Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ghost Rider


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 ville_valo

ville_valo

    Starting...

  • Members
  • 26 posts

Posted 16 September 2006 - 16:38

Στις 6 Φεβρουαριου θα κυκλοφορησει η ταινια αυτη με τον ηρωα της Marvel Ghost Rider.Πρωταγωνιστης θα ειναι ο Nicolas Cage και η Eva Mendes.Απο το τρειλερ φαινετε καλη παντως... :dry:

#2 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 30 November 2006 - 20:28

Αν θες δώσε και ενα λινκ για το τρέιλερ να μη το ψάχνουμε. I like Eva Mendez αλλά αυτό ο Cage πλέον δεν μου αρέσει.

#3 ville_valo

ville_valo

    Starting...

  • Members
  • 26 posts

Posted 02 December 2006 - 15:49

http://www.imdb.com/title/tt0259324/trailers-screenplay-E27705-10-2

#4 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 02 December 2006 - 20:25

http://www.imdb.com/title/tt0259324/trailers-screenplay-E27705-10-2



Ι am admitting you.. κοινώς σε παράδεχομαι.. περιμένω να το δώ πως και πως.. το κακό ειναι οτι δεν έχω διαβάσει ποτέ αυτό το κομικς

#5 Turgon

Turgon

    Anime Amateur

  • Members
  • 107 posts

Posted 04 December 2006 - 09:40

Το περίμενα πως και πως αλλά, γμ τα κέρατα του Γκόθμογκ, δεν μπορώ να φανταστώ τον Cage να κάνει τον Ghost Rider, ακόμα και τώρα που τον είδα. Πιο ξεκάρφωτο ηθοποιό δεν μπορούσαν να βρουν; >.<
Posted Image

#6 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 04 December 2006 - 15:34

Καλά στις ταινίες με βάση τα comics της Marvel έχει παίσει τρελό ξεκάρφομα μόνο η Holly Berry σαν Storm αξίζει και ο τύπος που παίζει τον Wolverine.. και φυσικά ο Juggernut. :dwarf:

Αλλά ο cage?? έλεος πια!!!

#7 ville_valo

ville_valo

    Starting...

  • Members
  • 26 posts

Posted 04 December 2006 - 16:42

Και αυτος στο Spiderman ηταν καλος.Καλα ο Cage δεν κολλαει με τιποτα και δυστυχως εχει παρει την κατιουσα.Κριμα γιατι ειναι καλος ηθοποιος.

#8 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 04 December 2006 - 17:10

off topic: Εγώ εκεί που σπάστηκα πραγματικά ήταν όταν έιδα την ηθοποιό που έπαιζε την Rogue δεν λέω καλή η κοπελίτσα κουβαλάει και κάτι όσκαρ μαζί της.. Αλλα έπρεπε ο ρόλος της Rogue να ήταν σαφώς αυτός μιας ενήλικης.:mad2:

#9 Turgon

Turgon

    Anime Amateur

  • Members
  • 107 posts

Posted 23 March 2007 - 09:38

Τελικά, είχα να δω τέτοια πατάτα στο σινεμά από τον καιρό του Daredevil. Είναι και του ίδιου σκηνοθέτη/σεναριογράφου......κάποιος να τον κρεμάσει.

Κάπου στη μέση της ταινίας άρχισα να θρηνώ για τα λεφτά μου και τον υπερπολύτιμο χρόνο που έχασα από τον ύπνο μου [μεταμεσονύκτια παράσταση].

Ο Johnny Blaze τραγικός [τελείως ξεκάρφωτος ο Cage στο ρόλο], ο Ghost Rider πάλι καλά που ήταν CG και ο Blackheart έδειχνε περισσότερο emo παρά δαίμονας. Η σκηνοθεσία απαίσια. Το soundtrack επίσης τραγικό [πιάνει από country μέχρι και συμφωνική].
Ο μόνος που άξιζε εκεί μέσα ήταν ο Mephistopheles .-

Δείτε το μόνο αν σας άρεσε το Daredevil. Το μόνο που ξέρω πλέον είναι ότι δεν πρόκειται να ξαναδώ ταινίες του συγκεκριμένου σκηνοθέτη...
Posted Image

#10 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 23 March 2007 - 09:58

Κοίτα το τρειλερ, με ενθουσίασε, αλλά ο Nicolas Cage όχι, μουσική φυσικό να έχει από όλα αφού μιλάμε για αμερικανιά. Δυστυχώς η Marvel πούλησε τα δικαιώματα για ταινίες τον comics της και σαν αποτέλεσμα έχουμε αυτό το φαινόμενο.
Δηλαδή μερικές ταινίες απλά να γίνονται.
το Daredevil δυστυχώς δεν μπόρεσε να παρουσιάσει το μεγαλείο και την ιστορία του ήρωα όπως θα έπρεπε.
Θα περιμένω το dvd.

#11 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 23 March 2007 - 12:17

Τελικά, είχα να δω τέτοια πατάτα στο σινεμά από τον καιρό του Daredevil. Είναι και του ίδιου σκηνοθέτη/σεναριογράφου......κάποιος να τον κρεμάσει.

Κάπου στη μέση της ταινίας άρχισα να θρηνώ για τα λεφτά μου και τον υπερπολύτιμο χρόνο που έχασα από τον ύπνο μου [μεταμεσονύκτια παράσταση].

Ο Johnny Blaze τραγικός [τελείως ξεκάρφωτος ο Cage στο ρόλο], ο Ghost Rider πάλι καλά που ήταν CG και ο Blackheart έδειχνε περισσότερο emo παρά δαίμονας. Η σκηνοθεσία απαίσια. Το soundtrack επίσης τραγικό [πιάνει από country μέχρι και συμφωνική].
Ο μόνος που άξιζε εκεί μέσα ήταν ο Mephistopheles .-

Δείτε το μόνο αν σας άρεσε το Daredevil. Το μόνο που ξέρω πλέον είναι ότι δεν πρόκειται να ξαναδώ ταινίες του συγκεκριμένου σκηνοθέτη...

ναι ο εν λογω κυριος κακος μαλλον επραξε και ασχοληθηκε με τη δημιουργια ταινιων - μεταφορων κομικ στο πανι.
αν δεν εχεις την ικανοτητα του σκηνοθετη των 300/Sin City αντε πες και του X-men κ Spiderman (που ηταν τουλαχιστον αξιοπρεπεις) αστο καλυτερα.
απλα βρεθηκαμε αναμεσα σε ενα καταιγισμο ταινιων -μεταφορων απο κομικ-τα τελευταια 6 χρονια και οποιον παρει ο χαρος.γιαυτο και βγηκαν ταινιες εκτρωματα οπως Hulk,Catwoman,Electra,Daredevil κλπ κλπ κλπ.
δυστυχως "ειναι πολλα τα λεφτα Αρη."
και μαλλον δεν ελαιγες μονο εσυ τα λεφτα σου αλλα και οι παραγωγοι της ταινιας που δεν θα τα βγαλουν,και θα μπουνε μεσα.
ο Cage σοβαρα γιατι εχουν ολοι την απαιτηση να παιξει καλα.ονομαστε μου μια ταινια που δινει ρεσιταλ ερμηνειας.εχει παιξει απο μετριες εως πολυ κακες -μην σας πω τραγικες- ταινιες.προφανως ειχε καλο manager.
και ναι emo και στο ghost rider.αντε emo και o marvin του Sin City.
(τον Ρουβα στο alter ego τον ειδατε?ΧΑΧΑΧΑΧΟΧΟΧΑΧΑΧΙ.)
αν ηταν χειμωνας θα σας προτεινα να το δειτε καμια κρυα βραδυα που δεν εχει Champions League/Θρυλο η παρα 5 αλλα τωρα που -λογικα- θα ανοιξει ο καιρος ,πηγαιντε καλυτερα μια βολτιτσα με τους φιλους σας και αφηστε αυτο το ανουσιο εργο να πιασει σκονη στα ραφια του dvd-αδικου.
-για cinema ουτε καν το συζητω.καλυτερα να ξυρισω τις τριχες της μασχαλης μου με χορτοκοπτικο ,παρα αυτο.-

Posted Image


#12 Kuso Kenshi

Kuso Kenshi

    Anime Fan

  • Members
  • 218 posts

Posted 23 March 2007 - 15:10

Hugh Jackman as Wolverine: :kakashithumbup:
Halle Berry as Storm: :respect:
Jennifer Garner as Elektra: :head:
Vinnie Jones as Juggernaut: :dwarf:
Anna Paquin as Rogue: :love:
Patrick Stewart as Charles Xavier: :thumbup:
Ben Affleck as Daredevil: 8D
Ellen Page as Kitty Pryde: Jailbait!(με την καλή έννοια):shutup:
Rebecca Romijn Stamos as Mystique: Posted Image
Nicholas Cage as Ghost Rider: :sick: :tongue: :despair:
"Mind like water is a visual metaphor for a state of
being. Choice is a function of awareness, awareness comes
as a function of meditation. Observe things from a place
of non-reaction, which does not mean detachment, but means
not attached to an outcome. Knowing others is intelligent.
Knowing yourself is enlightened. Conquering others takes force.
Conquering yourself is true strength. Knowing what is enough is
wealth. Forging ahead shows inner resolve."
Posted Image

#13 gohan-the mystic power

gohan-the mystic power

    .:LOST addict:.

  • Members
  • 1,006 posts
  • Locationhttp://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

Posted 23 March 2007 - 18:48

ο Cage σοβαρα γιατι εχουν ολοι την απαιτηση να παιξει καλα.ονομαστε μου μια ταινια που δινει ρεσιταλ ερμηνειας.εχει παιξει απο μετριες εως πολυ κακες -μην σας πω τραγικες- ταινιες.προφανως ειχε καλο manager.
και ναι emo και στο ghost rider.αντε emo και o marvin του Sin City.


8mm.Έπεξε πάρα πολυ καλά στην συγκεκριμένη. :bleh:
http://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

#14 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 24 March 2007 - 09:17

ο Cage σοβαρα γιατι εχουν ολοι την απαιτηση να παιξει καλα.ονομαστε μου μια ταινια που δινει ρεσιταλ ερμηνειας.εχει παιξει απο μετριες εως πολυ κακες -μην σας πω τραγικες- ταινιες.προφανως ειχε καλο manager.


θεωρώ ότι έχει παίξει αρκετά καλά στο face off και στο city of angels, και στην άλλη ταινία που ειναι οδιγός ασθενοφόρου, για να μην πώ και στην ταινία leaving las vegas. Δεν ξέρω αν έχει καλό Manager, αλλά έχει αγωνιστεί να καταξιωθεί μόνος του στο Hollywood γι αυτό έχει αλλάξει και το επίθετο του απο Coppola σε Cage.
:bleh::bleh::bleh::bleh::bleh::bleh::bleh::bleh::bleh:

Σε γενικές γραμμές όμως δεν τον θεωρώ και Marlon Brando ούτε Johnny Depp.

#15 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 26 March 2007 - 03:05

Σε γενικές γραμμές όμως δεν τον θεωρώ και Marlon Brando ούτε Johnny Depp.

αν εκανες τετοιο σφαλμα και τον θεωρουσες ισαξιο των δυο θεων που αναφερεις σου αξιζε δημοσιος απαγχονισμος μπροστα στο λευκο πυργο.

Posted Image