Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Προβολές Μαρτίου 2009


  • This topic is locked This topic is locked
159 replies to this topic

#1 Kage

Kage

    d[-_-]b

  • Members
  • 133 posts

Posted 01 March 2009 - 03:29

Posted Image



Ναι καλά βλέπετε! Θα γίνουν 4 προβολές αυτό τον μήνα. Οι 2 στο Νοσότρος 10 και 17 και οι άλλες 2 στο Dasein 3 και 24. Αυτή την τρίτη (3/3/09) εγώ θα λείπω λόγο εξεταστικής οπότε αν κάποιος μπορεί να φέρει λαπτοπ θα ήταν καλό. Το θετικό είναι ότι εκεί υπάρχει ξεχωριστή αίθουσα προβολών και δεν θα χρειαστεί να μετακινήσετε τίποτα ούτε να ενώνετε ηχεία κτλ.

Σε αντίθεση με το Nosotros το Dasein είναι ιδιωτικός χώρος. Φιλοξενεί προβολές για να έχει κάποια κατανάλωση. Αυτόν τον μήνα θα παίξουμε δοκιμαστικά και εκεί για να δούμε πως θα πάει. Η αίθουσα προβολών φαίνεται καλή και θα έχουμε καλύτερο ήχο και λιγότερη φασαρία απο οτι στον αλλο χώρο. Ελάτε τσεκάρετε τι παίζει και βλέπουμε.

Edited by Dante80, 01 March 2009 - 05:47.


#2 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 01 March 2009 - 10:12

Για δώσε περισσότερες πληροφορίες για το Dasein. Φαντάζομαι δεν έχει είσοδο αλλά πρέπει να αγοράσουμε κάτι να πιούμε ή να μασουλίσουμε κατά την προβολή; Όχι ότι έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, αν ο χώρος είναι αρκετά καλός σιγά το πράγμα.
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#3 SpirosK81

SpirosK81

    Manga drop-out

  • Members
  • 517 posts

Posted 01 March 2009 - 11:01

Όταν λέμε Detroit Metal City, θα είναι όλα τα επεισόδια της σειράς ή η Live Action ταινία;; :wis:

#4 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 01 March 2009 - 11:53

Όπα, νέα κόλπα. Ι approve. :Blissfull:
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#5 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 01 March 2009 - 13:31

Είχα πει ότι θα ερχόμουν σίγουρα στις προβολές του νέου μήνα, αλλά έκατσε εργαστήριο στην σχολή κάθε Τρίτη 7-9 το βράδυ :cry5:

Θα την βολέψω κάπως...

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#6 TotalOblivion

TotalOblivion

    Anime Amateur

  • Members
  • 106 posts

Posted 01 March 2009 - 14:37

Ελπίζω να μπορέσω να έρθω. Εξαρτάται από το πρ'ογραμμα των εργαστηρίων που θα έχω. Μήπως είναι εύκολο να πει καποιος τί γίνεται περίπου στις ταινίες; Μόνο το Paprika ξέρω τό οποίο από ότι έχω ακούσει έχει τρελό σενάριο , σε βαθμό που δεν καταλαβαίνεις τίποτα...
[URL="http://sig.anidb.net/redirect/18901/DuLLw/"]Posted Image[/URL]
There's no Success like Failure and Failure is no Sucess at all...

#7 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 01 March 2009 - 17:25

Πάλι Τρίτες θα γίνονται οι προβολές??? Δεν νομίζω πως θα μπορώ να έρθω σε κάποια από αυτές..
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#8 Kage

Kage

    d[-_-]b

  • Members
  • 133 posts

Posted 01 March 2009 - 21:22

Για δώσε περισσότερες πληροφορίες για το Dasein. Φαντάζομαι δεν έχει είσοδο αλλά πρέπει να αγοράσουμε κάτι να πιούμε ή να μασουλίσουμε κατά την προβολή; Όχι ότι έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, αν ο χώρος είναι αρκετά καλός σιγά το πράγμα.


