Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Δίσκος απαγοήτευση


  • This topic is locked This topic is locked
22 replies to this topic

#1 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 27 May 2007 - 00:28

Πιστεύω ότι όλοι το έχουν πάθει.Πας στο δισκοπωλείο για να πάρεις το δίσκο που περιμένεις να 'ναι ο δίσκος της ζωής σου.Γυρνάς,ακούς και....ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!Με ποιους δίσκους σας έχει συμβεί?

Η δικές μου μεγάλες απαγοητεύσεις ήταν οι εξής(στη παρένθεση οι βαθμοί που δίνω στους δίσκους):
Rage Against the Machine/R.A.t.M (6/10)
Isis/Panopticon (3/10)
Led Zeppellin/'3' (3/10)
Metallica/St.Anger (3/10)
Metallica/Master of Puppets (3/10)
Dream Theater/Train of Thought (5/10)

Υπάρχουν και άλλα αλλά δεν μου έρχονται τώρα,θα τους γράψω αργότερα.

#2 Deafening_Silence

Deafening_Silence

    Daydreamer

  • Members
  • 44 posts

Posted 27 May 2007 - 04:46

Πως και δεν σου άρεσε το Panopticon ? Αυτό και το Oceanic είναι για μένα απλά τέλεια! Μου κάνει εντύπωση. Όπως και για το Master of Puppets των Metallica.
"There is nothing like returning to a place that remains unchanged to find the ways in which you yourself have altered" -Nelson Mandela-

#3 Goregasm

Goregasm

    M_B_L_A_Q

  • Members
  • 29 posts

Posted 27 May 2007 - 13:17

Πιστεύω ότι όλοι το έχουν πάθει.Πας στο δισκοπωλείο για να πάρεις το δίσκο που περιμένεις να 'ναι ο δίσκος της ζωής σου.Γυρνάς,ακούς και....ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!Με ποιους δίσκους σας έχει συμβεί?

Η δικές μου μεγάλες απαγοητεύσεις ήταν οι εξής(στη παρένθεση οι βαθμοί που δίνω στους δίσκους):
Rage Against the Machine/R.A.t.M (6/10)
Isis/Panopticon (3/10)
Led Zeppellin/'3' (3/10)
Metallica/St.Anger (3/10)
Metallica/Master of Puppets (3/10)
Dream Theater/Train of Thought (5/10)

Υπάρχουν και άλλα αλλά δεν μου έρχονται τώρα,θα τους γράψω αργότερα.


Εγώ βάζω το Kill 'em all των Metallica!!Δεν ξέρω αλλά δεν μου αρέσει!!Όσο για το Master of Puppets είναι δισκάρα ίσως πρέπει να το ξανακούσεις!!
Passage to Arcturo- Rotting Christ
Annihilation of the wicked- Nile..δεν ξέρω πως αλλά ένα μόνο τραγούδι μου άρεσε αλλά αυτό το ένα είναι κ απ τα αγαπημένα μου Χ_Χ
Chimera- Mayhem..κανένα δεν φτάνει το De mysteriis...
Spiritual black dimensions- Dimmu Borgir
IV- To\Die\For

Posted Image


#4 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 27 May 2007 - 16:44

Dream Theater/Train of Thought (5/10)


Τελικα ειμαι ο μονος που λατρεψε αυτο το album:run:

Γενικα δεν εχω παρει πολλα albums και δεν ειχα ποτε πολλες απογοητευσεις...η μεγλαυτερη μου μαλλον θα ηταν 1...
In Flames - Soundtrack to your escape

Μαρεσε το Reroute to Remain και ειπα θα ειναι στο ιδιο στυλ αλλα τελικα το παρατραβηξαν:puke:

#5 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 27 May 2007 - 18:02

Εγώ βάζω το Kill 'em all των Metallica!!Δεν ξέρω αλλά δεν μου αρέσει!!Όσο για το Master of Puppets είναι δισκάρα ίσως πρέπει να το ξανακούσεις!!
Passage to Arcturo- Rotting Christ
Annihilation of the wicked- Nile..δεν ξέρω πως αλλά ένα μόνο τραγούδι μου άρεσε αλλά αυτό το ένα είναι κ απ τα αγαπημένα μου Χ_Χ
Chimera- Mayhem..κανένα δεν φτάνει το De mysteriis...
Spiritual black dimensions- Dimmu Borgir
IV- To\Die\For


Όσα δισκάκια ανέφερες τα σιχένομαι εκτός από το Chimaira.Master of puppets sucks a*&!!!Kill'em all sucks too.Same for 'Ride the lighting'.

Πως και δεν σου άρεσε το Panopticon ? Αυτό και το Oceanic είναι για μένα απλά τέλεια! Μου κάνει εντύπωση. Όπως και για το Master of Puppets των Metallica.


Βασικά περίμενα πολλά από το δίσκο μιάς και είχα ακούσει μόνο τα καλήτερα και επειδή είμαι γενικά μέσα στη φάση.Όταν το άκουσα όμως σκέφτηα ότι μου κάνουν πλάκα.Μόνο το πρώτο και το τρίτο τραγούδι αξίζει,βασικά μόνο σε αυτά άκουσα νότες,μουσική.

#6 Deafening_Silence

Deafening_Silence

    Daydreamer

  • Members
  • 44 posts

Posted 27 May 2007 - 23:40

Ε τότε αλλάζει για το MoP. Νόμιζα πως σ'αρεσαν όλα αυτά και απλά απογοητεύτηκες από το Master of Puppets ;)

Όσων αφορά το Panopticon μπορώ να το ακούσω το ίδιο ευχάριστα με το Oceanic. Το In the abscence of truth είναι που με ψιλοαπογοήτευσε. Δεν είναι κακός δίσκος, απλά δεν κατάφερε να με κολλήσει όπως οι άλλοι δύο.
"There is nothing like returning to a place that remains unchanged to find the ways in which you yourself have altered" -Nelson Mandela-

#7 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 28 May 2007 - 15:05

Ε τότε αλλάζει για το MoP. Νόμιζα πως σ'αρεσαν όλα αυτά και απλά απογοητεύτηκες από το Master of Puppets ;)

Λατρεύω κάποια thrash γκρούπ(Sodom,Burn the Priest,,Dew-Sentenced,etc) με τη διαφορά ότι για κάποιο λόγο δεν μου αρέσει όταν οι Metallica το κάνουν αυτό.Τους γουστάρω από 'Black Album' μέχρι 'Reload'.


Όσων αφορά το Panopticon μπορώ να το ακούσω το ίδιο ευχάριστα με το Oceanic. Το In the abscence of truth είναι που με ψιλοαπογοήτευσε. Δεν είναι κακός δίσκος, απλά δεν κατάφερε να με κολλήσει όπως οι άλλοι δύο.


Man,you are brave....Check out Boris,Unhearthy Trance

#8 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 28 May 2007 - 21:55

Man,you are brave....Check out Boris,Unhearthy Trance

Only YOB.-

Posted Image


#9 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 28 May 2007 - 22:26

αν δε σας αρεσει το thrash δε σημαινει οτι to killem all και το master of puppets δεν einai δυο απο τα καλυτερα almbum που εχουν κυκλοφορισει και εχουν επηρεασει απειρο κοσμο μη τρελαθουμε κιολας.Εχω εχω απογοητευθει απο το κilling technology tapo Voivod kai to st.anger kai alla που δε θυμαμαι.

#10 6Greed9

6Greed9

    Solid Duck

  • Members
  • 233 posts

Posted 28 May 2007 - 22:40

μεταλλας που δεν του αρεσει του Master Of Puppets?

ο.0

Anyways.Αν και λατρευω τους Iced Earth με Barlow,το Burnt Offerings δεν μου αρεσε και τοσο,αν και εχει καποιες κομματαρες(Burnt Offerings,Dante's Inferno,Diary)

#11 Kyo

Kyo

    Anime Newbie

  • Members
  • 59 posts

Posted 30 May 2007 - 16:07

χμμμ to dada tou alice cooper ηταν για μενα 8ανατος οπως επισης και το unmasked απο τους kiss...

#12 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 posts

Posted 30 May 2007 - 19:33

Slipknot The Subminal Verses (VOL3)...Δεν μου έρχονται και πολλά στο μυαλό....

#13 THe_Champloo_mastahh!

THe_Champloo_mastahh!

    of DisAstaaAhhhH!

  • Members
  • 254 posts

Posted 30 May 2007 - 19:51

Slipknot The Subminal Verses (VOL3)...Δεν μου έρχονται και πολλά στο μυαλό....


:OMG3::OMG3::erk::erk::erk::redcard2:

the best album!!! το πιο τρελο!!

εμενα δεν μου αρεσε κανενα απο dream theater πραγματικα τα ακουσα μια φορα και μετα τον μπουλο!
Posted Image
My blog http://cultureofaboy.blogspot.com για comic/movie informal reviews :P

#14 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 posts

Posted 30 May 2007 - 19:58

:OMG3::OMG3::erk::erk::erk::redcard2:

the best album!!! το πιο τρελο!!

εμενα δεν μου αρεσε κανενα απο dream theater πραγματικα τα ακουσα μια φορα και μετα τον μπουλο!


Απλά είχα συνιθίσει άλλο στυλ. Περίμενα κάτι ποιο Iowa. Γιαυτο και ξενέρωσα. Αλλά έχει μερικά καλά πχ Before I Forget, Duality....

Αλλά: Iowa(Vol2) > Slipknot(Vol2) > Subminal Verses(Vol3)

IOWA IS GODLIKE :nanana:

#15 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 30 May 2007 - 22:37

lock this thread.its useless.

Posted Image