Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Claymore


  • Please log in to reply
300 replies to this topic

#1 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 05 April 2007 - 10:02

Posted Image


Πολύ ωραίο πρώτο επεισόδιο για τη νέα σειρά της Madhouse. Χωρίς να είναι είναι η απίστευτη και εντυπωσιακή εισαγωγή πιστεύω πως τα κατάφερε μια χαρά, και οι χαρακτήρες περιέργως μου φαίνονται αρκετά ενδιαφέροντες (ειδικά η Clare που δεν είναι η κλασσική silent-and-i-don't-give-a-fuck χαρακτήρας). Άντε να δούμε.

Torrent για το πρώτο επεισόδιο:
http://torrents.no-sekai.de/eclipse/%5bEclipse%5d%20Claymore%20-%2001%20(h264)%20%5bC1757870%5d.mkv.torrent


#2 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 05 April 2007 - 11:00

Θεωρώ το παραπάνω ως το δωράκι σου για το πάσχα και θα το τιμήσω.
Ευχαριστώ Quaja

#3 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 05 April 2007 - 11:07

Μόλις είδα το πρώτο επεισόδιο (ενώ παράλληλα κάνω και βόλτες στο anime.gr και αντιγράφω τα DVD του Eva εννοείται) και οφείλω να ομολογήσω ότι δε με άφησε αδιάφορη. Μου θύμισε λίγο D.Gray-man, αλλά μάλλον ήταν πιο ενδιαφέρον αφού μπόρεσα και το είδα ολόκληρο. : Η μουσική ήταν λίγο περίεργη, αλλά μου άρεσε. Περιμένω με ανυπομονησία το επόμενο επεισόδιο! :bleh:

~ Storm ~


Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#4 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 06 April 2007 - 12:46

Eιδα και εγω το πρωτο επεισοδιο και φαινεται πολλα υποσχομενο...οψομεθα
Posted Image

#5 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1,045 posts
  • Locationathens, greece

Posted 06 April 2007 - 13:06

το είδα και εγώ το πρώτο ep μου άρεσε και εμένα αρκετά :) . Μου έκανε αρκετά καλή εντύπωση,τόσο που εγώ το ανυπόμονο πλάσμα κατέβασα και ξεκίνησα και το Manga:P Και αν κρίνω από τα vols1-5 που διάβασα όντως είναι πολλά υποσχόμενο :) :)

rrmr.png


#6 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 06 April 2007 - 22:47

saw it too...αν και μου θυμισε αρχικα κατι μεταξυ D.Gray-man και Berserk :bleh: μπορω να πω οτι εμεινα ευχαριστημενη γενικα απο το επισοδειο..(much love for the ending btw:'D)...hope's gonna continue like this ^^

#7 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 08 April 2007 - 15:36

Ό,τι είδα στο επεισόδιο ήταν σαν κάπου να το έχω ξαναδεί >_> Άμα διαβάσω καλές κριτικές για τα επόμενα ίσως το συνεχίσω, αλλιώς..

Ωραίο ost πάντως.

#8 Nelfie*

Nelfie*

    Anime Amateur

  • Members
  • 76 posts

Posted 09 April 2007 - 11:48

αχ μου άρεσε πάρα πολύ!!αλλά έχω απορία-καθ'ότι καινούρια εδώ πέρα...-το δεύτερο επεισόδιο,που θα το βρω όταν βγει..??:shock:

"But they were all of them decived..For another ring was made.."
"One ring to rule them all..One ring to find them..One ring to bring them all...and in the darkness bind them..."


