Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

The Coronavirus watchlist!


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 25 March 2020 - 14:46

Trollo θέμα, τι βλέπετε ή ποιες σειρές προτείνετε τώρα που έχει πέσει καραντίνα και πλέον υπάρχει χρόνος!

Νταξ προσωπικά δουλεύω κανονικά αλλά θα θελα να τελειώσω το OG Galactic heroes.

 

Για κάποιο λόγο τώρα με την καραντίνα μου ρχονται στο μυαλό τα παρακάτω δύο anime

 

Youtube Video

 

Youtube Video

 


rsrGbGx.gif

#2 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 25 March 2020 - 16:03

Εξαιρετικο ανιμε το Needless με opening ενα απο τα καλυτερα τραγουδια των Granrodeo!! Εγω ακομα γελαω μετα απο τοσα χρονια με καποιες σκηνες και το συστηνω ανεπιφυλακτα!! 

Τωρα βλεπω το Sugar Sugar Rune και εκανα και ενα rewatch πολυ γρηγορο στο Angel beats αν και γενικα το εχω ριξει λιγο στις ταινιες τελευταια.

 

Ειδα και προτεινω:

  • Haikara-san ga Tooru Movie 1&2 
  • Kaijuu no Kodomo
  • Ai Monogatari : 9 Love stories
  • Violet Evergarden : Eien to Jidou Shuki Ningyou (στο οποιο η Violet ειναι κομπαρσα και μ αρεσε περισσοτερο απο τη σειρα)
  • Pandora to Akubi (ψιλοχαζομαρα ηταν αλλα γλυκουλι)

Επισης μιας που το νετφλιξ εχει βαλει studio Ghibli ειναι ευκαιρια να κανω/ουμε μια επαναληψη εφ' ολης της υλης !! Ηδη ειδα πριν μερικες μερες τα Majo no Takkyuubin, Neko no Ongaeshi και Sen to Chihiro no Kamikakushi..


Edited by aeron, 25 March 2020 - 16:03.

tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#3 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 25 March 2020 - 18:17

Έχεις πάρει την καραντίνα πολύ σοβαρά! Ελπίζω να δω μια σειρά και εσύ βαράς rewatches. Αν σου άρεσε το angel beats τόσο πολύ τότε θα του ρίξω μια ματιά.

Νόμιζα ότι δεν ήταν και τόσο καλή σειρά.


rsrGbGx.gif

#4 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 25 March 2020 - 18:24

Α δεν το ειδα γιατι μου αρεσε τοσο πολυ. Το ειδα γιατι δεν θυμομουν γιατι μου αρεσε τοσο ωστε να του βαλω 8 :P Τωρα που το ξαναειδα δεν συγκινηθηκα τοσο πολυ οσο την πρωτη φορα αλλα γενικα ειναι καλουλι. Δε χανεις τπτ να του ριξεις μια ματια παντως , μονο 13 επς ειναι. 

 

Φορτσαρω τωρα γιατι ποιος ξερει ποτε θα ξαναεχω τοσο ελευθερο χρονο!


Edited by aeron, 25 March 2020 - 18:24.

tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#5 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 25 March 2020 - 22:12

List δεν το λες, 

αλλά μιας και που αναφέρθηκε το νετφλιξ, βλέπω το 7seeds, όχι γιατί με εξίταρε τόσο το πλοτ, αλλά γιατί θέλω να δω που θα το πάει.

Επίσης, η σειρά, πέρα από το ότι είναι μικρή, εξαιτίας και της υπόθεσης, σου παραθέτει πολλούς από τους χαρακτήρες ανθρώπων που θα μπορούσες να βρεις γενικά σε ανιμε. από τον γελοίο και αυτάρεσκο, τον φουλ ανασφαλή που επιβεβαιώνεται από τους άλλους κλπ.

Δεν αγγίζω ακόμη Studio Chibli, δεν έχω ωριμάσει ακόμα τόσο.


Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#6 Mosquito Killer

Mosquito Killer

    Anime Newbie

  • Members
  • 62 posts

Posted 26 March 2020 - 00:04

Έχω δει ήδη Elite(κάκιστο),Last Kingdom,Rick and Morty S4,Re Vinland Saga και Beastars.
Το τελευταίο είναι πάρα πολύ ωραίο και είναι απορίας άξιο που δεν το ξέρουν πολλοί.
Έχω κατεβάσει Irishman,Once Upon a Time in Hollywood,Marragie Story,Dark Watters και Vertigo από ταινίες. Από σειρές Succession αλλά δεν είμαι ακόμα στο mood,Westworld να κάνω catch up, Unbelievable και Fleabag. Από anime έχω Kaiba,Rurouni που είναι το μόνο μεγάλο που δεν έχω δει και Seirei no Moribito.
Από manga-manhwa κάνω προς το παρόν re read ToG μέχρι να βγει το anime,τελειώνω Unordinary και μετά λέω να κάνω catch up Kingdom.
Ναι ξέρω πάρα πολλά και πιθανώς ούτε τα μισά δεν θα βγάλω αλλά καλύτερα να έχεις και ας τα δεις πιο μετά.
Προς το παρόν τις τελευταίες μέρες προτιμώ μαγειρική,χορό από tutorials στο yt και κάνα μισάωρο workout without equipment.

#7 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 26 March 2020 - 09:57

Mosquito είσαι υπερβολικά έτοιμος για το τέλος του κόσμου! Σε συγχαίρω, έχεις λίγο από όλα!  :riiight:


rsrGbGx.gif

#8 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 26 March 2020 - 10:46

Trollo θέμα, τι βλέπετε ή ποιες σειρές προτείνετε τώρα που έχει πέσει καραντίνα και πλέον υπάρχει χρόνος!

Νταξ προσωπικά δουλεύω κανονικά αλλά θα θελα να τελειώσω το OG Galactic heroes.

 

Για κάποιο λόγο τώρα με την καραντίνα μου ρχονται στο μυαλό τα παρακάτω δύο anime

 

Youtube Video

 

Youtube Video

Soul Taker! Από τα πιο underappreciated art direction σε anime! Άρχοντας

 

 

Εγώ μέχρι στιγμής έχω διαβάσει το manga του Slam Dunk (εξαιρετικό), κατέβασα Vagabond, την ταινία του Promare, Gundam Thunderbolt και σιγά σιγά κάνω catch up Eureka 7, Haikyuu, One Piece κλπ on going

 

Το καλύτερο βέβαια και πιο επίκαιρο: Parasite Eve στο psx

 

καλά πάμε :hehehe:
 


Edited by Six Winged Angel, 26 March 2020 - 11:02.


#9 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 26 March 2020 - 11:35

Πω Parasite Eve, που το θυμήθηκες, το χα ξεκινήσει να δω πως είναι αλλά δε το προχώρησα ποτέ.  :wet2:


rsrGbGx.gif

#10 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 26 March 2020 - 16:43

Το Shining του Kubrick.

LfNX0dh.png


#11 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 27 March 2020 - 01:38

Εγω ξαναβλεπω welcome to the NHK, ιδιος ο satou εχω γίνει στη καραντίνα...

Κατα ταλλα βλεπω το shiranakute ii koto, καλουλι dorama...
Και στο ψαξιμο τι θα δω μετά, εκανα keepup μεχρι και τα one-piece που χα να πιασω χρονο κοντα..
フカフカ

#12 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 27 March 2020 - 01:43

Κοιτάξτε, εγώ απλά ξαναδιάβασα όλο το bone αργά τα βράδια πριν κοιμηθώ. Είμαι πολύ ικανοποιημένος

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#13 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 27 March 2020 - 09:53

Εγω ξαναβλεπω welcome to the NHK, ιδιος ο satou εχω γίνει στη καραντίνα...

 

Πραγματικά! Πες μου ότι το έκανες επίτηδες για να ενισχύσεις τα neet levels! Μετά τι έχει Tatami Galaxy!  :riiight:


rsrGbGx.gif

#14 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 27 March 2020 - 13:42

Πραγματικά! Πες μου ότι το έκανες επίτηδες για να ενισχύσεις τα neet levels! Μετά τι έχει Tatami Galaxy! :riiight:

Μην μ βαζεις πειραζμους χαχαχα
Ανετα!!

Θα φυγει κιη καραντίνα μια μερα αλλα δν θα θελουμε να βγουμε εξω μετά xD

Edited by GhostPrince, 27 March 2020 - 13:43.

フカフカ

#15 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 27 March 2020 - 22:34

Εγώ αυτή την περίοδο βλέπω το Nadia, secret of the blue water. Μετά από αυτό θέλω να δω Aura battler Dunbine.

Παραλληλα βλεπω star trek Picard γιατι Πάτρικ <3 <3 <3

 

PS: H Nadia είναι ίδια ο Shinji. (στο πρόσωπο)


Edited by MoRmEnGiL, 27 March 2020 - 22:35.

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear