Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Le Ciel presents Survival Horror Christmas with CAPCOM + TECMO KOEI!!! - 17/12 Αθήνα


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Countess Bathory

Countess Bathory

    Starting...

  • Members
  • 34 posts

Posted 27 November 2010 - 19:48

Posted Image



Οι LE CIEL (Japanese Music & Cosplay Events) καινοτομούν για άλλη μια φορά! Σε συνεργασία με την εταιρεία CD MEDIA S.A. και το site AUTHORITY.GR (Load & Play!), παρουσιάζουν για πρώτη φορά στην Ελλάδα το SURVIVAL HORROR CHRISTMAS COSPLAY PARTY την Παρασκευή, 17 Δεκεμβρίου (ώρα 22.00), με την επίσημη έγκριση και υποστήριξη των θρυλικών Ιαπωνικών video game εταιρειών CAPCOM και TECMO KOEI!

Η CAPCOM, διάσημη για την σειρά survival horror παιχνιδιών RESIDENT EVIL αλλά και η TECMO KOEI, επίσης γνωστή στους horror fans για τα ασύλληπτα PROJECT ZERO (FATAL FRAME) παιχνίδια, δίνουν το παρών σε ένα ξέφρενο εορταστικό horror event λίγο πριν τα Χριστούγεννα, διακοσμώντας ανάλογα το γνώριμο Skullbar και προσφέροντας ακόμα περισσότερες εκπλήξεις στον κόσμο των LE CIEL!

Κάντε cosplay τους αγαπημένους σας χαρακτήρες από Resident Evil & Project Zero, αλλά και οποιοδήποτε άλλο horror video game, movie, manga & anime που αγαπάτε και κερδίστε (με το γνωστό τρόπο της ψηφοφορίας από εσάς τους ίδιους στο Death Note) μοναδικά δώρα, προσφορά των CAPCOM & TECMO KOEI (αποκλειστική διανομή από CD MEDIA S.A.)!

Στα decks όπως πάντα, ο [room302] & o Larva, έτοιμοι να σας διασκεδάσουν με τα αγαπημένα σας Video Game, Anime & J-Drama themes, αλλά και J-Rock & J-Pop τραγούδια! Όπως πάντα, μπορείτε να γράφετε τις μουσικές σας επιλογές στο LE CIEL Request Book!

Μη χάσετε αυτό το special event! Σας περιμένουμε όλους εκεί!
Μέχρι τότε,
Keep on J-Rockin’!

www.leciel.n.nu
www.authority.gr
www.cdmedia.gr

#2 SpirosK81

SpirosK81

    Manga drop-out

  • Members
  • 517 posts

Posted 29 November 2010 - 01:25

Δυστυχώς θα το χάσω αυτό... δε γίνεται να παλέψω 2 parties back-to-back με το πρόγραμμα μου! :( Καλή διασκέδαση σε όλους πάντως!! Είμαι σίγουρος ότι θα είναι πολύ καλό!!
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#3 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 29 November 2010 - 18:06

probably θα το χασω και εγω. αν και θα κανω οτι ειναι δυνατον για να ερθω, καθως εχασα το προηγουμενο

#4 Baka~No~Jutsu

Baka~No~Jutsu

    Must Be User Error!

  • Members
  • 106 posts

Posted 29 November 2010 - 22:24

Ευελπιστώ κι εγώ αυτή τη φορά να καταφέρω να έρθω. Δεν ξέρω πως τυχαίνει κάθε φορά που παίζει πάρτυ απο Le Ciel εγώ να είμαι αναγκασμένη να δουλεύω και να μην έχω έρθει σε κανένα τη νέα season :(

#5 room302

room302

    audience killer loop

  • Members
  • 120 posts

Posted 02 December 2010 - 16:46

Σύμφωνα με τις λίστες που μόλις παραλάβαμε από τις 2 κορυφαίες video game εταιρείες με τις οποίες συνεργαζόμαστε για αυτό το special event, να ενημερώσουμε πως οι νικητές του cosplay διαγωνισμού μας για αυτή τη φορά, δεν θα είναι 3 όπως συνήθως, αλλά 15 (!!) - και τα δώρα είναι χορταστικά: promo & νέες κυκλοφορίες από video games για όλες τις κονσόλες, art books, posters υπογεγραμμένα από τους δημιουργούς των παιχνιδιών, trading cards και άλλα καλούδια από αγαπημένα παιχνίδια όπως Resident Evil, Dead Rising, Dynasty Warriors κ.α.!
Σημειώστε πως εκτός από τους νικητές του διαγωνισμού, δώρα θα πάρουν και πολλοί τυχεροί μετά από κλήρωση του αριθμού που θα παραλάβουν στην είσοδο!
It's Christmas time, people ^^
Posted Image

#6 MisaYoshiko

MisaYoshiko

    Anime Professional

  • Members
  • 792 posts

Posted 02 December 2010 - 18:34

wow πολλα υποσχομενο το event πρεπει να ερθωωωω

#7 SpirosK81

SpirosK81

    Manga drop-out

  • Members
  • 517 posts

Posted 16 December 2010 - 16:09

ΘΑ κάνω κι εγώ μια προσπάθεια να έρθω έστω και για λίγο τελικά. :)
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews