Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Μερικα σκιτσα μου :o


  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1 Hollister

Hollister

    you got nuts

  • Members
  • 59 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Οκτώβριος 2009 - 00:09

Ειπα να κοτσαρω κ εγω μερικα σκιτσα μου με καποιους απο τους αγαπημενους μου χαρακτηρες
απο μανγκα :P
Nα καποια απο τα προσφατα π εχω κανει:


Light
Spoiler:


Ζero
Spoiler:


Eiri Yuki
Spoiler:


Yunoki
Spoiler:



γνωμες και κριτικη παρακαλω:D

#2 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10.437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Οκτώβριος 2009 - 00:14

Πάρα πολύ καλές δουλειές! Καθαρές γραμμές και πιστότητα των χαρακτήρων. Και από όσο μπορώ να δω και πάρα πολύ καλή αίσθηση ανατομίας.

Keep it up! Περιμένουμε και άλλα!:riiight:

#3 Hollister

Hollister

    you got nuts

  • Members
  • 59 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Οκτώβριος 2009 - 00:45

arigato!!:ureshii:
θα ανεβασω κ αλλα με τη 1 ευκαιρια!=]

#4 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1.231 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Οκτώβριος 2009 - 14:10

Εισαι πολυ καλη στο σχεδιο Hollister :riiight:. Ολα απο τα παρακατω ομορφοπαιδα ειναι καταπληκτικα και με προσεγμενο σχεδιο!
Δεν χρειαζεται να πω ποσο πολυ μοιαζουν με τα αυθεντικα (σου το ειπε ηδη η iristella), κι εγω προσπαθω να κανω τα fan art μου οσο το δυνατον περισσοτερο γινεται να μοιαζουν με τα original (τουλαχιστον αυτο υσχυει για τα προσωπα των χαρακτηρων). Εχεις βαλει χρωμα σε κανενα?

Δημοσιευμένη  εικόνα
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#5 Hollister

Hollister

    you got nuts

  • Members
  • 59 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Οκτώβριος 2009 - 17:08

Ευχαριστω πολυ :)
Η αληθεια ειναι οτι ειχα δοκιμασει πιο παλια να χρωματισω με ξυλομπογια εναν Ειri Yuki αλλα το αποτελεσμα ηταν αστα να πανε..:wet2:δεν τα καταφερνω με τα χρωματα γενικως.
Γενικα δλδ οτι και να κανω το αφηνω παντα ασπρομαυρο!

#6 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Οκτώβριος 2009 - 21:53

Ευχαριστω πολυ :)
Η αληθεια ειναι οτι ειχα δοκιμασει πιο παλια να χρωματισω με ξυλομπογια εναν Ειri Yuki αλλα το αποτελεσμα ηταν αστα να πανε..:wet2:δεν τα καταφερνω με τα χρωματα γενικως.
Γενικα δλδ οτι και να κανω το αφηνω παντα ασπρομαυρο!


Ditto to that. Παντως αν ειναι να χρησιμοποιησεις χρωματα παρε Faber Castell. Θα δεις πολυ ωραια αποτελεσματα.

Ο Light μου αρεσει πολυ και ειδικα η γωνια απο οπου τον εχεις σχεδιασει. Μαζι με το τελευταιο, πιστευω οτι ειναι απο τα πιο δυνατα σου σχεδια.

#7 Hollister

Hollister

    you got nuts

  • Members
  • 59 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Οκτώβριος 2009 - 17:46

Brightside ευχαριστω για τη συμβουλη θα το δοκιμασω!
Now I'm back with new ones:

Seshhomaru samaaaa
Spoiler:


Maya Natsume
Spoiler:


Note:στην maya εχω κανει το φοντο ασπρο με ps επειδη την εκανα πανω σε ενα βιβλιο(:P)
και φαινονταν τα γραμματα απο πισω!
Comments??:gotit:

#8 hyuga

hyuga

    hey hey ningen sucker

  • Members
  • 307 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Οκτώβριος 2009 - 17:49

Πολύυυυυ όμορφα....Ιδιαίτερα το πρώτο :)))
Δημοσιευμένη  εικόνα

#9 Hollister

Hollister

    you got nuts

  • Members
  • 59 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Οκτώβριος 2009 - 17:51

:)
ευχαριστωω!

#10 unagi

unagi

    Anime Fan

  • Members
  • 154 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Οκτώβριος 2009 - 18:19

Ολα ειναι πολυ ωραια :riiight:ειδικα ο zero τον εκανες τελειο:ureshii:

#11 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1.105 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 17 Οκτώβριος 2009 - 17:58

Πολυ καλος ο Light και η Maya. Μπραβο.

#12 Hollister

Hollister

    you got nuts

  • Members
  • 59 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Οκτώβριος 2009 - 22:38

Να μαι παλι!
Αυτη τη φορα με ενα σκιτσο και [ισως] λιγο πιο προχειρο απο τα αλλα..:borednn9:

Spoiler:


#13 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Οκτώβριος 2009 - 23:03

Brightside ευχαριστω για τη συμβουλη θα το δοκιμασω!
Now I'm back with new ones:

Seshhomaru samaaaa

Spoiler:


Maya Natsume
Spoiler:


Note:στην maya εχω κανει το φοντο ασπρο με ps επειδη την εκανα πανω σε ενα βιβλιο(:P)
και φαινονταν τα γραμματα απο πισω!
Comments??:gotit:


Πολυ ωραια και τα δυο αλλα...

Το προβλημα με το πρωτο σχεδιο βρισκεται στο προσωπο. Ποτε δεν πρεπει να κρυβεις το προσωπο ενος χαρακτηρα κατα αυτον τον τροπο.

Στο δευτερο σχεδιο, μπορει να ειναι και ιδεα μου αλλα το προσωπο της κοπελας φαινεται καπως τραβηγμενο απο την δεξια πλευρα.

Να μαι παλι!
Αυτη τη φορα με ενα σκιτσο και [ισως] λιγο πιο προχειρο απο τα αλλα..:borednn9:

Spoiler:


Τωρα εδω ο τυπος απο αριστερα καλος μου φαινεται αλλα αυτος που ειναι προφιλ θελει δουλεια. Η κατω γναθος ειναι πολυ σηκωμενη, το αυτι βρισκεται σε πολυ χαμηλη θεση και βασικα το προσωπο του δινει την αισθηση του δισδυαστατου. Επιπλεον το μαλλι ειναι λαθος γιατι η φυτρα πρεπει να ειναι καπου μεση με πισω στο προφιλ, εκτος και αν ετσι ειναι το μαλλι του που και παλι περιεργο μου φαινεται. Τελος η σκιαση του λαιμου ειναι λαθος και νομιζω ερχεται σε αντιθεση με την σκια του αγοριου που ειναι διπλα.

Απορια: Με τι μολυβια ζωγραφιζεις?
Συμβουλη: Μην ζωγραφιζεις με στυλο γιατι τα σχεδια σου φαινονται καπως. Καλυτερα να τα σκιτσαρεις με μολυβι, να τα καθαρισεις και να τα περασεις με μελανι.

#14 Hollister

Hollister

    you got nuts

  • Members
  • 59 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Οκτώβριος 2009 - 23:42

Οπα εδω εχει πολυ πραμα :P
στον Sesh. το προσωπο επιτηδες το εκανα ετσι.!δεν μπορουσα να το κανω να φαινεται ενω κανει αυτη την κινηση :P
οσον αφορα για το 2ο spoiler μαλλον εχεις δικιο.
στον σκιασμο τα καταφερνω πολυ σπανια αλλα παρολα αυτα προσπαθω..αυτο με τις φυτρες παλι δεν το πολυκαταλαβα...:nosey:κανονικα δεν ειναι τα μαλλια του απλως τα μπροστα ειναι καπως πιο "πεταχτα". Α και απο μολυβια αναλογα..πιο πολυ χρησιμοποιω τα Β2 της faber η σκληρα και για καποια σημεια και μηχανικο....με στυλο δεν μπορω να ζωγραφισω:|

#15 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10.437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Οκτώβριος 2009 - 02:09

Να μαι παλι!
Αυτη τη φορα με ενα σκιτσο και [ισως] λιγο πιο προχειρο απο τα αλλα..:borednn9:

Spoiler:


Τateno Makoto fanart ne? Yellow or steel moon ne? Αν όντως είναι κάποιο από αυτά το έχεις πετύχει φοβερά. Αν όχι και πάλι μου αρέσει πολύ! Keep it up!