Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 3 Ψήφοι

Black Rock's Wonders


  • Please log in to reply
186 replies to this topic

#151 twin

twin

    follow the white rabbit.

  • Members
  • 89 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 29 Νοέμβριος 2010 - 18:07

Ωραία πράγματα...μπράβο Vennie!

πέρα απ'το καλλιτεχνικό της υπόθεσης,
Μερικά απ'τα (κείμενα+λεζάντες+ιδέες) είναι τόσο καμένα και random που προκαλούν δέος.
Δημοσιευμένη  εικόνα

#152 Punisher_P.E.F.

Punisher_P.E.F.

    Manga Fan

  • Members
  • 369 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Δεκέμβριος 2010 - 02:08

Έχω μείνει εμβρόντητος!
το άναυδος ειναι φτωχη λεξη για τις δημιουργιες σου...xD

" On life's vast ocean diversely we sail. Reasons the card, but passion the gale. ,,


Alexander Pope


#153 Hamanu

Hamanu

    Give sick

  • Members
  • 229 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Δεκέμβριος 2010 - 02:22

Γενικά δεν έχω λόγια. Απλά. Όλες οι δουλειές είναι απίστευτες. Αλήθεια.

Just keep posting...pretty please :)
Δημοσιευμένη  εικόνα

#154 RavenRockMind

RavenRockMind

    Nancho Party

  • Members
  • 19 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Ιανουάριος 2011 - 11:25

Ξες κάτι, αυτό το icon τις Black Rock Shooter σου το ερωτεύτικα!:himitsu:
Ελπίζω να μην πειράζει που το πήρα.
Κάνεις φοβερή δουλειά, συνέχισε έτσι~!



#155 FrenzyApe

FrenzyApe

    Unofficial Moderator

  • Members
  • 197 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Ιανουάριος 2011 - 21:00

:nbleed: δεν εχω τπτ να πω...........

αυτο το banner μου διμιουργει πολυ γα ματη αισθηση οταν το βλεπω, καθομαι και το κοιταω χωρις να μπορω να παρω τα ματια μου. Σε παρακαλω να το διαγραψεις ξερεις ποση ωρα εχω φαει:if:

Spoiler:


#156 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 Δημοσιεύσεις:
  • Locationalways searching for nii-chan

Καταχωρήθηκε 14 Ιανουάριος 2011 - 00:10

Θα προτιμούσα να με ρωτούσες πρώτα αλλά από την άλλη δεν μπορώ να πώ πως είμαι και τακτικός πελάτης εδώ τελευταία.
Well, κάποιοι ήδη το γνωρίζουν αλλά δεν πειράζει το ξαναπώ. Για κάποιο χρονικό διάστημα θα αποχωρήσω από εδώ οπότε αυτό το update θα είναι το τελευταίο για τώρα.
πρώτα θα παρουσιάσω το μικρό μου καμάρι. Μου έφερε τόσο πονοκέφαλο αλλά κατάφερα να το κάνω forum safe!

a bloody mess!
Posted ImagePosted Image
(υπάρχει περίπτωση να μην μπορούν κάποιοι να το δούν, ίσως μερικά refresh να το εμφανίσει κάποια στιγμή)

Τα επόμενα είναι πιο παλιά αλλά ευτυχώς που τα είχα στον λογαριασμό μου
Posted Image

Posted Image

+ super Christmas Gyakuten Kenji edition signature
Posted Image

Finally, club layout για το τρελό club που εγώ και άλλες τρελές φάτσες διευθύνουμε στο MAL φαίνεται οτί από σοβαρότητα έχουμε έλλειψη
(ας είναι καλά ο κολλητός μου που με άφησε να ανατινάξω το λαπτοπ του με τα προγράμματα μου
βέβαια και να μην με άφηνε πάλι θα το έκανα...κεκεκε)
φαίνεται οτί από σοβαρότητα έχουμε έλλειψη
Posted Image
Posted Image
πολύ σίριουζζζ

Και κάπου εδώ τελείωσα. Επειδή είναι δύσκολο να βρώ υπολογιστή στο μέρος που βρίσκομαι θα σας αποχαιρετίσω όλους εδώ. Ξέρω δεν είναι και ότι καλύτερο but oh well...
Καλη συνέχεια εύχομαι, φροντίστε να καίγεστε λιγότερο και να ζείτε περισσότερο ντε! Προσοχή με το κρύο και...
ε έμεινα από λόγια
See you later, aligator!

#157 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3.374 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Ιανουάριος 2011 - 05:58

a bloody mess!
Posted ImagePosted Image

Και κάπου εδώ τελείωσα. Επειδή είναι δύσκολο να βρώ υπολογιστή στο μέρος που βρίσκομαι θα σας αποχαιρετίσω όλους εδώ. Ξέρω δεν είναι και ότι καλύτερο but oh well...
Καλη συνέχεια εύχομαι, φροντίστε να καίγεστε λιγότερο και να ζείτε περισσότερο ντε! Προσοχή με το κρύο και...
ε έμεινα από λόγια
See you later, aligator!

I could mary you for this pic!!

Μικρό σιχαμένο μικρουλίνκας ελπίζω να γυρίσεις σύντομα!!! <3

Δημοσιευμένη  εικόνα


#158 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 Δημοσιεύσεις:
  • Locationalways searching for nii-chan

Καταχωρήθηκε 03 Απρίλιος 2011 - 00:22

aaaaand back
πρέπει να είμαι το μοναδικό είδος ανθρώπου που κυριολεκτικά σακατεύεται στον ύπνο xD
anyways είχα την ευκαιρία στο διάστημα που έλειπα να βασανιστώ στο Illustrator διότι σύμφωνα με τον γραφίστα θείο μου. Αν δεν γίνω επαγγελματίας σε αυτό θα είμαι για τα σκουπίδια.
οχι οτι και τώρα δεν έιμαι,ukuku

Posted Image
είπα κι εγώ να κάνω ένα wallpaper για να γιορτάσω την επιστροφή του gintama. Στα σχέδια ήλπιζα να το τελειώσω πριν τον απρίλιο. Η ιδέα που έχω είναι πολύ όμορφη σύμφωνα με τα δικά μου δεδομένα και η δουλεια πρέπει να είναι καλή για να το ευχαριστιθώ κι εγώ. Βέβαια το βλέπω να καθυστερεί για τους εξής λόγους
  • Η ποιότητα των κανονικών εικόνων είναι πάρα πολύ άσχημη με αποτέλεσμα να κάνω τις γραμμές περισσότερο από προσωπική οπτική
  • Endless Illustrator torture. το συγκεκριμένο που βλέπετε έπρεπε να το ξανακάνω από την αρχη ξανά γιατι το αρχικό δεν ήταν 'σωστό'
  • Did i also mention my HUGE vector block?
some random sigs for the lulz
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
πως τα κατάφερα και μου βγήκε καλή η εικόνα με c4d είναι απίστευτο
αυτά για τώρα
Posted Image
;3

#159 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4.147 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Απρίλιος 2011 - 02:44

Το δράμα σου με το illustrator δεν μπορώ να το καταλάβω, είναι η αλήθεια...Αλλά μου αρέσουν οι υπογραφές και ειδικά όσες έχουν Gintoki μέσα...Και μόλις συνειδητοποίησα πόσο απίστευτα μου έχει λείψει το Gintama :P

xbJ3b2w.jpeg


#160 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1.790 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Καταχωρήθηκε 03 Απρίλιος 2011 - 11:01

Βλέπω απίστευτα λεπτά strokes στο Gintoki, τι συμβαίνει εδώ; ò_ο

Κατά τα άλλα τα γνωστά, μόνο λίγο το animation με τη σκιά από τα σύννεφα με χαλάει επειδή δεν είναι πολύ fluid.

