Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Power Rangers


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 krisdf

krisdf

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 27 December 2008 - 23:41

Θυμάστε τη σειριά Power Rangers που έπαιζε παλιά στον ANT1??
Posted Image
Πείτε τη γνώμη σας για τη σειρά εδώ :P
Posted ImagePosted Image

#2 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 27 December 2008 - 23:46

Όταν ήμουν δωδεκάχρονο, είχε φάση. Δεν είχα δει και πολλά ανιμέ. Οι μεταμορφώσεις και τα ρομπότ και τα όπλα και οι κακοί ήταν όλα τα λεφτά.

Σήμερα, το βρίσκω γελοίο και παιδαριώδες. Ούτε ένα λεπτό σοβαρότητας δεν είχε.

#3 krisdf

krisdf

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 27 December 2008 - 23:52

Εξαρτάτε...θα συμφωνήσω ότι τώρα είναι παιδικό...αλλά όταν λέω τώρα εννοώ τα νεότερα επεισόδια...όσον αφορά τα παλιό που βλέπαμε τότε(1993-2000) ήταν μια χαρά...

Edited by krisdf, 28 December 2008 - 10:44.

Posted ImagePosted Image

#4 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 28 December 2008 - 00:26

Οι 5 πρωτες σεζον (με τις 3 πρωτες κορυφαιες) ηταν πολυ ωραιες αν και ναι λιγο ρηχες και σαχλες. Ειχα μεγαλο κολλημα τοτε (παιχνιδια στο σχολειο με φιλους, αυτοκολλητα,παιχνιδια κλπ.) και εχω ακομη τις φιγουρες τους (εχω και το ξιφος του ασπρου ρεηντζερ :D). Δεν θα ελεγα οχι να ξαναδω τα πρωτα επεισοδια. Λατρευω τις στολες τους! XD Μετα ομως εγινε ακομη πιο σαχλη η σειρα και οι ιδιοι οι ηθοποιοι (που αλλαζουν καθε χρονο) και ιδιαιτερα απο τοτε που τους πηρε η Ντισνευ. Πρεπει να σταματησουν καποτε. Εγω σταματησα καπου στους SPD πριν 6-7 χρονια.

#5 the goblin

the goblin

    the 4th Espada

  • Members
  • 155 posts

Posted 28 December 2008 - 00:52

τελειως παιδικο οι συγκεκριμενοι pawer ranger οι 1η
Spoiler:

[SIGPIC][/SIGPICPosted Imagei can see you

#6 Seirios

Seirios

    Έκτακτος νεαρός...

  • Members
  • 776 posts

Posted 28 December 2008 - 01:04

[media]http://www.youtube.com/watch?v=q0YkXmebAGM[/media]

έλα σεβασμός λέμε....
Posted Image
Spoiler:

#7 mihalakis21

mihalakis21

    Natsu Dragonil

  • Members
  • 280 posts

Posted 28 December 2008 - 01:10

οταν ειμουν πιτσιρικος καπου 5 χρονον περιπου το εβλεπα πορωμενα και ειχα και παιχνιδια.

μετα απο καποια χρονια οταν ειδα ενα επισοδειο σε επαναληψη αναρωτιομουν πως εβλεπα μια τετοια μουφια. παρα πολυ παιδικο με την ελληνικη μεταγλωτιση να το κανει πιο τρισαθλιο.
Posted Image

#8 krisdf

krisdf

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 28 December 2008 - 01:12

Ναι η αλήθεια είναι ότι από τότε που τα πήρε η Ντίσνεϊ έγιναν χαλιά...

Edited by krisdf, 28 December 2008 - 10:43.

Posted ImagePosted Image

#9 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 28 December 2008 - 02:11

Και καλά, το ότι αλλάξανε τις σκηνές που δεν πολεμούσανε, με αμερικάνους χαρακτήρες για να δίνουνε την εντύπωση ότι όλα γίνονταν Αμερική δε ξένισε κανέναν;

Είναι πάντος αξιοθαύμαστο που οι Power Rangers αναμασάνε συνεχώς τα ίδια επί 15 χρόνια και συνεχίζουνε ακάθεκτοι. Σαν τα Πόκεμον ένα πράμα, δε τους βαριούνται ποτέ; Ή συνεχώς πετάγονται καινούρια 5χρονα που παίρνουνε την θέση των θεατών όσων αποχωρούνε επειδή μεγαλώσανε;

Πάντως, ακόμα και τα πρώτα που είχαν ενδιαφέρον, το Bio-man και τον Gaban δεν τα φτάνανε καθόλου. They don't make them as they used to.

#10 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 28 December 2008 - 02:19

Προσωπικα το εβρισκα γελοιο και οταν το πρωτοεβλεπα στην εφηβεια μου, το να βλεπεις οι χαρακτηρες να μπαινουν σε πλαστικα παιχνιδακια για να πολεμανε μου φαινοταν υπερβολικα ξενερωτικο, και το μοτιβο τερατακια-κακος-zords καταντουσε εκνευριστικο γρηγορα, ειδικα το γεγονος οτι ολη η μαχη ηταν ανουσια αφου οσο και να εχανε ο Megazord αρκουσε μια σπαθια οποτεδηποτε για να νικησει.

Το μονο που μου αρεσε ηταν οι πολεμικες τεχνες των Power Rangers πριν μεταμορφωθουν
Spoiler:

Posted Image

#11 Leon

Leon

    Manga Oldbie

  • Members
  • 303 posts

Posted 29 December 2008 - 05:25

Useless info: στην original japanese έκδοση, η μόνη κοπελιά ήταν η ροζ, για αυτό και στο ριμέικ, είναι η μόνη με φούστα:tensai:, αν και η κίτρινη είναι και αυτή κοπέλα
Posted Image

#12 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 29 December 2008 - 23:06

Δηλαδη η σειρα ηταν Ιαπωνικη? :oo: Δεν ειχα ιδεα.. *goes to Wikipedia*

#13 darkssj

darkssj

    the pacesetter

  • Members
  • 106 posts

Posted 13 January 2009 - 00:30

Χαζοχαρούμενη σειρά κάπως αλλά η μόνη που ξεχώρησε είναι το mystic force.
Δείτε το ανεπιφύλακτα. Οι 3 κλασσικές πρώτες ειναι απλα διασκεδαστικές.
Posted Image

#14 noname

noname

    Fade away

  • Members
  • 479 posts

Posted 13 January 2009 - 00:59

since 1975 Super Sentai n da brains on da bars XDDD
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Posted Image

#15 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 13 January 2009 - 16:04

Προσωπικα το εβρισκα γελοιο και οταν το πρωτοεβλεπα στην εφηβεια μου, το να βλεπεις οι χαρακτηρες να μπαινουν σε πλαστικα παιχνιδακια για να πολεμανε μου φαινοταν υπερβολικα ξενερωτικο, και το μοτιβο τερατακια-κακος-zords καταντουσε εκνευριστικο γρηγορα, ειδικα το γεγονος οτι ολη η μαχη ηταν ανουσια αφου οσο και να εχανε ο Megazord αρκουσε μια σπαθια οποτεδηποτε για να νικησει.

Το μονο που μου αρεσε ηταν οι πολεμικες τεχνες των Power Rangers πριν μεταμορφωθουν

Spoiler:



Spoiler:

Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]