Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ordre De Ciel is back! Grand Opening Party September 6!


  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1 room302

room302

    audience killer loop

  • Members
  • 120 posts

Posted 19 August 2008 - 21:15

Missed us? We missed you!
So get your costumes ready and come join the Grand Opening Party with lots of music, lost of gifts and lots of fun!

Posted Image

#2 QueenofHearts

QueenofHearts

    Royalty

  • Members
  • 577 posts

Posted 19 August 2008 - 22:21

Yay! Μπορεί να είμαι κι εγώ εκεί!!! Και ήθελα να ρωτήσω πότε ξεκινάτε πάλι!!

#3 Sol_Ballads

Sol_Ballads

    Love and Peace!

  • Members
  • 37 posts

Posted 20 August 2008 - 07:07

Θα ερθω!!!! DEFINETELY!!!!!!!!

#4 Yu~Kun

Yu~Kun

    P.S.O.F.A{Bug Eater}

  • Members
  • 158 posts

Posted 20 August 2008 - 11:41

Επιτέλους θα δικαιολογήσω την ύπαρξη του nick μου σε αυτό το party.....xD

Posted Image


#5 Matu-san

Matu-san

    aoi

  • Members
  • 939 posts

Posted 23 August 2008 - 11:55

Αχχ γιατί μου το κάνετε αυτό??:cry5:
Δεν θα έχω γυρίσει καν στην Αθήνα τότε, και εκτός από αυτό δεν προλαβαίνω/έχω όρεξη να ετοιμάσω στολή!!!
Τι στο yaoi συμβαίνει?

#6 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 23 August 2008 - 12:05

Θα ειμαι εκει σιγουρα μαζι με τον stevecof(ναι ξερω θα λετε ποιος ειναι αυτος....ειναι ο ανθρωπος που με εμπασε στα anime.)Tωρα θα ξεκινισουμε να βρουμε κανα cosplay...
Οποιος μπορει να ριξει καμια ιδεα ειναι φυσικα δεκτη...tomodachi2 και QueenofHearts περιμενω ε.......
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#7 SteveCof

SteveCof

    Itoh Misaki~ no1 fan!

  • Members
  • 86 posts

Posted 23 August 2008 - 12:12

Τυχαινει να ειμαι πανω εκεινη την περιοδο οποτε θα σκασω μυτη με τον zauk.Λογικα παντα.Πρεπει να βρουμε και cosplay...
Have you ever seen the Lain?

#8 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 23 August 2008 - 19:02

;222902']Θα ειμαι εκει σιγουρα μαζι με τον stevecof(ναι ξερω θα λετε ποιος ειναι αυτος....ειναι ο ανθρωπος που με εμπασε στα anime.)Tωρα θα ξεκινισουμε να βρουμε κανα cosplay...
Οποιος μπορει να ριξει καμια ιδεα ειναι φυσικα δεκτη...tomodachi2 και QueenofHearts περιμενω ε.......


Χμμ...λοιπόν....

Tseng (των "Τurks" από Crisis Core)

Posted Image

Posted Image

Posted Image

*Το κοστούμι είναι πάρα πολύ απλό (και ευτυχώς εσύ είσαι και πολύ λεπτός). Μαυρο κοστούμι, μαυρη γραβάτα, λευκό πουκάμισο και μαυρο καλό παπούτσι (μη σκάσεις με κανα αθλητικό...ουτε τον κεσέ δε θα λυπηθώ!)

*Όλη η προσοχή πρέπει να εστιαστεί στο πρόσωπο (όπου είναι και το βασικό χαρακτηριστικό αυτού του cosplay). Εφόσον δεν είσαι ασιάτης ή κοπέλα (είναι ένα από τα δημοφιλέστερα crossplay) μπορούμε να δείξουμε αρκετή κατανόηση στο οποιοδήποτε αποτέλεσμα.

*Τη μεγαλύτερη προσοχή πρέπει να τη δόσεις στο πως θα σχηματίσεις τα φρύδια (μαύρο μολύβι και μη διστάσεις να αφαιρέσεις και τίποτα περισσευάμενο. Ξαναφυτρώνουν αμέσως, ρώτα τι τραβάμε κ εμείς οι κοπέλες!)

*Θ αναγκαστείς να τονίσεις μάτια με μαυρο μολύβι, ώστε να μοιάζουν λεπτότερα και κάπως πιο ασιατικά (απευθύνσου σε καποια κοπέλα που σίγουρα εχει τα skills να στο κάνει, γιατί αν το κάνεις μόνο σου, θα την καταντήσεις τη μουρη σου Γκουέρνικα...)

*Το dot στο μέτωπο είναι το ευκολότερο (αλλά κανόνισε να ξεχάσεις να το κάνεις....)

*Αυτό που θα σε χτικιάσει περισσότερο, είναι το να πιάσεις και να ισιώσεις εκείνη τη μαυρη την περούκα που βρήκες. Χτενισε τη με αραιή χτενα και με μεγάλη προσοχή και υπομονή (μη την κατσιάσεις και την κάνεις σα της μουρλής το....) Όταν τη φορέσεις, θα τραβήξεις όλα τα μαλλιά πίσω και θα τα δέσεις κοτσίδα χαμηλά στον αυχένα. Τέλος, θα σταθεροποιήσεις με λακ για να μη πετάνε τουφες δεξιά-αριστερά κ είσαι σαν κατσιβέλλα...

Καλή επιτυχια. Ακούω απορίες...

#9 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 23 August 2008 - 20:51

@Tomodachi2 σε ευχαριστω που αλλη μια φορα θες να με βοηθησεις με το cosplay μου αλλα εχουμε 2 μεγαλα προβληματα...
1:Δεν μπορω με τιποτα να φορεσω μαυρο καλο παπουτσι
2:Το μαλι που εχω αυτη τη φορα δεν βοηθαει για κανενα cosplay παραμονο με μοχοκ(μοικανα)μαλι...
Αμα εχετε κανα τετοιο χαρακτηρα πολυ ευχαριστος να τον κανω....
Επισης θελω να βρω και για τον stevecof...Αυτος εχει μακρια μαλια και μουσι οποτε πρεπει να βρουμε και εκει κατι αναλογο....:hmmm:
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#10 QueenofHearts

QueenofHearts

    Royalty

  • Members
  • 577 posts

Posted 23 August 2008 - 22:54

Ax.. Κρίμα, θα σε συνόδευα σαν Sephiroth, μιας και θα τη κατεβάσω στην Ελλάδα τη στολή, αλλά κάνει πολύ ζέστη για τόσα ρούχα και τόσο μακιγιαζ!!! Όχι οτι έχω αποφασίσει να κάνω κάτι άλλο αλλά λέμε...

1) Μαυρο παπούτσι γενικά;

2)Και για τα μαλλιά, έχεις το πιο βολικό μαλλί για περούκα τώρα!

#11 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 24 August 2008 - 01:21

;223062']@Tomodachi2 σε ευχαριστω που αλλη μια φορα θες να με βοηθησεις με το cosplay μου αλλα εχουμε 2 μεγαλα προβληματα...
1:Δεν μπορω με τιποτα να φορεσω μαυρο καλο παπουτσι


Χέστηκα!
Να βρεις απλό μαυρο παπούτσι, ΟΧΙ αθλητικό.

;223062']
2:Το μαλι που εχω αυτη τη φορα δεν βοηθαει για κανενα cosplay παραμονο με μοχοκ(μοικανα)μαλι...


Είπαμε, περούκα.

;223062'] Επισης θελω να βρω και για τον stevecof...Αυτος εχει μακρια μαλια και μουσι οποτε πρεπει να βρουμε και εκει κατι αναλογο....:hmmm:


Μόνο και ΜΟΝΟ για την περίπτωση που είναι αδύνατος (και ψηλός), αμα θέλει ας κάνει

Zangetsu από Bleach

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#12 psofia

psofia

    Retired troll

  • Members
  • 395 posts

Posted 24 August 2008 - 21:06

Zauk να ντυθείς μπαμπαστρούμφ. το κατέχεις. :wooi2::hahaha:

#13 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 25 August 2008 - 09:55

Εμμμμ που να βρω περουκα αυτη την εποχη?Την προηγουμενη φορα την βρηκα 2 ωρες πριν ερθω στο καβατζα απο τυχη στο παταρι του σπιτιου μου...
@Tomodachi2 οχι δεν ειναι λεπτος.....
Γμτ παλι last time θα βρω cosplay.....:cry:



Edited by Zauk[Lain], 25 August 2008 - 10:02.

Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#14 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 25 August 2008 - 15:51

Λοιπόν, ήρθε η 'ωρα για ανακοίνωση:

Στις 6 του μηνού (sic), στο ordre de ciel opening party,

η "Μάνα του Cosplayer" θα ντυθεί....

Hanamoto Hagumi (από Honey & Clover) !!!

Posted Image

(η μεγαλη πρόκληση: πως μια 30χρονη γαϊδάρα, μπορεί να καταφέρει να μοιάσει σε μια 19χρονη που μοιάζει με 13χρονη??)

Ωραία, για να δούμε ΤΙ αποφάσισαν και οι υπόλοιποι??

Edited by Tomodachi2, 25 August 2008 - 23:08.


#15 Yu~Kun

Yu~Kun

    P.S.O.F.A{Bug Eater}

  • Members
  • 158 posts

Posted 28 August 2008 - 11:14

;223629']Εμμμμ που να βρω περουκα αυτη την εποχη?Τ.:cry:



e-bay baby!!!


Και εγω απο κει την πηρα!!Υπαρχουν φθηνες σοβαρα!!


(ας πουμε μια ΚΑΛΗ ποιοτικα περουκα με 20 ευρω δεν ειναι ασχημα πιστευω )

Posted Image