Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Αγαπημενος Κ-Α-Κ-Ο-Σ χαρακτηρας στο one piece?[Possible manga spoilers]


  • Please log in to reply
85 replies to this topic

Poll: Αγαπημενος Κ-Α-Κ-Ο-Σ χαρακτηρας στο one piece? (101 member(s) have cast votes)

Αγαπημενος Κ-Α-Κ-Ο-Σ χαρακτηρας στο one piece?

  1. Arlong (5 votes [4.95%])

    Percentage of vote: 4.95%

  2. Gecko Moria (3 votes [2.97%])

    Percentage of vote: 2.97%

  3. Marshall D. Teach "Blackbeard" (11 votes [10.89%])

    Percentage of vote: 10.89%

  4. Kuro (2 votes [1.98%])

    Percentage of vote: 1.98%

  5. Donquixote Donflamingo (10 votes [9.90%])

    Percentage of vote: 9.90%

  6. Sir Crocodile (24 votes [23.76%])

    Percentage of vote: 23.76%

  7. Don Krieg (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  8. Eneru (8 votes [7.92%])

    Percentage of vote: 7.92%

  9. Rob Lucci (16 votes [15.84%])

    Percentage of vote: 15.84%

  10. Bartholomew Kuma (6 votes [5.94%])

    Percentage of vote: 5.94%

  11. Magellan (3 votes [2.97%])

    Percentage of vote: 2.97%

  12. Αλλος (13 votes [12.87%])

    Percentage of vote: 12.87%

Vote Guests cannot vote

#1 MakeNoMistake

MakeNoMistake

    The Next Pirate King

  • Members
  • 41 posts

Posted 02 December 2009 - 21:33

Μμμ... για να ακουσω τη γνωμη σας.....
Το τοπικ αναφαιρεται μονο σ αυτους που εχουν ΚΥΡΟΣ, ειναι ΑΡΧΗΓΟΙ πληρωμα τους η εχουν καποιο τιτλο, οπως πχ Schichibukai, Supernova κτλ..... ειναι μονο αυτοι που θεωρουνται κυριολεκτικα ΚΑΚΟΙ, και οχι αυτοι που ειναι καταβαθος καλοκαρδοι η αυτοι που ειναι αστειοι και γελοιοι(βλ. Buggy, Wapol κτλ)
αν διαφωνειται με καποιο απο τα προσωπα η αν 8ελετε να προσθεσετε κ αλλους, ειστε καλοδεχουμενοι...

Εγω φυσικα ψηφισα τον Εneru, που ειναι και γενικα απ τους αγαπημενους μου χαρακτηρες στη σειρα.... Απιστευτα δυνατος, devil's fruit ability για τρελα κολληματα, ΚΑΚΟΣ oσο δεν παει, ολοι τον φοβουνται κλπ κλπ κλπ:tensai:
Posted Image

#2 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 02 December 2009 - 21:42

Ο Crocodile είναι κάτι κλάσεις πάνω από όλους. Ακολουθούν BB που είναι αλκοολικός που αυτοσχεδιάζει και ο Doflamingo που είναι κάτι σαν crocodile junior.
Αγαπήμενοι κακοί επίσης ο Spandam και ο Bellamy (που λείπουν απ την λίστα)...τρομεροί μπάσταρδοι.
Posted Image

#3 Pirate King

Pirate King

    Anime Freak

  • Members
  • 429 posts

Posted 02 December 2009 - 21:50

Ο Crocodile είναι κάτι κλάσεις πάνω από όλους. Ακολουθούν BB που είναι αλκοολικός που αυτοσχεδιάζει και ο Doflamingo που είναι κάτι σαν crocodile junior.
Αγαπήμενοι κακοί επίσης ο Spandam και ο Bellamy (που λείπουν απ την λίστα)...τρομεροί μπάσταρδοι.



ποιος λέει?:OMG3:

#4 Aldark

Aldark

    Αιώνιος Ρομαντικός

  • Members
  • 317 posts

Posted 02 December 2009 - 21:51

Βάλτον Spandam , είναι και πολύ σατανικός και ο πιο μισητός σε όλο τον κόσμο. Εγώ ψήφησα σαν καλός χριστιανός τον Enel γιατί είναι almighty god , Invicible , Lightning , Μπρίζες και έτσι , Σατανικός , παντοδύναμος.

#5 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 02 December 2009 - 21:55

ποιος λέει?:OMG3:

Πέτυχε ως κακός. Μισήθηκε, ήταν ψυχάκιας και είχε κίνητρο σε αντίθεση με τον Lucci που απλά ήταν το σκυλί του που έριχνε ξύλο. Μπορώ να πω άνετα πως ο Oda πέτυχε με αυτόν τον χαρακτήρα.

Edited by D.Dragon, 02 December 2009 - 22:04.

Posted Image

#6 TheChoSenOnE

TheChoSenOnE

    Anime Freak

  • Members
  • 499 posts

Posted 02 December 2009 - 22:04

CROCODILE ρε!!!!CROCODILE for life :)
Posted Image

#7 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 02 December 2009 - 22:18

Crocodile.

Για τον Spandam διαφωνω στο ψυχακιας, και δεν τον θεωρω πολυ win σα κακο.Συγκρινε τον για παραδειγμα με τον crocodile.

Ο ενας εχει στοχο να κατακτησει τον κοσμο με το Pluton, ενω ο αλλος να ανεβει στην ιεραρχια της WG, περα του οτι βασιζοταν μονο στα Underlings του.

Τον εβαλε ο oda Μονο για να μισηθει, κατι σαν τον danzo στο naruto.

Επισης μου αρεσει πολυ και ο Lucci.Περα το wanna-kill-people thing ειχε μια dark justice ιδεολογια, που πολυ την παω.

qzMHWHd.png


#8 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 02 December 2009 - 22:56

Bartholomew Kuma of course !!!!!!Για μένα είναι ένας χαρακτήρας με πολλές πτυχές στον χαρακτήρα και δεν μιλάει πολύ:hahaha:.Δεν ξέρω αλλά οι κακοί αν είναι να μου αρέσουν,να μην μιλάνε και τόσο.Εδώ που τα λέμε δεν είναι και τόσο κακός:fromabove:

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#9 Robin-Chwan

Robin-Chwan

    Anime Professional

  • Members
  • 564 posts

Posted 02 December 2009 - 23:11

Χμμ...καποιος που να μην ειναι κατα βαθος καλος, μην ειναι κατα καποιο τροπο γελοιος και να ειναι κακος μεχρι το κοκκαλο.....μεχ δεν το πιστευω οτι το λεω αυτο αλλα πιστευω οτι ο καλυτερος σε αυτον το ρολο που να ειναι (φυσικα) και μισητος ειναι ο....
Spoiler:


Αυταααα. Παω να χτυπησω το κεφαλι μου στον τοιχο. See ya!

Posted Image
Devils don't ask favors from God


#10 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 02 December 2009 - 23:34

Μμμ καταρχάς ο Kuma δεν ξέρω αν μπορεί να μπει στους κακούς αλλά οκ, αφού δεν ξέρουμε αρκετά πάνω του τον δέχομαι.

Τώρα... αφού μπήκε ο Magellan που πιο πολύ ένας τύπος που έκανε την δουλειά του μου φάνηκε και όχι τόσο κακός, νομίζω ότι μπορούν νομιμότατα να μπουν και οι Admirals, οπότε σε αυτή την περίπτωση ψηφίζω Aokiji μεταξύ όλων, μιας και ο τύπος είναι παρόμοια περίπτωση Kuma (έδειξε οίκτο στους SH ενώ μπορούσε να τους καθαρίσει και δεν υπακούει τυφλά την κυβέρνηση, αναλογίζεται πότε κάτι που του λένε είναι σωστό ή όχι), ενώ έχει μια από τις πιο cool δυνάμεις στην σειρά (luv ice).

Από τους υπάρχοντες πάλι είμαι μεταξύ Enel, Crocodile και Lucci. Ο ένας γιατί λατρεύω τα god complex και, αν εξαιρέσουμε την έλλειψη παρελθόντος, ήταν πολύ ταιριαστός σαν ιδεολογία και δύναμη (ειδικά δύναμη) για να παραστήσει τον χαμένο στην παράνοια god-wannabe (kira anyone?), η μπουνιά που του δίνει ο Luffy στην αρχή είναι και από τις πιο fave στιγμές μου. Ο δεύτερος γιατί έχει cool παρουσιαστικό και δυνάμεις, είναι ο τυπικός badass κακός που τόσο μου αρέσει στις διάφορες σειρές, ειδικά δεδομένου ότι το OP δεν έχει πολλούς τέτοιους. Ο τελευταίος γιατί ήταν mercyless εντελώς και πίστευε σε έναν ακόμη πιο προχωρημένο τρόπο δικαιοσύνης.

Δεν μπορώ να διαλέξω έναν, με το ζόρι λέω Enel... αλλά και πάλι τους πάω και τους 3. :)

ΥΓ: Καλά τον Moria πάλι μονοψήφιους κυκλικούς ψήφους τον βλέπω να παίρνει! :hahaha:

Edited by Zoro, 02 December 2009 - 23:50.


#11 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 03 December 2009 - 00:43

Manga Spoilers
Spoiler:


και ο Akainu θα μπορούσε να είναι στη λίστα...
Posted Image

#12 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 03 December 2009 - 10:52

Sir Crocodile με ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα απο τους υπολοιπους...

Berserk___Gatsu.jpg


#13 Kakashinote

Kakashinote

    .:: Yawn ::.

  • Members
  • 444 posts

Posted 03 December 2009 - 14:41

Sir Crocodile for me. υφος, στυλ, δυναμη απλα τελειος!
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#14 croco~boy

croco~boy

    Dark Banquet

  • Members
  • 895 posts

Posted 03 December 2009 - 14:46

Crocodile for me.Χρειαζεται να πω περισσοτερα?

Posted Image


#15 Nikos21

Nikos21

    Soul King

  • Members
  • 616 posts

Posted 03 December 2009 - 15:36

Manga Spoilers

Spoiler:


και ο Akainu θα μπορούσε να είναι στη λίστα...

+1+1+1+1+1+1+1
Croc ftw!!! και ΚΟΥΛ:tensai: και ΜΑΓΚΑΣ:try:!!!απλα ο καλυτερος "κακος" στο op:thatsit:...