Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Lord Of The Rings Trilogy


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 Housem@ster

Housem@ster

    Anime Amateur

  • Members
  • 102 posts

Posted 05 October 2006 - 22:09

Σίγουρα από τις καλύτερες ταινίες και ακριβότερες παραγωγές. Ο Peter Jackson είχε κέφια όταν τις σκηνοθούσε! Η γνώμη σας:

P.S.: Πάρτε και ενα character test σχετικά με τον ¶ρχοντα!
http://www.zovakware.com/tests/lordoftherings.htm!
Μου έβγαλε ότι είμαι ο Theoden!

#2 CuBi

CuBi

    Trailblazer

  • Members
  • 169 posts

Posted 05 October 2006 - 22:18

Πολύ καλές ταινίες και οι δυό τους, δεν μπορώ πάντως να συγκρίνω με βιβλία γιατί τα βιβλία τα διάβασα μετά.

Εγώ είμαι ο Gimli, αλλά αυτό είναι παράξενο. Είμαι πολύ elf person.
Posted Image

#3 Authman

Authman

    Anime Freak

  • Members
  • 345 posts

Posted 05 October 2006 - 22:31

Εμένα με έβγαλε:
Posted Image
που δεν μου αρέσει καθόλου ως χαρακτήρας... Τέσπα...
Παιδιά εγώ άρχισα με το Σιλμαρίλιον και απλά κόλλησα... Και οι τρεις ταινίες υπήρξαν απίστευτες και γενικά εντυπωσιάστηκα με τον κόσμο του Tolkien... Τώρα που τέλειωσε και η εξεταστική θα συνεχίσω και τα βιβλία της θρυλικής αυτής τριλογίας (στις ταινίες κόπηκαν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ στοιχεία της original ιστορίας)...
Ύστερα από αρκετά ώριμη σκέψη (περιορισμένος ελεύθερος χρόνος κυρίως), αποφάσισα να ξεκόψω τα anime που ομολογώ πως ήταν μια ευχάριστη ενασχόληση για 3 χρόνια. Παρακαλούνται όσοι προγραμματίζουν να μου στείλουν αλυσίδες να μην το κάνουν. Επίσης δηλώνω υπεύθυνα ότι θα εκπληρώσω πλήρως τις υποχρεώσεις μου ως μέλος που συμμετείχε στις αλυσίδες του ADN, στέλνοντας κανονικά τα DVDs που έχω αυτή την στιγμή στους επόμενους...

#4 LeeoN

LeeoN

    Anime Newbie

  • Members
  • 56 posts

Posted 05 October 2006 - 22:41

εμένα με έβγαλε ως Gandalf the grey!
παντα είχα μια κλήση προς τους Mages.... Wach me as i cast a spell on my nose :P:P
Oh Sh*T.... i mean... mama mia.......
Posted Image
The revolution is near....

#5 Housem@ster

Housem@ster

    Anime Amateur

  • Members
  • 102 posts

Posted 06 October 2006 - 00:23

Πολύ καλές ταινίες και οι δυό τους, δεν μπορώ πάντως να συγκρίνω με βιβλία γιατί τα βιβλία τα διάβασα μετά.

Εγώ είμαι ο Gimli, αλλά αυτό είναι παράξενο. Είμαι πολύ elf person.


Κι εγώ αυτό έκανα μα μετά ξαναείδα τις ταινίες. Τότε καταλαβαίνεις κάποια πράγματα παραπάνω για το τι γίνεται. Τις βλέπεις με άλλο μάτι! Και ακόμα καλύτερο είναι να τις δεις όταν έχεις διαβάσει το Σιλμαρίλλιον και το The Hobbit!

Authman το Σιλμαρίλλιον είναι φοβερό :respect: :respect: ! Όταν το διάβαζα δεν μπορούσα να το αφήσω από τα χέρια μου!
Υπάρχουν και οι Special Extended Editions με γύρω στα 45 λεπτά σε κάθε ταινία! Όμως πάλι δεν καλύπτουν όλα τα γεγονότα στα βιβλία. Καλύπτουν ένα μεγάλο μέρος.
Παρ'όλα αυτά, οι ταινίες αυτές θεωρούνται η καλύτερη μεταφορά βιβλίου στη μεγάλη οθόνη.
Κάποιοι παραγωγοί που είχε μιλήσει για την ιδέα του, του είχαν πει να το κάνει μόνο σε μια ταινία! Φαντάσου να γινόταν αυτό...

#6 CuBi

CuBi

    Trailblazer

  • Members
  • 169 posts

Posted 06 October 2006 - 00:32

Ευτυχώς δεν έγινε... Κι εγώ τις εχώ δει αρκετές φορές, αλλά δεν έχω δει τα extended, είμαι σίγουρος ότι είναι πολύ καλα...
Posted Image

#7 kakarrot

kakarrot

    C&F 24/7

  • Members
  • 442 posts

Posted 06 October 2006 - 01:37

απο τις αγαπημενες μου ταινιες
καποια στιγμη ελπιζω να ολοκληρωσω και τα βιβλια

αα
βγηκα Sam Gamgee
Posted Image
Μην ακολουθείς το μονοπάτι.
Πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.

#8 LeeoN

LeeoN

    Anime Newbie

  • Members
  • 56 posts

Posted 06 October 2006 - 13:43

Let's tease on Housen@ster

"Βγήηηκα Gaaandalf " πρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ
:P :P :P :P :P

νιέ νιε νιε! ζηλιάρη! (καλημέρα βαφτησιμιέ)

εγώ κάπου χώμένα τα έχω τα βιβλία... έκανα θυμάμαι και σημειωσεις ο καμμένος καθώς τα διαβαζα! ΑΑαααχ εποχες....
Oh Sh*T.... i mean... mama mia.......
Posted Image
The revolution is near....

#9 mcgraf

mcgraf

    Αγκαλίτσας ο Θανατηφόρος

  • Members
  • 74 posts

Posted 06 October 2006 - 14:46

και εμενα Gandalf με εβγαλε!!
Ohhh yeaaaahhhhh!!!

τα βιβλια τα διαβασα πριν πολλα χρονια και ομολογω οτι η ακριβεια της ταινιας προς το βιβλιο ειναι εκπληκτικη.
Κατι που δεν θα το περιμενες απο χολιγουντινιανη κατασκευη.
Ο Jackson πραγματικα ξεπερασε τον εαυτο του, ειδικα αν σκεφτειτε οτι το βιογραφικο του περιλαμβανει ταινιες οπως το Bad Taste.

Αντε να δουμε τι θα κανει με το Halo.
Posted Image

#10 Housem@ster

Housem@ster

    Anime Amateur

  • Members
  • 102 posts

Posted 06 October 2006 - 18:50

Αν κρίνομε από τα LOTR και το King Kong πιστεύω πως θα κάνει θαύματα πάλι...

#11 LeeoN

LeeoN

    Anime Newbie

  • Members
  • 56 posts

Posted 06 October 2006 - 19:03

το καλό που του θέλω για να μήν φάει κανενα Χbox στο κεφάλι! (ξερετε, το παλιο που ήταν βαρυ)
Oh Sh*T.... i mean... mama mia.......
Posted Image
The revolution is near....

#12 mcgraf

mcgraf

    Αγκαλίτσας ο Θανατηφόρος

  • Members
  • 74 posts

Posted 06 October 2006 - 23:12

Ελπιζω να μην θεωρησει οτι δεν εχει ιστορια το Halo και να αρχισει να αυτοσχεδιαζει!
Posted Image

#13 LeeoN

LeeoN

    Anime Newbie

  • Members
  • 56 posts

Posted 07 October 2006 - 00:37

E, θα φάει ΚΑΙ Xbox 360 sto kefali!
Oh Sh*T.... i mean... mama mia.......
Posted Image
The revolution is near....

#14 Housem@ster

Housem@ster

    Anime Amateur

  • Members
  • 102 posts

Posted 07 October 2006 - 03:51

Ελπιζω να μην θεωρησει οτι δεν εχει ιστορια το Halo και να αρχισει να αυτοσχεδιαζει!


Δεν νομίζω να γίνει κάτι τέτοιο. Ο κόσμος του Halo μπορεί από μόνος του να του πρσφέρει ό,τι χρειάζεται για να φτιάξει μια πολύ καλή ταινία.

#15 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,516 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 07 October 2006 - 06:25

ONTOPICPLEASE. :cry:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.