αριστερά στο τορρεντ περιμένω υπομονετικά 15λεπτα και παρακαλώ τη συμπόνια σας,μην πέσει πολύ βρίσιμο κλείνω όλο το πισί από το κεντρικό κουμπί (οχι του τροφοδοτικού από μπροστά):emptyonexg1:
Σήμερα ανοίγω το τορρεντ έχουν εξαφανιστεί όλα τα αρχεία(!) το προσπερνώ πάω να τα βάλω χειροκίνητα και έχω χάσει τα περισσότερα ratio μου,αλλά μου δείχνουν 0 ενώ είχα 1,5 αλλα 3,5 ενώ είχα 1,5 και τέτοια.(τα περισσότερα 0 όμως :(
Έχει κανείς καμιά ιδέα-βοήθεια?


ρίξε μια ματιά εδώ σχετικά με το disk overload 100%

όσον αφορά το πάγωμα της οθόνης,ρίξε ένα full scan με το antivirus σου,πριν κάνεις οτιδήποτε γιατί παίζει να έχεις κολλη΄σει καναν ιό.

I can't stop from just smiling
When that damn sun is shining on