#9 noname

noname

    Fade away

  • Members
  • 479 posts

Posted 09 April 2007 - 12:51

Χθες το είδα … τπτ πρωτότυπο στο πρώτο επεισόδιο ψηλό κλασική αρχή και χαρακτήρες μάλλον … από την άλλη ακόμα το 1ο επεισόδιο είναι, βλέπουμε ….
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Posted Image

#10 Foucault

Foucault

    Planetouched

  • Members
  • 43 posts

Posted 09 April 2007 - 14:25

Το είδα πριν κανά δυο μέρες και μιας και πάντα μου άρεσαν τα fantasy settings μπορώ να πω ότι το βρήκα πολύ ενδιαφέρον (αν και δεν λείπουν τα στερεότυπα... όχι πως αυτό είναι κακό, βέβαια). Αναμένω τη συνέχεια. BTW, πολύ καλή δουλειά από τους Eclipse.

αλλά έχω απορία-καθ'ότι καινούρια εδώ πέρα...-το δεύτερο επεισόδιο,που θα το βρω όταν βγει..??


Στο tokyotosho θα βρεις πολλά πρόσφατα torrents για σειρές (και ταινίες κλπ). Κάνε απλά μια αναζήτηση για τη σειρά που ενδιαφέρεσαι. Επίσης, για λεπτομέρειες σχετικά με anime και fansub/dvd-rip groups ίσως θα ήθελες να επισκεφθείς το anidb. Και εκεί μια αναζήτηση για τη σειρά που ενδιαφέρεσαι θα σε βοηθήσει.
Alas for the human race,
alas for the kings of separation
My Listεδώ)

#11 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 09 April 2007 - 16:54

αχ μου άρεσε πάρα πολύ!!αλλά έχω απορία-καθ'ότι καινούρια εδώ πέρα...-το δεύτερο επεισόδιο,που θα το βρω όταν βγει..??:shock:

animesuki.com // Τα βάζει τα torrents κατ'ευθείαν μόλις βγαίνουν τα επεισόδια.

~ Storm ~


Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#12 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 10 April 2007 - 03:15

Ειδα πρωτο episode εδω και μερες απλα δεν εβρισκα το thread να απαντησω ^^

μουσικη οκ
χωρο/χρονος που διαδραματιζεται το anime οκ
πολλα κλισε οχι τιποτα το πρωτοτυπο περιμενουμε τα επομενα eps :D

#13 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 12 April 2007 - 20:52

Μου θύμισε λίγο D.Gray-man, αλλά μάλλον ήταν πιο ενδιαφέρον αφού μπόρεσα και το είδα ολόκληρο. :


μου θυμισε αρχικα κατι μεταξυ D.Gray-man και Berserk :bleh:


Εμενα παλι το concept ''half demon-half human beating demons'' μου θυμισε κατι μεταξυ d-gray man και tokko.Ελπιζω οι μαχες να βελτιωθουν και να σταματησουν να θυμιζουν το δευτερο:.

Και οπως ξαναειπωθηκε,σχεδον οσα ειδαμε στα πρωτα δυο επισοδεια,τα εχουμε ξαναδει.
Μακαρι να αλλαξει πορεια και να δειξει το σεναριο του στα επομενα επεισοδεια.
Τωρα για τα θετικα,μου αρεσε αρκετα ο χρωματισμος του anime και το σχεδιο του αλλα και το medieval σκηνικο στο οποιο διαδραματιζεται η σειρα.

Και μια απορια που ελπιζω να λυθει στα επομενα επισοδεια:
Spoiler:


#14 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 13 April 2007 - 17:49

Ίσως θα δούμε και αναλυτικότερα στα επόμενα το γιατί. Μπορεί να έχει προηγηθεί τίποτα...
Spoiler:

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif


#15 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 14 April 2007 - 16:42

Συνεχίζεται.

Πάντως ναι, ίσως να μην είναι ό,τι πιο original αλλά εμένα μ'αρέσει. Σίγουρα δεν είναι τίποτα σπουδαίο από πλευράς σεναρίου αλλά για κάποιο λόγο μ'αρέσει ο τρόπος που εξελίσσεται η πλοκή, η όλη ατμόσφαιρα, και η περίεργη αλλά ωραία μουσική. Τέσπα, είναι νωρίς ακόμα.