Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

MADAOmon Fansubs :3


  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#1 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 19 February 2009 - 17:28

Posted Image

Και ναι...Το πιο κουλ fansub group (One-man group to be honest XD) ειναι γεγονος!!!

Κατεβάστε το πρωτο release :P

EDIT


Επιτέλους κατάφερα να τελειώσω όλες τις διορθώσεις και πλεον ολοκληρη η ταινία ειναι ετοιμη με υποτιτλους στα ελληνικα! Επισης εδω να σημειωσω οτι τη μεταφραση αυτη δεν θα την βρειτε πουθενα αλλου μιας και τα άλλα 2 γκρουπ που την εχουν μεταφρασει εχουν κάνει λάθος μεταφραση :himitsu: Οπότε εδω είναι η καλύτερη έκδοση που μπορείτε να βρείτε :) Επίσης περιμένω σχόλια και εντυπώσεις για να ξερω που βαδιζουμε :)


Επίσης ευχαριστώ τους : Kenny,Hajime_Saito, Katan, Kuso Kenshi
για τη βοήθεια τους :) Αναλυτικότερα στα credits :tensai:
Anime Releases

Digimon Movie 3


Manga Releases

Naruto: Jump Heroes Special
Spoiler: Download Links

Edited by Seraphimon-T.K., 21 March 2009 - 19:58.

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#2 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 19 February 2009 - 17:31

you sick fuck..... :P Gz...

Edited by Zauk[Lain], 19 February 2009 - 17:59.

Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#3 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 19 February 2009 - 17:40

nice one sera

download at 13%. (i need new net :( )

qzMHWHd.png


#4 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 19 February 2009 - 17:41

yay, I'm on the credits for something

LfNX0dh.png


#5 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 19 February 2009 - 17:59

Omedetto...

Λοιπόν μια πρώτη γκρίνια για να αλλάξει στην v2 :bleh:

About the subs. Τα fonts είναι ωραία αλλά κουραστικά μετά από λίγο. Βάλε και ένα δεύτερο stream αν είναι με κάτι πιο normal για να έχουμε 2 επιλογές. Το χρώμα δεν με πειράζει (ακόμα :P)

Αυτά από εμένα. Keep em coming

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#6 Azathoth

Azathoth

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,136 posts

Posted 19 February 2009 - 18:10

gzzz seraphimon-san!
τι μου θύμισες τώρα. μάρτιος 2001. αγόρασα την ταινία από νέα υόρκη. μόλις γύρισα από το ταξίδι την είδα 11 φορες καπάκι :|φυσικά είχα μάθει απέξω όλους τους διαλόγους στα αγγλικά :P η guess it's time να την δω και στα ιαπωνικά :P

Jeg drikker fra glemselens elv,
ror tørrskodd over hatets hav;
seiler med vinden i ryggen,
til maktenes ende, begynnelse og mening.


#7 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 19 February 2009 - 19:38

yay, I'm on the credits for something

Me too. Glad to help. :wooi2:

Συγχαρητήρια για το fansub, Δημήτρη, και εις ανώτερα. :congrats:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#8 SouLSLayeR

SouLSLayeR

    Anime Freak

  • Members
  • 312 posts
  • LocationAthens

Posted 19 February 2009 - 20:27

Το κατέβασα και είδα λίγο...
Παλιές καλές αποχές...:nanteee:

Απόσο είδα μπορώ να πω ότι μου άρεσε σαν σύνολο και ότι εντυπωσιάστηκα!

Το karaoke ήταν μία προσθήκη που δεν με χάλασε(αν και χρειάζεται μια μικροδιόρθωση στο 02:33 επειδή "συγκρούονται:P").Επίσης οι χρονισμοί στους υπότιτλους ήταν καλοί,δεν με κούραζαν καθόλου.Tο font πάντως δεν με πείραξε.

good job mate & we want MOARRRRR!:burningbe3:

'Αντε να σε δούμε και στο AniDB!:congrats:

Edited by SouLSLayeR, 19 February 2009 - 21:00.


#9 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 19 February 2009 - 21:49

i feel proud of you , my pupil. Keep it coming .

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#10 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 19 February 2009 - 22:53

Omedetto...

Λοιπόν μια πρώτη γκρίνια για να αλλάξει στην v2 :bleh:

About the subs. Τα fonts είναι ωραία αλλά κουραστικά μετά από λίγο. Βάλε και ένα δεύτερο stream αν είναι με κάτι πιο normal για να έχουμε 2 επιλογές. Το χρώμα δεν με πειράζει (ακόμα :P)

Αυτά από εμένα. Keep em coming


Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια:Ρ

Όσο για την γραμματοσειρά δεν ηθελα να ειναι κάτι generic...Τωρα αν κουρασε δεν ξερω :nosey: Θα δω τι αλλες επιλογες εχω και στο v2 μαζι με κατι διορθωσεις στη μεταφραση θα κανω οτι μπορω (θα προσπαθησω να εχω και λογοτυπο μέσα στο βιντεο...Madao ftw :drink:

Kαι εδω να πω ενα μεγάλο ευχαριστώ στον Kenny που με βοηθησε με τα προγραμματα και με καποια προβλήματα στους υποτιτλους και τον Hajime_Saito που βοηθησε σε μερικα πραματα στη μετάφραση :3

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#11 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 20 February 2009 - 00:36

Μολις τωρα τη τελιωσα :)

Πολυ καλη δουλεια man, οι υποτιτλοι ηταν πολυ καλα συγχρονισμενοι, το χρωμα δε με πειραξε καθολου, ολλα ηταν αψογα

hurry up with v2, wanna see what happens in the end :P

qzMHWHd.png


#12 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 20 February 2009 - 01:56

Κι εγώ είδα madao στον τίτλο και μπούκαρα με την ελπίδα ότι έγινε η ευχή μου πραγματικότητα. Gintama greek subbed. :wooi2:
Έμεινα όμως με την όρεξη.:emptyonexg1:

Όπως και να χει όμως καλές δουλειές και καλή δύναμη.:drink:

Posted Image

Posted Image


#13 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 20 February 2009 - 07:32

Κι εγώ είδα madao στον τίτλο και μπούκαρα με την ελπίδα ότι έγινε η ευχή μου πραγματικότητα. Gintama greek subbed. :wooi2:
Έμεινα όμως με την όρεξη.:emptyonexg1:

Όπως και να χει όμως καλές δουλειές και καλή δύναμη.:drink:


Χαχαχα~! Το ηξερα οτι θα σε έκανε το ονομα του θεματος να απορισεις τι ειναι και θα εμπαινες :hahaha::hahaha: Ευχαριστω παντως :Ρ

Και μεταξυ μας,νομιζω το Γκινταμα στα ελληνικα δεν ειναι καλη ιδεα...αλλα ποτε δεν ξερεις :drink:

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#14 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 21 February 2009 - 09:52

Συγχαρητήρια Seraphimon για το εγχείρημα σου. Πάω να κατεβάσω την ταινία και θα επανέλθω με εντυπώσεις.

Περιμένουμε να δούμε και άλλες δουλειες από τα χεράκια σου..... *Points towards Gintama*..... For nighteyes chans sake!!!:hahaha:

#15 kelborn3

kelborn3

    Toki

  • Members
  • 2,054 posts

Posted 21 February 2009 - 10:23

Aρε seraphimon μπορει να εχεις χιλια δυο κακα πανω σου αλλα κανεις τετοια εγχειρηματα και μας τρελαινεις ολους.Συγχαρητηρια για την τρομερη δουλεια και ευχομαι να συνεχισεις ετσι.Αντε βρε και με το καλο ολα τα επεισοδια digimon
ΚΕEP UP THE GOOD WORK:congrats:

Posted Image