Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Code Geass


  • Please log in to reply
1367 replies to this topic

#31 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 04 April 2007 - 07:46

Aντε να γίνουμε 4...:bleh: (μολις επεστρεψα απο την εκδρομουλα μου,γι'αυτο δεν συμμετείχα)[/quote]Τι έγινε κοπελιά, πάτε καμιά τρελή εκδρομούλα με το λύκειό σας; : Καλως ήρθες στην παρέα των κολλημένων μπουρεκιών.

[quote name='samurai_pizza_dora']
Spoiler:
[/quote]Τελικά το όλο θέμα με τα spoilers είναι καλή ιδέα, γιατί εγώ την περισσότερή μου ώρα εδώ την περνάω και έρχεται η Άννα και διαβάζει και θα με σκοτώσει αν δει κανένα spoiler...
Spoiler:
[quote name='samurai_pizza_dora']
Spoiler:
[/quote]
Spoiler:
[quote name='samurai_pizza_dora']
Spoiler:
[/quote]
Spoiler:
~ Storm ~


Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#32 Gkatzos

Gkatzos

    Starting...

  • Members
  • 13 posts

Posted 17 April 2007 - 01:36

Εντάξει τι να πω. Είχατε όλοι τόοοοσο δίκιο για αυτήν τη σειρά. Βρε μήπως έχω χάσει και άλλα τέτοια anime λόγω καχυποψίας?

Τι να λέμε, τα είδα όλα σε μία μέρα όχι γιατί είναι Η τέλεια σειρά αλλά γιατί δεν υστερεί πουθενά και καταφέρνει να κάνει ένα όχι και τόσο extreme σενάριο extremely interesting. Σε διάφορες φάσεις ήταν απλά "ωμό" και με έκανε να νιώσω αντίστοιχα με παρόμοιες σκηνές του Now and Then Here and There.

Φυσικά στο episode 22 παθαίνω την πλάκα μου και βάζω αμέσως το 23 για να διαπιστώσω ότι έχω κατεβάσει κάποιο fake των shinshen(και μάλιστα από τον tracker τους), το οποίο είναι πάλι το 22 με english dub από τα ίδια τα μέλη μάλλον:tongue:.
Το fake είχε crc 57E7155D, ΠΡΟΣΟΧΗ οι νεοπωρωθέντες. Αυτή τη στιγμή κατεβάζω ένα με άλλο crc πάλι από shinshen γι'αυτό για να περάσει η ώρα postάρω8).
Μόλις το δω θα ανοίξω όλα τα spoiler tags σας για το 23, θα τα διαβάσω και θα ξαναpostάρω.
Over and Out


#33 Gkatzos

Gkatzos

    Starting...

  • Members
  • 13 posts

Posted 17 April 2007 - 20:01

Αναγκαστικά διπλοpost,

Ερωτήσεις και απόψεις…

Spoiler:


Αυτά:


#34 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 17 April 2007 - 20:15

Αναγκαστικά διπλοpost,

Ερωτήσεις και απόψεις…

Spoiler:



Spoiler:


#35 Gkatzos

Gkatzos

    Starting...

  • Members
  • 13 posts

Posted 17 April 2007 - 20:39

Spoiler:


Και λίγο κείμενο χωρίς spoiler tags...


#36 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 01 May 2007 - 17:26

Spoiler:


~ Storm ~


Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#37 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 01 May 2007 - 23:12

Spoiler:


Πάντος φοβερή σειρά.Η πρώτη μετά τα Gundam Seed Destiny,FMA και Death Note που μου αρέσει τόσο πολύ.Πραγματικά συγκλονιστική και όσοι δεν την έχετε δει αρχίστε την όποτε βρείτε την ευκαιρία.Είναι από τις σειρές που όταν τις βλέπεις χαίρεσαι που άρχισες να ασχολείσαι με anime.

Posted Image


#38 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 04 May 2007 - 12:45

Πάντος φοβερή σειρά.Η πρώτη μετά τα Gundam Seed Destiny,FMA και Death Note που μου αρέσει τόσο πολύ.Πραγματικά συγκλονιστική και όσοι δεν την έχετε δει αρχίστε την όποτε βρείτε την ευκαιρία.Είναι από τις σειρές που όταν τις βλέπεις χαίρεσαι που άρχισες να ασχολείσαι με anime.

Να τι παθαίνει όποιος σνομπάρει τα πάντα. Χάνει την ευκαιρία να δει κάποιες τόσο καλές σειρές. :6f428754:

~ Storm ~


Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#39 denCorg

denCorg

    Anime Fan

  • Members
  • 211 posts

Posted 15 May 2007 - 22:15

Να ρωτήσω κάτι παιδιά γιατί κατεβάζω τη σειρά και έχω ψιλομπερδευτεί...
Η σειρά έχει τελειώσει? Στο anidb αναφέρει ότι η σειρά είναι 25 επεισόδια οι gg όμως από τους οποίους τα κατεβάζω έχουν βγάλει μέχρι το 23. Ξέρετε αν κανένα group τα έχει βγάλει όλα ή τα τελευταία επεισόδια δεν έχουν προβληθεί ακόμα?
Go figure...
Posted Image

#40 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 15 May 2007 - 22:19

if u checked the previous pages,θα εβλεπες οτι τα 2 τελευταια επς δεν εχουν προβληθει ακομα...they will,during summer :3
*ποτε θα ερθει ο καιρος,οεο?*

#41 denCorg

denCorg

    Anime Fan

  • Members
  • 211 posts

Posted 15 May 2007 - 22:24

:sigh2:
Ναι έχεις δίκιο.Ήλπιζα ότι θα είχαν βγει μέχρι να κατεβάσω τα προηγούμενα...

Και τώρα έρχεται το δίλημμα: να το αρχίσω από τώρα ή να περιμένω να ολοκληρωθεί πρώτα?Hmm...
Go figure...
Posted Image

#42 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 16 May 2007 - 06:07

Για μένα καλύτερα να περιμένεις αν είναι να το δεις όλο μαζί. Τέτοιες καλές σειρές το αξίζουνε...^^

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#43 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 16 May 2007 - 09:13

:sigh2:
Ναι έχεις δίκιο.Ήλπιζα ότι θα είχαν βγει μέχρι να κατεβάσω τα προηγούμενα...

Και τώρα έρχεται το δίλημμα: να το αρχίσω από τώρα ή να περιμένω να ολοκληρωθεί πρώτα?Hmm...

Εγώ προτείνω να δεις τώρα τα πρώτα 23 γιατί το μυαλό σου δεν θα αντέξει και τα 25 μαζί. ^^;
Spoiler:
~ Στορμ ~


Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#44 Blast0

Blast0

    Starting...

  • Members
  • 9 posts

Posted 08 June 2007 - 18:50

Μόλις τελείωσα το 23.... ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΣΕΙΡΑ... Αν και στην αρχή δε μ άρεσε τόσο από ένα σημείο και μετά δε μπορούσα να σταματήσω.

Αυτή τη στιγμή είμαι κάπως έτσι

:nanteee: ----------->ep 24&25

:cry5::cry5::cry5::cry5:

#45 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 posts

Posted 06 July 2007 - 11:41

Είπα να το αρχισω και εγώ και όντως πολύ ωραίο! Βρήκα κάτι direct σε mkv αλλά μόλισ τα φορτώνω στο vlc κολλάει >__>