Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ota.Con. Project presents 19th November Party


  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#1 .morgenstern

.morgenstern

    Anime Newbie

  • Members
  • 38 posts

Posted 07 November 2009 - 12:29

Με μεγάλη υπερηφάνια σας καλούμε όλους να δώσετε το παρόν στο event που διοργανώνει η Ota.Con. Project (η ομάδα των events της AUTH Otaku League) την Πέμπτη 19 Νομεβρίου στις 21:00 στο Φουαγιέ του Πύργου της Παιδαγωγικής Σχολή του ΑΠΘ.

Το Party θα περιλαμβάνει J-Rock & J-Pop Music όπως επίσης και OSTs δημοφιλών anime. Θα υπάρχει self-catering με homemade sushi καθώς και άφθονη μπύρα. Εννοείται ότι στο event περιλαμβάνεται και cosplay με ελεύθερη θεματολογία.

Posted Image

Edited by .morgenstern, 07 November 2009 - 14:38.


#2 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 07 November 2009 - 12:37

Το ειπατε και το κανατε τελικα. Ε ρε φωτια που αναψατε στον Cassiel :hahaha:

Τα sushi, μπιρες, κτλ ειναι δωρεαν ή επι πληρωμη;
Posted Image

#3 .morgenstern

.morgenstern

    Anime Newbie

  • Members
  • 38 posts

Posted 07 November 2009 - 12:42

Το sushi θα είναι σίγουρα δωρεάν. Οι μπύρες δεν ξέρουμε ακόμη καθώς εξαρτάται από τους χορηγούς. Έχουμε αρχίσει ήδη να ψαρεύουμε για τις αφίσες και ανάλογα με το τι θα βρούμε θα κανονίσουμε. Στόχος μας είναι τα πάντα να είναι δωρεάν. Αν δεν τα καταφέρουμε, τότε θα βάλουμε ένα υποτυπώδες σούπερ χαμηλό "εισιτήριο" το οποίο θα ανταλλάζεται με τη μπύρα. Αλλά προσπαθούμε να μην επιβαρυνθεί κανένας :wooi2:

#4 TheChoSenOnE

TheChoSenOnE

    Anime Freak

  • Members
  • 499 posts

Posted 07 November 2009 - 12:49

Με ενα γιατι εχω μεινει...
Γιατι Πέμπτη και οχι Παρασκευη?!?!?!?!?!?!?

Posted Image

#5 matassos

matassos

    Anime Professional

  • Members
  • 623 posts
  • LocationThessaloniki-Ksanthi

Posted 07 November 2009 - 13:08

1 Βασικα αφου οχι Σαββατο, καλύτερα Πεμπτη(παρασκευη θα με καταστρεφατε!) και λογικα μαλον εκεινη τη μερα θα τους αφησαν τον χωρο:nosey:, Κωστα θα πας?

2 Ωραια νεο κοσπλαυ, τι γινετε εκει που γινόταν ενα το τετραμηνο τωρα... (οχι πως με χαλα!)
αφου θα χει και φαι-μπυρες!
3 Για μας που δεν ήμαστε φοιτητες, που είναι ο χώρος? βαλε κα google maps ή εξηγα με δρομους και σημεια αναφορας! δεν ιστευω να χει μονο φοιτηταρια?:blurah5:
4 βραβειο δεν θα χει??:chigau: :hihi2:
5 Νωρις το ανακοινωσατε, ποτε θα προλαβουμε στολη? :/ , αντε να σκεφτω κατι απλο τωρα...
6 να πω και την κακια μιας και θα τον συναντησω το απογευμα: μολις δει την αφισα ο ρορι θα φυγει!:madtodeath: bleatch ftw! :P

#6 .morgenstern

.morgenstern

    Anime Newbie

  • Members
  • 38 posts

Posted 07 November 2009 - 13:51

1 Βασικα αφου οχι Σαββατο, καλύτερα Πεμπτη(παρασκευη θα με καταστρεφατε!) και λογικα μαλον εκεινη τη μερα θα τους αφησαν τον χωρο:nosey:, Κωστα θα πας?

