Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

One Piece Mega Cosplay Group ( Θεσσαλονίκη )


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 11 February 2010 - 21:14

> > > Μέγα Ομαδικό Cosplay Group 'ONE PIECE' < < <


Όπως γνωρίζεται οι περισσότεροι (άλλοι εδώ και πολύ καιρό, άλλοι λιγότερο) στο επόμενο πάρτι των Sakura Syndrome στην Θεσσαλονίκη πρόκειται να πραγματοποιηθεί μέγα ομαδικό cosplay group με θέμα το πολυαγαπημένο μας One Piece. Το εν λόγο Japan & Anime Party θα πραγματοποιηθεί στις 23 Απριλίου 2010 στο Cofix Θεσσαλονίκης. Στόχος του ομαδικού; Το μεγαλύτερο ομαδικό μέχρι σήμερα στην Βόρεια Ελλάδα (και γενικά στην Ελλάδα). Με βάση την εκδήλωση ενδιαφέροντος που έχω μέχρι στιγμής, δεν νομίζω να δυσκολευτούμε να επιτύχουμε αυτό τον στόχο αν όλα πάνε καλά και δεν έχουμε πάλι σταδιακές αποχωρήσεις για τον ένα ή άλλο λόγο όπως την προηγούμενη φορά.

Σε περίπτωση που ενδιαφέρεται να συμμετέχει οποιοσδήποτε άλλος που δεν γνωρίζω προσωπικά στο παρόν γκρουπ, ας μου στείλει pm / επικοινωνήσει μαζί μου σε Facebook, MySpace ή MSN ώστε να μπει στην λίστα και στο θέμα στη συνέχεια και να ξέρει αν είναι και ελεύθερη η θέση ή η εκδοχή του ανάλογου χαρακτήρα. Όχι ότι θα πείραζε αν υπήρχαν παραπάνω από ένας ίδιος χαρακτήρας,αλλά ποτέ δεν ξέρεις για τον ίδιο που το κάνει αν ενοχλείται.

Με σεβασμό λοιπόν απένταντι στα πρόσφατα γεγονότα που διαδραματίστηκαν στο manga ( που δεν έπρεπε να ξέρει κανείς που δεν το διαβάζει όπως εγώ για παράδειγμα, και στα οποία φυσικά δεν θα αναφέρει κανείς εδώ ούτε με υποννούμενα ούτε για πλάκα ) και το κλείσιμο του 10ου Anniversary από την προβολή του anime, ελάτε να γράψουμε ιστορία στην cosplay σκηνή της χώρας πραγματοποιόντας το μεγαλύτερο ομαδικό cosplay group που είδε ποτέ μέχρι σήμερα!!!



Ευπρόσδεκτοι είναι όλοι ανεξαιρέτως, ανεξαρτήτως πόλης, καθώς και τα παιδιά από Αθήνα που συμμετείχαν στο ομαδικό One Piece πέρυσι στην πόλη τους.


Βοήθεια σχετικά με τους υπάρχοντες χαρακτήρες θα βρείτε στους ακόλουθους συνδέσμους που παρέθεσε αρχικά η Lucy-Nyu στο ανάλογο θέμα για το περσινό ( και ) μεγαλύτερο ομαδικό της χώρας στην Αθήνα με θέμα το One Piece.


Male Characters & Female Characters

Τα άτομα που συμμετήχαν στο γκρουπ ήταν τα ακόλουθα καθιστόντας το το 4ο μεγαλύτερο ομαδικό στην χώρα μέχρι σήμερα:

Members ( 17 ):

