Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Φάκελος: Διακοπές!

διακοπες καμπινγκ χωριό ρουμσ του λετ τουρισμ λιβ γιορ μιθ

  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 August 2018 - 15:03

Διαπίστωσα πως δεν έχουμε ένα θεματάκι να μαζέψουμε τις καλοκαιρινές μας εξορμήσεις.

Υποθέτω πως όλο και κάπου πάτε διακοπούλες, δείτε σχετικά tags, οπότε μπρος, λέτε που θα πάτε/πήγατε, τι κάνατε αλλά και ότι άλλες αξιομνημόνευτες στιγμές (φάσεις) είχατε.

Ανεβάστε και καμιά φωτογραφία σε κάνα imgur να δούμε που πήγατε/είστε!

 

Μετά από τρία χρόνια Ανάφη, φέτος το αντίσκηνο (καμπινγκ βεβαίως βεβαίως) πάει κάπου αλλού στις μικρές Κυκλάδες, να αλλάξει παραστάσεις και να κυριεύσει νέους ανεξερεύνητους (και καλά) τόπους! :wet2:

Για όποιον θέλει να πάει Ανάφη, μπορεί να πάει στο Ρούκουνα που επιτρέπεται το καμπινγκ αλλιώς στις περισσότερες παραλίες θα έχει πρόβλημα. Πιθανά light πεσίματα από τον δήμαρχο και κάποιους γραμματείς, όχι λιμενικό.

Φυσικά υπάρχουν και δωμάτια, σε διάφορες τιμές, προσοχή σε αυτά που είναι στο λιμάνι, μην πάρετε εκεί γιατί δίπλα είναι η γεννήτρια της ΔΕΗ και κάνει θόρυβο συνέχεια.


rsrGbGx.gif

#2 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 01 August 2018 - 18:41

Φέτος δεν πάμε πουθενά δυστυχώς, μετακομίζω και καίγομαι.

 

 

Για όποιον θέλει να πάει Ανάφη, μπορεί να πάει στο Ρούκουνα που επιτρέπεται το καμπινγκ

 

Αγαπημένη Ανάφη (είχα μείνει το 98 δύο μήνες στον Ρούκουνα και ψήθηκα, μέχρι και τον Οκτώβριο άμμο έβγαζα από το αυτί!) :blush2:

Boss μιας και πήγες πρόσφατα, το εκκλησάκι που έβγαζε η παπαδιά σπανακόπιτα το απόγευμα υπάρχει ακόμα;


Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#3 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 August 2018 - 19:09

Ποιο εκκλησάκι παιχταρά μου, έχει γίνει full ταβέρνα! Οι πίτες εκεί είναι, βγάζει κάθε πρωί απλά πλέον είναι all day service.

Το φαΐ παραδόξως είναι νόστιμο και φτηνό, το λέω γιατί στο Κλησίδι που την βγάζαμε τρία καλοκαίρια, το φαΐ ήταν συνήθως αδιάφορο με κάποιες φορές φρικτό και άλλες top αλλά πάντα κάπως τσιμπημένο σε τιμή εκτός από την χωριάτικη που σου 'φερνε μια σκάφη σαλάτα με 3,5€.

 

Όποιος πάει, σουβλάκι με κοντοσούβλι στη χώρα και πάρτε ζακέτα γιατί θα σας πάρει και θα σας σηκώσει στην πραγματικότητα!

Τον Αύγουστο ΒΓΑΖΕΙ ΣΤΑ ΑΛΗΘΕΙΑ αέρα!


rsrGbGx.gif

#4 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 02 August 2018 - 17:33

Εγώ πάλι ΒΑΡΙΕΜΑΙ τις καλοκαιρινές Διακοπές. Έτσι θα μείνω στο MC και καμια βδομαδούλα Πεύκο.



#5 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 02 August 2018 - 17:49

Αν εννοείς Μεγάλο Πεύκο, άντε να δούμε αν θα σε πετύχω σε κανένα σουβλατζίδικο εκεί, κατά προτίμηση τον Φιλιππίδη.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#6 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 02 August 2018 - 18:25

Αν εννοείς Μεγάλο Πεύκο, άντε να δούμε αν θα σε πετύχω σε κανένα σουβλατζίδικο εκεί, κατά προτίμηση τον Φιλιππίδη.

Θεωριτικά θα είμαι όταν γίνετε στην Σαλαμίνα Απέναντι η Φανερομένη. Δε το κακό πλέον με τα πανυγύρια είναι ότι δεν φέρνουν πλέον τα NES αντίγραφά-παιχνιδοκονσόλες, μερικά δε είχαν ΚΑΙ πληκτρολόγιο.

 

Ίσως να παρώ κανα "αεροβόβολο" αυτό με τις μπίλιες. (Δε έχω ακούσει ότι υπάρχουν και μεταλικές)



#7 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 03 August 2018 - 11:34

Εγώ πάλι ΒΑΡΙΕΜΑΙ τις καλοκαιρινές Διακοπές. Έτσι θα μείνω στο MC και καμια βδομαδούλα Πεύκο.

 

 

Αν εννοείς Μεγάλο Πεύκο, άντε να δούμε αν θα σε πετύχω σε κανένα σουβλατζίδικο εκεί, κατά προτίμηση τον Φιλιππίδη.


τι εγινε ρε παιδια???
ποσοι ειμαστε απο μεγαλο πευκο????
αν και τεχνικα δεν ειμαι απο εκει αλλα εχω εξωχικο απο πριν με κανει η μανα μου??

εγω φετος ουτε εκει θα παω.....δεν παιρνει η γυναικα αδεια εγω εμπλεξα με ανακαινιση στο μαγαζι...και γενικα κωλοχανειο η κατασταση..τουλαχιστων θα κλεισω αρκετεσ μερες και εστω και αθηνα θα βρω μερικες μερες να ξεκουραστω!!


                                                                       


#8 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 03 August 2018 - 12:48

Έχει καλή θάλασσα στο μεγάλο Πεύκο, προαστιακός φτάνει κάπου κοντά;


rsrGbGx.gif

#9 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 03 August 2018 - 14:56

Έχει καλή θάλασσα στο μεγάλο Πεύκο, προαστιακός φτάνει κάπου κοντά;

Έχει Προαστιακό αλλά δεν είναι δίπλα στην παραλία θέλει να περπατήσεις πολύ (δεν έχει Λεωφορείο στον σταθμό του ποραστιακού), ακόμα δε βολεύει καλύτερα αμάξι λόγο ότι συγκοινωνία είναι με ΚΤΕΛ από θησείο πέρα απο Προαστιακό. Όσο για την θάλασα η μόνη καλή είναι στον κεντρικό πεζόδρομο. Παρόλα αυτά όπως έρχεσε από Παλαιά Εθνική έχει 4 παραλίες μόνο που οι 3 είναι τίγκα στον βράχο, μία εξ' αυτών ήταν αποδέκτης των μπαζών της πλυμύρας στην Μάνδρα.

 

Ε ψιτ κοινοτητούλα ψήνσεστε Αυγουστίατικο meetup στο Μεγάλο πεύκο, λέει τέλη Αυγούστου έχει καραβάκι για το Πανυγήρι της Φανερομένης, Ενώ κάπου τον Σεπτεμβρη έχει και ψαροβραδιά.

 

Δε μάλιστα μπορούμε να τον συνδιάσουμε συνάντηση, μπάνιο, τον οίστρο μου για DnD που θέλω να μάθω και να παίξω. Ξέρετε τώρα φραπεδιά, τραπεζάκι, 20εδρο ζαράκι, βουτιά και κανα σφάγιασμα goblin δίπλα στο κύμα της θάλασσας εξάλου του αίμα των goblin δεν θα είναι χειρότερη μόλυνση από αυτήν που έχει ήδη, δε θα έχουμε και άπειρο φυσικό αλάτι για να βάζουμε στις πληγές τους ( #goblin_sadist ).


Edited by pc_magas, 03 August 2018 - 15:01.


#10 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 03 August 2018 - 16:07

Στο Ηρεμο Κυμα η θαλασσα ειναι πολυ ωραια και καθαρη συνηθως. Τωρα, το Ηρεμο Κυμα ειναι καταυλισμος ας πουμε λιγο εξω απο το Πευκο (κανα δεκαλεπτο αποσταση). Εκει να την προτιμησετε, καθως τα ξερουμε και εμεις τα νερα.

 

Οσον αφορα το Αυγουστιατικο Meeting α λα Μεγαλο Πευκο, εμεις μαλλον τελη Αυγουστου δεν θα ειμαστε εκει. Θα μεινουμε για δυο τρεις βδομαδες μιας και οι γονεις μου δουλευουν παλι απο 26 του μηνα. Δευτερον, ακομα και να γινει, μαλλον δυο ατομα θα ειμαστε, τον vectrapearl δεν τον βλεπω να ερχεται xD Αρα το DnD μαλλον ακυρο το βλεπω. Sorry to crush your dreams, pc maga!


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#11 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 03 August 2018 - 16:58

Στο Ηρεμο Κυμα η θαλασσα ειναι πολυ ωραια και καθαρη συνηθως. Τωρα, το Ηρεμο Κυμα ειναι καταυλισμος ας πουμε λιγο εξω απο το Πευκο (κανα δεκαλεπτο αποσταση). Εκει να την προτιμησετε, καθως τα ξερουμε και εμεις τα νερα.

 

Οσον αφορα το Αυγουστιατικο Meeting α λα Μεγαλο Πευκο, εμεις μαλλον τελη Αυγουστου δεν θα ειμαστε εκει. Θα μεινουμε για δυο τρεις βδομαδες μιας και οι γονεις μου δουλευουν παλι απο 26 του μηνα. Δευτερον, ακομα και να γινει, μαλλον δυο ατομα θα ειμαστε, τον vectrapearl δεν τον βλεπω να ερχεται xD Αρα το DnD μαλλον ακυρο το βλεπω. Sorry to crush your dreams, pc maga!

WTF.ηρεμο κυμα..?εχω κανει απειρο ψαροντουφεκο εκει...κλασσικα πηγαινα στο τερμα του δρομου κατω απο την βιλα του "αμερικανου"οπως μου ειχαν πει..ποτε δεν εμαθα αν οντως την ειχε καποιος αμερικανος...επισης στο ηρεμο κυμα καναμε μπανιο απο το πρωι και τσιμπαγαμε και τα σουβλακια μας απο πανω στην ταβερνα..πωω.εχω να παω καμια 5ετια εκει για μπανιο....αν και για meating δεν θα ελεγα οχι..χρονο να πεταχτω για μια μερα εχω!!αν και δεν νομιζω οτι βολευει κανεναν εκει..1ον θελει αμαξι και 2ον ενας απειρος οδηγος αποκλειεται να κατεβει η να ανεβει τον δρομο με την τεραστια κληση για ηρεμο κυμα!

 

Έχει Προαστιακό αλλά δεν είναι δίπλα στην παραλία θέλει να περπατήσεις πολύ (δεν έχει Λεωφορείο στον σταθμό του ποραστιακού), ακόμα δε βολεύει καλύτερα αμάξι λόγο ότι συγκοινωνία είναι με ΚΤΕΛ από θησείο πέρα απο Προαστιακό. Όσο για την θάλασα η μόνη καλή είναι στον κεντρικό πεζόδρομο. Παρόλα αυτά όπως έρχεσε από Παλαιά Εθνική έχει 4 παραλίες μόνο που οι 3 είναι τίγκα στον βράχο, μία εξ' αυτών ήταν αποδέκτης των μπαζών της πλυμύρας στην Μάνδρα.

 

Ε ψιτ κοινοτητούλα ψήνσεστε Αυγουστίατικο meetup στο Μεγάλο πεύκο, λέει τέλη Αυγούστου έχει καραβάκι για το Πανυγήρι της Φανερομένης, Ενώ κάπου τον Σεπτεμβρη έχει και ψαροβραδιά.

 

Δε μάλιστα μπορούμε να τον συνδιάσουμε συνάντηση, μπάνιο, τον οίστρο μου για DnD που θέλω να μάθω και να παίξω. Ξέρετε τώρα φραπεδιά, τραπεζάκι, 20εδρο ζαράκι, βουτιά και κανα σφάγιασμα goblin δίπλα στο κύμα της θάλασσας εξάλου του αίμα των goblin δεν θα είναι χειρότερη μόλυνση από αυτήν που έχει ήδη, δε θα έχουμε και άπειρο φυσικό αλάτι για να βάζουμε στις πληγές τους ( #goblin_sadist ).

στον πεζοδρομο που εννοεις?στις καφετεριες που τερματιζει στην εισοδο του πυροβολικου?εκει εχει 1 μετρο αμμο και μετα μπετο!εμενα μου ειπαν οτι εχουν φτιαξει γαματη παραλια με ομπρελες ξαπλωστρες και beachομπαρο καπου στην εισοδο του Μ.πευκου.απο οτι καταλαβα καπου στο βενζιναδικο κοντα???λιγο πριν τον γαλαξια?δεν εχω παει ποτε?
επισης το πανυγηρι της φανερωμενης 15αυγουστο δεν γινεται?τι τελη αυγουστου λες?δεν θυμαμαι γερασα πχια!!!!

