Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Η καθημερινη σας ενασχοληση με τα anime


  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 26 January 2014 - 19:03

Μιας και δεν υπαρχει τετοιο θεμα θα ξεκινησω εγω ενα οπου θα μπορει ο καθενας να πει ποσα επεισοδια βλεπει την ημερα, αν βλεπει καθε μερα και αν εχει ενα συγκεκριμενο αριθμο περιπου ετσι ωστε να συγκρινουμε τον εαυτο μας με τους αλλους ποσο καμενοι ειμαστε  :yahoo:

Εγω σε καθημερινη βαση βλεπω περιπου 5-6 επεισοδια αλλα το παρασκευοσαββατοκυριακο αν δεν τυχει τιποτα μπορει να δω και πανω απο 10 την μερα.  :P Βεβαια βγαινω και εξω αλλα που χρονος για διαβασμα?  :benkyou:


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#2 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 posts

Posted 26 January 2014 - 19:27

Βλέπω 2-3 την μέρα μπορεί κάποιες μέρες περισσότερα εκτός από κάποιες σειρές που μπορώ να τις δω και μονορούφι.



#3 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 26 January 2014 - 19:54

Εχω σταματησει να βλεπω διστυχως.
Διαβαζω πολλα manga αντι για ανιμε που ενδυκνειωντε οταν υπαρχει μειωμενος χρονος και προχωρανε και πιο γρηγορα (ας πουμε πριν καμια βδομαδα αρχισα να διαβαζω για 2η φορα το Berserk και μεσα σε αυτο το χρονικο διαστημα προλαβα να διαβασω 27 τομους, χωρις να "καιγομαι" οσο σε ενα ανιμε, διαβαζοντας σχετικα χαλαρα δηλαδη), δεν χανεις χρονο σε καποιες ασκοπες σκηνες.Θα ηθελα καποια στιγμη να αρχισω να βλεπω καποια σειρα ξανα, σιγουρα κατι που δεν εχει πολλα επεισοδεια.
Ειναι κυριως και θεμα προτημησεις φυσικα, γιατι ανα ηθελα να μειωσω κατι αλλο θα ειχα χρονο και για ανιμε, ενω προτειμω gaming, εξοδους και κανα manga στον ελευθερο χρονο.


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#4 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 26 January 2014 - 22:47

Ο κλασικός μαζοχισμός μου που προσπαθω να τον κόβω σιγα σιγα, πιάνω ολη τη σεζόν οπότε μου βγαίνει 4-5ανιμε τη μέρα....αυτή τη φορά πάλυ καλα το μείωσα στο 1 τη μέρα με 2ήμερο, δεν έπιασα τοσα πολλα <3

Fuck my life.


フカフカ

#5 DragonCrafter Alex

DragonCrafter Alex

    Starting...

  • Members
  • 13 posts
  • LocationDragonCraft Land

Posted 27 January 2014 - 11:01

Για μένα είναι αναλόγως. Υπάρχουν μέρες που βλέπω 1-2 επεισόδια, αλλά υπάρχουν και μέρες που μπορεί να δω πάνω από δέκα. Αυτό εξαρτάται από τη σείρα, την ημέρα, το πόση δουλειά έχω και αν είναι raid night στο WoW!


Dragon-on-Fire_copy2.jpg

DragonCraft Productions. Where Anime and Games are serious business.
Click on the image to view the channel!


 


#6 elean

elean

    Keiko

  • Members
  • 56 posts

Posted 27 January 2014 - 15:47

Ανάλογα. Πχ. τα χριστούγεννα έβλεπα 15 επεισόδια όχι καθημερινά αλλά μέρα παρά μέρα τουλάχιστον.

Τώρα με την εξεταστική βλέπω 5 επεισόδια την ημέρα το πολύ.

Πρόσφατα τέλειωσα το Durarara είδα 8 επεισόδια την μια μέρα κι τα υπόλοιπα την επόμενη, οπότε είναι αναλόγως κι την σειρά. :Blissfull:


Edited by elean, 27 January 2014 - 15:47.


#7 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 27 January 2014 - 16:18

Εγώ από την άλλη είμαι πολύ random.Μπορεί να μην δω τίποτα για καμιά εβδομάδα και να τα δω όλα μαζί σε μι μέρα(δεδομένου ότι βλέπω πολλά ongoing).


Posted Image


#8 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 27 January 2014 - 20:53

Αν δεν με έχει πιάσει η τρέλα με κάποια συγκεκριμένη σειρά που μπορώ να τη δω μονοκόμματα βλέπω  συνήθως 2-3 επεισόδεια τη μέρα ειδίκα τώρα που έχω και αρκετά ongoing manga που τρώνε το χρόνο μου.


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#9 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 01 February 2014 - 00:04

και εγώ με τη σειρά μου έχω εγκαταλείψει τα anime και πλέον διαβάζω μόνο manga. 

αλλά αν βγει κανένα ωραίο θα κάτσω να το δω μέχρι ένα σημείο και μετά θα το παρατήσω.



#10 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 04 February 2014 - 11:31

Εγώ πάλι κάνω φιλότιμες προσπάθειες να τα ξαναπιάσω. Αν και παλιότερα μέσα σε μια μέρα και 5-6 ώρες μπορούσα να κάθομαι και να βλέπω, τώρα σπανίως αντέχω πάνω από 1-1μιση ώρα. 



#11 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 04 February 2014 - 19:46

Κάπως έτσι κι εγώ. Παλιά έβλεπα μανιωδώς, τώρα τα έχω περιορίσει σε 2-3 ongoing την εβδομάδα και αν βλέπω κάποια τελειωμένη σειρά βλέπω κατά μέσο όρο 3 επ τη μέρα. Φταίει κυρίως ότι τώρα εκτός από anime έχω αρχίσει να παρακολουθώ και live action σειρές οπότε μέρος του χρόνου που παλιά έδινα στα anime πάει εκεί.


15fkk04.jpg


#12 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 05 February 2014 - 00:19

και εγω δεν πολυασχολουμαι, εκτος αν ειναι καμια παλια σειρα ή μανγκα.

τοτε δεν λογαριαζω Χριστο, μπορει να τα δω μονοκοπανιας. τοσο πορωτικα τα κανουν οι αθλιοι.....

 

το κακο ειναι πως κανοντας αυτο και βλεποντας τα καλα κομματια, μετα ολο και λιγοστευει το ενδιαφερον μου στα ανιμε.

περισσοτερο κανω rewatch τα παλια, παρα τα καινουργια.

 

an eternal recurrence....

 

να πχ λεω να δω τωρα μονοκοπανιας τα Attack no 1, La Seine no Hoshi, Georgie, Hikari no Densetsu και Mischievous Twins αφου διαβασω το magnum opus του H.Tsukasa (City Hunter, Cats Eye κλπ)

 

δυστηχως ξερω πως ολοκληρωνοντας αυτα τα εργα, δεν θα ξανασχοληθω για πολυ καιρο. Απλα αυτα ειναι κομματια του παζλ που ηθελα να συμπληρωσω εδω και χρονια.

 

γιατι οι fansubbers τοσο καιρο ασχολουνται με αλλα,...σημαντικοτερα εργα



#13 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 07 February 2014 - 11:55

Όταν ήμουν στο πανεπιστήμιο έβλεπα ολόκληρη σειρά σε μια μερα ή δεν κοιμόμουν καθόλου το βράδυ και ξεκίνούσα και έφτανα μέχρι το πρωί. Αλλά τώρα με δουλεία και μεταπτυχιακό δεν γίνεται αυτό. Συνήθως βλέπω 2-3 επεισόδια τη μέρα ή μέρα παρά μέρα. Μπορεί να μη δω και καθόλου, γιατί βλέπω ongoing σειρές, οπότε περιμένω τα καινούρια. Επίσης ξαναβλέπω αρκετά συχνά τα παλιά που ήδη έχω δει.

 

Manga μπορει να διαβάσω 2-3 μονορούφι, αλλά επειδη τα διαβάζω μέσω ιντερνετ και για το μεταπτυχιακό δουλεύω πολύ στον υπολογιστή, κουράζονται τα μάτια μου μετά από πολλές ώρες.


30w46c0.jpg


#14 Alpasar

Alpasar

    Anime Newbie

  • Members
  • 157 posts

Posted 07 February 2014 - 14:39

Εγώ αυτή την περίοδο βλέπω άνετα 2-3 ώρες anime κάθε μέρα.


Posted Image

#15 ZOLANTON

ZOLANTON

    Starting...

  • Members
  • 2 posts
  • LocationEλλάδα :p

Posted 10 February 2014 - 16:57

Λόγω εξεταστικής έχω κόψει anime/manga, αλλά θα ξαναρχίσω όταν τελειώσω που θα πάει. Όταν βλέπω μια σειρά, μπορεί να με πάρει 3-4 ώρες συνεχόμενες αν είναι πολύ καλή (όπως το FMA που έχω ξεκινήσει). Πάντως δε βλέπω τόσο πολύ όσο παλιότερα όταν μπήκα στο πανεπιστήμιο, που μπορεί να έβγαζα και μια σειρά τη μέρα στις καλές μου :P


ZOLANTON.jpg