Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

inuyasha


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 kagemaru igano

kagemaru igano

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 11 June 2008 - 21:57

μα καλα δεν υπαρχει trhead για αυτο το θρυλικο μανγκα????

ειναι και στα τελειωματα τωρα...

#2 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 12 June 2008 - 12:10

Μας έφαγε η φιλεριά αλλά στην τελική καλό είναι. Το κατεβάζω από TOSHOKAN και για μάνγκα μπορώ να πω ότι είναι επαναλαμβανόμενο αλλά με καλή παρουσίαση.

#3 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 12 June 2008 - 16:57

Inuyasha Manga Comes To The Finale

εγω δε το εχω διαβασει / δει αλλα ειπα να κανω share τα news...

#4 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 12 June 2008 - 17:03

Εγω δεν το εχω διαβασι αλλα ειχα δει καποια απο τα επισοδια του anime και μπορω να παραδεχτο οτι ειναι αρκετα καλο...το manga θα το διαβασω το καλοκερι μια και ειναι περιπου 500+ chapters
Posted Image

#5 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 13 June 2008 - 13:33

Προειδοποίηση για τους νέους: Επαναλαμβάνεται άγρια και η εξέληξη της πλοκής είναι 95% weapon upgrades. Αν περιμένετε φοβερό σενάριο και τρομερές ανατροπές... δε θα βρείτε.

#6 kagemaru igano

kagemaru igano

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 13 June 2008 - 20:22

Προειδοποίηση για τους νέους: Επαναλαμβάνεται άγρια και η εξέληξη της πλοκής είναι 95% weapon upgrades. Αν περιμένετε φοβερό σενάριο και τρομερές ανατροπές... δε θα βρείτε.



ενταξει ρε συ δεν ειναι και τοσο χαλια ποια...

#7 Korkofilaki

Korkofilaki

    Anime Freak

  • Members
  • 423 posts

Posted 14 June 2008 - 21:54

Τωρα βγηκε το προ-τελευταιο κεφαλαιο... αντε, αλλο ενα ακομα.
Εγω το εβλεπα πιο πολυ για τις κωμικες καταστασεις. Αν και λιγες, ηταν καλες.

#8 sefiroth

sefiroth

    Anime Professional

  • Members
  • 537 posts

Posted 15 June 2008 - 03:35

Εγω που ειδα και το anime και εχω διαβασει αρκετα απο το manga,δεν το θεωρω weapon upgrades.Βασικα το Inuyasha ποτε δεν επικεντρωνοταν στις μαχες.Για μενα εχει ενα πολυ καλο story με αρκετες δυνατες στιγμες.Κριμα που δεν το συνεχισαν......τωρα που τελειωνει για να δουμε...θα βγαλουν κανενα ova; Δεν μπορει! Βεβαια αναγνωριζω οτι επαναλαμβανεται το μοτιβο με τον Ναρακου παρολο αυτα εχει και σημεια τα οποια δεν τα περιμενεις.Και θεωρω οτι εχει εναν απο τους πιο ενδιαφεριντες χρακτηρες ever σε shounen....τον sesshomarou...
Posted Image

#9 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 15 June 2008 - 09:08

Δε ξέρω τι λέτε, εμένα μου φάνηκε ότι επαναλαμβάνεται άγρια. Μα πόσα youkai-of-the-week έσφαξαν πια; Μάλλον γι' αυτό εξαφανίστηκαν από τον σύγχρονο κόσμο. Και η στρατηγική στην μάχη ανύπαρκτη. Απλά μια ακτίνα με μαγικά σπαθιά ρίχνουνε και τέλος. Το βα΄ρεθηκα μετά την 25632548η φορά.

Βγάλτε τις ανούσιες μάχες και τα επαναλαμβανόμενα "Θα σε σώσω Kohaku!'' και "Είμαι δυνατότερος από εσένα Seshomaru!" και έχουμε μια αξιόλογη σειρά.

#10 sefiroth

sefiroth

    Anime Professional

  • Members
  • 537 posts

Posted 15 June 2008 - 12:25

σε αυτο θα συμφωνησω.Οι μαχες ειναι γελοιες και επαναλαμβανονται.Αλλα το σεναριο ειναι πολυ καλο=αξιολογη σειρα. Αν και το ark με το band of 7 θεωρω πως ειναι απο αποψη μαχης ισως το καλυτερο και απο ιστορια βεβαια.
Posted Image

#11 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 16 June 2008 - 10:03

Μπααα. Για να το τραβήξουνε 100 επεισόδια απλά τους βάλανε. Πραγματικά καλές μάχες αλλά κομπάρσοι στην γενική ιστορία.

Ας είχε την ταχύτητα της πλοκής των πρώτων 20 επεισοδίων μέχρι τέλος, και θα ήταν το αγαπημένο μου shonen. Καταραμένη εμπορευματοποίηση!

#12 sefiroth

sefiroth

    Anime Professional

  • Members
  • 537 posts

Posted 16 June 2008 - 12:18

μα ενα λεπτο....to ark με τους Band of 7 ειναι απο το manga ετσι δεν ειναι; και μαλιστα στο συνολο του ειναι 20 επεισοδια και οχι 100..... Επισης ναι μεν ηταν δευτεραγωνιστες αλλα κομπαρσους δεν τους λες, εξυπηρετουσαν τα σχεδια του ναρακου..Περα απο τα πρωτα επεισοδια που ειναι εκπληκτικα ,πιστευω πως ειναι πολυ δυνατο σημειο...στο βουνο με κικιο και ναρακου...φοβερη φαση.Για μενα μετα χαλασε λιγο με την αναγεννηση της κικιο.....εκει σπαστηκα.
Posted Image

#13 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 16 June 2008 - 20:43

Spoiler:


#14 sefiroth

sefiroth

    Anime Professional

  • Members
  • 537 posts

Posted 16 June 2008 - 22:13

hmmm, well i guess you are right.....αν και δεν συμφωνω 100% μιας και μεχρι να φτασει
Spoiler:

Posted Image

#15 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1,786 posts

Posted 17 June 2008 - 13:22

Απλά για να τελειώνουμε, δεν νοιώθω ότι υπάρχει πραγματική πλοκή μετά από το επεισόδιο 30 κάτι. Μόλις το βασικό κάστ έχει παρουσιαστεί, απλά αναλώνεται η σειρά σε power-ups και κυνήγι του Naraku, ξανά και ξανά και ξανά. Τα power-ups δεν είναι σεναριακή πλοκή! Όπως δεν ήταν στο DBZ. ή όπως κατάντησε το Bleach με τις επαναλαμβανόμενες μονομαχίες. Ανακύκλωση μιας καλής ιδέας είναι που κοροϊδεύει εύκολα όλους τους καινούριους θεατές που δε το ψάχνουνε πολύ.