Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

D.Gray-Man


  • Please log in to reply
778 replies to this topic

#1 momO

momO

    somber

  • Members
  • 285 posts

Posted 30 May 2008 - 11:56

well δεν υπήρχε thread για να μιλάμε για το manga :P
για όσους δεν ξέρουν την υπόθεση

Towards the end of the 19th century, Allen Walker officially joins the organization of Exorcists that destroy the beings known as Akuma; mechanic weapons made by the Millienium Earl with the suffering souls of the dead. Allen has both a cursed eye and an anti-Akuma weapon as an arm, bearing the power of "Innocence", a gift given to him as an apostle of God. Allen, along with his fellow Exorcists must put a stop to the Milleniuum Earl's ultimate plot that could lead to the destruction of the world and all who live on it.


πρόσφατα βγήκε το 160...πάλι άρχισε ο Komui-chan με τα τρελά του...αλλά έχω μια απορία: στην αρχή του 159 που δείχνει τον Krory αυτός/ή εκεί πίσω ποιος είναι? κατάλαβε κανείς? δηλαδή το zombie attack ξεκίνησε απο τον Kuro-chan?

Edited by momO, 30 May 2008 - 19:21.

Posted Image

#2 Alarenon

Alarenon

    Anime Amateur

  • Members
  • 74 posts

Posted 31 May 2008 - 09:29

Δε ξερω τι παιζει ακριβως αλλα στο 161 ο Αllen βλεπει ενα περιεργο οραμα-ονειρο με τον krowry και τον βρισκουν καπου κλειδωμενο. Παντως προτου δειξει krowy μου φαινοταν το 160 σαν filler απο anime , τελειως χαλια...
Posted Image

#3 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 31 May 2008 - 12:33

Το 160 ισα ισα που ειχε γελιο μονο και μονο που βλεπεις τον Lavi σαν παιδακι και την Lenalee να κανι μιαου:hahaha::hahaha: ... ενταξι δεν ειναι κατι το φοβερο αλλα ειναι ευχαριστο να το διαβασεις οσο για το 161:orly:...τωρα το διαβαζω και θα σας πω τις εντιποσεις μ σε λιγο :bath:....το τελιοσα εντιαφερον δεν το καταλαβα ποτε το τελιοσα...αλλα γιατι ηταν δεμενος ο Krowry???

Edited by Neuro, 31 May 2008 - 12:41.

Posted Image

#4 momO

momO

    somber

  • Members
  • 285 posts

Posted 02 June 2008 - 08:05

έλα ντε! υποτείθεται πως τον έχουν εκεί για να αναρώνει και τον βλέπεις δεμένο. ΤΟ κουφό...βέβαια δεν ξέρουμε τι προηγήθηκε από την τελευταία φορά που τον έδειξε στο manga όταν είχαν μαζευτεί όλοι εκεί με το Akuma lvl 4...bah...μπέρδεμα :P
Posted Image

#5 rebelos

rebelos

    Inhale/Exhale

  • Members
  • 147 posts

Posted 02 June 2008 - 09:40

το είχα παρατήσει στο 70 - 70κάτι
εκεί που εμφανίζεται και σχεδόν τους σκοτώνει το Ακούμα λέβελ 3
δεν ξέρω είχα αρχίσει να το βαριέμαι
μετά γίνεται καλύτερο


#6 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 02 June 2008 - 12:44

Α, ωραίο manga διάλεξες momO!:congrats:

Λοιπόν, όσον αναφορά το 160, κόντεψα να τα κάνω πάνω μου όταν είδα τον Crowley να κινδυνεύει!:oo: Είναι ο αγαπημένος μου από το D.Gray-man, βλεπετε... Αλλά ήμαρτον, αυτός ο Komui θα μου προκαλέσει κανένα καρδιακό με τα τρελλά του! Νόμιζα ότι τους είχαν επιτεθεί ξανά! Πα, πα, πα...

Τώρα με το 161... Έπος!! Ο Allen με μακρύ μαλλί μοιάζει με κορίτσι! Άσε η τρέλα με τους υπόλοιπους! Γατάκι η Lenalee, Kanda και Lavi μούλικα! Ξεράθηκα στα γέλια!:hahaha:

Απ'ότι φαίνεται, η mangaka θέλει να κάνει ένα διάλλειμα μέχρι να σκεφτεί πώς θα συνεχίσει η ιστορία. Και καλά κάνει, γιατί με τέτοιες αποκαλύψεις, εμένα προσωπικά το κεφάλι μου γυρίζει! Θέλω χρόνο να χωνέψω τα νέα δεδομένα!

Spoiler:


αλλα γιατι ηταν δεμενος ο Krowry???


Μωρέ η νοσοκόμα τον έδεσε, μιας και ήθελε να τον δαγκώσει!

Posted Image


#7 momO

momO

    somber

  • Members
  • 285 posts

Posted 02 June 2008 - 20:16

do you know what I think?πιστεύω πως στην αρχή του chapter που έδειχνε τον Kuro-chan δεμένο,αυτός που το έκανε ήταν αυτή η σκιά που έδειξε πιο μετά στο όραμα του Allen με το τσεκούρι από πίσω του:nosey: too much trouble... όσον αφορά όμως το δέσιμο
Spoiler:
.Θεωριτικά δεν θα πρεπε αυτό το zombie-attack να έχει αρχίσει από τον Krory?αφού σ'αυτον έδωσαν πρώτα τον ιό ,αυτό το μπουκαλάκι με την νεκροκεφαλή που έδειξε κάτω στο πάτωμα...και μετά αυτός δάγκωσε τη νοσοκόμα? αφού ούτε να κινηθεί δεν μπορούσε...θα μας τρελάνει η Hoshino:P
Posted Image

#8 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 02 June 2008 - 20:28

Θεωριτικά δεν θα πρεπε αυτό το zombie-attack να έχει αρχίσει από τον Krory?αφού σ'αυτον έδωσαν πρώτα τον ιό ,αυτό το μπουκαλάκι με την νεκροκεφαλή που έδειξε κάτω στο πάτωμα...και μετά αυτός δάγκωσε τη νοσοκόμα? αφού ούτε να κινηθεί δεν μπορούσε...θα μας τρελάνει η Hoshino:P


Σωστό κι αυτό. Αυτό που φαντάζομαι είναι ότι

α) ή τελικά τις έσπασε, γιατί όταν ο Crowley επικαλείται το Innocence είναι ο Θεός να σε φυλάει απ'το βρικόλακα (pun intended)

β) ή
Spoiler:


Καημένε Crowley! Πάλι θύμα vampire hunting θα πάει!:hahaha:

Posted Image


#9 momO

momO

    somber

  • Members
  • 285 posts

Posted 02 June 2008 - 20:47

imagine alucard hunting Krory...An experience of a lifetime!!!Anyway αναρωτιέμαι πόσο θα το παέι η mangaka αυτό το zombie chapter γτ καίγομαι να μάθω κ άλλες αποκαλύψεις :P απορία:
Spoiler:

Edited by Kenny, 03 June 2008 - 19:55.
SPOILER TAG, ΛΕΜΕ! x_____________X

Posted Image

#10 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 02 June 2008 - 21:08

Αχεμ... spoiler κουμπάκι, plz!:drink:

imagine alucard hunting Krory...An experience of a litetime!!!


Λες να μην τό'χω σκεφτεί για fanart;:orly:
Τώρα, όσον αναφορά τον Allen:
Spoiler:

Αλλά υπάρχει και η άλλη άποψη για τον Allen.
Spoiler:

Με δύο λόγια, πιστεύω ότι ο Allen μόνο άνθρωπος δεν είναι!

Posted Image


#11 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 posts

Posted 02 June 2008 - 22:24

Συμφωνώ πως ο Allen δεν είναι άνθρωπος...κάτι μου λέει ότι ίσως και είναι αυτός Noah ή είναι ο
Spoiler:

Edited by Kenny, 03 June 2008 - 19:56.

Posted Image

#12 momO

momO

    somber

  • Members
  • 285 posts

Posted 03 June 2008 - 12:50

Λες να μην τό'χω σκεφτεί για fanart;:orly:

το χω ανάγκη να το δω αυτό :wis:
αυτό το παιδί είναι ένα σκέτο μπέρδεμα...
Spoiler:

Posted Image

#13 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 03 June 2008 - 13:17

αυτό το παιδί είναι ένα σκέτο μπέρδεμα...

Spoiler:


Μα πώς μπορεί να είναι φυσιλογικός κάποιος που τρώει ΤΟΣΟ χωρίς να τον πιάνει στομαχόπονος;;;:hahaha:

Λοιπόν, να τί πιστεύω:
Spoiler:


Neuro, συμφωνώ με αυτό που θες να κρύψεις.


Και μια και ζωντάνεψε το thread, για να ρωτήσω τη γνώμη σας:

Spoiler:


Απόψεις;

Posted Image


#14 Alarenon

Alarenon

    Anime Amateur

  • Members
  • 74 posts

Posted 03 June 2008 - 18:16

Spoiler: Spoiler

Posted Image

#15 momO

momO

    somber

  • Members
  • 285 posts

Posted 03 June 2008 - 20:18

weeeell
Spoiler:


Μα πώς μπορεί να είναι φυσιλογικός κάποιος που τρώει ΤΟΣΟ χωρίς να τον πιάνει στομαχόπονος;;;:hahaha:

he is an akuma that feasts on food!!!!
Spoiler:

Posted Image