Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Japan&Anime Party 11 Δεκεμβρίου@Cofix - Un-birthday Party!


  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#1 Somnium_in_Tenebris

Somnium_in_Tenebris

    Hoshi wo Mezashite

  • Members
  • 107 posts

Posted 07 November 2009 - 18:49

Η Sakura Syndrome επιστρέφει με εορταστική διάθεση και ένα ολοκαίνουριο, θεματικό event - Japan&Anime Party : Somnium's Unbirthday X-mas special!


Posted Image


Σε συνεργασία με την Darkest Labyrinth records και το ιστορικό συγκρότημα DEAD END, η SakuraSyndrome παρουσιάζει ένα αποκλειστικό, τριπλό release party!


- Vanished Empire
Posted Image

Vanished Empire, have finally released their long anticipated debut album, "Theater of Tragedy". Audience's favourite, DJ Chihiro and Dee Lee (2bullet), the members of Vanished Empire, create intense, obscure, industrial sounds for you to devour.


- HimemaniK
Posted Image

HimemaniK's debut album, is neatly titled " Wanna be a figurine" . The band describes itself as "moe electro rock", combining electro, rock and industrial, with the adorable voice of Himemiya Mio, while DJ ManiK takes care of the compositions.

- DEAD END
Posted Image
©DEAD END - photo by Mote Sinabel.

DEAD END is back with a new album, titled after the Greek word “Metamorphosis” which means “transformation”. The band’s transformedimage and sound, resurrects the vivid history of DEAD END, while setting the future pulse of Japan’s rock music scene. DEAD END’s performance influenced many musicians and fascinated listeners alike. The band set a standard of technical excellence and left behind a new attitude and aesthetics for Japanese rock music. A leader in the Visual Kei movement, DEAD END returns and with its combustion, shakes us and lead us somewhere unknown. “Metamorphosis” was produced and released under Danger Crue Records.


Και φυσικά[FONT="]:

[/FONT]


- Διαγωνισμός Cosplay

- 1 τρίμηνη υποτροφία για μαθήματα Ιαπωνικών
[η κλήρωση θα γίνει ξεχωριστά από τον αντίστοιχο χορηγό]

- Secret Band Presentation! Ποιό συγκρότημα εχουμε να σας προτείνουμε αυτή την φορά?

- Όλα τα αγαπημένα σας τραγούδια

- Anime Music Videos
- Οι πιο fresh κυκλοφορίες
- Εκπλήξεις!




Πότε [FONT="]:[/FONT] Παρασκευή, 11 Δεκεμβρίου

Που[FONT="]:[/FONT] Cofix (Λώρη Μαργαρίτη 11)
Ώρα [FONT="]:[/FONT] 21:00
Είσοδος [FONT="]:[/FONT] 4€ (συμπεριλαμβάνεται ποτό)



΄Ολα αυτά μόνο στο Japan&Anime Party[FONT=Verdana]- Somnium's Unbirthday Christmas special!
[/FONT]
[FONT=Verdana]

[/FONT]

[FONT=Verdana]Join the hottest event in town and party with us until morning![/FONT]

_____________________________________________________________________________________________________



Σχετικά με το θέμα της ψηφοφορίας για τα Cosplay, αποφάσισα να κάνω μια μικρή αλλαγή ενόψει Χριστουγέννων ^^

Θα βραβευτούν

- Η καλύτερη στολή με βάση τις δικές σας ψήφους [όπως ακριβώς γινόταν έως τώρα]

- Θα δοθούν βραβεία μέσω κλήρωσης σε 2 ακόμα στολές, που θα επιλεγούν τυχαία, μέσω αριθμημένης λίστας
[όσοι ντυθείτε, για παν ενδεχόμενο φροντίστε να δηλώσετε την παρουσία σας είτε στον Cassiel που θα έχει την λίστα, είτε σε μένα , ως τις 12:30]. Θα υπάρχουν ισάριθμα χαρτάκια με νούμερα, ενώ 2 μέλη του κοινού θα επιλέξουν τους αριθμούς που θα βραβευτούν.



[FONT=Verdana]
[/FONT]

Edited by Somnium_in_Tenebris, 10 December 2009 - 20:29.


#2 Digi713

Digi713

    Digi

  • Members
  • 11 posts

Posted 07 November 2009 - 19:20

ΟΟΟΟ!!!...Τέλεια! Υπάρχει αφίσα για το event αυτό?

(αλήθεια πού είναι το Κόφιξ??:nosey:)
Toys are most beautiful right before they break...(U)

#3 TheChoSenOnE

TheChoSenOnE

    Anime Freak

  • Members
  • 499 posts

Posted 07 November 2009 - 19:50

Υιου χου!!!!Party again!!!!!Γουσταρω!!!!!
Posted Image

#4 X-LpBleach

X-LpBleach

    a.k.a. Bleach155

  • Members
  • 203 posts

Posted 07 November 2009 - 20:00

Τι ωραία! OFC i'll be there! Με αυτό το πάρτι κλείνω περιπού έναν χρόνο που έρχομαι στα πάρτι της Sakura Syndrome :D

#5 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 08 November 2009 - 00:35

πάρα πολύ καλό. Δεν έχω ξαναβρεθεί ποτέ σε anime party αλλά θα είναι σίγουρα μια τέλεια εμπειρία. Μωρέ καλά κάνω και φτιάχνω στολή για Cosplay κοίτα να δείς που θα την χρειαστώ κιόλας!

#6 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 08 November 2009 - 18:32

Αν και πολλοί το γνωρίζουν ήδη καθώς δήλωσαν την πρόθεση τους να συμμετέχουν σε αυτό, ανακοινώνω στο παρόν θέμα από τώρα που είναι σχετικά νωρίς, την σύσταση του

> > > Μέγα Ομαδικού Cosplay Group 'BLEACH' < < <


για το παρόν πάρτι.Στόχος του; Το μεγαλύτερο ομαδικό μέχρι σήμερα στην Βόρεια Ελλάδα (και ως να γίνει το μέγα ομαδικό One Piece στις 19.12 Αθήνα, θα είναι και γενικά στην Ελλάδα). Με βάση την εκδήλωση ενδιαφέροντος που είχα μέχρι σήμερα, δεν νομίζω να δυσκολευτούμε να επιτύχουμε αυτό τον στόχο αν όντως όλοι όσοι είπαν συμμετέχουν στην τελική. Θα ανοίξω θέμα για το γκρουπ στο Cosplay section μόλις επιβεβαιώσω τις υπάρχοντες προθέσεις συμμετοχής χωρίς να αναφέρω τι cosplays θα κάνει οι καθένας,παρά μόνο ποιοι θα συμμετέχουν. Σε περίπτωση που ενδιαφέρεται να συμμετέχει οποιοσδήποτε άλλος στο παρόν γκρουπ,ας μου στείλει pm/επικοινωνήσει μαζί μου σε FB,MySp ή MSN ώστε να μπει στην λίστα και στο θέμα στη συνέχεια και να ξέρει αν είναι και ελεύθερη η θέση του ανάλογου χαρακτήρα.Όχι ότι θα πείραζε αν υπήρχαν παραπάνω από ένας ίδιος χαρακτήρας,αλλά ποτέ δεν ξέρεις για τον ίδιο που το κάνει:).Περιμένουμε και άλλες συμμετοχές λοιπόν!!!Ελάτε να ανάψουμε φωτιές στο κρύο:8):!!!

Male Characters & Female Characters


Edited by Cassiel, 08 November 2009 - 20:20.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#7 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 08 November 2009 - 19:33

Αν και πολλοί το γνωρίζουν ήδη καθώς δήλωσαν την πρόθεση τους να συμμετέχουν σε αυτό, ανακοινώνω στο παρόν θέμα από τώρα που είναι σχετικά νωρίς, την σύσταση του

> > > Μέγα Ομαδικού Cosplay Group 'BLEACH' < < <


για το παρόν πάρτι.Στόχος του; Το μεγαλύτερο ομαδικό μέχρι σήμερα στην Βόρεια Ελλάδα (και ως να γίνει το μέγα ομαδικό One Piece στις 19.12 Αθήνα, θα είναι και γενικά στην Ελλάδα). Με βάση την εκδήλωση ενδιαφέροντος που είχα μέχρι σήμερα, δεν νομίζω να δυσκολευτούμε να επιτύχουμε αυτό τον στόχο αν όντως όλοι όσοι είπαν συμμετέχουν στην τελική. Θα ανοίξω θέμα για το γκρουπ στο Cosplay section μόλις επιβεβαιώσω τις υπάρχοντες προθέσεις συμμετοχής χωρίς να αναφέρω τι cosplays θα κάνει οι καθένας,παρά μόνο ποιοι θα συμμετέχουν. Σε περίπτωση που ενδιαφέρεται να συμμετέχει οποιοσδήποτε άλλος στο παρόν γκρουπ,ας μου στείλει pm/επικοινωνήσει μαζί μου σε FB,MySp ή MSN ώστε να μπει στην λίστα και στο θέμα στη συνέχεια και να ξέρει αν είναι και ελεύθερη η θέση του ανάλογου χαρακτήρα.Όχι ότι θα πείραζε αν υπήρχαν παραπάνω από ένας ίδιος χαρακτήρας,αλλά ποτέ δεν ξέρεις για τον ίδιο που το κάνει:).Περιμένουμε και άλλες συμμετοχές λοιπόν!!!Ελάτε να ανάψουμε φωτιές στο κρύο:8):!!!


GREAT! :congrats: Cassiel μου, σε περιμένω στο cosplay sub-forum για ν' ανοιξεις ενα ειδικό τόπικ εκει, όπου θα συζητήσετε όλες τις λεπτομέριες του Bleach group cosplay, ωστε να μη spamάρουμε το παρόν τόπικ.
Μη ξεχάσετε να αναφερετε (ακόμη και στον τιτλο) ότι αφορά τη βορεια Ελλάδα, ωστε να μη μπερδευτεί καποιος.

#8 Takaokami

Takaokami

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 08 November 2009 - 19:55

Ego paidia thelo poli na ertho alla den ksero an tha eimai edo stis 11 tou minos :zetsubou: elpizo na min peirazei na min eimai stin lista right?

Matsumoto

#9 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 08 November 2009 - 20:06

Ego paidia thelo poli na ertho alla den ksero an tha eimai edo stis 11 tou minos :zetsubou: elpizo na min peirazei na min eimai stin lista right?

Matsumoto


Θα βάλουμε μαυρα γυαλιά να κρυψουμε το πρησμένο ματι απ το κλάμα και θ' αντεξουμε, γιατί όλα ειναι μεσα στη ζωή...
:smokingg:

#10 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 08 November 2009 - 21:05

Κάτι σχετικό λίγο με μετακινήσεις και λοιπά.
Εγώ τώρα θα έρθω από Σέρρες ε και όσο να ναι δεν είναι και πολύ κοντά. Εκτός από το ότι δεν έχω και κανέναν γνωστο στη σαλονίκη δεν μπορώ να φοράω τα ρούχα του cosplay σε όλη την διαδρομή. Κυριολεκτικά θα γελοιοποιηθώ. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν υπάρχει περίπτωση να υπαρξει κάποιο δοκιμαστήριο στο μέρος για να ντυθούμε ή τέλος πάντων προτείνετε μου κατι!

#11 TheChoSenOnE

TheChoSenOnE

    Anime Freak

  • Members
  • 499 posts

Posted 08 November 2009 - 21:12

Τετοια συναρπαστηκα πραγματα κανουν τα ανιμε παρτυ τησ ελλαδας γαματα μπραβο στα παιδια που θα σιμμετεχουν στο ομαδικο cosplay BLEACH!!!

GOOD LUCK!!!
Posted Image

#12 RiDeliA

RiDeliA

    RiDiA

  • Members
  • 28 posts

Posted 08 November 2009 - 22:27

Yataaaaaa!!!! 11 Δεκεμβριου ειναι τα δικα μου γενεθλια:wooi2::wooi2::wooi2:Αρα σας κερναω ολους!!!(ή και οχι xD)
Για cosplay το σκεφτομαι ακομα...θα δειξει...

#13 Hitorinai Kokoro

Hitorinai Kokoro

    大倉が心をうばっ

  • Members
  • 350 posts

Posted 09 November 2009 - 00:33

aaah, oshiiii! Such a close date >< Εμένα είναι η γιορτή μου στις 6! χ3 Ελάτε, θα το γιορτάσουμε όλοι ομαδικά~

Και λέω να συμμετάσχω και στο group cosplay <333
Posted Image
~ ~
Fanfics and original stories @ my writing LJ
http://fuyunogekkouka.livejournal.com/

#14 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 09 November 2009 - 02:34

Ευχαριστουμε για την εγκαιρη ενημερωση ωστε να ξερουμε τι μας γινεται. Πολυ ιδιαιτερη η φετινη ημερομηνια αλλα who cares, εμεις θα φερουμε τα Χριστουγεννα δυο βδομαδες νωριτερα :hahaha:

Η ψηφιακη μου κι εγω θα δωσουμε το παρον οπως παντα, και αυτη τη φορα και με cosplay ;)



@Digi713, οταν μπουν οι λεπτομερειες στο πρωτο ποστ θα δεις που ειναι το Κοφιξ. Στο περιπου παντως ειναι, κατεβαινοντας απο Καμαρα, δεξια στον δρομο πριν την παραλιακη.

@Black Rock, αν δεν εχεις καποιο σπιτι να αλλαξεις τοτε δυσκολα τα πραγματα αφου στο Κοφιξ μονο μια μικρη τουαλετα υπαρχει. Αν ειναι απλο cosplay τοτε μπορεις να φορας τα περισσοτερα, εχοντας ενα μακρυ ρουχο/μπουφαν απο απο πανω ωστε να μη φαινονται, και να αποτελειωσεις εκει τις λεπτομερειες.
Posted Image

#15 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 09 November 2009 - 13:30

@Black Rock, αν δεν εχεις καποιο σπιτι να αλλαξεις τοτε δυσκολα τα πραγματα αφου στο Κοφιξ μονο μια μικρη τουαλετα υπαρχει. Αν ειναι απλο cosplay τοτε μπορεις να φορας τα περισσοτερα, εχοντας ενα μακρυ ρουχο/μπουφαν απο απο πανω ωστε να μη φαινονται, και να αποτελειωσεις εκει τις λεπτομερειες.

καλά, δεν πειράζει. Αν δεν γίνεται, κάποια άλλη φορά:canthelp:
Φαίνεται πρέπει να αρχίσω να γνωρίζω κόσμο γιατί δεν λέει :blingeye2: