Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Kινηματογραφικά δρώμενα για το 2009


  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#1 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 05 August 2008 - 21:14

ανοίγω μιας κ δεν μένουν παρά λίγοι μήνες πλέον..


και αρχίζω με νέα..


#1


It's new. It's cool. It's awesome. It used to be a comic book. It's called Watchmen.
AND IT KICKS ASS


ladies and gents.


[media]http://it.youtube.com/watch?v=EgQJKh5t54I&eurl[/media]




info:

Watchmen (2009)
Watchmen - Wikipedia, the free encyclopedia
WATCHMEN MOVIE


Posted Image


















~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~



#2


New Terminator movie is up.
and Christian Bale is in xD

check it out!


Terminator Salvation



Posted Image

trailer: Terminator Salvation trailers and video clips on Yahoo! Movies
imdb: Terminator Salvation (2009)
HD: [media]http://www.apple.com/trailers/wb/terminatorsalvation/[/media]
youtube: [media]http://it.youtube.com/watch?v=kXnELk6pZVk[/media]

καλό κάψιμο.

#2 tsintori

tsintori

    Dmc rocks

  • Members
  • 514 posts

Posted 05 August 2008 - 21:33

Νέο terminator;
Θα πάω οποσδήποτε να το δω......
Posted Image

#3 TotalOblivion

TotalOblivion

    Anime Amateur

  • Members
  • 106 posts

Posted 06 August 2008 - 02:17

OK!!! Βγήκε και άλλο Terminator?! Θα το δω οπωσδήποτε αλλά ελπίζω να κλείνει οριστικά ο κύκλος με αυτό. ( και να μην είναι σαν το 3 που ήταν ψιλομούφα)
[URL="http://sig.anidb.net/redirect/18901/DuLLw/"]Posted Image[/URL]
There's no Success like Failure and Failure is no Sucess at all...

#4 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 06 August 2008 - 08:37

το watchmen τρεμω χρονια να δω πως θα το κατακρεουργησουν

αλλα οσο βεβυλο κ αν ειναι αυτο που θα πω.., μ αρεσει πολυ το trailer και μου αρεσε ΠΑΡΑ πολυ η δουλεια του Snyder στους 300
ειδα καποια πραγματα απο την ταινια που με κανουν να καταλαβαινω γιατι ο Moore δεν θελει να εχει καμια σχεση με αυτη (κ ζητησε να βγαλουν το ονομα του απο τα credits)
αλλα παλι βλεπω και τα πραγματα που εκαναν τον Gibbons να υποστηριζει τοσο πολυ αυτη την ταινια

πραγματικα αγωνιω να την δω και με εκνευριζει οικτρα που πρεπει να περιμενω τοσο καιρο

Posted Image


#5 Animesuki

Animesuki

    Black Butler Lover.

  • Members
  • 379 posts

Posted 06 August 2008 - 08:55

Επισης το 2009 μαλλον ερχεται και η ταινια του clοck tower.Tωρα σχετικα με το σεναριο εχει 2 εκδοχες.

1η εκδοχη.Variety is reporting that Senator Entertainment will be producing the film, which revolves around all of the games in the series, but centers on the sequel, Clock Tower 2: The Struggle Within. The basic plot includes a girl who is put in an insane asylum where she is haunted and tormented.
Directing the movie will be Martin Weisz (The Hills Have Eyes 2), based on a script by Eric Poppen (Borderland).

2η εκδοχηThe story concerns a young woman who receives a disturbing phone call from her estranged mother warning her not to come home. When she investigates, she uncovers a terrible supernatural truth from her past.

(υπαρχει και μια τριτη εκδοχη που ειχα διαβασει πριν τρεις μηνες περιπου η οποια ελεγε για κατι μαθητες που πηγαιναν εκδρομη με το σχολεικο και αυτο (νομιζω) εμεινε σε μια ερημια και εκει υπηρχε μονοι ενα σπιτι(η καστρο δεν θυμαμαι).Λεει οι μαθητες θα πηγαιναν εκει να ζητησουν βοηθεια και θα τους κυνηγους ενας ψυχοπαθεις δολοφονος ο siscorman.Μετα λεει στο τελος θα γλειτωνε μονο ενας απο τους μαθητες.

#6 Chief_Chips

Chief_Chips

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 0 posts

Posted 06 August 2008 - 23:46

νέο terminator;;;θα είναι και ο arnold;;;;

#7 Umi no Ossan

Umi no Ossan

    The last 20th Century Boy

  • Members
  • 503 posts

Posted 07 August 2008 - 00:03

"νέο terminator;;;θα είναι και ο arnold;;;;"

Οχι....Παιζει ομως ο Bale σαν John Connor

"Θα το δω οπωσδήποτε αλλά ελπίζω να κλείνει οριστικά ο κύκλος με αυτό."

Λογικα ειναι το τελευταιο γιατι ειναι την εποχη που γινεται ο πολεμος κ υποτιθεται αν θυμαμαι καλα μαθαινουν το μυστικο του Skynet....


A κ μιας ειμαστε σε ανιμε φορουμ να αναφερω κ το εξης.....

Κυκλοφορει το 2009 κ ταινια Dragonball
http://www.themovieinsider.com/m685/dragonball-z/

Edited by doulis83, 07 August 2008 - 00:18.

Humans are weak... but we want to live... even if we're wounded... or tortured... we feel the pain...

#8 Chief_Chips

Chief_Chips

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 0 posts

Posted 07 August 2008 - 00:27

λογικά θα είναι μ***** γιατί το 3 ήταν έτσι αν και δεν το είδα
είδα τα πρώτα δύο ομώς

#9 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 07 August 2008 - 00:34

Για το Clocktower εχω μεγαλο ενδιαφερον τολμω να πω.... Η δευτερη εκδοχη ειναι το σεναριο του τριτου παιχνιδιου.....Αλλα βλεπω σκηνοθετη και σεναριογραφο και δεν εχω υψηλες ελπιδες για οποιες και απο τις δυο να διαλεξουν....

Τωρα οσον αφορα το Terminator.....Oh my god why? Οι δυο πρωτες ελεγαν πολυ ως action movies αλλα η τριτη ταινια ηταν επιεικως ελεεινη. Το οτι παιζει ο Bale Μου δινει καποιες ελπιδες αλλα γενικοτερα μου φαινεται οτι η ολη ιδεα εχει ψιλοεξαντληθει.

#10 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 07 August 2008 - 00:40

λογικά θα είναι μ***** γιατί το 3 ήταν έτσι αν και δεν το είδα
είδα τα πρώτα δύο ομώς


Μα πως λες οτι ηταν μ***** ενω δεν την ειδες??:dazed:

τεσπα,Εμενα παντως δεν με πολυχαλασε το 3,ο Arnold ηταν λιγακι Off Role αλλα τι να κανουμε,ειχε Ολοκληρη Πολιτεια να κυβερνησει!xDD

Τωρα οσον αφορα το 4,με τον Bale??χμμμ,Δεν μπορουμε να πουμε ακριβως,αλλα απτο Trailer δεν ελεγε και πολλα σαν Terminator,δηλ Οπως ηταν Κορυφαιος ο Arnold στο πρωτο δεν φαινεται ετσι ο Bale,αλλα για να δουμε,Ειναι ταλαντουχος,και μπορει να τον κανει καλα τον ρολο...Το αποτελεσμα, στις οθονες!

Εγω περιμενω με σταυρωτα χερια το Dragonball,Μουφα Incoming!!:uhh:

Berserk___Gatsu.jpg


#11 Umi no Ossan

Umi no Ossan

    The last 20th Century Boy

  • Members
  • 503 posts

Posted 07 August 2008 - 00:42

Τωρα οσον αφορα το Terminator.....Oh my god why? Οι δυο πρωτες ελεγαν πολυ ως action movies αλλα η τριτη ταινια ηταν επιεικως ελεεινη. Το οτι παιζει ο Bale Μου δινει καποιες ελπιδες αλλα γενικοτερα μου φαινεται οτι η ολη ιδεα εχει ψιλοεξαντληθει.


Οντως η τριτη ηταν για τα πανηγυρια αλλα η καινουρια πιστευω πως μπορει να δειξει κατι καλο μιας κ δεν ειναι παλι στο παρελθον οπου πρεπει να σωσουν ξανα τον John....Κ λογικα θα βαλει επιτελους ενα τελος στον πολεμο.
Ο Bale ειναι μεγαλο συν κ θα την δω μονο για αυτον μιας κ δεν με εχει απογοητευσει στις τελευταιες ταινιες του (αν κ πρεπει να δω 2 ακομα)


Gk κ ο Arnold στο 3ο μια σκηνη αξιζε (με τα γυαλια που ειχε βαλει). Ο Bale θα ειναι ο John Connor οποτε δεν μπορεις να τους συγκρινεις.Ασε που θα εχεις ολοκληρο στρατο απο Τerminators...
Dragonball δεν ξερω αν εχεις δει εικονες αλλα μονο απο την εμφανιση του πρωτασγωνιστη καταλαβαινεις πως θα ειναι (κ απο μερικους αλλους)
Humans are weak... but we want to live... even if we're wounded... or tortured... we feel the pain...

#12 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 07 August 2008 - 00:47

Εμένα πάλι δε με είχε ποτέ συγκινήσει κανένα απ'τα terminator οπότε these news don't ring a bell at all.

Βέβαια απ'την άλλη ξέρω πως ο Christian Bale μπορεί να καταφέρει να ανεβάσει το επίπεδο ενός Terminator movie (απ'τους αγαπημένους μου Άγγλους ηθοποιούς) ειδικά αν είναι και στα χέρια ενός καλού σκηνοθέτη, but alas this is not the case here.

O σκηνοθέτης λέγεται McG κι είναι αυτός που έκανε και τα Charlie's Angels και κάτι άλλες αμερικανιές (μεγάλες πατάτες αν και είναι προσωπική άποψη - δε μπόρεσα ποτέ να δω πάνω από 20-30λεπτά),
οπότε "no thanx" δε θα πάρω. Ένας ηθοποιός δεν αρκεί για να βγει μια καλή ταινία imo πάντα.

Needs much more than this, χώρια που η ιδέα όπως είπε πιο πριν η Iristella, συμφωνώ πως έχει εξαντληθεί.

Edited : Επίσης "ακούστηκε" στο νετ και στα νέα πως ζήτησε συμβουλές και ένα πρόχειρο draft o McG (σκηνοθέτης του new terminator) απ'τον "μεγάλο" Christopher Nolan" για το πως να σκηνοθετήσει την ταινία.
Τι να πω μακάρι να είναι καλές αυτές οι συμβουλές και να τις εκμεταλλευτεί, αλλά προφανώς δε νομίζω πως μπορεί ένας σκηνοθέτης να αλλάξει έτσι εύκολα το στυλ του. Ότι είναι να κάνει θα το κάνει δε νομίζω να τον επηρρεάσουν τόσο πολύ οι συμβουλές οποιουδήποτε...

Edited by Radagast, 07 August 2008 - 00:57.

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#13 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 07 August 2008 - 00:49

=

Gk κ ο Arnold στο 3ο μια σκηνη αξιζε (με τα γυαλια που ειχε βαλει). Ο Bale θα ειναι ο John Connor οποτε δεν μπορεις να τους συγκρινεις.Ασε που θα εχεις ολοκληρο στρατο απο Τerminators...
Dragonball δεν ξερω αν εχεις δει εικονες αλλα μονο απο την εμφανιση του πρωτασγωνιστη καταλαβαινεις πως θα ειναι (κ απο μερικους αλλους)


Α Damn,εγω νομιζα θα επαιζε Terminator:burningbe3:

Now Im Mad,αλλα οτι και να κανει,θα ειναι καλος,μιας και δεν χρειαζεται να ειναι ο Terminator!

Berserk___Gatsu.jpg


#14 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 07 August 2008 - 20:29

we are also waiting for news and announces about movies sequels for 2009
titles follow..

Austin Powers 4,
Cloverfield 2 ("will be announced writen by Drew Goddard and directed by Matt Reeves" λολ?),
Diary of the Dead 2,
The Grudge 3,
The Host 2,
Jeepers Creepers 3: Cathedral,
Saw VI,
School of Rock 2: America Rocks,
Stigmata 2,
Transformers 2: Revenge of the Fallen (Ιουνιος 2009),
Crank 2: High Voltage (Ιουλιος 2009)


#15 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 08 August 2008 - 01:01

αλλα οσο βεβυλο κ αν ειναι αυτο που θα πω.., μ αρεσει πολυ το trailer και μου αρεσε ΠΑΡΑ πολυ η δουλεια του Snyder στους 300
ειδα καποια πραγματα απο την ταινια που με κανουν να καταλαβαινω γιατι ο Moore δεν θελει να εχει καμια σχεση με αυτη (κ ζητησε να βγαλουν το ονομα του απο τα credits)


Mόνο που το 300 είναι του Frank Miller :P

Τρέμω κ μόνο στήν ιδέα οτι θα μεταφέρουνε ένα απο τα πιό αντικινηματογραφικά και αντιhollywoodιανά comic στη μεγάλη οθόνη. Ειδικά έχοντας δεί πως έσφαξαν το League του Moore, και ειδικά γιατι δε μάρεσε το 300 :P

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear