Jump to content

Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!

Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.

Photo
* * * * * 1 votes

Συνεργασία .aNiMe//Gr με studio Ghibli

cooperation animu big moneyz #savingtehanimeindustry cringy πρωτομηνιά

• Please log in to reply
20 replies to this topic

#16 TheGunsmasha

TheGunsmasha

Μεθυσμένο τζίνι

• Members
  • 548 posts

Posted 02 April 2019 - 01:15

Λατρεύω την ιδέα του thread! Γελάω μόνος μου.

Ιάπωνας λυκειόπαιδο πεθαίνει και μετενσαρκώνεται στην Ελλάδα ως σουβλατζής, ξεκινώντας την διαδρομή του στην διάσωση της καντίνας από τα χρέη και την συλλογή χαρεμιού από χρήσιμες ειδικότητες. Το αρκ με την σερβιτόρα θα είναι γλυκανάλατο, αλλά με την νομικό θα έχει περισσότερο σασπένς. Σαν την τενίστρια όμως...

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb

''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018

#17 Hazuki

Hazuki

Anime Elite

• Administrators
  • 2,340 posts

Posted 02 April 2019 - 10:00

Παιδιά πάρα πολύ καλές ιδέες αλλά νομίζω όμως η ιστορία του pasxalea είναι πιο κοντά σε αυτό που θέλει ο Χάγιο.

Σε επικοινωνία που είχε η ομάδα με τον Χάγιο χτες το βράδυ, έμεινε ικανοποιημένος και ήδη περιμένει με αγωνία τις μεταφράσεις ώστε να έχει μια πιο σαφή ιδέα.

Όλες οι ιδέες θα προωθηθούν κι ας διαλέξει την καλύτερη. Φυσικά επειδή το κανάλι επικοινωνίας έχει ανοίξει μπορείτε να συνεχίσετε να δημοσιεύετε τις ιδέες σας.

rsrGbGx.gif

#18 acid black cherry

acid black cherry

Mahjong Master

• Members
  • 895 posts

Posted 02 April 2019 - 10:50

.兄目//痔ある .Anime//Ji Aru .Big Brother Eyes//Hemorrhoids Exist

Μια ιστορια ενος οτακου που ο μεγαλος του αδερφος τον καταπιεζει και τον αναγκαζει να τρωει καυτερα φαγητα.

Σα να μην εφτανε αυτο, σχολιαζει ειρωνικα οτιδηποτε αρεσει στον πρωταγωνιστη ο οποιος ειναι butthurt και απο τα καυτερα και απο την απαραδεχτη συμπεριφορα του Ani (μετ. μεγαλος αδερφος)

Ενα οδοιπορικο πονου καθως κανει υπομονη οπως καθε Ιαπωνας στη θεση του αλλα ταυτοχρονα σχεδιαζει

την εκδικηση του οσο γυρνουν την Ιαπωνια ως freeters κανοντας δουλειες του κωλου, σορρυ του ποδαριου ηθελα να πω

για να μαζεψουν χρηματα και να σωσουν τη χωρα τους απο εισβολη εξωοτακου οντων.

Η μονη του παρηγορια ειναι ενα μαξιλαρι waifu και ενα φουσκωτο λολι με τεραστιο στηθος.

Αραγε θα σωσει τον πισινο του και την Ιαπωνια απο τους gaijin?

Edited by acid black cherry, 02 April 2019 - 10:53.

i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg

#19 SpeedFreak

SpeedFreak

δρακουμέλες = (sknipes)

• Members
  • 184 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 02 April 2019 - 14:04

Δεν πρόκειται για πλάκα έτσι?? έχω σοκαριστεί............. όντως συνεργάζεστε?   :o 

αυτή είναι η αρχική μου αντίδραση...

αλλά νομίζω ότι ό,τι και α γράφατε, θα το πίστευα... oh Je...

Edited by SpeedFreak, 02 April 2019 - 14:06.

Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ

#20 Hazuki

Hazuki

Anime Elite

• Administrators
  • 2,340 posts

Posted 02 April 2019 - 15:41

Φυσικά και συνεργαζόμαστε, ήδη ετοιμάζουμε προβολή της νέας ταινίας που αποκλειστικά θα παίξουμε σε υπερβολικά ύποπτα καταγώγια.

Τι εννοείτε δεν έχει βγει ακόμα; ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝ ΕΤΟΙΜΗ; ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΠΩΣ ΑΚΟΜΑ ΤΗΝ ΣΧΕΔΙΑΖΟΥΝ!

Αυτοί είμαστε, ανιδιοτελείς είλωτες της Τέχνης!

:dazed:

rsrGbGx.gif

#21 pc_magas

pc_magas

Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

• Members
  • 449 posts
  • LocationAcharnes

Posted 03 April 2019 - 17:41

Καλή η φάρσα πάιδες την ευχαριστήθηκα άκρα δημιουργική!!!!!