Σύντομα ίσως να πρήξω και εσένα με κάποιες illustrator απορίες μιας και δε βρήκα κανένα καλό άνθρωπο που να ξέρει. ;d

HnH5aB0.jpg


#161 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 Δημοσιεύσεις:
  • Locationalways searching for nii-chan

Καταχωρήθηκε 03 Απρίλιος 2011 - 12:46

Το δράμα σου με το illustrator δεν μπορώ να το καταλάβω, είναι η αλήθεια...Αλλά μου αρέσουν οι υπογραφές και ειδικά όσες έχουν Gintoki μέσα...Και μόλις συνειδητοποίησα πόσο απίστευτα μου έχει λείψει το Gintama :P


ας είχες πάνω από το κεφάλι σου τον θείο μου να σε πρήζει και τα ξαναλέμε :tongue:

Βλέπω απίστευτα λεπτά strokes στο Gintoki, τι συμβαίνει εδώ; ò_ο

Κατά τα άλλα τα γνωστά, μόνο λίγο το animation με τη σκιά από τα σύννεφα με χαλάει επειδή δεν είναι πολύ fluid.

Σύντομα ίσως να πρήξω και εσένα με κάποιες illustrator απορίες μιας και δε βρήκα κανένα καλό άνθρωπο που να ξέρει. ;d


είδες είδες; Ούτε εγώ το πολυπιστεύω και ακόμα δεν είδες τίποτα...
Όσο για τα σύννεφα,5 layers είναι όλα κι όλα. Αν ήθελα να είναι πιό fluid θα έπρεπε να βάλω πάνω από 50 και τότε το μέγεθος κυριολεκτικά θα πετούσε στα σύννεφα =Ρ
Για απορίες εδώ θα είμαστε και θα σας περιμένουμε. Για κάθε επίσκεψη πληρώνομαι με ένα κουτί μπισκότα και μία σοκολάτα υγείας,την πικρή παρακαλώ.

#162 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3.374 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Απρίλιος 2011 - 12:50

είδες είδες; Ούτε εγώ το πολυπιστεύω και ακόμα δεν είδες τίποτα...
Όσο για τα σύννεφα,5 layers είναι όλα κι όλα. Αν ήθελα να είναι πιό fluid θα έπρεπε να βάλω πάνω από 50 και τότε το μέγεθος κυριολεκτικά θα πετούσε στα σύννεφα =Ρ

Δεν είναι απαραίτητο να βάλεις περισσότερα layers πάντως για να γίνει πιο ρευστή η κίνηση. Με ένα tween των 2 frames το πολύ και 0,1 sec θα βελτιωνόταν πολύ περισσότερο, think about it!

Btw όλα είναι πανέμορφαααα!!

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Anelis: 03 Απρίλιος 2011 - 13:09

Δημοσιευμένη  εικόνα


#163 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1.231 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Απρίλιος 2011 - 18:23

Καλη συνεχεια με το vector, θα βγει υπεροχο ^_^

Posted Image

Θεϊκοοοοο! :hahaha: Τρέχα gintoki!
Και οι smudge πινελιες με illustrator εγιναν?

Δημοσιευμένη  εικόνα
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#164 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 Δημοσιεύσεις:
  • Locationalways searching for nii-chan

Καταχωρήθηκε 11 Απρίλιος 2011 - 22:32

Posted Image
IT'S LINEART BUTTRAAAAAAPE!
btw,vectoring while listening to "Never Gonna Give You Up" on the radio was quite the experience
/dies:deadga6:

#165 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10.437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Απρίλιος 2011 - 14:11

ΩΩΩ τι ωραίο που είναι.... :lovulovu: Please ποσταρέ το όταν θα το τελειώσεις. Θέλω πραγματικά να δω πως θα βγει.