Όπως τα λες ακριβώς είναι. Είσοδος δεν υπάρχει αλλά θα πρέπει να πάρετε κάτι από εκεί. Δεν έχει και πολύ διάφορα από όταν πηγαίνουμε Νοσοτρος και μετά κατεβαίνουμε Σεπια.

Λαπτοπ κανεις; Αν δεν παρετε λαπτοπ τουλαχιστο ας παρει καποιος κανα ανιμε σε κανονικό DVD να δείτε τπτ.

#9 kleidokrator

kleidokrator

    Flame Master

  • Members
  • 237 posts

Posted 02 March 2009 - 02:38

Αν μπορέσω να έρθω (λόγο δουλειάς) θα φέρω και το laptop και το DMC. Αυτήν την στιγμή είμαι στο 90% ότι θα έρθω αλλά να έχει και κάποιος άλλος το νου του. Βασικά στο laptop έχω μια έξοδο για δεύτερη οθόνη (VGA) κάνει ή θέλει κάτι άλλο ???

"You can train a dog with food, you can buy a person with money, but there isn't a man alive able influence the wolves of Mibu! Some things will never change. A wolf will always be a wolf, the Shinsen Gumi will always be the Shinsen Gumi, and a manslayer will always be a manslayer!" Goro Fujita, also known as Hajime Saito


Posted Image


#10 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 02 March 2009 - 05:06

will be there..
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#11 Satou no Kumo

Satou no Kumo

    hiatus :(

  • Members
  • 213 posts

Posted 02 March 2009 - 15:42

nice..θα ερθω σ'ολες
αν χρειαζεται laptop μπορω να φερω το δικο μου

Edited by Satou no Kumo, 02 March 2009 - 15:46.
typo

seishun jidai wa watashi no subete desu

#12 Kage

Kage

    d[-_-]b

  • Members
  • 133 posts

Posted 02 March 2009 - 17:43

nice..θα ερθω σ'ολες
αν χρειαζεται laptop μπορω να φερω το δικο μου


ΟΚ thnx! Αφού θα έρθεις σίγουρα φερε και το λαπτοπ σου. Όποιος έχει καλώδια VGA σε VGA ή καλώδια ήχου ας τα φέρει. Δεν μπορώ να βοηθήσω περισσοτερο στο τι θα χρειαστείτε διοτι δεν έχω ξανακανει προβολή στο Dasein. Μπορεί να εχουν ήδη καλωδια εκεί. To be on the safe side ομως αν τα εχει καποιος που θα έρθει ας τα φερει μαζί του.

#13 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 02 March 2009 - 20:18

ΟΚ thnx! Αφού θα έρθεις σίγουρα φερε και το λαπτοπ σου. Όποιος έχει καλώδια VGA σε VGA ή καλώδια ήχου ας τα φέρει. Δεν μπορώ να βοηθήσω περισσοτερο στο τι θα χρειαστείτε διοτι δεν έχω ξανακανει προβολή στο Dasein. Μπορεί να εχουν ήδη καλωδια εκεί. To be on the safe side ομως αν τα εχει καποιος που θα έρθει ας τα φερει μαζί του.

Kage μπορεις ευκολα να μαθεις αν εχει καλωδια και τι χρειαζετε αμα στιλεις ενα pm στην Somnium_in_Tenebris.Κανανε party στο dasein και ειχανε συνδεσει το λαπτοπ με τον προτσεκτορα...(Νομιζω οτι ειναι κομπλε σε θεμα καλωδιων και ηχου αφου ο προτζεκτορας κρεμετε απο το ταβανι... :P)

Edited by Zauk[Lain], 02 March 2009 - 20:29.

Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#14 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 posts

Posted 02 March 2009 - 20:33

Εγώ πάλι δουλεύω την Τρίτη απόγευμα. Μάλλον θα αργήσω να έρθω, αλλά θα έρθω κατά πάσα πιθανότητα.
Posted Image

#15 Violet.Darkness

Violet.Darkness

    Starting...

  • Members
  • 21 posts

Posted 02 March 2009 - 20:50

σε καποια προβολη θα έρθω σίγουρα!!
δεν ξερω όμως σε ποια..
πολυ πιθανόν στο Paprika!!!! :D
θα τα πουμε εκει.!!