2 Ωραια νεο κοσπλαυ, τι γινετε εκει που γινόταν ενα το τετραμηνο τωρα... (οχι πως με χαλα!)
αφου θα χει και φαι-μπυρες!
3 Για μας που δεν ήμαστε φοιτητες, που είναι ο χώρος? βαλε κα google maps ή εξηγα με δρομους και σημεια αναφορας! δεν ιστευω να χει μονο φοιτηταρια?:blurah5:
4 βραβειο δεν θα χει??:chigau: :hihi2:
5 Νωρις το ανακοινωσατε, ποτε θα προλαβουμε στολη? :/ , αντε να σκεφτω κατι απλο τωρα...
6 να πω και την κακια μιας και θα τον συναντησω το απογευμα: μολις δει την αφισα ο ρορι θα φυγει!:madtodeath: bleatch ftw! :P


Θα έχει βραβείο αλλά επειδή το θεωρούμε επουσιώδες μπροστά στην ηδονή του να ντύνεσαι και δε μπορούσα να το χωρέσω στο προσχέδιο της αφίσας, δεν αναφέρεται πουθενά.

Θα βάλουμε χάρτη αν είναι αλλά γενικά είναι το μεγάλο γκρι κυλινδρικό πράγμα που ξεχωρίζει στα πανεπιστήμια ο πύργος του Παιδαγωγικού.

:knock-knock:

#7 TheChoSenOnE

TheChoSenOnE

    Anime Freak

  • Members
  • 499 posts

Posted 07 November 2009 - 13:57

Μα ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ???
Ειμαι ασχετος το ξερω...
Posted Image

#8 .morgenstern

.morgenstern

    Anime Newbie

  • Members
  • 38 posts

Posted 07 November 2009 - 14:02

Posted Image

#9 X-LpBleach

X-LpBleach

    a.k.a. Bleach155

  • Members
  • 203 posts

Posted 07 November 2009 - 14:27

bleatch ftw! :P

Το καταλαβαίνω ότι είμαι το ειδωλό σου αλλά ρε εσύ γράφτο σωστά τουλάχιστον:nosey:

Εγώ δε θα παρεβρεθώ επειδή δε βολεύει... Μα καλά πως σας ήρθε η μέρα Πέμπτη;

#10 TheChoSenOnE

TheChoSenOnE

    Anime Freak

  • Members
  • 499 posts

Posted 07 November 2009 - 16:21

Αυτο λεω και εγω...Παιδια καλα να περασετε γιατι μαλλον δεν θα μπορεσω να ερθω:unlucky:...
Αν και γουσταρω πολυ.ΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧ γιατι να ειναι καθημερηνη:nanteee:
Posted Image

#11 Cassiel

Cassiel

    Hardcore 天使

  • Members
  • 1,604 posts

Posted 07 November 2009 - 17:22

:nanteee::nanteee::nanteee:

Η καθημερινή σκοτώνει και ιδιαίτερα η Πέμπτη, όποιον δουλεύει και είναι από άλλη πόλη (meaning me...:bike::fromabove:).Επίσης σκοτώνει όποιον έχει ήδη φάει τον μισθό όλου του μήνα πριν καν μπει ο μήνας σε αλλεπάλληλα παρόμοια events, ενώ έχει να ετοιμάσει άλλα 2 cosplay (meaning me again...:bike::fromabove:).Επίσης νομίζω ότι πλέον θα δούμε έναν κορεσμό στην ποσότητα και ποιότητα των cosplays εδώ πάνω στον βορρά με τόσα πάρτι που θα γίνονται λόγο της ύπαρξης πλέον πολλών ομάδων ( και αυτό με σκοτώνει περισσότερο απ'όλα ). Α και ενημερωτικά ξέρω τι λεώ.Έχει και άλλα να δούμε...:unlucky:.Κατά τα άλλα αν μπορούσα χρονικά και οικονομικά θα ερχόμουν, προφανώς χωρίς cosplay λόγο των ίδιων λόγων.Καλή επιτυχία πάντως.


sigpic1127_9.gif
Watching the events of the cosmos unfold in tears and solitude

Greek Otaku's Essential Thread
Όλα τα Anime & Manga της Ελλάδας

My Contacts
Website || Page || E-Mail


#12 MitHuNa

MitHuNa

    Annie-maki

  • Members
  • 327 posts

Posted 07 November 2009 - 17:35

woaaah!! παιδιά μπράβο σας πρώτα απ όλα!
Θα προσπαθήσω να έρθω αν και.. πέμπτη δουλεύω ksoooo:zetsubou: αλλά ακόμα και με κάποιο τρόπο την γλιτώσω δεν νομίζω να μπορέσω να εχω έτοιμο cosplay ksooox2! :run:
So για πείτε μου λίγο για την περιοχή, είναι αυτό το υπέροχο κυλινδρικό κτήριο λίγο πιο πάνω απο το ΑΧΕΠα? εκει που έχει και κάτι ωραία παγκάκια? :blingeye2: αν είναι αυτο π νομίζω ο χώρος θα μ αρεσει πολυυυ πολυυ!!!
Posted Image


Οταν οι σφουγγαρίστρες γίνονται pon pon :nosey:

#13 Ianus

Ianus

    Anime Fan

  • Members
  • 166 posts

Posted 07 November 2009 - 17:36

Πωπω τι τέλεια, εννοείται θα είμαι εκεί :P

#14 .morgenstern

.morgenstern

    Anime Newbie

  • Members
  • 38 posts

Posted 07 November 2009 - 17:40

Συμφωνώ για το πρόβλημα με τη μέρα αγαπητέ Παναγιώτη αλλά ο συγκεκριμένο χώρος θα μπορούσε να είναι διαθέσιμος μόνο καθημερινή και η Παρασκευή γενικά συνήθως είναι άβολη για χώρο στο πανεπιστήμιο καθώς το Σαββατοκύριακο είναι ανενεργά και δε μπορούμε να μείνουμε ως σχετικά αργά το βράδυ.

Επιπρόσθετα αν και συμφωνώ στο όλο ζήτημα του κορεσμού, το πρόβλημα με τα parties και τα events στην Ελλάδα είναι ο εκτός Ιαπωνίας επαρχιωτισμός των cosplays τα οποία αντιμετωπίζονται ως καρναβάλια. Συν και η ποιότητα των στολών και η έλλειψη υποδομής και σημαντική moden j-culture αγοράς. Ο αριθμός των ομάδων και των events δεν έχει καμιά σχέση με την ποιότητα καθώς η κάθε ομάδα διαφυλάζει την τιμιότητα των του οίκου της. Πχ στην Αθήνα υπάρχουν χώροι όπου φιλοξενούνται εβδομαδιαία events. Αυτά...

woaaah!! παιδιά μπράβο σας πρώτα απ όλα!
Θα προσπαθήσω να έρθω αν και.. πέμπτη δουλεύω ksoooo:zetsubou: αλλά ακόμα και με κάποιο τρόπο την γλιτώσω δεν νομίζω να μπορέσω να εχω έτοιμο cosplay ksooox2! :run:
So για πείτε μου λίγο για την περιοχή, είναι αυτό το υπέροχο κυλινδρικό κτήριο λίγο πιο πάνω απο το ΑΧΕΠα? εκει που έχει και κάτι ωραία παγκάκια? :blingeye2: αν είναι αυτο π νομίζω ο χώρος θα μ αρεσει πολυυυ πολυυ!!!


Ναι είναι αυτό το υπέροχο κυλινδρικό πράγμα με τα υπέροχα παγκάκια. θα χρησιμοποιήσουμε και το εσωτερικό και τον εξωτερικό χώρο! Ελπίζουμε να σε δούμε εκεί!

Edited by odin, 09 November 2009 - 19:35.


#15 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 07 November 2009 - 18:14

Μμμ...ακουγεται ενδιαφερον και πολλα υποσχομενο!!

αν ειναι διαφορετικο απο τα αλλα παρτυ....Π.χ οπως τα παρτυ που κανουν τα πανεπιστημια ( με μπυρες, μουσικη , τζερτζελε ) κλπ θα ναι ωραια!!!

Αν ειναι να βαλετε μια τιμη στη μπυρα βαλτε την στο 1 ευρω.

Θα γουσταρα βεβαια να υπηρχε και καμια μπαντα να επαιζε ζωντανη μουσικη.

ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΜΕΓΑΛΟ το εχω να δω σε τετοιο παρτυ Μπαντα να παιζει!!! ;)

Tiger-stock-blog-header.jpg