Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Unbalance x Unbalance


  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#1 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 10 February 2008 - 22:33

Λοιπόν έχουμε και λέμε.
Μαθητής ερωτεύεται καθηγήτρια.(Παιδιά πραγματίκα χαίρομαι που ενηλικιώνομαι στα 18).Δεν υπάρχει κάτι άλλο να προσθεσω σε αυτό το μάνγκα.Και έχει μου φαίνεται ότι έχει και μια μυρωδιά από school days(το όλο σκηνικό).
Διαβάστε το θα σας αρέσει.
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#2 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 11 February 2008 - 00:07

Είναι αυτό που έχει κάμποση βία μέσα?Γιατί κάτι πήρε το μάτι μου χτες - προχτές...

#3 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 11 February 2008 - 00:37

ok θα το βαλω να κατεβει απο αυριο

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#4 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 11 February 2008 - 00:56

Ναι έχει αρκετή για να κρατήση το ενδιαφέρον.Παιδιά έχουν βγει 52 κεφάλαια είναι φοβερό.
Darth θα σου αρέσει.(Αν θυμάμαι καλά σου αρέσει τέτοιο είδος)όπως και στον Sparda.

Ύστερα από πιο προσεκτικό διάβασμα και όντας πρωί έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις το σχέδιο είναι απλό δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.It has boobs αρκετά μεγάλα μπορώ να πω(για τους fan του είδους).Αλλά αυτό που σε τραβάει(εμένα προσωπικά) είναι η ανάπτυξη των χαρακτήρων και ιδιαίτερα το σενάριο. Παιδιά πως ήταν η ελληνική σειρά "θα βρεις τον δάσκαλό σου" αλλά στο αντίστροφο και στο πιο βίαιο.

Και τελικά τα φαινόμενα όντως απατούν.
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#5 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 11 February 2008 - 12:40

Ναι έχει αρκετή για να κρατήση το ενδιαφέρον.Παιδιά έχουν βγει 52 κεφάλαια είναι φοβερό.
Darth θα σου αρέσει.(Αν θυμάμαι καλά σου αρέσει τέτοιο είδος)όπως και στον Sparda.

Ύστερα από πιο προσεκτικό διάβασμα και όντας πρωί έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις το σχέδιο είναι απλό δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.It has boobs αρκετά μεγάλα μπορώ να πω(για τους fan του είδους).Αλλά αυτό που σε τραβάει(εμένα προσωπικά) είναι η ανάπτυξη των χαρακτήρων και ιδιαίτερα το σενάριο. Παιδιά πως ήταν η ελληνική σειρά "θα βρεις τον δάσκαλό σου" αλλά στο αντίστροφο και στο πιο βίαιο.

Και τελικά τα φαινόμενα όντως απατούν.


Είδα κάμποσα chapters (Σε άκυρη σειρά για να δω τι λέει) και ναι φαίνεται τέλειο :wis:
Ξύλο έτσι,όχι αστεία :wooi2:
Δεν είδα τίποτα που να μπορεί να το χαρακτηρίσει ecchi αλλά απ'ότι λες θα έχει...We'll see...

#6 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 11 February 2008 - 13:58

Κοίτα έχει ecchi αλλά δεν είναι υπερβολικό...πως να το πω είναι του σεναρίου και ίσως απαραίτητο δεν είναι του τύπου ανα δύο με τρία καρέ θα δείξουμε λίγο panty για να ικανοποιήσουμε τις φαντασίες.
Δεν ξέρω αν κατάλαβες τι θέλω να πω αλλά δεν ξέρω πως να το περιγράψω καλύτερα.Πάντως θα σας αρέσει.Πες το και στο Sparda.
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#7 IlPalazzo

IlPalazzo

    Anime Fan

  • Members
  • 147 posts

Posted 22 September 2008 - 14:41

Threadονεκρανάσταση μέρος δεύτερο. Το διαβάζω και γω... στην αρχή έχει μια μυρωδιά "το 'χουμε ξαναδεί το σενάριο" αλλά μετά κάνει τη διαφορά. Τη ΜΕΓΑΛΗ διαφορά. Έχει πιο ενδιαφέροντες χαρακτήρες από οποιοδήποτε άλλο του είδους.

