Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Emotronic


  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 13 December 2007 - 22:08

Λοιπον αυτο το θεμα δημιουργηθηκε για αυτο το ανυπερβλητο ειδος -ηλεκτρονικης- μουσικης που πιστα υπηρετουν καλλιτεχνες οπως ο "δικος μας" Δημητρης Κοργιαλας και πολλοι και εξαιρετικοι καλλιτεχνες του εξωτερικου.

Αναφερατε δικιες σας αγαπημενες μπαντες του ειδους και ας εχουμε μια κοσμια και εποικοδομιτικη συζητηση και ανταλλαγη αποψεων.

Posted Image


#2 toXas

toXas

    Emperor's Favourite

  • Members
  • 107 posts

Posted 13 December 2007 - 22:12

Αναφισβητα απο τα πιο δυνατα κ παλια ειδη ηλεκτρονικης μουσικης που αξια πρεσβεβει στην Ελλαδαο μεγαλος αυτος καλλιτεχνης που ακουει στο ονομα κοριαλας μιας κ ειναι ο ανθρωπος κλειδι, για μας τους αμαθους ελληναρες, με τις κουλτουρες του εξωτερικου
u still fail to amuse me....

<3 Μρ Αγιου-Μανια

#3 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 13 December 2007 - 22:14

Αναφισβητα απο τα πιο δυνατα κ παλια ειδη ηλεκτρονικης μουσικης που αξια πρεσβεβει στην Ελλαδαο μεγαλος αυτος καλλιτεχνης που ακουει στο ονομα κοριαλας μιας κ ειναι η ανθρωπος κλειδι για μας τους αμαθους ελληναρας με τις κουλτουρες του εξωτερικου

δεν θα μπορουσα παρα μονο να συμφωνησω.
Ο συγκεκριμενος συνδιαζει απιστευτα στιχους και μουσικη με αποτελεσμα μοναδικα τραγουδια που μιλανε στις καρδιες ολων.

Posted Image


#4 rebelos

rebelos

    Inhale/Exhale

  • Members
  • 147 posts

Posted 13 December 2007 - 22:20

για πείτε και καμιά μπάντα του εξωτερικού...

#5 pauleas

pauleas

    cookieeeeeee

  • Members
  • 36 posts

Posted 13 December 2007 - 22:23

Ναι δεν εχω παρα να συμφωνησω κι εγω με τους προαναφερθεντες
το emotronic ειναι ενα ειδος που στην πραγματικοτητα βγηκε στην επιφανεια πριν καν ακομη εμφανιστει το "emo" αλλα μετεπειτα πηρε την ονομασια του λογω της επαναστασης των συνδυασμων ,βλεπε emocore κλπ.
ειμαι με τη σειρα μου κι εγω ενας μεγαλος fan του emotronic αλλα τα τελευταια χρονια η μουσικη κοινοτητα δυσκολα βγαζει καινουργιες και πολλα υποσχομενα μπαντες οπως και στο παρελθον.
Ο Δημητρης Κοργιαλας που αναφερθηκε και πιο πανω ειναι ενα χαρακτηριστικο παραδειγμα και καταλληλο δειγμα.

#6 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 13 December 2007 - 22:25

για πείτε και καμιά μπάντα του εξωτερικού...

λοιπον μικρε,περιεργε και φιλομουσε φιλε μου,
θα σου δωσω μια μικρη λιστα με μπαντες που μπορεις να απολαυσεις και εσυ μεσω του λαστ.εφεμ οπως και γω χρησιμοποιησα στην αρχη μεχρι να βρω και την πιο αντρεγραουντ μπαντα του ειδους.


Lo.Max
Atomic (DJ Sures)
Vasen Piparjuuri (η πλεον αγαπημενη μου Emotronic μπαντα) / τεραστιο ΚΟΛΛΗΜΑ.
Electric Rain

Posted Image


#7 pauleas

pauleas

    cookieeeeeee

  • Members
  • 36 posts

Posted 13 December 2007 - 22:30

Τωρα τελευταια ακουω πολυ τους:
The Postal Service
Nathan Fake

και οι Team Sleep που συμμετεχουν μελη οπως απο τους Deftones που οσοι με γνωριζουν απο παλια ειναι η αγαπημενη μου μπαντα

#8 rebelos

rebelos

    Inhale/Exhale

  • Members
  • 147 posts

Posted 13 December 2007 - 22:33

ακούγοντας τις πρώτες νότες μπορώ να πώ πως η πρώτη μπάντα που μου ήρθε στο μυαλό είναι οι Cοvox οι οποίοι και δεν μου αρέσουν

#9 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 13 December 2007 - 22:36

ακούγοντας τις πρώτες νότες μπορώ να πώ πως η πρώτη μπάντα που μου ήρθε στο μυαλό είναι οι Cοvox οι οποίοι και δεν μου αρέσουν

οντως υπαρχουν πολλες επηροες στα σχηματα του ηχου απο Covox και παραπλησιες μπαντες!Απλως κατα τη γνωμη μου ο ηχος πηγε ενα βημα παραπερα.
Μεγαλο ρησπεκτ και στις μπαντες που ανεφερε ο φιλος Παυλος!

Posted Image


#10 blacksheep

blacksheep

    Don't Panic

  • Members
  • 6 posts

Posted 13 December 2007 - 22:59

Ας ποστάρω και εγώ λοιπόν εφ'οσον δεν έχει κλειδωθεί ακόμα το thread :hehehe:

Σε μερικές στιγμές τους, emotronica μπορούν να θεωρηθούν και οι Mum ενώ θα έπρεπε να αναφερθούν εκτός των άλλων και οι:


Lights Out Asia
Disinterested
Jatun


There is a theory which states that if ever anyone discovers exactly what the Universe is for and why it is here, it will instantly disappear and be replaced by something even more bizarre and inexplicable.
There is another theory which states that this has already happened.

#11 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 14 December 2007 - 10:08

@μαυροπροβατο.
MUM μεγαλο κολλημα τον τελευταιο χρονο αν και οι επηροες τους ειναι πιο ποικιλες απο την avarage emotronic μπαντα/σχημα/προτζεκτ!
Τα αλλα που αναφερεις,τους εχω ηδη ριξει μια "αυτια",οταν ακουσω περισσοτερο θα γραψω εδω εντυπωσεις!!!

Posted Image


#12 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 14 December 2007 - 10:28

5 off-topic posts αφαιρέθηκαν. Συνεχίστε on-topic, kthnxbai.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#13 blacksheep

blacksheep

    Don't Panic

  • Members
  • 6 posts

Posted 14 December 2007 - 14:45

@pauleas: δεν ξέρω κατα πόσο βέβαια ο Nathan Fake μπορεί να ενταχθεί στην emotronica, αλλα σίγουρα ο ήχος της Border Community πλησιάζει κάπως... BTW, ρίξε μια "αυτιά" (lol Pastor_Of_Μuppets) και στα υπολοιπα releases αυτης της αρκετά καλής εταιρειας... Πιστεύω οτι θα σου αρέσουν αρκετά...

@Pastor_Of_Muppets: Όσον αφορά τους mum, δεν θα μπορούσα να μην συμφωνήσω μαζί σου... Και τα υπόλοιπα acts που αναφέρω δεν κινούνται στα στενά πλαίσια της emotronica ( oi Lights Out Asia για παράδειγμα έχουν και αρκετές post επιρροές ). Θα με ενδιέφερε να ακούσω και την άποψή σου πάνω στο θέμα...
There is a theory which states that if ever anyone discovers exactly what the Universe is for and why it is here, it will instantly disappear and be replaced by something even more bizarre and inexplicable.
There is another theory which states that this has already happened.

#14 rebelos

rebelos

    Inhale/Exhale

  • Members
  • 147 posts

Posted 14 December 2007 - 16:29

οι Lights Out Asia είναι πολύ όμορφοι και σε ταξιδεύουν...
αν και δεν είμαι σίγουρος για το κατα πόσο είναι emotronic

όταν λέμε Mum εννοούμε τους Ισλανδούς η τους Βιεννέζους??

#15 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 16 December 2007 - 17:25

@pauleas: δεν ξέρω κατα πόσο βέβαια ο Nathan Fake μπορεί να ενταχθεί στην emotronica, αλλα σίγουρα ο ήχος της Border Community πλησιάζει κάπως... BTW, ρίξε μια "αυτιά" (lol Pastor_Of_Μuppets) και στα υπολοιπα releases αυτης της αρκετά καλής εταιρειας... Πιστεύω οτι θα σου αρέσουν αρκετά...

@Pastor_Of_Muppets: Όσον αφορά τους mum, δεν θα μπορούσα να μην συμφωνήσω μαζί σου... Και τα υπόλοιπα acts που αναφέρω δεν κινούνται στα στενά πλαίσια της emotronica ( oi Lights Out Asia για παράδειγμα έχουν και αρκετές post επιρροές ). Θα με ενδιέφερε να ακούσω και την άποψή σου πάνω στο θέμα...

αρκετες μερες περασαν ,οσοι πιθανον εριξαν μια ματια στο θεμα αυτο,ακουσαν τιποτα?καμια γνωμη?
Lights Ouy Asia ακουσα πολυ προσφατα γιατι οπως λες εχουν πολλα Post στοιχεια που ειναι γνωστο οτι ειμαι post-βδελα!


Posted Image