Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η νύχτα πέφτει στο Westeros [discussion topic - out of character]


  • This topic is locked This topic is locked
165 replies to this topic

#1 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 02 June 2012 - 16:30

Εδώ συζητάμε τα μέλη για τη λειτουργία του τρέχοντος παιχνιδιού

Δε λέμε τπτ. σχετικά με ρόλους κτλ. απλά γίνετε γενική συζήτηση για όποια θέματα προκύψουν...

Για αρχή έχουμε 24 confirmed παίκτες και με ερωτηματικό την Piou Piou που δεν έχει διαλέξει χαρακτήρα...

Ο Robert Baratheon είναι εκτός επιλογής γιατί θα παίξει το ρόλο του GM.

Με 24/25 παίκτες πάμε στο format των 4 δολοφόνων 3 αστυνόμων ή 4-2.

Προτάσεις;


Επίσης επειδή το σενάριο θα τοποθετηθεί μετά το θάνατο του John Arry [hand of the king] καλό θα είναι να αποφύγετε συζητήσεις σχετικά με το τι γίνετε μετέπειτα σχετικά με τους χαρακτήρες σας είτε από τη σειρά ή τα βιβλία...
Εσείς παίζετε τους χαρακτήρες στο χέρι σας είναι να σας συμπαθήσουν ή αντιπαθήσουν...

ξεκινάτε από εδώ...



Forum Nickname | Character
1.Anelis | Daenerys Targaryen
2.Iristella | Tyrion Lannister
3.Black Kaiser | Littlefinger
4.Mono | Arya Stark
5.Ice_Hime | Lord Varys
6.Fandom | Khal Alegro (a Dothraki leader - δικός του χαρακτήρας)
7.Wild Monkey | Jamie Lannister aka Kingslayer
8.OdyMonaxos | Lancel Lannister
9.Lord Leon | Bronn
10.Babba | Derek Halligan (δικός του χαρακτήρας)
11.The Tragic Prince | Hodor
12.Junpei | Jon Snow
13.Hanzo | Hot Pie
14.Kalamaris | Lady Melisandre
15.Osama Bin Laden | Eddard Stark
16.BoredForLife | Joffrey Baratheon
17.redqueen | Cersei Lannister
18.Maya-chan | Ygritte
19.Nikos1451 | Τρίχας Κορακοζώητος (steward της Night Watch - δικός του χαρακτήρας)
20.John Crabs | Khal Drogo
21.Kamui | Jaqen H'gar
22.Theodore:D| Catelyn Stark
23.Otsuu-chan| Viserys Targaryen
24.mirana_neko | Sansa Stark

#2 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 02 June 2012 - 18:44

Χμμ αυτο με τα σποιλερ με προβληματιζει λιγο.Φανταζομαι πως εννοουμε πως προσπαθουμε να μην καρφωσουμε τις αργοτερες εξελιξεις στη σειρα.Βεβαια εμενα ο χαρακτηρας ειναι δευτερης σεζον οποτε μου επιτρεπετε να αναφερω
Spoiler:

sc5bab.jpg


#3 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 02 June 2012 - 18:53

Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα γιατί...
Spoiler:



Αυτό που είχες πει Sponi ότι στο συγκεκριμένο παιχνίδι είναι ok οι συνεννοήσεις εκτός παιχνιδιού ισχύει?


Α επίσης για να μην έχουμε τα περσινά (για τα οποία ήμουν και υπεύθυνη) απαγορεύεται το edit τελείως και όποιος θέλει να προσθέσει κάτι double post καλύτερα.

xbJ3b2w.jpeg


#4 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 02 June 2012 - 18:54

25 παίκτες, άρα SQRT(25)=5 δολοφόνοι τουλάχιστον.
Βασικά τόσοι πρέπει να είναι για να έχουν 50% πιθανότητες αν έχουμε ιδανικό παίξιμο από όλους και χωρίς επιθεωρητές.
Αφού ζητάς προτάσεις, προτείνω τουλάχιστον 5-2.

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#5 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 02 June 2012 - 18:55

Καλα γιατι νομιζεις οτι την πειρα αν οχι για να απολαμβανω ξανα και ξανα την ατακα :kakaka:

Οκει,φανταζομαι πως δεν θα χουμε θεμα.

sc5bab.jpg


#6 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 02 June 2012 - 18:57

Αυτό που είχες πει Sponi ότι στο συγκεκριμένο παιχνίδι είναι ok οι συνεννοήσεις εκτός παιχνιδιού ισχύει?


Αν με συνεννοήσεις εννοείς , πως αν είμαστε πχ οι 2 μας δολοφόνοι και μιλάμε από msn κλπ δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα . Πως αλλιώς να το παίζαμε δηλαδή ?

#7 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 02 June 2012 - 19:00

Όχι, είχε πει ο Sponis ότι μιας και στο got γίνεται του πισωμαχαιρόματος, για να είμαστε πιο τρου να επιτρέπεται να μιλάνε όλοι με όλους παρασκηνιακά. Από κει και πέρα ποιόν επιλέγει να πιστέψει ο καθένας είναι δικό του θέμα... Να σου πω την αλήθεια εμένα μου αρέσει αυτή η ιδέα, έτσι για κάτι διαφορετικό.

xbJ3b2w.jpeg


#8 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 02 June 2012 - 19:02

Απ' ότι έχει γράψει στους κανόνες, μιλάνε όλοι με όλους και εκτός και εντός.
Βέβαια, εγώ διαφωνώ, διότι εντός θα μιλάνε μόνο μια φορά για να ψηφίσουν και θα λέγονται πράγματα που πολλοί δε θα καταλαβαίνουν, αλλά αφού έτσι θέλει ο GM, so be it.
Ας δοκιμαστεί κι αυτό μια φορά αφού το θέλει, να δούμε πώς θα πάει.
Πάντως αναμένεται πολύ trollιασμα.

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#9 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 02 June 2012 - 19:14

Αχα! Δεν είχα δει ότι ανανεώθηκε το πρώτο post στο thread του παιχνιδιού, ευχαριστώ!

xbJ3b2w.jpeg


#10 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 02 June 2012 - 19:25

Χμ , δεν ξέρω . Εμένα μου φαίνεται πως δε θα διαφέρει και πολύ από το κανονικό παιχνίδι , γιατί και μέσα μπορούμε να μπλοφάρουμε ότι και καλά είμαστε κάποιος άλλος ρόλος . Εκτός αν πέφτει πολύ δολοπλοκία και μαζευόμαστε 4-5 άτομα και να αποφασίζουμε να βγάλουμε κάποιον συγκεκριμένο . Πάντως να το προσέξουμε λίγο αυτό και να βάλουμε κάποια όρια . Δηλαδή , μην κάνει παρασκηνιακά κανείς καμιά βλακεία και δείξει το πμ που θα του στείλει ο GM . Ας λέει ο καθένας ότι ψέμα θέλει αλλά όχι κάτι τέτοιο .

#11 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 02 June 2012 - 21:21

Α και να κανονίσουμε κάτι άλλο .
  • Αν θέλει κάποιος να αλλάξει την ψήφο του να κάνει καινούριο ποστ και όχι edit στο παλιό του , ώστε να το δουν όλοι .
  • Να κανονίσουμε πότε ακριβώς θα πέφτει η νύχτα . Θα έχουμε δηλαδή μια στάνταρ ώρα που από τότε και μετά κάθε ποστ δε θα θεωρείται έγκυρο ? Ή θα τελειώνει όταν ποστάρει ο GM ?


#12 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 02 June 2012 - 21:24

Fandom το πρώτο το είπα πιο πάνω. Απαγορεύεται το edit, εν ανάγκη double post. Τώρα για το πότε θα πέφτει η νύχτα τα γράφει ο GM στο post με τους κανόνες στο thread του παιχνιδιού.

xbJ3b2w.jpeg


#13 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 03 June 2012 - 08:55

H νύχτα πόσο κρατάει συνηθως?

#14 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 03 June 2012 - 12:39

H νύχτα πόσο κρατάει συνηθως?


Η νύχτα συνήθως κρατάει μέχρι να αποφασίσουν οι δολοφόνοι ποιον θα σκοτώσουν ή/και οι επιθεωρητές να ρωτήσουν και να λάβουν απάντηση. Νομίζω ότι δεν υπάρχει στάνταρ χρονικό όριο. Νύχτα υπάρχει, δηλαδή, μέχρι να κάνουν οι ρόλοι αυτά που πρέπει να κάνουν.

Edited by Osama Bin Laden, 03 June 2012 - 12:51.


#15 John Crabs

John Crabs

    Chessmaniac

  • Members
  • 398 posts

Posted 03 June 2012 - 13:52

Οι ρολοι ποτε θα δωθουν?