οσο για την μολυνση που λες με την ψιταλια στην ρεβυθουσα εχει καθαρισει εδω και χρονια...εισαι λιγο υπερβολικουλης!!!


Edited by vectrapearl, 03 August 2018 - 17:01.

                                                                       


#12 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 03 August 2018 - 17:19

Φέτος όρεξη μηδεν για ταξίδια αλλού. Σταθερά πρώτο πόδι και την άλλη βδομάδα θα βγω να μαζέψω συκα. Κανά πεντάωρο περπάτημα στην κάψα...

#13 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 03 August 2018 - 17:30

 

WTF.ηρεμο κυμα..?εχω κανει απειρο ψαροντουφεκο εκει...κλασσικα πηγαινα στο τερμα του δρομου κατω απο την βιλα του "αμερικανου"οπως μου ειχαν πει..ποτε δεν εμαθα αν οντως την ειχε καποιος αμερικανος...επισης στο ηρεμο κυμα καναμε μπανιο απο το πρωι και τσιμπαγαμε και τα σουβλακια μας απο πανω στην ταβερνα..πωω.εχω να παω καμια 5ετια εκει για μπανιο....αν και για meating δεν θα ελεγα οχι..χρονο να πεταχτω για μια μερα εχω!!αν και δεν νομιζω οτι βολευει κανεναν εκει..1ον θελει αμαξι και 2ον ενας απειρος οδηγος αποκλειεται να κατεβει η να ανεβει τον δρομο με την τεραστια κληση για ηρεμο κυμα!

To εξοχικο μας εκει ειναι :D Για μπανιο δεν παμε τοσο τερμα. Σκεψου τον μολο, λιγο πιο αριστερα, σε μια μικρη παραλια κατω απο κατι μεγαλα εξοχικα. Σκεψου κοντα στην εκκλησια. Παντως για τη βιλλα κανενας δεν ξερει τι ακριβως παιζει, αν και ειναι ακομα μια χαρα διατηρημενη. Μαλλον καποιος την φροντιζει.

Οσον αφορα το επικινδυνο της οδηγησης, οφειλω να συμφωνησω. Η κατηφορα ειναι λιγο επικινδυνη, αλλα εγω σκεφτομουν για παρκαρισμα στο πανω δρομο και μετα με τα ποδαρακια τρια λεπτα περπατημα προς τα κατω για να φτασουν στη θαλασσα, παρακαμπτοντας τελειως τις κατηφορες κλπ! Μιλαμε για τρομερα κοντινες αποστασεις γενικα. Και ωραια μερη εχει, και ομορφη εκκλησια για χαζι και καθαρα κρυα νερα!

Τα χαραματα κιολας μπορεις να ακουσεις αν εισαι τυχερος τις ασκησεις του στρατου που τους βαζουν να κολυμπουν! Το στρατοπεδο του Πευκου ειναι κοντα και γι'αυτο περνουν και τα ελικοπτερα συχνα απο πανω. Η ολη περιοχη εχει πολλες ομορφιες!


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#14 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 04 August 2018 - 01:30

Εγώ έχω άδεια από Δευτέρα για μια βδομάδα. Φέτος θα κάνω την πρωτοτυπία να πάω διακοπές στο σπίτι μου!
phmava.php

#15 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 04 August 2018 - 14:38

στον πεζοδρομο που εννοεις?στις καφετεριες που τερματιζει στην εισοδο του πυροβολικου?εκει εχει 1 μετρο αμμο και μετα μπετο!εμενα μου ειπαν οτι εχουν φτιαξει γαματη παραλια με ομπρελες ξαπλωστρες και beachομπαρο καπου στην εισοδο του Μ.πευκου.απο οτι καταλαβα καπου στο βενζιναδικο κοντα???λιγο πριν τον γαλαξια?δεν εχω παει ποτε?
επισης το πανυγηρι της φανερωμενης 15αυγουστο δεν γινεται?τι τελη αυγουστου λες?δεν θυμαμαι γερασα πχια!!!!

οσο για την μολυνση που λες με την ψιταλια στην ρεβυθουσα εχει καθαρισει εδω και χρονια...εισαι λιγο υπερβολικουλης!!!

 

Εκει εννοώ. Για την παραλία που λες είναι κοντά στον Άγιο Γεώργιο?