Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 1 votes

Πως πιστευετε οτι θα τελειωσει το Manga του Bleach? (warning spoilers inside)


  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#1 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 01 September 2008 - 22:10

Λοιπον μετα απο πολυ σωστη παρατηρηση του roriconfan στο bleach - γενικη συζητηση thread σκεφτηκα οτι θα ηταν μια πολυ καλη ευκαιρια να εκθεσουμε τις αποψεις μας για το πως θα ριξει αυλαια το bleach... Πιστευετε οτι αυτο το arc θα ειναι απο τα τελευταια? Θα καταφερει τελικα ο Ichigo να προστατευσει τα ατομα για τα οποια νοιαζεται? Τι θα γινει τελικα με τον Aizen Και τους υπολοιπους?

Προσωπικα πιστευω οτι εχουμε ακομη τουλαχιστον ενα arc μπροστα μας... Ειτε θα εχει και αυτο παλι τον Aizen ειτε οχι δεν ειμαι σιγουρη. Για καποιον λογο εχω την αισθηση οτι η μεγαλυτερη μαχη του Φραουλα προς το τελος θα ειναι με τον ιδιο του τον εαυτο. Θα επανεμφανιστει ο Hollow Ichi (οπως εχει προειδοποιησει ηδη) θα τα κανει ολα ανω κατω και μετα θα εχουμε ενα συγκλονιστικο ματς οπου ο Ichigo θα πρεπει να τα βγαλει περα χωρις τις Hollow δυναμεις του.
Eναλλακτικα θα εχουμε τελικο ματς αναμεσα σε Ichigo και εναν πολυ ισχυροτερο εχθρο Aizen/ η καποιον αλλο οπου ο Ichi θα θυσιαστει παιρνοντας και τον αντιπαλο παρεα του. Για καποιον λογο ομως οπως και να εχει δεν τον βλεπω τον Ichigo να την βγαζει καθαρη στο τελος.....Το μονο σιγουρο ειναι οτι πριν το τελος θα εχει πεσει ξεμαλλιασμα Inoue - Rukia για τα ματια του Ichigo.

Αυτα απο εμενα..... Οσοι πιστοι βαλτε φαντασια, τρελα και διαθεση για χαβαλε η δραματικη καταληξη και γραψτε τις δικες σας εκδοχες (ναι roriconfan εσενα εχω στο νου μου):hahaha::hahaha::hahaha:

#2 Sacrous

Sacrous

    Ghost Hunter

  • Members
  • 231 posts

Posted 02 September 2008 - 10:26

O Ichigo θα φύγει χεράκι χεράκι από το Hueco Mundo με τον Ulquiorra o οποιός γουστάρει την Inoue, ο Urahara θα ξυπνήσει, θα σηκώσει και την Yoruichi από πάνω του για να ανοίξουν τις πόρτες για το Hueco Mundo από το οποίο θα βγούν όλοι με τον καινούριο τους φίλο. Μετά θα πάνε Soul Society για να δούν ότι Ichimaru, Tousen κ Aizen τους έχουν σφάξει όλους. Ο Ulquiorra σκοτώνει τον Ichimaru αλλά ο Aizen έχει πάει ήδη στον Βασιλιά με τον οποίο συζητάνε για την αναδιοργάνωση του Soul Society. O Aizen αναλαμβάνει το Soul Society και ο Ichigohan δεν ενδιαφέρετε ιδιαίτερα καθώς δεν του πειράζει τους φίλους!

Posted Image


#3 Ferian

Ferian

    Nique Le Systeme

  • Members
  • 183 posts

Posted 03 September 2008 - 17:12

λοιπον θα πω ολη την ιστορια οπως την φανταζομε αυτη τη στιγμη...
Ο ιτσι θα τρωει ξυλο απο το τεσσαρι μας κ η ινουε θα παρει προτοβουλια να ζωντανεψει το εξαρι μας θα τ πει οτι αυτος π τν σκωτοσε ηταν ο βλακας με το τεραααααααστιο οπλο κ θα θελει εκδικηση απο τους παλιους φιλους του μετα θα βοηθησει τον ιτσι ο οποιος θα εχει φαει τοοοσοοο ξυλο κ με συνδιασμενη την δυναμη τους θα σπειρουν τουν Ulquiorra κ μετα θα πανε πισο στο κανονικο κοσμο π θα χανουν οι καπετανιοι κ τοτε ιτσι + τζαγκερ + Ουραχαρα + Γιορουιτσι + τη δυαδα των μπαμπαδων κ θα δουμε τα μπανκαι των καπς π δν εχουμε δει μες τη μαχη ο ιτσι θα παλεψει με τον Σταρκ κ θα τον νικησει με μεγαααλη δυσκολια! ο αιζεν θα βγει απο τη φωτια κ θα αρχισει να δερνει κοσμο πιστευω στο τελος θα παιζει ξυλο ιτσιγκο με αιζεν κ θα χασει ο ιτσιγκο κ τοτε θα νευριασει η ινουε κ θα δουμε την αληθινη της δυναμη κ θα νικισει τον αιζεν κ μετα θα ζωντανεψει τον ιτσιγκο.... καπως ετσι θελω να γινει xD

#4 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 03 September 2008 - 18:49

λοιπον θα πω ολη την ιστορια οπως την φανταζομε αυτη τη στιγμη...
Ο ιτσι θα τρωει ξυλο απο το τεσσαρι μας κ η ινουε θα παρει προτοβουλια να ζωντανεψει το εξαρι μας θα τ πει οτι αυτος π τν σκωτοσε ηταν ο βλακας με το τεραααααααστιο οπλο κ θα θελει εκδικηση απο τους παλιους φιλους του μετα θα βοηθησει τον ιτσι ο οποιος θα εχει φαει τοοοσοοο ξυλο κ με συνδιασμενη την δυναμη τους θα σπειρουν τουν Ulquiorra κ μετα θα πανε πισο στο κανονικο κοσμο π θα χανουν οι καπετανιοι κ τοτε ιτσι + τζαγκερ + Ουραχαρα + Γιορουιτσι + τη δυαδα των μπαμπαδων κ θα δουμε τα μπανκαι των καπς π δν εχουμε δει μες τη μαχη ο ιτσι θα παλεψει με τον Σταρκ κ θα τον νικησει με μεγαααλη δυσκολια! ο αιζεν θα βγει απο τη φωτια κ θα αρχισει να δερνει κοσμο πιστευω στο τελος θα παιζει ξυλο ιτσιγκο με αιζεν κ θα χασει ο ιτσιγκο κ τοτε θα νευριασει η ινουε κ θα δουμε την αληθινη της δυναμη κ θα νικισει τον αιζεν κ μετα θα ζωντανεψει τον ιτσιγκο.... καπως ετσι θελω να γινει xD


Οι ελέφαντες θα μπουν πριν ή μετα τους κλόουν ? :P :nanana:

#5 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 03 September 2008 - 21:13

Για μουσικό χαλί θα έβαζα το "To Bid You Farewell'' απο Opeth.
Ο Φράουλας, έχοντας υπερκεράσει ολα τα εμπόδια που βρήκε μπροστά του(arrancars, Espada, Fillers, μπανανόφλουδες απο το επιδόρπιο του Yammi), μπαίνει στο δωμάτιο που έπαιξε το ρόλο της φυλακής, για την πολύπαθη(έχασε γονείς και στη συνέχεια αδερφό, δυσκολία στην ανεύρεση κατάλληλων μεγεθών στα ρούχα της, χάλια μαγειρική) "φίλη" του. Γεμάτος έκπληξη, βρίσκει το δωμάτιο άδειο. Γρήγορα την προσοχή του τράβηξε ενα μπολ με μακαρόνια, ανακετεμένα με αβοκάντο(είπαμε είναι περίεργη μαγείρισα η χρονοακυρώτρια). Η χαρακτηστική δυσοσμία του ληγμένου αβοκάντο δεν θα μπορούσε να περάσει απαρατήρητη εξ άλλου. Στο τραπέζι λοιπό, που ηταν διακοσμημένο με περίτεχνα σχέδια, βρήκε ενα σημείωμα, που λίγο ή πολύ έγραφε τα παρακάτω
"Πολυαγαπημένε σκυθρωπέ κι ανέκφραστε κρυφέ μου έρωτα,
οι εβδομάδες που πέρασα εδω μέσα, με άλλαξαν ολοκληρωτικά. Θέλω να ξέρεις οτι μετρούσα μέχρι και τα δευτερόλεπτα, περιμένοντας να με απελευρώσεις. Στην πορεία ομως, συνέβησαν πολλά. Θα είμαι σύντομη ομως, ερωτεύτηκα τον Ulqiorra! Ναι το ξέρω πως θα απορείς με αυτά μου τα συναισθήματα, ομως αυτή είναι η αλήθεια και πρέπει να την δεχτείς. Σε λίγο θα ρθει ο Schifferούλης μου και θα κλεφτούμε! Θα πάμε να ζήσουμε τον έρωτά μάς και να χτίσουμε ενα σπιτικό για τα δίδυμα, μακριά απο τον αυταρχικό του πατριό, τον υπέρλαμπρο και υπέρτατο Aizen-sama. Σου εύχομαι οτι καλύτερο και συγγνώμη που σας έβαλλα σε τόσο κόπο...
Με αγάπη Inoue"
.
Ο Φράουλας, τυφλωμένος απο το πάθος και τη ζήλια αποχωρεί... Κάπου παράμερα ο Sado, η Rukia, o Renji, ο Ishida και διάφοροι filler χαρακτήρες έπαιζαν παντομίμα επειδή η σκηνή που περιέγραψα διήρκεσε 8 επεισόδια.
Αφου βαρέθηκαν τη παντομίμα, πήρε ο καθένας το δρόμο του. Ο Sado, αποδεχόμενος τη πραγματική φύση του, αποφασίζει να μείνει στο hueco mundo για να κατανοήσει και να αναπτύξει τις δυνάμεις του. Φήμες που μέχρι στιγμής είναι ανεπιβεβαίωτες, κάνουν λόγο για επανασύνδεσή του, με τον για χρόνια νεκρό παππού του. Οι υπόλοιποι της παρέας, που δε συμμερίζονται τη γνώμη του υψηλόσωμου φίλου τους, κάνουν ενα αποχαιρετιστήριο πυτζάμα πάρτυ και ξεκινάνε για τη Karakura.
Εκεί ο Ishida δηλώνει ευθαρσώς στον πατέρα του οτι δεν σκοπεύει να είναι Quincy και μήτε να δουλέψει στο νοσκομείο που έχουν. Αντ' αυτού, θα δοθεί ολοκληρωτικά στο πραγματικό του πάθος και θα γίνει σχεδιαστής μόδας. Εξοργισμένος ο Ryuken απειλεί να τον αποκληρώσει και τότε ο παλιός του φίλος και πρώην Captain, Isshin παρεμβαίνει σαν απο μηχανής θεός και ομαλοποιεί την έκρυθμη κατάσταση που προέκυψε.
filler/Δυο τετράγωνα παρακάτω, ο Kon έτρωγε παγωτά και έκανε μπανιστήρι/filler
Αλλάζω μουσικό χαλί και ντύνω την ιστορία με House Of The Rising Sun απο τους Animals
Ο ήλιος λούζει τα πανέμορφα δάση και το καταπράσινο γρασίδι σκεπάζει τα ιερά χώματα της Soul Society. O Renji και η Rukia έχουν επιστρέψει και οργανώθηκε μια τεράστια συναυλία για να τους καλωσορίσουν στα πάτρια εδάφη. Στα drums o Komamura, κιθάρα ο Iba με μπροστάρη τον Hisagi. Στα φωνητικά είναι η Soi Fon ενω για τις brutal στιγμές είναι εκεί καί ο Zaraki. Το πάρτυ σημειώνει τρομακτική επιτυχία και όλοι χαίρονται(ακόμα και η Unohana)... Έπειτα απο ξεφάντωμα οκτώμιση ημερών όλοι πέφτουν ξεροί να κοιμηθούν(μερικοί, οπως ο Amagai, ροχαλίζουν). Και τότε η Rukia βλέπει το όνειρο στο οποίο
filler/Ο Kon έχει διυσδύσει(σορυ για τη ορθογραφια της λεξης) στα γυναικεία αποδυτήρια και κάνει μπανιστήρι/filler
ο Kaien της λέει πως είναι ζωντανός και αν θέλει να τον βρει να ταξιδέψει στη Μαδαγασκάρη. Το επόμενο πρωί, ο Renji μόλις ξυπνάει, πάει να βρεί τη Rukia για να φάνε μαζί πρωϊνό. Όσο κι αν ψάχνει δεν τη βρίσκει, για λόγους ακατανόητους στον ίδιο. Μετά απο μήνες, έχοντας φτάσει στο σημείο να επισκεφθεί ακόμα και τη Νικολούλη(πρώην No6 Espada), τα παρατάει... Και η ζωή συνεχίζεται αρμονικά και γαλήνια, οι τίτλοι τέλους πέφτουν επιτέλους, χιλιάδες μεγατόνοι δακρύουν έχουν χυθεί για το επικών διαστάσεων φινάλε. Μετά τους τίτλους τέλους, βλέπουμε ενα πλάνο του Las Noches. Η κάμερα προχωράει προς τα μέσα μέχρι την αίθουσα του θρόνου. Εκεί ο Aizen συνομιλεί με τον hollow Φράουλα. Η οθόνη μαυρίζει ξανά και ενα μήνυμα εμφανίζεται

Ζουν ανάμεσα μας

Τέλλος



#6 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 04 September 2008 - 13:30

Λοιπόν, διάβασα τι γράψατε ως τώρα και είμαι απογοητευμένος. Είστε μικροί ακόμα για να φτάσετε τα επικά επίπεδα ανοησίας που χρειάζονται για κάτι τέτοια τόπικ. Κάντε στην άκρη και άστε τον σένσεϊ να σας δείξει πως γίνονται τα γελοία τέλη στις σειρές. Βάζω την μαύρη μπαντάνα μου, θηκαρώνω το φωτόσπαθό μου και ορμάω. ΧΑΗΓΙΑΑΑ !!!

Μετά το τέλος που σκαρφίστηκα για το One Piece

Ακολουθεί μεγάλη ανακατωσούρα

Spoiler:



Και το Ναρούτο…

Μετά το χαβαλέ τέλος που σκαρφίστηκα για το OnePiece, τώρα ακολουθεί το Naruto.

Spoiler:



… Τώρα ( ΤΑΡΑΝ ΤΑΤΑΝΝΝ !!! ) ακολουθεί το τρίτο έπος της απόλυτης χαζομάρας. Πάρτε βαθιές ανάσες και πατήστε το μαγικό κουμπί.

Spoiler:


Υλικό για σχολιασμό στα κλισέ των σουνενιών, θα βρείτε εδώ
http://www.anime.gr/forums/off-topic/5423-%D3%F6%E1%EB%E9%DC%F1%E1-%D0%F1%DC%E3%EC%E1%F4%E1-%F0%EF%F5-%E9%F3%F7%FD%EF%F5%ED%E5-%EC%FC%ED%EF-%F3%F4%E7%ED-%F4%E7%EB%E5%FC%F1%E1%F3%E7.html

#7 °•πίΟu-πίΟu•°™

°•πίΟu-πίΟu•°™

    I'm just one hell of a butler :)

  • Members
  • 1,306 posts

Posted 06 September 2008 - 14:04

Τότε όμως ανακαλύπτουνε ότι το σώμα του Άιζεν ήταν ψεύτικο (ήταν Kagebushinnojutsu)


χαχαχαχα σε αυτο το σημειο ελιωσα, ηταν το τελευταιο πραγμα που περιμενα να δω xD

yoJC2iXiB8biWL8b9S.gif

Spoiler:

#8 Eze

Eze

    Anime Freak

  • Members
  • 495 posts

Posted 07 September 2008 - 03:52

εγω πιστευω οτι θα χει 3-4 αρκσ ακομα,
Στο ενα απο αυτα σιγουρα ο ιτσιγκο θα μαθαινει kido και στα υπολοιπα θα κανει οτι παντα.
εχθρος_δυναμη = 1
start_loop
Τρωω ξυλο-> προπονηση ->δινω ξυλο
εχθρος_δυναμη <- εχθρος_δυναμη +1
end_loop
Signature Removed

#9 sintar

sintar

    *~_Ultra Baka_~*

  • Members
  • 186 posts

Posted 09 September 2008 - 21:45

εγώ προσωπικά πιστεύω ότι το bleach τελειώνει με αυτό το αρκ...αντε να έχει ενα ακόμα αρκ αν δν νικήσουν τελικά τον Aizen σε αυτό το αρκ που ειμαστε τωρα,μονο και μονο για να τον νικησουν εκει..
Affected by "I~must~not~stop~watching~Anime" disease!

Spoiler:

#10 Ferian

Ferian

    Nique Le Systeme

  • Members
  • 183 posts

Posted 11 September 2008 - 19:26

Οι ελέφαντες θα μπουν πριν ή μετα τους κλόουν ? :P :nanana:

βασικα οι ελεφαντες σκοτωθηκαν γτ ο aizen τους φοβοτανε επιδει ηταν μεγααααλοι!!! οποτε μενουν μονο οι clown!! ;)

#11 bujar

bujar

    Anime Fan

  • Members
  • 231 posts

Posted 13 September 2008 - 04:29

εγω πιστευω οτι θα χει 3-4 αρκσ ακομα,
Στο ενα απο αυτα σιγουρα ο ιτσιγκο θα μαθαινει kido και στα υπολοιπα θα κανει οτι παντα.
εχθρος_δυναμη = 1
start_loop
Τρωω ξυλο-> προπονηση ->δινω ξυλο
εχθρος_δυναμη <- εχθρος_δυναμη +1
end_loop



Απλα τα σπασες,τα εκανες ολα κομματια.Πεθανα στα γελια.Pascal ή C??/

#12 miko-chin

miko-chin

    Anime Professional

  • Members
  • 732 posts

Posted 31 October 2008 - 15:58

θα παραθέσω κι εγώ με την σειρά μου την καλλιτεχνική μου άποψη για το τέλος...


ΣΚΗΝΗ 1Η
O Aizen και ο κουροσάκης θα πιαστούν στα χέρια για τα μάτια της Inoue.Μετά θα μπει στη μέση ο hitsugaya που απο καιρό του είχε γυαλίσει η Inoue και θα πεταχτεί ο Ichimaru για να μην αφήσει το αφεντικό παραπονεμένο.Βλέποντας αυτά η Matsumoto θα τα πάρει και θα πει: Ποια νομίζει πως είναι που θα μου πάρει και τον γκόμενο?>>...Θα πιάσει απο τα μαλλιά την Inoue και θα πάει να βοηθήσει και η Rukia σκεπτόμενη: Πως την είδε αυτή?εγώ ειμαι αυτή που πρέπει να την σώζει κάθε φορά ο ichigo>>.
ΣΚΗΝΗ 2Η
Βλέποντας αυτά ο Ishida για να πάρει κάνα πλάνο θα πει: Ρε κορίτσια συγκρατηθείτε...Εδώ ήρθαμε να κερδίσουμε τον Αιζεν όλα τα άλλα τα λύνετε με τη βοήθεια του γέρου(Yamamoto)>>
Αλλά ο Αιζεν που τις θέλει όλες για το χαρέμι του θα απαντήσει: Κορίτσια όλες θα παρετε a piece of me don't worry>>
ΤΕΛΙΚΗ ΣΚΗΝΗ
O Αιζεν πιάνει την Matsumoto την Rukia και την Inoue και τους λέει: Τώρα θα γευστείτε τον παράδεισο>>.Και ο κουροσάκης μένει παγωτό μαζί με τον Ishida τον Hitsugaya και τον Grimmjow(ο οποίος μόλις είχε πάρει την απόφαση να αποκαταστήσει την Inoue).

THE END



#13 Casshern

Casshern

    Ειναι Απλα Cool

  • Members
  • 691 posts

Posted 02 November 2008 - 00:37

Everyone DIES ,except from Kon!!!:hahaha::hahaha:



Posted Image






#14 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 02 November 2008 - 01:06

θα τους σκοτωσει ολους ο πατερας της Chiyo chan.
Posted Image

Posted Image


#15 Yu_Kanda

Yu_Kanda

    Live and die by the sword

  • Members
  • 309 posts

Posted 02 November 2008 - 02:31

Μην λετε βλακειες ρε και θα σας αποκαλυψω το τελος του Bleach....O Omaeda θα πει εκει που ολα εχουν τελειωσει τη μαγικη λεξη...Bankai!!!Θα κανει και Ηollowification επειδη θα αποκαλυφθει πως ειναι ο δασκαλος του Urahara και ανωτερος απο τον βασιλια της Soul Society και θα σκοτωσει τον Aizen εκει που ολα θα εχουν τελειωσει πετωντας του ενα θανατηφορο ντονατ που στην πραγματικοτητα ειναι συμπιεσμενο Reiatsu!!Επειτα θα σηκωθουνε ολοι απο το πατωμα παρολο που θα εχουν 5 σπαθια καρφωμενα στην καρδια τους,γιατι οι καλοι χαρακτηρες δεν πεθαινουν στο Bleach(εχει και ηθογραφικο χαρακτηρα..τι τωρα παιζουμε) και θα ζησουν αυτοι καλα κ εμεις καλυτερα ενω ο Omaeda θα παει σε αλλους γαλαξιες να πολεμησει το κακο για να επιβαλει τη δικαιοσυνη στο συμπαν!!
All Hail Omaeda-man
Posted Image