Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Προγραμμα Μαϊου για τις προβολές anime


  • This topic is locked This topic is locked
57 replies to this topic

#1 Lockie

Lockie

    Psycho Otacku

  • Members
  • 137 posts

Posted 03 May 2007 - 10:13

Εδώ είμαστε λοιπόν στον τελευταίο μήνα των προβολών!Την βγάλαμε καθαρή Yata!!!:d5f02ecd:

Ήδη απο την προηγούμενη εβδομάδα Ξεκινήσαμε να προβάλουμε Genshiken αφού τελέιωσε το Elfen Lied...οφείλω να ομολόγήσω ότι το genshiken είναι καλύτερη επιλογή από το το προηγούμενο μιασ και ληθήκαμε στο γέλιο συν του ότι ζούμε παρόμιες καταστάσεις..εχμ...αυτό καλύτερα να μην βγεί προς τα έξω :8c460310:

Λοιπόν εδώ είναι το πρόγραμμα του μήνα ... εβαλα λίγο περαπανω το χεράκι μου στο μαγήρεμα αυτό του προγράμματος και πήξαμε στα Ρετρο...δεν πειράζει καλο είναι να θυμηθούμε τα παλια!!!:kakashithumbup:

Δευτέρα 7 Μαϊου 19:00

Inuyasha : The sword of world Domination
για όσους ρωτάνε είναι η τρίτη ταινία (και η καλύτερη κατα την γνώμη μου)

Δευτέρα 14 Μαϊου 19:00

Arcadia of my Youth
κομμάτι του harlock saga ...Best anime ever...

Δευτέρα 21 Μαϊου 19:00

Area 88
ποιος δεν το θυμάτε...πολλα...πολλα ψυχολογικά...

Δευτέρα 28 Μαϊου 19:00

Laputa : Castle in the Sky
χεμ χεμ ...ε τι δεν θα είχαμε Miyazaki:bleh:

Αυτά λοπον παίδες ελπίζω να διασκεδάζεται όσο και εμείς!Θα τα πούμε στις προβολές!!:byejg9:

Ιριδα , Ιπποκρατους !5





#2 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 03 May 2007 - 11:59

δλδ. να πω στον προπονητή μου ότι αρχίζω κάτι σεμινάρια τις Δευτέρες ε; μάλλον κάτι τέτοιο θα γίνει...

κάποιο καλό παιδί να με βοηθήσει για τα 2 πρώτα επεισόδια του Genshiken... για να μπω στο κλίμα; [ΠΜ αυτό]

#3 vasilisk

vasilisk

    Anime Professional

  • Members
  • 668 posts

Posted 03 May 2007 - 14:48

οποιος δεν εχει δει τιποτα απο inuyasha (σαν και του λογου μου), θα καταλαβει τιποτα?:nosey:
Posted Image

#4 Lockie

Lockie

    Psycho Otacku

  • Members
  • 137 posts

Posted 05 May 2007 - 10:33

χμ ...genshiken μιλάει για μια ομάδα παιδιών σε ένα πανεπιστήμιο στην Ιαπωνια που έχουν φτιάξει μια λέσχη ...για την μελέτη της συγχρονης Ιαπωνικης οπτικής κουλτούρας όπως λένε...βασικα είναι μια ομαδα οτακου που βλέπουν anime και παιζουν παιχνίδια φτιανουν μοντέλα κανουν goshplay και πολα άλα. την ιστορία την αφηγήτε το καινουριο μέλος της λέσχης. στα 2 πρώτα επισιδεια τι να σου πω δεν είναι ότι έχει καποιο συγκεκριμένο plot, πέρα απο το γεγονός ότι τα φτιαχνει ο υπερκαμένος τησ ομαδας με την commoner (ετσι την λενε γιατι δεν ασχολείτε με το ατικείμενο...χιχιχιχι) υπεργκομενα της σχολής που τους θεωρεί όλους βλαμμένους και φυσικα η μύηση του νέου μέλουσ στα σκοτεινα μονοπατια των otacku. Γενικα τα επισόδεια βλέπονται και μεμονομένα είναι οι ατακες και το χιούμορ που μετρανε :6f428754:

Η ταινία του inuyasha βλέπετε και χωρίς να έχεις δει κάτι άλλο! Γενικα εοι Ταινίες του είναι αποκομένες απο το κεντρικό plot της σειρας. Το μόνο είναι οτι αν έχεις δει τη σειρα γνωρίζεις τους χαρακτήρες και το ευχαριστιέσαι καλύτερα!


#5 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 06 May 2007 - 21:13

χαρη στον vasilisk θα ενημερωθω και για το Genshiken... ερχομαι πανετοιμος αυριο...

#6 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 15 May 2007 - 12:32

Η χθεσινη προβολη ηταν μια απο τις καλυτερες!
Εκτος απο πνευματικη τροφη,ειχαμε και σωματικη.
Συγκεκριμενα,σχετικα με την πνευματικη τροφη,ειδαμε το ''arcadia of my youth''
που κατα γενικη ομολογια,ηταν αρκετα καλο για anime του '79 και ξυπνησε αναμνησεις.
ΣΧετικα με την ετερη τροφη, Lockie-san με την glastenen-san ετοιμασαν σπιτικα κουλουρακια με μαστιχα και μαυρη ζαχαρη.
Φυσικα οι περισσοτεροι τιμησαμε την προσπαθεια τους και δοκιμασαμε.
Αναλυτικα,το σκορ ηταν το ακολουθο:

odin:4 (και ενα κεφαλι)
pk:4
Στεφανος¨3
Νικος:2
vasilisk:1
παντελης:1
fingolfin:1 (και αυτο με το ζορι)
καποιοι που δεν τους ξερω και δοκιμασαν απο ευγενεια:1
hazuki:0
kakarot:0

