Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Μαγαζιά για Cosplay


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 Kurosaki_Angellust

Kurosaki_Angellust

    Achieved Bankai

  • Members
  • 254 posts

Posted 11 August 2008 - 06:10

Ξερει κανεις αν υπαρχει κανενα shop που να εχει ετοιμες στολες απο ανιμε και μανγκα η μονο απο παραγγελια ιντερνετ?
Posted Image
Posted Image

#2 N-TG

N-TG

    OBJECTION

  • Members
  • 185 posts

Posted 25 August 2008 - 22:24

Υπάρχει το cine-shop στην Ναβαρίνου που έχει 2 στολές (Goku + Arrancar) αλλά στην θεσσαλονίκη δυστυχώς... Μετά μόνο από net
Posted Image

#3 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 26 August 2008 - 10:16

the guy is in athens
and 2 costumes can't make a shop as a coseplay shop.
kurosaki go edit your title and go ask tomodachi.

#4 N-TG

N-TG

    OBJECTION

  • Members
  • 185 posts

Posted 26 August 2008 - 22:18

the guy is in athens
and 2 costumes can't make a shop as a coseplay shop.
kurosaki go edit your title and go ask tomodachi.



Από το τίποτα καλό είναι και αυτό... Επίσης είπα μόνο για στολές επειδή είναι αυτό που ζήτεισε. Επίσης έχει μενταγιόν, kunai (από το Ναρούτο) κλπ κλπ (να δω πότε θα πάρω χρήματα για τόση διαφήμιση :hahaha:). Δλδ έχει καλά πράγματα. Επίσης ανέφερα ότι είναι στην "Θεσσαλονίκη δυστυχώς" επειδή διάβασα ότι είναι από Αθήνα.
Posted Image

#5 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 26 August 2008 - 22:28

Τα μαγαζιά με manga-anime φερνουν περιορισμένα αντικείμενα, και συνήθως όχι κοστούμια.
Η καλύτερη πηγή για κοστούμια είναι το e-bay (internet).

Μόλις έρθουν οι απόκριες, να ξαμωληθούν οι ενδιαφερόμενοι στα μαγαζιά με τα αποκριάτικα για να προμηθευτούν ο,τι μπορεί να χρειαστουν (ακόμα και για όλη τη χρονιά)


Στα αποκριάτικα πλέον υπάρχει τεράστια ποικιλία, καταλληλη ακόμα και για cosplay. Από περούκες μεχρι κοστούμια (κοστούμια που θα χρειαστούν μονάχα ελάχιστη παρέμβαση) ή και κοστούμια που μπορούν να χρησιμοποιηθούν όπως είναι (maids, nurses, cats).

Επίσης φέρνουν φοβερά αξεσουάρ, ακόμα και παπούτσια.

#6 N-TG

N-TG

    OBJECTION

  • Members
  • 185 posts

Posted 26 August 2008 - 22:34

Μία πολύ καλή ιδέα... Αν και μετά τις απόκριες είναι πολύ δύσκολο να βρείς μερικά πράγματα όπως ειδικό make-up (δεν ξέρω πως γράφεται κανονικά ούτε αν το έγραψα σωστά:emptyonexg1:) οπότε καλύτερα να κάνεις προμήθειες τις απόκριες (ακόμα στεναχωριέμαι που δεν το έκανα)
Posted Image

#7 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 26 August 2008 - 22:37

βασικά για μένα ειναι δύσκολο να βρω μια σωστή - αξιολογη περούκα.
πχ αυτή που φορουσες στο hollow bleach coseplay σου ήταν τέλεια.
αυτήν απο που την βρήκες Phoenix N

#8 N-TG

N-TG

    OBJECTION

  • Members
  • 185 posts

Posted 26 August 2008 - 22:53

βασικά για μένα ειναι δύσκολο να βρω μια σωστή - αξιολογη περούκα.
πχ αυτή που φορουσες στο hollow bleach coseplay σου ήταν τέλεια.
αυτήν απο που την βρήκες Phoenix N



Εμ... τα κανονικά μου μαλλιά ήταν...
Posted Image

#9 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 26 August 2008 - 23:22

Εμ... τα κανονικά μου μαλλιά ήταν...


owned :emptyonexg1:

Spoiler:


#10 N-TG

N-TG

    OBJECTION

  • Members
  • 185 posts

Posted 26 August 2008 - 23:27

Μπα... το πιο αστείο ήταν όταν μπήκα στο κομμωτήριο με την στολή και το κατάνα... Τρομάξανε όλες εκει μέσα (μετά έμαθα ότι πήγα σε γυναικείο κομμωτήριο... ΧΑΧΑ)
Posted Image

#11 QueenofHearts

QueenofHearts

    Royalty

  • Members
  • 577 posts

Posted 27 August 2008 - 00:25

Μπα... το πιο αστείο ήταν όταν μπήκα στο κομμωτήριο με την στολή και το κατάνα... Τρομάξανε όλες εκει μέσα (μετά έμαθα ότι πήγα σε γυναικείο κομμωτήριο... ΧΑΧΑ)

Απίστευτος! Πάντως πραγματικά μπράβο που έκανες τόσα πράγματα για να φτιάξεις το cosplay σου και ας μην είχες ιδέα!
Και ναι, make up λέγεται!

Φωτογραφίες έχουμε απ'αυτό το cosplay; Είμαι περίεργη τώρα!

#12 N-TG

N-TG

    OBJECTION

  • Members
  • 185 posts

Posted 27 August 2008 - 14:44

Κλασικά ο Adventurer έχει......

Το cosplay αυτό μπορεί να το ξανακάνω αλλά 100% δλδ λευκό πρόσωπο, μαύρα δόντια + νύχια (αν και τα είχα βάψει), λευκή περούκα + καλύτερο κατανα
Posted Image

#13 MitHuNa

MitHuNa

    Annie-maki

  • Members
  • 327 posts

Posted 17 October 2008 - 23:56

Κλασικά ο Adventurer έχει......

Το cosplay αυτό μπορεί να το ξανακάνω αλλά 100% δλδ λευκό πρόσωπο, μαύρα δόντια + νύχια (αν και τα είχα βάψει), λευκή περούκα + καλύτερο κατανα


πως ακριβώς έβαψες τα δόντια σου μαυρά? η αυτό πήγενε μόνο στα νύχια?
Posted Image


Οταν οι σφουγγαρίστρες γίνονται pon pon :nosey:

#14 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 18 October 2008 - 20:58

πως ακριβώς έβαψες τα δόντια σου μαυρά? η αυτό πήγενε μόνο στα νύχια?


Όχι...πραγματικά! Πώς έβαψες μαύρα τα δόντια? Ειλικρινά, δεν ξέρω καποιον άλλο τρόπο να γίνει αυτό, πέρα από την κλασσική-2μιση κουταλιές μουσταλευριά-τεχνική.

Πως μπορει κανεις να χρωματίσει τα δόντια του? Από το να τα μαυρίσει τελειως, μέχρι να τα κανει να δείχνουν πολύ κιτρινισμενα, λεκιασμένα ή σάπια?

(μόνο σοβαρές απαντήσεις, ονεγκάϊ σιμάςςς...)

#15 Dammonar

Dammonar

    Crusnic 02

  • Members
  • 194 posts

Posted 21 October 2008 - 22:15

Για να ειμαι ειλικρινησ εχω σκεφτει να ντυ8ω Arthas στισ αποκρειεσ μιασ κ ειναι ο αγαπημενοσ μου ηρωασ το ψαξα λιγακι το 8εμα και πραγματι υπαρχει απο e bay το σπα8ι του αλλα τα υπολοιπα..

P.S) Frostmourne hungers!