Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

My anime artwork


  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 26 January 2008 - 00:26

Δυστυχώς μόνη μου δε ξέρω να σχεδιάζω έτσι, αλλά δώσε μου φωτό, υλικά και 2-3 ώρες και βγάζω παπάδες!:riiight:


http://img225.imageshack.us/img225/1990/dscn0344sa1.jpg


Έχω και άλλα, αλλά δε τα έχω σκανάρει ακόμα. Και αυτό το είχα φωτογραφήσει γιατί δεν είχα scanner τότε:sigh2:

Εμ, ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα που είναι στο "φυσικό" της η κοπέλα. Αν έχετε δεί Elfen Lied ξέρετε οτι υπάρχουν πολλά χειρότερα που θα μπορούσα να έχω ζωγραφήσει! Χα χα!

#2 nasia27

nasia27

    Anime Freak

  • Members
  • 273 posts

Posted 26 January 2008 - 00:30

πολύ καλό! μπράβο πολύ μου άρεσε! πάρα πολύ καλή δουλειά! συνέχισε!

#3 Evil Grin

Evil Grin

    Μαρμελαδομπισκοτοζελεδάκι

  • Members
  • 41 posts

Posted 30 January 2008 - 20:17

:oo:φοβερό !παρα μα παρα πολύ καλό ,μου αρέσει !!!:wooi2:
[SIGPIC]C:\Documents and Settings\USER.EYA-MIX\Desktop\ANIME\ANIME\school copy.jpg[/SIGPIC]

#4 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 30 January 2008 - 22:25

Έλεγα να περιμένω μήπως είχανε και άλλοι σχόλια πριν βάλω την επόμενη αλλά εκτός απο εσάς τις δύο δεσποινίδες, κανείς δε φαίνεται να ενδιαφέρεται:sigh2:

Οπότε να και'γω! Πάρτε την επόμενη! Χα χα! Παιδιά, ήθελα να σχεδιάσω τον Hitsugaya Toushiro απο Bleach, και καθώς τον ζωγράφιζα, πρόσεξα οτι τον μεγάλωσα κιόλας! Χα χα χα! Έβγαλα την 18χρονη version του!!! Να ήξερα και πως τα κατάφερα να το ξανακάνω...Αλλά δε ξέρω:terror2: Επίσης, την έκανα σε απλό χαρτί οπότε δεν ήταν εύκολο να κάνω τις σκιές όπως τις ήθελα. Ήταν πολύ λείο το χαρτί και δε μπορούσα να πασαλείψω καλά.Χα χα.

Spoiler:



Μικρή εικόνα οπότε τη κάνω κατευθείαν post. Αν υπάρχει πρόβλημα, πείτε μου.

#5 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 posts

Posted 30 January 2008 - 23:13

Τέλεια φωτό του Hitsu,αν και πιστεύω πως έτσι ακριβώς θα είναι σε μερικά χρόνια...
Βέβαια οι Shinigami πρακτικά δεν γερνάνε οπότε πάντα στούμπος θα μείνει...αλλά...

#6 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 30 January 2008 - 23:30

Μη μου τη χαλάς... Θα μεγαλώσει και θα γίνει άντρακλας και θα τον παντρευτώ!:wooi2:


...λέμε τώρα.....

#7 Evil Grin

Evil Grin

    Μαρμελαδομπισκοτοζελεδάκι

  • Members
  • 41 posts

Posted 02 February 2008 - 13:55

Φοβερη και αυτή !!!


Μη μου τη χαλάς... Θα μεγαλώσει και θα γίνει άντρακλας και θα τον παντρευτώ!:wooi2:


...λέμε τώρα.....

:hihi2:
όσο για το συγκεκριμένο σχόλιο ,ένα έχω να πω ,τελικά υπάρχουν και άλλα τρελά άτομα εκτος απο μένα !!!!
[SIGPIC]C:\Documents and Settings\USER.EYA-MIX\Desktop\ANIME\ANIME\school copy.jpg[/SIGPIC]

#8 nasia27

nasia27

    Anime Freak

  • Members
  • 273 posts

Posted 02 February 2008 - 14:05

πω πω πολυ καλο! τελειο! μπραβο μπραβο!

#9 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 05 February 2008 - 01:30

Τη χρωμάτησα και με Photoshop. Άραγε, να το ποστάρω και στο θέμα για τα Photoshop;:hmmm:


Spoiler:


#10 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 11 February 2008 - 13:45

Να και ο Naruto σε φάση που πρόκειται να τις φάει απο τη Sakura. Πάντα μου άρεσε αυτή η φάτσα του οπότε πήρα screenshot και την έφτιαξα. Δηλαδή, το ζωγράφησα πρώτα αντιγράφοντας την εικόνα, το σκάναρα και το χρωμάτησα. Δυστυχώς, μόνο αυτό ξέρω να κάνω προς το παρόν. Ντροπή γιατί σχεδιάζω απο τα 12. Μια φορά στα 1-2 χρόνια βέβαια, αλλά σχεδιάζω..

Το έκανα καινούργιο post για να καταλάβετε οτι πρόσθεσα κάτι. Αν ενοχλεί, πείτε μου.:nod:



Spoiler:


#11 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 11 February 2008 - 14:01

σου δινω φωτο+ 2-3 ωρες.
περιμενω παπαδες.
Posted Image

Posted Image


#12 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 11 February 2008 - 14:20

Δώσε και κανα 50.000ευρο και μπορεί να βρώ τα κουράγια:hihi2:


Δυστυχώς έχω τέτοια ζωή που ελάχιστες φορές έχω τη διάθεση να ζωγραφίσω..


Γι'αυτό κάνω και 1 κάθε 1-2 χρόνια..Άσε και που τις κάνω, δεν είναι τίποτα ξεχωριστό..

#13 dragoness_crysta

dragoness_crysta

    Hana Ishinomori

  • Members
  • 480 posts

Posted 11 February 2008 - 20:48

H μεταφορα στο Photoshop ειναι πααρα πολυ καλη..keep up the good work...και απο τη στιγμη που εχεις χερι ολα τα υπολοιπα ερχονται με την εξασκηση...

keep walking
Some of us fall...some of fly...most of live to try....'till the edge of forever....

Posted Image

Galbadia Hotel | Crysta's blog-handmade creations

#14 Orion19

Orion19

    Merciless, with love.

  • Members
  • 1,095 posts

Posted 11 February 2008 - 23:05

Θα συνεχίσω. Παρήγγειλα drawing tablet! Της Wacom. Α6.Πρέπει να τη συνηθίσω:gotit:

#15 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1,087 posts

Posted 11 February 2008 - 23:23

Πόσο πήγε το μαλλί;

Posted Image