Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

.aNiMe//GR is back !


  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#1 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 26 January 2010 - 17:51

Posted Image



Και ναι, ύστερα από 10 ημέρες downtime είμαστε και πάλι online. Τις επόμενες ημέρες το forum θα είναι σε δοκιμαστική περίοδο. Μπορεί να υπάρχουν διάφορα προβλήματα και ίσως το forum να πέφτει ανά διαστήματα χωρίς προειδοποίηση, όμως θα διορθωθούν οσονούπω. Ό,τι bug / πρόβλημα παρατηρήσετε, μπορείτε να τα αναφέρετε στο αντίστοιχο thread.


Τον πρώτο καιρό το μόνο που διαφέρει θα είναι η ταχύτητα του forum, όμως σύντομα θα ακολουθήσουν διάφορες εκπλήξεις. Ο έκτος κατά σειρά server μας, είναι πλέον γεγονός. Ορμάτε :8): !


Edited by Phantom Duck, 26 January 2010 - 18:04.

E5VV38U.jpg


#2 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 26 January 2010 - 23:55

Επίσης να ευχαριστήσουμε για την υπερπροσπάθεια στο σετάρισμα τον φίλο και αυτάδελφο left64vegeta. Χωρίς την βοήθειά του, ακόμα πέστροφες θα ψαρεύαμε από την database...


Αυτά...γκουχ...ΒΟΥΡ ΣΤΟ ΠΑΤΣΑ ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΟΥΛΕΣ!! :ballumad:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#3 Geutella

Geutella

    Anime-Greek

  • Members
  • 337 posts

Posted 27 January 2010 - 00:23

Συγχαρητήρια για τον καινούριο server και από μένα παιδιά, εύχομαι από 'δω και πέρα να μην έχετε άλλα προβλήματα. Άντε και τώρα που ο Left64Vegeta είναι on board μην ανησυχείτε για τίποτα. Panic button is here, the solution for everything. xD
Καλοφάγωτος ο καινούριος server. Χαίρομαι πολύ που είστε και πάλι online! Το .aNiMe//GR είναι εδώ πιο δυνατό από ποτέ! (^.^)
Posted Image

#4 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 27 January 2010 - 18:27

Στοιχηματιζω το sandwich μου και ενα μπουκαλι τεκιλα οτι δε θα αντεξουμε ουτε 1 μηνα!

καθικους mode on / off


ps. Dante για σενα δουλευω ..... ;)

pps. Μεγαλο μπραβο στον left για τη δουλεια και εχμμ αγνοησε τα απο πανω XD

#5 kelborn3

kelborn3

    Toki

  • Members
  • 2,054 posts

Posted 27 January 2010 - 18:41

Αντε μεγειες και καλα να περασουμε στον νεο server. Να κρατησει τουλαχιστον 3 χρονια:kakaka::kakaka:

Posted Image


#6 Chasapos

Chasapos

    Ninja in training

  • Members
  • 379 posts

Posted 27 January 2010 - 19:09

Άντε καλως ήρθατε μας έλειψε το site!
The only thing that we need to decide is what to do with the time that is given to us

#7 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 27 January 2010 - 19:35

:riiight:, κι άλλο κακό να μη μας βρει!

...δηλαδή να μην "ακούσει το σύμπαν" μια φράση σαν αυτή: "Κοιτα, Μαρίκα! Αυτό το ωραίο σάϊτ ξαναλειτουργεί!..."

(εδώ υπερνικήσαμε την κατάρα του Vampire hunter D στις προβολές, τι χειρότερο να μας βρει??)

#8 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 27 January 2010 - 19:41

συγχαρητήρια για τον καινούριο server και από εμενα! χαίρομαι που γυρίσατε και γύρισα και εγώ :P

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#9 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 27 January 2010 - 21:35

Καλη χωνεψη τον server!!!
Τωρα μπινελικια.....
Γαιδαροι
Γομαρια
(τωρα μου ρχετε θα ξερασω φωκιες):puke:
10 μερες στα μπαιρια τομαραδες, trols bugs, mobs...:kill4u:
Ου να μου χαθητε....
Μας ελειψε η s(a)ita βρε χωρια που μας τρωμαξατε πρωτες μερες λεω και εγω παει κατι τους βρικαν και το εκλεισαν το site!!!
Λοιπον περαν της ντροπης και του εσχους που σας καταβαλη:P Ελπιζω ο νεος server να ναι πιο γερος πιο καλος πιο γρηγορος και επιτελους να μπαινουμε γρηγορα και χωρις κολυματα και στο site και στα threat του, γιατι δεν ξερω πως τρεχει στας Αθηνας παντως Σαλονικα ειχαμε να λεγαμε για την εξηπηρετιση που σχορεμενου server.....:terror2:

Αντε βρε μεγια μας και προπαντος εσας καλοφαγοτος!!!:hahaha::hahaha:


Μια ερωτησουλα ετσι να μαθαινω και ego την αναβαθμησουλες μας κανατε ατιμα???:wis:
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#10 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 27 January 2010 - 23:15

/Μιτσοτάκης mode on Επιτέλους! Οι σελίδες δεν κάνουν δέκα χρόνια να ανοίξουν/ Μιτσοτάκης mode off
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#11 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 27 January 2010 - 23:22

Εγώ πέρα από τις ευχές για τον νέο server, να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ με την σειρά μου στον left64vegeta και συγχαρητήρια για την προαγωγή. ^^

Να σε χαιρόμαστε και να μας χαίρεσαι και πάνω από όλα κουράγιο. ΧD

#12 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 27 January 2010 - 23:28

Ο νέος server ας σταθεί, γερός ωσάν μοσχάρι
και να αντέξει πιότερα, απο τον άλλον βάρη

#13 Left64Vegeta

Left64Vegeta

    Technical Staff

  • Administrators
  • 370 posts

Posted 28 January 2010 - 01:08

Γειά σας και από μένα! Όπως γράφει και το "Starting..." πάνω από το avatar μου, είμαι (σχεδόν) νέο μέλος στο forum. Από το 2005 που γράφτηκα δηλαδή. Είμαι ο Λευτέρης, 25, και μου αρέσουν τα anime. Δεν συμμετείχα ιδιαίτερα ενεργά ως τώρα στο forum, αλλά από εδώ και πέρα θα είμαι παρών, κυρίως στον "τεχνικό" τομέα.

Μια ερωτησουλα ετσι να μαθαινω και εγω, τι αναβαθμισουλες μας κανατε ατιμα???


Για την ώρα δεν κάναμε κάποια ιδιαίτερη "αναβάθμιση" στο λογισμικό του forum. Απλά έγιναν κάποιες μετατροπές, αλλαγές, διορθώσεις και αρκετές σημαντικές βελτιώσεις, για να τρέχει πολύ γρήγορα, χωρίς κολλήματα και καθυστερήσεις. Η μεγάλη αλλαγή ήταν ότι έγινε αναβάθμιση του server, aka μεταφερθήκαμε σε πολύ ισχυρότερο hardware. Φυσικά βέβαια και θα ακολουθήσουν και αναβαθμίσεις και προσθήκες έκπληξη σε λίγο καιρό.

Happy stay and have fun, everyone!

Υ.Γ.: Ό,τι bug βρίσκετε μην ξεχάσετε να το αναφέρετε, για να το ψάξουμε και να το διορθώσουμε :)

#14 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 28 January 2010 - 01:16

Γειά σας και από μένα! Όπως γράφει και το "Starting..." πάνω από το avatar μου, είμαι (σχεδόν) νέο μέλος στο forum. Από το 2005 που γράφτηκα δηλαδή. Είμαι ο Λευτέρης, 25, και μου αρέσουν τα anime. Δεν συμμετείχα ιδιαίτερα ενεργά ως τώρα στο forum, αλλά από εδώ και πέρα θα είμαι παρών, κυρίως στον "τεχνικό" τομέα.


Μαζοχισμός κύριοι/ες.
The most underrated fetish...:thatsit:


In other news, βουρ παίδες στο feedback για ότι bug βρείτε να σέρνεται.
Τώρα που βρήκαμε τεχνικό να μαστιγώσουμε, σιγά μην χάσουμε την ευκαιρία...:hiding_something:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#15 Wofer

Wofer

    Dragon's tear

  • Members
  • 95 posts

Posted 28 January 2010 - 01:50

Άντε καλώς τα δεχτήκαμε:)
Έκανε ο Θέος και ανοίξατε επιτέλους;)
KORE DE OWARI DA!!