Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Sunabouzu


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 10 August 2005 - 13:46

Tora teleutaia eipa na arhiso na teleiono kati dvd pou den eho dei kai etsi arhisa na vlepo tin sigekrimeni seira [well mono ta prota 6 afou auta eho mono, baka :D ] Mehri stigmis ehei vgei arketa kali me oraio animation kai arketa kalo komiko stoiheio. Apo ipothesi den mporo na po tipota mias kai pou den tin eho teleiosei alla toulahiston stin arhi ta episodia einai autoteli kai genika vasizetai pano sto comedy stoiheio pou anefera noritera kai sta diafora gags. Tsek to link gia more info --> http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=animelist&adb.search=sunabouzu
rsrGbGx.gif

#2 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 18 April 2008 - 00:35

Το ξέθαψα...


Κανείς δε το χει δει?

#3 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 18 April 2008 - 00:41

πολυ γελιο.
μετριο animation.
υπεροχη (!!!?) μουσικη.
γενικα πολυ καλο στο ειδος του.

Posted Image


#4 mAs_81

mAs_81

    Anta baka?

  • Members
  • 150 posts

Posted 18 April 2008 - 01:04

Εριξα πολυ γελιο με αυτο το ανιμε!!!Απιστευτες καταστασεις κ μπλεξιματα!Εχει κ κανα δυο επεισοδια που ειναι τελειως γεια σου..
Spoiler:

Η υποθεση ειναι αρκετα ωραια με τη δραση κ τις μαχες στην ερημο να δινουν ρεστα,ακομη κ αν το animation ειναι ψιλομετριο..Βεβαια το τελος του καπως με ξενερωσε,αλλα εχω αρχισει να το συνηθιζω αυτο με τα ανιμε..(>_<)
Ξερει κανεις αν παιζει κανενα OVA,η πρεπει να ψαξω για το μανγκα μονο?!?Need moar junko..ε..sunabouzu.....
Posted Image

#5 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 18 April 2008 - 01:06

Εριξα πολυ γελιο με αυτο το ανιμε!!!Απιστευτες καταστασεις κ μπλεξιματα!Εχει κ κανα δυο επεισοδια που ειναι τελειως γεια σου..

Spoiler:

Η υποθεση ειναι αρκετα ωραια με τη δραση κ τις μαχες στην ερημο να δινουν ρεστα,ακομη κ αν το animation ειναι ψιλομετριο..Βεβαια το τελος του καπως με ξενερωσε,αλλα εχω αρχισει να το συνηθιζω αυτο με τα ανιμε..(>_<)
Ξερει κανεις αν παιζει κανενα OVA,η πρεπει να ψαξω για το μανγκα μονο?!?


Τίποτα άλλο manga υπάρχει μόνο. Στο επ που λες τελικά την η όχι?

#6 kabamaru-1986

kabamaru-1986

    Koenma-Sama

  • Members
  • 627 posts

Posted 18 April 2008 - 01:53

Ρε παιδια απο ποιο group να το κατεβασω?Απο moo-shi η να προτιμησω κανενα αλλο?
/////////////////////////////////////////////////

Η λιστα μου (Για ανταλαγες pm me)

Πατα εδω:kill4u:

Ειμαι κλεφτης πατα με αν τολμας:hiding_something:

#7 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 18 April 2008 - 09:22

εγω το εχω απο B-A...
δεν εχω δει απο moo-shi για να συγκρινω
χεχ κατεβασε ενα απο moo-shi και ενα απο καποιο αλο και συγκρινε..
παντως φοβερο ειναι εμε πολυ με αρεκε

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#8 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 18 April 2008 - 09:57

εμενα παλι, δεν με ξετρελανε.
ισως φταει που ειδα στο καπακι το ping pong club, το οποιο ειναι το υπερτατο ανιμε, και το sunabozou μου φανηκε γενικως αδιαφορο

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#9 mAs_81

mAs_81

    Anta baka?

  • Members
  • 150 posts

Posted 18 April 2008 - 13:16

Στο επ που λες τελικά την η όχι?


Μπαααα...
Spoiler:

Posted Image

#10 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 18 April 2008 - 13:48

Youtube Video

Posted Image



#11 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 18 April 2008 - 15:17

Μπαααα...

Spoiler:


Spoiler:



Ένα anime όχι εξαιρετικό αλλά πολυ καλό, προσωπική εκτίμηση, με όμορφη δράση, μουντό χρυσαφένιο setting λόγω ερήμου το οποίο κουράζει αρκετές φορές. Η μουσική είναι πάρα πολύ καλή με το 2o opening να δείνει ρέστα και να το θεωρώ από τα καλύτερα anime op song (yuka-destiny of the desert).

κεντρική σεναριακή ιδέα δεν έχει, η κάθε "δουλεία" κρατάει 1-2 επεισόδια παρά μόνο στο τέλος εμβαθύνει κάπως αλλά μη περιμένετε τις αναδρομές-σεναριακές αποκαλύψεις τύπου Trigun, bebop η το μαύρο-τραγικό παρελθον των ηρώων του. Είναι γνήσια καφρίλα για γνήσιους κάφρους και αυτό αποτυπώνεται απο τον πρωταγωνιστή του ton KAnta o οποίος απλά δείνει ρέστα


Έχει γέλιο αρκετό,ειδκά σε σκηνές ''Don't rape me'' πέθαινα ^^ Δείτε το μετράει

#12 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 18 April 2008 - 22:03

Πέρασε πολύ ευχάριστα η ώρα μου όσο το έβλεπα και αυτό έχει σημασία! Όχι αριστούργημα, αλλά θα το συνιστούσα ανεπιφύλακτα για το black humor του...

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif


#13 RiDeLub

RiDeLub

    - ΡίΝΤεΛουμπ -

  • Members
  • 1,010 posts

Posted 31 August 2009 - 02:34

Αρχικά να πω πως το anime βλέπεται ευχάριστα.
Είχε πλάκα, ήταν ωραία η φάση και κάφρος ο πρωταγωνιστής και φυσικά υπήρχε μπόλικο boing boing :bleh:

Από την μέση και μετά αρχίζει να δείχνει τα σημάδια του ένα σοβαρότερο ύφος και ένα σενάριο που μου κέντρισε το ενδιαφέρον. Ιδιαίτερα η ίντριγκα που αφηνόταν να εννοηθεί...

Το θέμα είναι ότι, χωρίς λόγο, οδηγήθηκε στα 4-5 πιο άθλια τελικά επεισόδια. Και εξηγούμαι:
Spoiler:

Κρίμα γιατί ήταν αξιοπρεπής ως εκείνο το σημείο.


Απ' ότι διάβασα στο σημείο που έγιναν οι πολλές αλλαγές( προς το κακό) τελείωσε το manga canon. To παράξενο είναι ότι υπήρχε μπόλικο manga αφού ο mangaka το ίδιο έτος που γινόταν η σειρά ήταν καμιά 40 chapter μπροστά, αλλά αργότερα έκανε ένα hiatus που κρατάει μέχρι αυτές τις μέρες.

Το Αύγουστο βγήκε ανακοίνωση ότι μετά από 4 χρόνια αποχής ο mangaka αποφάσισε από Σεπτέμβρη να το συνεχίσει.

Φέτος τον Ιούλιο ξεκίνησε μια προσπάθεια για scanlation του manga που δεν υπάρχει στα αγγλικά. To group λέγεται Gantz Waiting Room και εδώ μπορείτε να βρείτε τα chapter που έχουν βγάλει.
Μέχρι τώρα έχουν βγάλει τα 8 πρώτα chs που πιάνουν μέχρι την μέση του episode 5.


Θα την πρότεινα για το βλακ humor της με το post-apocalyptic, desert φόντο της. Βλέπεται ευχάριστα.
Δεν θα την πρότεινα για την τελική έκβαση της ιστορίας της.

Αυτά τα λίγα:hot:

- Επέζησα και εγώ από το φαγητό του Κ.Ε.Τ.Θ Αυλώνας -

Posted Image


#14 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 02 November 2009 - 14:12

Οκκκκκ μετά από τόσα χρόνια που ξεκίνησα να το βλέπω, μετά από τόσους μήνες που το τέλειωσα, το μαρτύριο αυτού του έρμαιου thread τελειώνει :P Πολύ γέλιο, χαρακτήρες απίστευτοι, σενάριο καλούτσικο αν και το μεγαλύτερο μέρος είναι αυτοτελή επεισόδια στο τέλος προσπαθεί κάπως να το δέσει με μια σχετική επιτυχία. Το μόνο κακό είναι ότι η σειρά είναι της τάξεως του Berserk [cliff hanger] -_-
rsrGbGx.gif

#15 Serestrum

Serestrum

    have to kill fast and bullets too slow

  • Members
  • 1,763 posts

Posted 29 October 2010 - 19:45

[/φτυαρι]


μολις το τελειωσα... σε γενικες γραμμες συμφωνω με το το μεγαποστ του ridelub.
την καταχαρηκα τη σειρα, ξενερωσα λιγο στα τελευταια επεισοδια αλλα δεν ηταν ιδιαιτερα ασχημα... υπερβολη απο boob jokes που θα ηθελα να ειναι λιγοτερα αλλα κατα τα αλλα με διασκεδασε οσο λιγες σειρες.

σιγουρα θελω να διαβασω το manga για να δω την κανονικη συνεχεια της σειρας αλλα το αργο scanlation και το βουνο απο manga/ anime που εχω μπροστα μου με φρεναρουν...

anw, το ειδα απο mooshi και ηταν αψογο. τρομερο animation, ξεκαρδιστικοι voice actors και μπολικο γελιο.

Spoiler:

Spoiler: rainbows, bunnies and fluffy things