Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Anime Dreams


  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#1 Lucy Heartfilia

Lucy Heartfilia

    apathy syndrome

  • Members
  • 676 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Ιούνιος 2010 - 22:39

Βασικά αυτό το thread είναι για άτομα που βρίσκονται σε προχωρημένο στάδιο (σαν και εμένα) oπου ακόμα και στον ύπνο τους, τα όνειρα τους πολλές φορές είναι anime related...


Για παράδειγμα εγω είχα ονειρευτεί πρόσφατα πως πλακωνόμουν με τον Grimmjow σε μια σχολική εκδρομή στη παραλία και γενικά να γινόταν ο χαμός ενώ μας κοιτούσε όλος ο κόσμος...
Ενώ σε έναν εφιάλτη με κυνηγούσε ο Gluttony από FMA να με φάει...
+tons of others

Βλέπετε και άλλοι τέτοια όνειρα ή θα πρέπει ν'αρχίσω να ανησυχώ;;;:hot:

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Jiji: 05 Ιούνιος 2010 - 12:11

DbGr2lv.png


MAL || TUMBLR


#2 Ryuji

Ryuji

  • Members
  • 181 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Ιούνιος 2010 - 22:46

Χμμ καλά δεν έχω φτάσει σε τέτοιο σημείο αλλά δεν νομίζω να χρειάζετε να ανυσηχείς:wis:. πχ εγώ μία εποχή που έλιωνα σε κόμικς είχα δει όνειρο με ντόναλντ και λοιπούς λιμνουπολίτες :hahaha:

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Ryuji: 04 Ιούνιος 2010 - 00:14

Δημοσιευμένη  εικόνα

#3 papp0us

papp0us

    Clean-Up Batter

  • Members
  • 515 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Ιούνιος 2010 - 22:48

χεχε φτωχά παιδιά.. Οταν ήμουν μικρός ΠΡΙΝ ΔΩ ΑΝΙΜΕ.. πιλοταρα mecha:hero: .. Ήμουν πολύ μπροστά!

Angroid.gr Android à la Ελληνικά


#4 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2.153 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 04 Ιούνιος 2010 - 00:02

:himitsu:Πολύ καλό θρέντ. Ελπίζω να ακούσουμε αρκετές ιστορίες.
Όσο παράξενο και αν φαίνεται τα μόνα όνειρα anime-related που έχω δεί είναι με sailor moon και pokemon. Όπως όλοι γνωρίζεται στα όνειρα μας βλέπουμε τις κουλαμάρες, αλλά συγκεκριμένα δεν θυμάμαι κάποιο συγκεκριμένο περιστατικό.

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#5 Eleni~WaIKinG oN AiR~

Eleni~WaIKinG oN AiR~

    BtotheItotheG BANGGGGGGGG

  • Members
  • 206 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 04 Ιούνιος 2010 - 14:50

Tέλειο thread Lucy Heartfilia!!
Εχω και εγω δει δυο τρια anime ονείρα(σίγουρα και ποιο πολλά αλλά δεν τα θυμάμαι^-^)
Το ένα που θυμάμαι πολύ έντονα είναι τότε που έβλεπα Death Note είχα δει ότι καθόμουνα σε ένα τραπέζι και έτρωγα μια τεράστια τούρτα σοκολάτινα με τον Μello και τον L !
Eίχε πολύ πλάκα!!Μάλλον πεινούσα γιαυτό και το είδα αυτό το όνειρο!!
:hahaha::hahaha:
Δημοσιευμένη  εικόνα

..SiGn My KpOp PeTiToN..ANd LeTs mEeT In gReEcE..

Δημοσιευμένη  εικόνα
*~AnImE AnD MuSiC OtAkU~*
Takeru and Maya are my husbands...Miyavi and Ruki are my boyfriends...

#6 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 04 Ιούνιος 2010 - 15:49

μμμμ.....nice thread....και =ο δεν νομιζω οτι εισαι και η μονη....χαχα....ολοι οι καπως πιο καμενοι...νομιζω ..ολο και κατι 8α χουμε δει..XD

εγω οταν ειχα πρωτοαρχισει το "code geass" ειχα δει διαφορα κουλα...XD [burn]
αλλα επισεις και με το bleach οταν ειχα πρωτοαρχισει κιολας να βλεπω ανιμε :himitsu::kakaka:
αν και δεν τα πολυ 8υμαμαι....;\
フカフカ

#7 Lucy Heartfilia

Lucy Heartfilia

    apathy syndrome

  • Members
  • 676 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Ιούνιος 2010 - 11:55

Lol thanks
χθες ονειρευτικα παλι κατι με Dragon ball με κατι κτηρια να πεφτουν και διαφορες αλλες βλακιες,.. Παντως παλι καλα δεν χρειαζεται να αρχισω να ανησυχω... :ureshii:

DbGr2lv.png


MAL || TUMBLR


#8 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3.599 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Ιούνιος 2010 - 11:59

Έχω δει κάτι με ομάδες Gantz να καταδιώκουμε εξωγηινους..σε κάτι χωράφια μια φορα :hahaha:.
Δημοσιευμένη  εικόνα

#9 Yojimbo

Yojimbo

    Yokai enthusiast

  • Members
  • 151 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Ιούνιος 2010 - 13:43

Τον συχνότερο εφιάλτη κάπως σχετικό με anime που έχω είναι πως είμαι στο Tokyo και για κάποιο λόγο δεν με αφήνουν να βγω από το ξενοδοχείο για να πάω να εξερευνήσω την Πόλη. :S

Πρόσφατα είδα ένα χαρούμενο όνειρο πως ήμουν στην Akihabara και έψαχνα τα διάφορα μαγαζιά με manga και anime merchandise, και μετά περίμενα σε μια ουρά για να δω τις akb48.

#10 Chasapos

Chasapos

    Ninja in training

  • Members
  • 379 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Ιούνιος 2010 - 13:47

Έχω δει πάρα πολλά... μια φορά έγινα Super Sayan...
The only thing that we need to decide is what to do with the time that is given to us

#11 predictor

predictor

    Know your place!

  • Members
  • 95 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Ιούνιος 2010 - 14:53

Συνηθως ~οταν ονειρευομαι~ βλεπω κατι περιεργα μαθηματικα, αλλα σημερα ειδα οτι ημουν σε ενα εμπορικο κεντρο (δεν ξερω σε ποια χωρα-πολη-περιοχη) και ενω αγοραζα διαφορα (τον σταυρο που εχει στο χερι ο uryu ishida, κατι καρτες yu gi oh - εχω σταματησει να μαζευω εδω και χρονια-, κατι δαχτυλιδια του mr.0 και δεν θυμαμαι τι αλλο ...) καπου κοντα στα ταμεια παλευε ο onizuka με εναν απο 'κει (καταστημα).

#12 legeon

legeon

    Anime Freak

  • Members
  • 267 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Ιούνιος 2010 - 19:21

εγώ πάλι έβλεπα ένα άνιμε,σειρά ή ταινία δεν ξέρω,σε κάποιες οθόνες συν κάτι άλλο που δεν θυμάμαι.αυτά τα λίγα από εμένα

#13 AmiRyuuzaki

AmiRyuuzaki

    sailor team

  • Members
  • 27 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Ιούνιος 2010 - 12:42

LOL εγω εχω δει το πιο απιστευτο περσι το καλοκαιρι και ακομα το θιμαμαι γιατι ειχα τρομαξει με τον ευατο μου...:uhh:
Ειχα λεει βγει ραντεβου με το Orochimaru στο mall και ο Kabuto ακολουθουσε απο πισω κρατοντας το μπλοκακη του και σε καπια φαση βγαζει τη γλωσσα του και εγω του λεω "Orochimaru αγαπη μου εχεις πολλη sexy γλωσσα" :erk::wth2::damn:
και ουτε καν μου αρεσε και σαν χαρακτηρας απο το Naruto... :unlucky:
Spoiler: Μέγιστο επιτρεπτό ύψος υπογραφής: 250 pixels - The .aNiMe//GR Team

#14 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.264 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 08 Ιούνιος 2010 - 11:21

αν και δεν εχει αμεση σχεση με anime, ειχα δει ωστοσο πριν χρονια τον Godzilla απο μακρυα (μεχρι τη μεση τον καλυπταν τα κτιρια) να χορευει ζεμπεκιες! Εκανε σβουρες και χτυπουσε με την ουρα του τα κτιρια γκρεμιζοντας τα και χτυπουσε και τα δακτυλα!

Ξυπνησα μενοντας αναυδος!

#15 insanemuffin

insanemuffin

    conductor of madness

  • Members
  • 35 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Ιούνιος 2010 - 11:54

ειχα δει ωστοσο πριν χρονια τον Godzilla απο μακρυα (μεχρι τη μεση τον καλυπταν τα κτιρια) να χορευει ζεμπεκιες! Εκανε σβουρες και χτυπουσε με την ουρα του τα κτιρια γκρεμιζοντας τα και χτυπουσε και τα δακτυλα!

Ξυπνησα μενοντας αναυδος!


LOL αυτο πρεπει να ηταν τραυματικη εμπειρια...!:hot:
εγω παλι ειχα δει στον υπνο μου οτι προσπαθουσα να πιασω τον Kira(o oποιος παρεπιπτοντως στο ονειρο εμοιαζε με μια καθηγητρια μου χαχα)... πολυ αγχοτικο ονειρο ομως...

και μια αλλη φορα ειχα δει οτι με κυνηγουσε ο Αizen Sousuke να με σκωτωσει... :P
Δημοσιευμένη  εικόνα
love is being attached by his magnetic personality...