Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Νέο Rurouni Kenshin Arc, "Hokkaido"


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 17 December 2016 - 23:48

Ο Nobuhiro Watsuki ειχε δηλώσει στο παρελθόν πως ήθελε να συμπεριλάβει στην ιστορία του Kenshin ένα τελευταίο arc που θα εκτυλισσόταν στο Χοκάιντο αλλά τελικά δεν το έκανε για διάφορους λόγους που αυτη την στιγμή μου διαφευγουν.

Πριν μερικές ημέρες ανακοινώθηκε πως ο Watsuki θα γράψει (επιτελους; ) αυτή την ιστορία και η δημοσίευση της θα ξεκινήσει τον Απρίλιο.

 

https://www.animenewsnetwork.com/news/2016-12-01/nobuhiro-watsuki-launches-rurouni-kenshin-hokkaido-arc-manga-in-spring-2017/.109370

 

Πραγματικά δεν ξέρω πως να νιώσω. Πιστεύω πως η σειρα ήταν πλήρης όπως είχε μείνει και είχε ενα πολύ ωραίο τέλος. Παρα τον ενθουσιασμό ότι θα ξαναδω τον Kenshin σε καινουρια ιστορία ανησυχω για το αποτελεσμα.



#2 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 18 December 2016 - 20:52

Ανατρίχιασα και αγχώθηκα παράλληλα. Το manga είναι μια ολοκληρωμένη άρια δουλειά. Δε μπορώ να φανταστώ τι μπορεί να προσθέσει παραπάνω. Δεδομένου ότι δεν είχε μείνει και τίποτα αναπάντητο μιας και είχε αρχή μέση και τέλος. 

 

Στα μάτια μου αρπαχτή μου μοιάζει, σκεφτόμενος ότι μετά τον Κενσίν δεν έκανε κάτι εξίσου αξιόλογο ο Watsuki



#3 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 12 August 2017 - 23:43

4 Σεπτεμβρίου ξεκιναει επίσημα το Χοκάιντο αρκ! Έχει όμως βρει κανεις το prequel "Ex con Ashitaro"? Δεν μπορω να το βρω πουθενα ονλαιν και γενικά έχω διαβάσει καλές κριτικες απο αναγνώστες.

#4 Pingu

Pingu

    Starting...

  • Banned
  • 2 posts

Posted 13 August 2017 - 12:31

αντε να δουμε αν θα ειναι ωραιο.


m08rnoM.png


#5 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 13 August 2017 - 12:38

Είναι στο site της Viz, αν βρεις κανα proxy να μπεις με Αμερικάνικη ip υποθέτω μπορείς να το διαβάσεις. 


rsrGbGx.gif

#6 Pingu

Pingu

    Starting...

  • Banned
  • 2 posts

Posted 13 August 2017 - 15:14

4 σεπτεμβριου δεν ξεκιναει?


m08rnoM.png


#7 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 15 August 2017 - 19:15

Ναι το ξερω, σκεφτόμουν μηπως το έχει ανεβάσει κανείς εκτός VIZ σε κανα mangafox π.χ.Μόνο την πρώτη σελίδα έχω δει.

#8 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 16 August 2017 - 14:16

Mieh δεν βρίσκω τίποτα, από scanlations μήπως μετέφρασαν την original κυκλοφορία από Ιαπωνία δεν παίζει τίποτα. Στο nya δεν υπάρχει κάποιο torrent, δυστυχώς μόνο αν έχεις κάποιο proxy.

Αν βαριέσαι δοκίμασε μέσω tor να δεις την σελίδα της Viz, δοκίμασε τον παρακάτω οδηγό για να βγεις από Αμερικάνικη ip.

 

http://www.wikihow.com/Set-a-Specific-Country-in-a-Tor-Browser


rsrGbGx.gif

#9 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 24 August 2017 - 22:21

I'll give it a shot. Αφού δεν το βρίσκω και πουθενά. Ελπίζω το mangastream πάντως να πιάσει την σειρά.



#10 Guest_Saye John_*

Guest_Saye John_*
  • Guests

Posted 27 August 2017 - 19:14

λινκ!:



#11 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 28 August 2017 - 23:30

Aaaaaaaaye, ανακοιώθηκε επιτέλους και το Hokkaido arc. Ο Watsuki είπε ότι θα συμπεριλαμβάνεται ο Seta Soujiro, ο γίγαντας Fuji κι ο Saitou Hajime από παλιούς χαρακτήρες. Μένει να δούμε αν όντως θα τους έχει μέσα σαν σημαντικούς χαρακτήρες στην πλοκή ή όχι! 

 

*Keeps fingers crossed*


setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#12 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 14 September 2017 - 20:33

To έχει πιάσει κανένα γκρουπ τελικα; Εχω ψαξει σε αγγλικά και ιαπωνικα και δεν εχω βρει ούτε ένα σκαν. Νομίζω είδα την πρώτη σελίδα κάπου που δείχνει σαν ανακεφαλαίωση την μάχη Σισίο - Κένσιν αλλά τίποτα άλλο.



#13 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 15 September 2017 - 03:14

http://boards.4chan.org/a/thread/161921538#p161921538



#14 Mr. Brightside

Mr. Brightside

    Le secret du Roi

  • Members
  • 425 posts

Posted 15 September 2017 - 13:57

 

OMG!! Blessed you may be!! Το διάβασα, δεν κατάλαβα την φάση με τον Ασιτάρο γιατί δεν έχω διαβάσει την προηγούμενη ιστορία, αλλα overall ξεκίνησε αρκετά καλα. Εκτεταμένη ανάλυση αργότερα.



#15 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 16 September 2017 - 09:07

χμμ δεν ειναι ασχημο , το περιμενα και γω να ηταν μια αρπαχτη και να ξενερωνα εντελως