Apis [ One Piece ] ( Μυρτώ )
Boa Hancock [ One Piece ] ( Laiste )
Brook [ One Piece ] ( Getekid )
Franky / Kaku / Rob Lucci Mix [ One Piece ] ( Kantoros )
Going Merry [ One Piece ] ( Sunny Tempest )
Juracule 'Hawk-Eyes' Mihawk [ One Piece ] ( Cassiel )
Kalifa [ One Piece ] ( Vampire Princess )
Klahadore Kuro [ One Piece ] ( Matassos )
Monkey D. Luffy [ One Piece ] ( Kakashi_sensei )
Monkey D. Luffy [ One Piece ] ( Ripperroolia )
Nami [ One Piece ] ( BlackRoseofDestiny )
Nefertari Vivi [ One Piece ] ( Sakura-chan )
Nico Robin [ One Piece ] ( Hiromi Sozonaki )
Roronoa Zoro ( Crossplay ) [ One Piece ] ( Nozomi )
Roronoa Zoro [ One Piece ] ( BadBoy )
Sanji ( Crossplay ) [ One Piece ] ( Sora )
Sanji [ One Piece ] ( N-TG )

Posted Image

Posted Image


Edited by Cassiel, 27 April 2010 - 23:02.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#2 laiste

laiste

    月の娘さん

  • Members
  • 86 posts

Posted 11 February 2010 - 21:45

Αχου, τι μου θυμισες τώρα! Ειχαμε περασει πολυ ωραία με τα παιδια, τα οποια οντως εκαναν εξαιρετικη δουλεια με τις στολες τους ( o Chopper ήταν τέλειος!!).

Εγω ειμαι μεσα, αλλα δεν ξανακανω Νικο Ρομπιν με τιποτα!!!!!(ημουν ελαφρως αθλια :sleepy: )

#3 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 12 February 2010 - 11:55

εχω την εντυπωση οτι κατι θα γινεται στην αθηνα μεσα στο πασχα, δε ξερω ποτε ακριβως

#4 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 12 February 2010 - 13:42

Για την αποφυγή παρερμήνευσης η MisaYoshiko εννοεί επόμενο party/event στην Αθήνα και όχι διαφορετικό One Piece cosplay group,το οποίο μπορεί να μην επιτρέψει άτομα από Αθήνα να συμμετάσχουν στο ομαδικό στην Θεσσαλονίκη:).


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#5 Gol D.Nick

Gol D.Nick

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 13 February 2010 - 20:26

Αχου, τι μου θυμισες τώρα! Ειχαμε περασει πολυ ωραία με τα παιδια, τα οποια οντως εκαναν εξαιρετικη δουλεια με τις στολες τους ( o Chopper ήταν τέλειος!!).

Εγω ειμαι μεσα, αλλα δεν ξανακανω Νικο Ρομπιν με τιποτα!!!!!(ημουν ελαφρως αθλια :sleepy: )


Ασε τους αλλους να το κρινουν αυτο: Προσωπικα δεν σε ξερω αλλα βλεποντας σε με αυτη την στολη θα ηθελα να σε γνωρισω:8):

#6 laiste

laiste

    月の娘さん

  • Members
  • 86 posts

Posted 14 February 2010 - 00:15

Είχε 2 Νικο Ρομπιν, ξέρεις ποια απο τις 2 ήμουνα?:hmmm:

#7 Gol D.Nick

Gol D.Nick

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 14 February 2010 - 13:08

Αχου, τι μου θυμισες τώρα! Ειχαμε περασει πολυ ωραία με τα παιδια, τα οποια οντως εκαναν εξαιρετικη δουλεια με τις στολες τους ( o Chopper ήταν τέλειος!!).

Εγω ειμαι μεσα, αλλα δεν ξανακανω Νικο Ρομπιν με τιποτα!!!!!(ημουν ελαφρως αθλια :sleepy: )


Είχε 2 Νικο Ρομπιν, ξέρεις ποια απο τις 2 ήμουνα?:hmmm:


Δεν ξερω,αλλα εχει καμια σημασια?Και οι δυο κουκλαρες ειστε:DΣτο κατω κατω δεν ειναι κακο να ερθετε και οι δυο:kill4u:

#8 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 14 February 2010 - 13:31

Φυσικα:ureshii:.Και γιατί να μην έρθει και το αγόρι της μαζί (a.k.a. me):tensai:;


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#9 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 14 February 2010 - 14:50

Θα μπορουσα να κανω ανετα Rob Lucci γιατι δεν χρειαζεται και πολυ επεξεργασια το προσωπο μου ( μουσι εχω,μακρυ μαλλι επισης...) η τον Enel αλλα δεν ξερω....

Tiger-stock-blog-header.jpg


#10 Gol D.Nick

Gol D.Nick

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 14 February 2010 - 15:26

Φυσικα:ureshii:.Και γιατί να μην έρθει και το αγόρι της μαζί (a.k.a. me):tensai:;

Ουπς.Sorry φιλε δεν εξερα:hot:.Παντως φαινεται οτι εχετε τρομερη παρεα.Αν περασω στην θεσσαλονικη θα το σκεφτω να ερθω καμια φορα(αν με θελετε φυσικα):bike:

#11 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 18 February 2010 - 14:08

Θα μπορουσα να κανω ανετα Rob Lucci γιατι δεν χρειαζεται και πολυ επεξεργασια το προσωπο μου ( μουσι εχω,μακρυ μαλλι επισης...) η τον Enel αλλα δεν ξερω....


Να κάνεις γιατί μέχρι τώρα οι συντριπτική πλοιοψηφία των συμμετοχών είναι γένους θυληκού και χρειάζεται μια εξισορόπιση:hihi2:.Αν αποφασήσεις πες μου και συ:)


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#12 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 25 March 2010 - 18:43

Η ημερομηνία του πάρτι ανακοινώθηκε ( 23 Απριλίου 2010 ), οι μέχρι στιγμής συμμετέχοντες αναρτήθηκαν στο πρώτο post, και απομένει σχεδόν ένας μήνας για προετοιμασία. Όσοι επιπλέον ενδιαφέρεστε να συμμετέχετε στο μέγα ομαδικό One Piece, παρακαλώ ενημερώστε με:).

Japan & Anime Party


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#13 Vampire Princess

Vampire Princess

    吸血姫

  • Members
  • 61 posts
  • LocationLost In Translation

Posted 25 March 2010 - 19:54

Μέχρι τώρα τι cosplays θα υπάρχουν (ποιοι χαρακτήρες One Piece)?

Posted Image


"I envy because of the heart

I glutton because of the heart

I covet because of the heart

I am prideful because of the heart

I sloth because of the heart

I rage because of the heart

Because of the heart

I lust for everything about you"


#14 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 25 March 2010 - 20:14

Όπως αναφέρω και στην αρχή αυτό είναι κάτι που μπορεί -αν επιλέξει- να το απαντήσει ο καθένας μόνος του, γιατί μπορεί να μην θέλει να το πει δημοσίως ως την μέρα του πάρτι.Γι'αυτό παίζω τον μεσάζον για όποιον επιλέξει ένα χαρακτήρα, ώστε να ελέγξει αν έχει επιλεγεί επίσης και έπειτα να αοφασίσουν και οι 2,3 κ.τ.λ. αν θα κάνουν το ίδιο,διαφορετική εκδοχή ή άλλο τελείως.Δεν επιβάλεται τίποτα σε κανέναν.Όλοι αποφασίζουν προσωπικά τι θα κάνουν.Εγώ απλά ενημερώνω ατομικά για την ύπαρξη 'διπλού' αν προκύψει.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#15 Vampire Princess

Vampire Princess

    吸血姫

  • Members
  • 61 posts
  • LocationLost In Translation

Posted 25 March 2010 - 20:32

Κατάλαβα....:smokingg: γιατί θέλω να συμμετέχω, απλώς δεν θέλω να επιλέξω έναν χαράκτηρα που τον έχει ήδη επιλέξει κάποιο άτομο....και αν θυμάμαι καλά σ'ένα προηγούμενο post είχες πει πως οι περισσότερες συμμετοχές είναι κορίτσια οπότε και οι επιλογές μειώνονται....
Τέλος πάντων, μήπως γνωρίζεις αν θα ντυθεί κανένας Nico Robin?

Posted Image


"I envy because of the heart

I glutton because of the heart

I covet because of the heart

I am prideful because of the heart

I sloth because of the heart

I rage because of the heart

Because of the heart

I lust for everything about you"