Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

3o Japanese Music Party!


  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#1 george

george

    Starting...

  • Members
  • 12 posts

Posted 30 March 2008 - 22:44

Posted Image

Λίγο πριν πραγματοποιηθεί το τρίτο JMUSIC party, για μία ακόμη φορά στο Bios, σας δίνεται η δυνατότητα να επιλέξετε εκ των προτέρων τα κομμάτια που θα θέλατε να τραγουδήσετε KARAOKE, μόνοι ή με φίλους, στις 12 Απριλίου. Ακολουθεί μια λίστα με τα κομμάτια που είναι διαθέσιμα, ενώ μπορείτε τόσο να επικοινωνήστε μαζί μας για κομμάτια που ήδη έχετε έτοιμα, όσο και να κάνετε άλλα requests (θα ικανοποιηθούν όσο το δυνατόν περισσότερα:)). Δηλώστε συμμετοχή αφήνοντας το όνομα/nickname και τα requests σας στο forum του site ή στο info@jmusic.gr. Join asap!!!^^

JMusic KARAOKE LIST


www.jmusic.gr // info@jmusic.gr
www.bios.gr // πειραιώς 84



#2 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 30 March 2008 - 23:05

γαμησαν λεμε τα TF.
πωπω.
που δινω τα στοιχεια μου να μου στειλετε μια τυπωμενη αφισα?

Posted Image


#3 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 31 March 2008 - 00:43

γαμησαν λεμε τα TF.
πωπω.
που δινω τα στοιχεια μου να μου στειλετε μια τυπωμενη αφισα?


x e²

:respect: @ Starscream

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#4 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 31 March 2008 - 02:34

1. ποιος dir en grey maniac εφτιαξε τη λιστα??:hahaha:

2. δεν εχει Dress απο Buck-Tick... ονειδος!!!:oo:

3. αν κανεις αποπειραθει να πει το Baretta να παραιτηθει τωρα παρακαλω... :smokingg:

:P

Posted Image

Spoiler: &#33909


#5 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 31 March 2008 - 20:10

:8): Ζήτω!!

Πάντα ήταν ο καημός μου να γίνει ενα τετοιο ιβέντ. Και όσο το cosplay γίνεται...θεσμός & παράδοση χρόνο με το χρόνο, τόσο φουντώνει και ο εννθουσιασμός μου για j-karaoke με συντρηπτική συμμετοχή!

Ελα, να ετοιμαζόμαστε ως φόρουμ να στείλουμε φοβερούς εκπροσώπους-να γίνει το έλα να δεις!

Matsu, ετοίμαζε πανό!!

Θα είμαι εκεί, δεν το συζητώ! Πάει, έκλεισε!

#6 usagi 19

usagi 19

    Didi-chan

  • Members
  • 168 posts

Posted 02 April 2008 - 14:30

Μμμμ jpop στ τάρταρα όπως πάντα...:emptyonexg1:
εμείς τα κοριτσάκια τι θα τραγουδήσουμε??
δε βάλανε και καμία ΜΟΟΝ ΚΑΝΑ να πεθάνουμε στο γέλιο!
Κρίμα και θα ξεδίπλωνα τις μιμητικές:ureshii: μου ικανότητες!

πάω να χτυπήσω an cafe και nana φυσικά!:joyful:

#7 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 02 April 2008 - 14:44

Πρέπει αναγαστικά να τραγουδίσεις?

Απλά να παρακολουθήσεις δε παίζει? ^^

#8 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 02 April 2008 - 19:08

Πρέπει αναγαστικά να τραγουδίσεις?

Απλά να παρακολουθήσεις δε παίζει? ^^


:wet2:...

πες, ότι συννεονοούμαστε όλοι οι υπόλοιποι εδώ μέσα, κρυφά, να σου πούμε "όχι! Για να ρθεις....θα πεις κι ενα τραγούδι!" Εσύ τι θα κάνεις?

Ντόν γουόρι! Το καραοκε ειναι ενα πράγμα που θέλει τετοιο κάψιμο, που η συντριπτική πλειοψηφία απλώς θα κουνάει τους αναπτήρες από κάτω. Αμα δεν καπνίζεις, δανείσου από αλλού εναν αναπτήρα και κούνα τον περα-δώθε...

...θα έχεις καποιο λόγο να το κανεις!

...γιατί εγώ εχω ήδη δηλώσει ποια τραγούδια θα ήθελα να πω...

*Μια μπαλλαντίτσα για ζέσταμα, ending από φρεσκότατο PSP game περί του τιτλου του οποίου έχω λάβει ιερά εντολή στον ύπνο μου από τον Αρχάγγελο, να πρήξω τον κόσμο περί του coolness του, βλ. signature....

*Μια από τις συγκλονιστικές κομματάρες που περιέχονται στο ost .hack//liminalyty (Kimi ga ita monogatari).

*Naraku no hana (Higurashi no naku koro ni kai -opening) ξερά!!

Ο Vetus, τι διάολο? Γιατί κρατάει ακόμα μυστική τη συμμετοχή του? Φοβάται το μάτιασμα??

#9 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 posts

Posted 02 April 2008 - 20:23

Yay!!! Αυτη τη φορα θα ερθω =DD!! Κ λέω να κανω cosplay απο Final Fantasy (μαλλον το 8 ;D)!

*yuna gets ready for the karaoke!!*

#10 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 03 April 2008 - 01:18

Ο Vetus, τι διάολο? Γιατί κρατάει ακόμα μυστική τη συμμετοχή του? Φοβάται το μάτιασμα??

Toυς έστειλα χθες βράδυ e-mail με τα requests μου όπως αναφέρεται στην ανακοίνωση αλλά δεν βλέπω να τα 'χουν συμπεριλάβει ακόμα στην λίστα. :uhh: Ή μήπως πρέπει να τους το αναφέρω και στο forum (αν αυτό πρέπει να κάνω, ας μου δώσει κάποιος link για το σχετικό thread);

Ιδού και τα requests μου, λοίπον:

- Asian Kung-Fu Generation - Haruka Kanata (Naruto 2nd opening)
- L'Arc~en~Ciel - Fourth Avenue Cafe (Rurouni Kenshin 4th opening)
- Sambomaster - Sekai wa Sore wo Ai to Yobunda ze (Densha Otoko ending)


Ποιά κοπελιά προσφέρεται για dueto στο Yume no Nakae e (ending theme του Kare Kano); :wooi2:

#11 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 03 April 2008 - 12:29

Eλεος κοιτα μερα που θα γινει ο χαμος και εγω θα ειμαι 5ημερη...
Ελα ρε γμτ και ηθελα να πω ενα Ντουετακι με τον Vetus το Ride on Shooting Star...:wooi2:
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#12 Darkchilde

Darkchilde

    Jedi Master

  • Members
  • 915 posts

Posted 03 April 2008 - 12:32

:8): Ζήτω!!

Πάντα ήταν ο καημός μου να γίνει ενα τετοιο ιβέντ. Και όσο το cosplay γίνεται...θεσμός & παράδοση χρόνο με το χρόνο, τόσο φουντώνει και ο εννθουσιασμός μου για j-karaoke με συντρηπτική συμμετοχή!

Ελα, να ετοιμαζόμαστε ως φόρουμ να στείλουμε φοβερούς εκπροσώπους-να γίνει το έλα να δεις!

Matsu, ετοίμαζε πανό!!

Θα είμαι εκεί, δεν το συζητώ! Πάει, έκλεισε!


Μέσα είμαι... Αντε δεν κανονίζουμε και ώρες κλπ, που θα βρεθούμε;

#13 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 03 April 2008 - 12:43

Μέσα είμαι... Αντε δεν κανονίζουμε και ώρες κλπ, που θα βρεθούμε;

Λογικα η ψυχη καθε συγκεντροσης Tomodachi2 θα το κανονισει και αυτο...:hahaha:
Τραγουδιστε και για μενα....:nosey:
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#14 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 03 April 2008 - 13:44

e-mail request εχω στείλει κι εγώ, αλλά δεν έσκασε ακόμα απάντηση.

Εγώ όμως έχω...."δόντι" και "βύσμα" στους διοργανωτές, :orly: οπότε θα βρίσκομαι και στην προβα-τζενεράλε πριν το πάρτι...

Εχω πάρει ήδη και σπόϊλερς για μερικές εμφανίσεις που θα αφήσουν εποχή, αλλα δεν μαρτυράω...! :drink:

Να σημειώσουμε όμως και κάτι, κατά τη γνώμη μου πολύ σημαντικό. Τα τραγούδια που δίνουνε τα παιδιά του jmusic είναι κομμάτια πάνω στα οποία ήδη έχουν κανει κατάλληλη προετοιμασία. Για ο,τιδήποτε άλλο γίνει δεκτό ως request, ο υποψήφιος-performer θα πρέπει να κάνει μόνος του την προετοιμασία που πρέπει. Σε ελεύθερη μεταφραση....κάντε πρόβες σπίτια σας, γιατί δε θα χετε μπροστά σε βίντεο τους στιχους να κυλλάνε αλλάζοντας χρωματάκι....

Εμπρός! Τσακιστείτε αμέσως για πρόβα! :df13952b:

#15 neveste

neveste

    Starting...

  • Members
  • 14 posts

Posted 03 April 2008 - 14:44

Και εγώ εκει θα είμαι να παρακολουθήσω :P:wooi2: