Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

THALI'S LAW my manga


  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 15 July 2007 - 01:12

thali's law...


#2 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 15 July 2007 - 01:18

Στο χέρι τα κάνεις ή στον υπολογιστή;Σενάριο έχεις σκεφτεί;(Αν ναι για πες πληροφορίες στο περίπου)Οι χαρακτήρες μιλάνε καθόλου ή όχι;Και μετά από τον ωκεανό ερωτήσεων...Είναι πολύ ωραίο.Μπράβο πολύ καλή δουλειά:riiight:Ειδικά η πρώτη εικόνα μου άρεσε πάρα πολύ.Άντε ετοίμασε κανά-δυό chapter ακόμα να αρχίσουμε να το εκδίδουμε(εγώ παραγωγός φυσικά:hihi2:)

Posted Image


#3 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 15 July 2007 - 01:24

Λοιπον τα πρωτα τρια chapter ειναι ειδη ετοιμα , το σεναριο ειναι ολοκληρωμενο και μπορω να πω οτι χρειαζονται χρονια για να βγει στο χαρτι... επιτηδες εβαλα σκηνες που δεν υπαρχουν διαλογοι,( εκτος απο τη τελευταια που ειναι πρωιμη) για να κοινησω το ενδιαφερον, η δουλεια ειναι αρχικα στο χερι και το βαψιμο στον υπολογιστη!
ευχαριστω για τις φιλοφρονησεις!!!

ΥΓ αλλη μια εικονα μπορεις να δεις στο "Draw your hero" που ειναι λιγο παρακατω.

#4 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 15 July 2007 - 01:35

Πράγματι είναι πολύ καλή δουλειά για ερασιτέχνη.Αν μπορείς ανέβασε τα κάπου να τα διαβάσω.Και μερικές ερωτήσεις ακόμα.Το κάθε chapter πόσες σελίδες έχει,διαβάζεται από τα αριστερά προς τα δεξιά και είναι όλα ασπρόμαυρα έτσι;Άντε μακάρι να φτάσεις το Naruto σε chapter(τώρα αυτό ευχή είναι ή κατάρα δε ξέρω)

Posted Image


#5 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 15 July 2007 - 01:43

Η καλη δουλεια θελει το χρονο της, θελω να αρχισω να προοθω τα τρια πρωτα chapt αφου δουλευω το τεταρτο για να υπαρχει ροη, αρχικα το κομικ θα πουλιετε στη σχολη μου απο την νεα σεζον αν ολα πανε καλα, ελπιζω να μη ξεπερασει τα 2 ευρω, το κομικ θα ειναι ολο ασπρομαυρο οπως το βλεπεις εξαλου οτι βλεπεις ειναι κομματια τις ιστοριας και θα διαβαζετε οπως εχουμε ολοι συνηθησει και οχι με τον γιαπωνεζικο τροπο.
Δε θελω να το κανω upoload οπου και οπου,αν τα παιδια εδω ενδιαφερονται τοτε οκ! αφου ομως φτασει σε ενα σημειο η ιστορια οπου να διελευκανετε μιας και παρεχει μεγαλο ογκο πληροφοριων σε πρωτο επιπεδο.
καθε chapter εχει 23 σελιδες, αυτο εγινε τυχαια και πριν την ταινια, πιο συγκεκριμενα τοσες χρειαστηκε το πρωτο chapter τοσες εχουν και τα αλλα!!!

#6 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 15 July 2007 - 01:56

ελπιζω να μη ξεπερασει τα 2 ευρω


Από τι εξαρτάται;


αυτο εγινε τυχαια και πριν την ταινια


Ποια ταινία δε το κατάλαβα αυτό;

Τέσπα απ'ότι βλέπω το έχεις πάρει σοβαρά το θέμα.Καλά κάνεις,μακάρι να πάει καλά το όλο project.Καλή επιτυχία από μένα.

Posted Image


#7 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 15 July 2007 - 02:00

εξαρτατε απο αυτον που θα μου τα τυπωσει,
τη βλακεια με τον Τζιμ Καρευ και τον αριθμο 23 τον μαγικο.

thanx

#8 sgouver

sgouver

    One Piece Maniac

  • Members
  • 540 posts

Posted 15 July 2007 - 11:49

Πραγματικα πιστευω ειναι πολυ κριμα που τοσο ταλεντα στην Ελλαδα χαραμιζονται με τετειο τροπο...μακαρι τουλαχιστων οι λιγοι φοροις που υπαρχουν για την 9 τεχνη εδω να μην νοιζοντουσαν μονο για το Αμερικανικο στυλ σχεδιασης (super computerized) και να προωθουσαν λιγο και το ιαπωνεζικο.(Ειναι πολυ γνωστο ποσο βαλτοι ειναι οι διαγωνισμοι οπως του 9 π.χ.)

Πολυ καλη δουλεια nikos σου προτεινω να φτιαξεις το πρωτο chapter σε .rar αρχειο και να το κανεις upload σε rapidshare ή megashare ,ετσι ωστε να το δουν ολοι οσοι θελουν.

#9 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 03 August 2007 - 16:12

Καταφερα και ανεβασα τα δυο πρωτα chapter μεσω rapid share οποιος γουσταρει ας τα κατεβασει, το μονο που εχει να κανει στη σελιδα ειναι να δηλωσει free και να γραψει εναν κωδικο, αμεσως μετα θα ξεκινησει το download.
Θα ηθελα επισης να ποσταρετε την αποψη σας!!!

Το λινκ ειναι
RapidShare: 1-Click Webhosting
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ AVATAR ΘΑ ΔΡΑΣΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ....._GaARa_

^
||
||
||
||
(ρε δεν μας κλάνεις τα @@)


#10 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 06 August 2007 - 00:14

Απο τις εικονες που ειδα παραπανω φαινετε οτι εχεις ξοδεψει αρκετο χρονο σε αυτο,και το αποτελεσμα σε δικαιωσε νομιζω! Να υποθεσω οτι δουλευεις με Manga Studio?

#11 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 06 August 2007 - 01:03

δουλευω με corel photo paint, ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια ελπιζω να το κατεβασεις και να μου πεις και μια πιο ολοκληρωμενη αποψη...
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ AVATAR ΘΑ ΔΡΑΣΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ....._GaARa_

^
||
||
||
||
(ρε δεν μας κλάνεις τα @@)


#12 attsifte D

attsifte D

    Anime Freak

  • Members
  • 271 posts

Posted 06 August 2007 - 11:56

Μόνο απο τις φωτογραφίες που είδα παρακινήθηκα και το κατέβασα.:thatsit:
Ακόμα όμως δεν έχω διαβάσει τπτ :(
Spoiler:

"The more you know yourself the less things upset you"

#13 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 06 August 2007 - 18:04

Πολυ ωραιες εικονες,αν και το σεναριο αξίζει τοσο τοτε τα χεις καταφερει πολυ καλα.Προσωπικος θα μου αρεσε ακομα περισσοτερο αν υπηρχαν και πιο πολλες σκιες στα πρωσοπα.Μπραβο ξανα.;)
Posted Image

#14 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 06 August 2007 - 21:06

Τοτε ομως θα ξεφευγα πολυ απο την τεχνοτροπια των manga στα δυο πρωτα chapter υπαρχει και ολη η εξελιξη στο σχεδιο στο συγκεκρημενο κομικ εως οτου παρει τη τελικη του μορφη, ευχαριστω πολυ παντως για τα καλα σου λογια οσον αφορα το σεναριο αν κατεβασεις τα πρωτα δυο chapter θα παρεις και μια ελαχιστη γευση απο αυτο!
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ AVATAR ΘΑ ΔΡΑΣΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ....._GaARa_

^
||
||
||
||
(ρε δεν μας κλάνεις τα @@)


#15 Wofer

Wofer

    Dragon's tear

  • Members
  • 95 posts

Posted 08 August 2007 - 15:47

Σου ευχομαι καλη επιτυχια σε οτι κι αν κανεις πανω στα manga!Δειχνει πολυ ωραιο και μαρεσει που το χεις ιλουστραρει στο κομπιουτερ, εγω δεν εχω ιδεα απο χρηση προγραμματων για να κανονισω τις εικονες μου ^^' Σιγουρα εχεις πολυ καιρο μπροστα σου και θα δεις πως θα γινεσαι συνεχια καλυτερος και καλυτερος!!!bravo!
KORE DE OWARI DA!!