#7 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 15 May 2007 - 17:05

odin:4 (και ενα κεφαλι)
pk:4
Στεφανος¨3
Νικος:2
vasilisk:1
παντελης:1
fingolfin:1 (και αυτο με το ζορι)
καποιοι που δεν τους ξερω και δοκιμασαν απο ευγενεια:1


Πράγματι ήταν όλοι τους καλά παιδιά :oo:
Posted Image

Όσοι περίσεψαν την επόμενη φορά :riiight:
rsrGbGx.gif

#8 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 15 May 2007 - 18:23

Πράγματι ήταν όλοι τους καλά παιδιά :oo:
Posted Image

Όσοι περίσεψαν την επόμενη φορά :riiight:


Αυτό μάλλον είναι το τελευταίο μου μήνυμα...:blingeye2:
Έχω αρχίσει και νιώθω κάτι καψίματα στο στομάχι από χθες το βράδυ.:deadga6:
Έτσι θέλω να καταθέσω ότι κύριως υπαίτιος για το ότι έφαγα το κουλουράκι του ''θανάτου'' είναι ο :mador2: Odin καθώς, μαζί με την Lockie και την Glastenen που μου επιτέθηκαν την στιγμή που μπήκα στην αίθουσα, με ακινητοποίησε βιαίως για να μου δώσει το κουλουράκι η Lockie.
Επίσης (για να μην φανώ τελείως αδύναμος:hero:) μου την έπεσαν και 3 καταδρομείς, 5 παλαιστές και 8 ακόμη άτομα που ήρθαν στην προβολή (οι τελευταίοι επιτέθηκαν αναφωνώντας ... rasengan!:Crying2:)

ΣΧετικα με την ετερη τροφη, Lockie-san με την glastenen-san ετοιμασαν σπιτικα κουλουρακια με μαστιχα και μαυρη ζαχαρη.

:hmmm::erk:
ναι καλά, τώρα σας πιστέψαμε...:roar:
Επίσης μέσω αυτού του τελευταίου μηνύματος - διαθήκης, θέλω να κατηγορήσω τον Ηazuki γιατί δεν ήρθε να με γλυτώσει από αυτή την επίθεση και καθόταν απαθής και κοιτούσε...:hiding_something:
Τέλος αφήνω όλη την anime συλλογή μου στον phantom duck γιατί .... έτσι μου αρέσει!
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#9 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 15 May 2007 - 21:51

χα

ενώ ο θείος Σπόνης γλύτωσε την επίθεση των φονικών κουλουρακίων λογω της συνάντησης με Hazuki εκτός της αίθουσας... man you are a lifesaver, I owe you a big one...

στα της προβολής...

πολύς κόσμος ρε παιδιά χθες... μια χαρά ο Χάρλοκ αλλά πολύ σκοτεινός κάποιες φορες. Απλά μαντεύαμε τι γινόνταν κάποιες στιγμές...

για το Genshiken χρειάζεται να πούμε τπτ;

#10 bill_p

bill_p

    Anime Newbie

  • Members
  • 33 posts

Posted 16 May 2007 - 23:44

να σας ρωτισω κατι παιδιά , μπορεί ο καθένας να έρθει σε αυτές τις προβολές έτσι απλά ή είναι για λίγους -private ?

#11 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 17 May 2007 - 00:25

φυσικά και μπορεί να έρθει όποιος θέλει... για ποιο λόγο να είναι prive?

#12 Lockie

Lockie

    Psycho Otacku

  • Members
  • 137 posts

Posted 17 May 2007 - 12:57

Ρε δεν ντρεπεστε!!! Γκρρρρ:erk:
αλλα εμεις φταίμε που δεν βαλαμε ποντικοφάρμακο στα κουλουράκια!
Δεν πειραζει την επόμενη φορά! ΜΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ...ΧΑ...χα...



#13 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 17 May 2007 - 16:27

*σκουντάει Lockie* σσσσς αυτά δεν τα λέμε:oo:

οι κακοί, κακόβουλοι και με πλήρη έλλειψη τακτ και καλού γούστου στη ζαχαροπλαστική άνθρωποι δεν εκτιμούν τις συγκλονιστικές μας προσπάθειες στον μαγευτικό κόσμο της γεύσης :nanana: :emptyonexg1:
αλλά θα δείτε τι θα πάθετε...kukkukkukkuk:hahaha:

#14 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 22 May 2007 - 11:44

πείτε μου τι έχασα απο φαί και Genshiken... για να αναπληρώσω...

την άλλη Δευτέρα έχει κανονικά προβολή;

#15 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 22 May 2007 - 15:43

Απο θεαμα εχασες το Area 88,που βλεποταν ανετα ακομα και μετα απο τοσα χρονια.
Ah,the memories:lovulovu:
Βεβαια καλα θα κανεις αν θες να ερθεις στην επομενη να δεις τα δυο πρωτα parts,καθως το σπασαμε σε δυο προβολες λογο διαρκειας και ετσι την ερχομενη Δευτερα θα δουμε το τριτο μερος του Area 88.Επισης επαιξαν τα 7+8 απο genshiken.
Απο φαι,δεν παιχτηκε τιποτα στην προβολη,αλλα η Ελεανα ειχε την καλοσυνη να κερασει (γιορταζε γαρ) εμενα,και το αλλο υπουλο τρωκτικο,τις μισες πατατες απο το πιατο της (το προαναφερθεν τρωκτικο εφαγε και το μπεϊκον:cry5:).
Ακολουθησε μαχη με σκευη φαγητου απο την οποια βγηκα χαμενος (για την ακριβεια μετραω ακομα τις πληγες μου:deadga6:).