Και, μην ξεχνάμε... μικρή ματιά και στην Κορέα, εκτός από Ιαπωνία.

Αν έχυνα ένα δάκρυ για κάθε λεπτομέρεια που χάνεται στη μετάφραση, ο Νώε θα έπρεπε να φτιάξει καινούρια κιβωτό.

 

唯今翻訳...


#8 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 22 September 2008 - 21:48

Κλασσικά κολλημένο στο 62...ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ OMG ΜΑΣ ΞΕΧΑΣΑΝ!

#9 IlPalazzo

IlPalazzo

    Anime Fan

  • Members
  • 147 posts

Posted 23 September 2008 - 11:19

Σώπα, το mangafox έχει μέχρι το 64! Το onemanga μόνο μας κλ@νει και δε βάζει τίποτα.

Μήπως να πάμε να τρίξουμε τα δόντια στους KMTS;

Αν έχυνα ένα δάκρυ για κάθε λεπτομέρεια που χάνεται στη μετάφραση, ο Νώε θα έπρεπε να φτιάξει καινούρια κιβωτό.

 

唯今翻訳...


#10 Nerethil

Nerethil

    Lvl 1 Inhuman

  • Members
  • 139 posts

Posted 26 September 2008 - 02:27

Το διάβασα κι εγω κατα τύχη όταν έψαχνα το Οne Manga και οφείλω να ομολογήσω πως με τράβηξε, παρά το σχετικά τυπικό σενάριο. Ο πρωταγωνιστής είναι λιγο εκνευριστικός, αλλα πολύ cool. Τελικά δεν το συνεχίζουν στο One Manga?

#11 IlPalazzo

IlPalazzo

    Anime Fan

  • Members
  • 147 posts

Posted 02 October 2008 - 12:56

Βγήκε καινούριο κεφάλαιο!!!!

1) Επιτέλους (για το κεφάλαιο)
2) Επιτέλους (για το σενάριο)

Αν έχυνα ένα δάκρυ για κάθε λεπτομέρεια που χάνεται στη μετάφραση, ο Νώε θα έπρεπε να φτιάξει καινούρια κιβωτό.

 

唯今翻訳...


#12 adamsbankai

adamsbankai

    MangaReader

  • Members
  • 512 posts

Posted 14 September 2010 - 15:53

Φοβερό manwha! Aπο τα καλύτερα που εχω διαβάσει!

Μιας και ξεθάβω το thread έχω ευχάριστα νέα!
Η σειρά δεν ειναι πια σε Hiatus, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ:if:, και θα συνεχιστεί τον Νοέμβρη του 2010.
Ήδη ολόκληρο το Volume 9 raw κυκλοφόρησε στην Ιαπωνία και κάπου διάβασα ότι θα το μεταφράσουν οι FTH-Scans αλλά μεχρι τώρα δεν ανακοίνωσαν τίποτα επίσημο.
Επίσης ο Ιm Dal Young ανακοίνωσε ότι θα βάλει σε Hiatus την σειρά Orihime για να μπορέσει να τελειώσει το UxU!

#13 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 14 September 2010 - 16:27

Yosha!

Επιτελους.

Παντως ειχα την εντυπωση οτι ειχα γραφει σε αυτο το θρεντ.

Αnyway ενα πολυ καλο romance manwha που λατρευω :kawaii:


2bbd14fc.jpg


#14 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 14 September 2010 - 16:38

ηθελα και εγω μια καθηγητρια ...
Spoiler:

Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]

#15 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 14 September 2010 - 21:28

Συνεχίζεται αυτό?Είχα μείνει σε μία περίοδο που είχε να βγει chapter μήνες και μήνες...:unlucky: