Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Le Ciel presents FF Themed Cosplay Party! Friday 19/12!


  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1 room302

room302

    audience killer loop

  • Members
  • 120 posts

Posted 07 December 2008 - 11:45

Posted Image

It was promised and it is coming! ^^
Posted Image

#2 Samuryan

Samuryan

    Spirit Crusher

  • Members
  • 13 posts

Posted 07 December 2008 - 14:23

Φυσικά και θα είμαστε εκεί!!! Ήδη έχουμε ξεκινήσει τα cosplay!! Eίμαι σίγουρος (ειδικά με τέτοιο theme) πως θα δούμε απίστεφτα cosplay και πολύ πρωτότυπες ιδέες.... Όσο για τις μουσικές επιλογές δεν φοβάμε καθόλου, διότι τόσες παρασκευές η πόρωση παραμένει αμείωτη!! ΕΛΑΤΕ ΟΛΟΙ :kill4u:

#3 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 07 December 2008 - 16:16

οκ θα ειμαστε εκει αλλα χωρις cosplay...Δεν μου αρεσει το FF ποσες φορες πρεπει να το πω?Erkk
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#4 Sol_Ballads

Sol_Ballads

    Love and Peace!

  • Members
  • 37 posts

Posted 08 December 2008 - 08:20

Wow! Δεν ηξερα οτι υπαρχουν ατομα που δεν τους αρεσουν τα Final Fantasy games...:OMG3:
Επειδη ομως υπαρχουν και αυτοι που τα λατρευουν :blingeye2: ειμαι σιγουρος οτι Παρασκευη 19/12= grant success!!!

Και φυσικα θα ειμαι εκει..!

#5 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 08 December 2008 - 09:02

ρε παιδιά ανακοινώνουν πιο μπροστά το ff theme να προλάβουμε να φτιάξουμε κανένα σχετικό cosplay να είμαστε στο κλίμα...τώρα τι να προλάβεις σε 5 μέρες με τις λατέρνες που φοράνε όλοι κει μέσα :nanana::deadga6:

Posted Image


#6 room302

room302

    audience killer loop

  • Members
  • 120 posts

Posted 08 December 2008 - 09:53

5 μέρες από τις 7/12 που έγινε η ανακοίνωση μέχρι τις 19/12? :o
Posted Image

#7 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 08 December 2008 - 23:24

........ με τις λατέρνες που φοράνε όλοι κει μέσα :nanana::deadga6:


LOL βρε Glastenen!! :cry5::hahaha:

ενταξει, εχει κάποιο δίκιο η κουνιάδα από πάνω. Θεματικά cosplay parties επάνω σε τόσο δημοφιλή πράγματα (όπως το FF) καλό θα ήταν ν' ανακοινώνονται όσο το δυνατόν νωρίτερα, ωστε να εχουν το χρονικό περιθώριο, όσοι εχουν σκοπο να παρουσιάσουν καποια σχετική εμφάνιση-απλούστερη η πιο απαιτητική, να προετοιμαστούν.

Εχω να προτείνω ενα tip για όσους ερθουν στο πάρτυ/ ειδικά αν είναι...α-cosplayστοι: να στερεώσουν πάνω από το κεφάλι τους ενα κίτρινο φτερό (παραπέμπει στο Phοenix Down).
(τρόπος κατασκευής για όσους ψήνονται: παίρνουμε μια απλή, αρκετά λεπτή στέκα για τα μαλλιά και στερεώνουμε στο κέντρο της, κάθετα με λεπτό σύρμα, το κίτρινο πιπουλο)....

#8 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 09 December 2008 - 03:42

xmmm αν θυμαμε καλα ειχε υποθει και ολοι ξεραμε οτι θα γινει το FF cosplay απλα δεν ξεραμε την ακριβη ημερομηνια...οποτε ειχατε καιρο να κανονισετε τα Costume σας....heheeheee
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#9 Pakis o Kimmerios

Pakis o Kimmerios

    there was a hole here...

  • Members
  • 19 posts

Posted 09 December 2008 - 05:33

Κάτι ετοιμάζουμε, αλλά είναι πολλά κοστούμια και κάποια ειναι αρκετά δύσκολα. Ας ελπίσοουμε όλα να πάνε καλά και να προλάβουμε μέχρι τις 19 :/
Posted Image

#10 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 10 December 2008 - 04:37

ελπιζω να προλαβετε...Σαν απλος θεατης πιστευω θα περασω εξισου καλα...Αντε Δουλεια δουλεια...
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#11 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 10 December 2008 - 14:11

/offtopic Zauk δεν σου αρέσουν τα final fantasy?? Δεν σου ξαναμιλάω!!:hahaha: (Just kidding!)
Tomodachi, στο δικό μου cosplay, πειράζει αν κάνω το phoenix down? Για να είμαι στο κλίμα της βραδιάς!
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#12 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 10 December 2008 - 21:22

......
Tomodachi, στο δικό μου cosplay, πειράζει αν κάνω το phoenix down? Για να είμαι στο κλίμα της βραδιάς!


To..."Phoenix Down"-tip το "πέταξα" έτσι, κουτουράδα ακριβώς τη στιγμή που μου'ρθε. Δεν ξέρω πόσοι θα το ακολουθήσουν, αλλά θα θελα πολύ να το δώ απάνω από κάμποσα κεφάλια! :hahaha:

(κι επειδή ό,τι θυμάμαι χαίρομαι....γιατί άραγε απέσυραν τους σταυρούς με τις νεκροκεφαλές δίπλα απο το μπαλκονάκι των dj? Εχει κανείς καμιά θεωρία? :fromabove:

#13 Mateus

Mateus

    Otaku

  • Members
  • 86 posts

Posted 12 December 2008 - 14:47

Παιζεται αν θα μπορεσω να'ρθω,γιατι εχω και αλλου να παω.

Posted Image


#14 GeRi

GeRi

    AnatheMangitis!

  • Members
  • 107 posts

Posted 12 December 2008 - 17:13

Μπορεί να είμαι και εγώ εκεί.....άμα βρω το μέρος....:nanteee:
(αλλά δεν ντύνομαι!!)
Posted Image

#15 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 13 December 2008 - 23:48

Παιζεται αν θα μπορεσω να'ρθω,γιατι εχω και αλλου να παω.


ε, τότε έλα, μέχρι να πας...