Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * - 33 Ψήφοι

The Black Hole


  • Please log in to reply
93841 replies to this topic

#91711 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Μάιος 2021 - 21:03

Αν θα το βρεις κάπου στα Ελληνικά θα είναι στο anime-greek.


rsrGbGx.gif

#91712 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Μάιος 2021 - 13:31

Μιας και στο forum υπάρχουν αρκετοί που ασχολούνται, θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με την αναβάθμιση της μνήμης RAM σε laptop.

Μια γνωστή μου θέλει να της φτιάξω το laptop, που πηγαίνει σαν κότα (εγώ θεωρώ ότι φταίει η RAM που είναι μόλις 4 GB, γιατί κατά τα άλλα είναι σχετικά καινούριο το pc).

 

Το θέμα μου είναι ότι φοράει επεξεργαστή AMD A9-9425 APU και στο site της HP γράφει ότι οι επεξεργαστές 7ης γενιάς θέλουν μνήμες RAM DDR4-1866 mhz, που εγώ στο internet δεν μπορώ να βρω πουθενά για να παραγγείλω (βρίσκω μόνο DDR3 και από τις DDR4 βρίσκω μόνο πάνω από 2000mhz). Συγκεκριμένα το site της HP αναφέρει:

DDDR4-PC4 SODIMMS
(2) Dual-channel SODIMM slots (slots are non-accessible/non-upgradable)
Runs at 2400 MT/s for AMD Ryzen Mobile processors
Runs at 1866 MT/s for 7th Generation AMD APU processors
 
Τι μπορώ να κάνω; :sleepy:


#91713 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Μάιος 2021 - 14:40

Θα πας με το μοντέλο του laptop και όχι τι επεξεργαστή φοράει γιατί σύμφωνα με το μοντέλο πάει πόσα slots έχει μέσα και δεύτερον ποιο είναι το maximum που μπορεί να δεχθεί η συγκεκριμένη μητρική.

Υπάρχει περίπτωση ο επεξεργαστής σου να μπορεί να πάρει παραπάνω μνήμη από όσα επιτρέπει η μητρική του laptop. Επίσης μπορεί η μητρική να μην έχει καθόλου slots για μνήμες και όλα να είναι κολλημένα πάνω της.

Ο γενικός κανόνας είναι να παίρνεις μνήμες σύμφωνα με το max που μπορεί να δεχθεί το μηχάνημα σου αλλά ακόμα κι αν πάρεις με ακόμα μεγαλύτερη συχνότητα αν αυτά υποστηρίζουν λειτουργία στην χαμηλότερη τότε θα δουλέψουν με αυτή.

Στα laptop πέρα από το so-dimm υπάρχει και το low power so-dimm οπότε θα πρέπει να τσεκάρεις κι αυτό γιατί υπάρχει περίπτωση αν του βάλεις κανονικά so-dimm να μην μπορεί να τους δώσει το ρεύμα που χρειάζονται και να μην ανοίγει μετά (ή έτσι φαντάζομαι ότι γίνεται).

Τέλος αν αυτό που έχεις κάνει quote από το site της HP για τα slots τότε μάλλον δεν μπορείς να αναβαθμίσεις.


rsrGbGx.gif

#91714 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAcharnes

Καταχωρήθηκε 17 Μάιος 2021 - 19:56

μπορω να ξεκινησω να λεω το δραμα μου με τα καρμπυρατερ αν ειναι για να υπαρχει ποικοιλια

Δεν το αναβάθμισες σε Injection το εργαλείο; Το καρμπυρατέρ έχει 1.000.000 μικρά κομμάτια που μπορεί να χαλάσουν.

Αν όχι τότε ίσως μια δισκογραφία των tool να το ξεμπουκώσει.

 

(Τέτοια ανέκδοτα ο SubZer0 μου τα λέει)


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από pc_magas: 17 Μάιος 2021 - 19:58


#91715 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Μάιος 2021 - 11:15

Θα πας με το μοντέλο του laptop και όχι τι επεξεργαστή φοράει γιατί σύμφωνα με το μοντέλο πάει πόσα slots έχει μέσα και δεύτερον ποιο είναι το maximum που μπορεί να δεχθεί η συγκεκριμένη μητρική.

Υπάρχει περίπτωση ο επεξεργαστής σου να μπορεί να πάρει παραπάνω μνήμη από όσα επιτρέπει η μητρική του laptop. Επίσης μπορεί η μητρική να μην έχει καθόλου slots για μνήμες και όλα να είναι κολλημένα πάνω της.

Ο γενικός κανόνας είναι να παίρνεις μνήμες σύμφωνα με το max που μπορεί να δεχθεί το μηχάνημα σου αλλά ακόμα κι αν πάρεις με ακόμα μεγαλύτερη συχνότητα αν αυτά υποστηρίζουν λειτουργία στην χαμηλότερη τότε θα δουλέψουν με αυτή.

Στα laptop πέρα από το so-dimm υπάρχει και το low power so-dimm οπότε θα πρέπει να τσεκάρεις κι αυτό γιατί υπάρχει περίπτωση αν του βάλεις κανονικά so-dimm να μην μπορεί να τους δώσει το ρεύμα που χρειάζονται και να μην ανοίγει μετά (ή έτσι φαντάζομαι ότι γίνεται).

Τέλος αν αυτό που έχεις κάνει quote από το site της HP για τα slots τότε μάλλον δεν μπορείς να αναβαθμίσεις.

Έχει 2 slots και στο site γράφει αυτούς τους συνδυασμούς στα configurations:

16 GB DDR4-2400 SDRAM (8 GB x 2)
8 GB DDR4-2400 SDRAM (8 GB x 1)
8 GB DDR4-2400 SDRAM (4 GB x 2)
8 GB DDR4-1866 SDRAM (8 GB x 1)
4 GB DDR4-2400 SDRAM (4 GB x 1)
4 GB DDR4-1866 SDRAM (4 GB x 1)
 
Από ότι καταλαβαίνω, λέει "not accesible/not upgradeable" γιατί το laptop είναι από παντού σφραγισμένο και πρέπει να το ανοίξεις για να βάλεις μνήμη RAM (δεν έχει "παραθυράκια" για τις RAM και τον σκληρό δίσκο, όπως τα περισσότερα laptop). Είδα βιντεάκια στο youtube, που δείχνουν το λύσιμο και το πώς είναι μέσα το laptop.
Το θέμα μου τώρα είναι, αν θα πάρω 8 GB DDR4-2400 RAM θα παίζει στο laptop; Κι αν ναι, θα μπορεί να παίξει μαζί με την 4 GB DDR4-1866 που ήδη έχει μέσα; (μάλλον όχι)


#91716 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Μάιος 2021 - 15:58

Κανονικά θα πρέπει να συγχρονίσουν στα 1866 μπορεί το dual channel mode να μην δουλεύει στα full specs ή να μην μπορεί να ενεργοποιηθεί καθόλου ανάλογα με το πως δουλεύει η μητρική.

Δεν μπορείς να το αφαιρέσεις και να πάρεις δύο 8αρια να τελειώνεις, δες κάνα video στο youtube για disassembly του laptop για να δεις τι ισχύει εσωτερικά για να είσαι σίγουρος.


rsrGbGx.gif

#91717 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1.807 Δημοσιεύσεις:
  • LocationOn the boundary of life and death

Καταχωρήθηκε 18 Μάιος 2021 - 18:17

Κάτι για συγχρονισμούς διαβάζω. Αναφέρεστε σε αυτό;
 

Youtube Video

 
Όχι; Κρίμα!


phmava.php

#91718 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAcharnes

Καταχωρήθηκε 18 Μάιος 2021 - 20:08

Ε ουδέν σχόλιον:
 

https://drive.google.com/file/d/11JEZM9W4hZW3SMeJ6ZahlC4w5_S17Y7H/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1HNhffbA5kASDazSDO9EOrNVh-GDqzld4/view?usp=sharing

 

Ταμάμ δεν είναι για ΕΣ τα σήματα που σχεδιάσα. Βέβαια, φαίνετε ότι στο inkspace giotball τα σχεδίασε as well ;)



#91719 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Μάιος 2021 - 21:02

Θα διαφωνήσω με τον όρο γιωτομπαλα, το 1ο είναι καλό αλλά σου λείπει καμιά μπορδούρα έτσι να έχει ένα ουμφ.

Άσχετο αλλά νομίζω του μηχανικού είναι το καλύτερο μωβ/ροζ με το τράγο! :D

 

products-emvlima-mixanikou-004889.png


rsrGbGx.gif

#91720 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAcharnes

Καταχωρήθηκε 18 Μάιος 2021 - 21:25

Θα διαφωνήσω με τον όρο γιωτομπαλα, το 1ο είναι καλό αλλά σου λείπει καμιά μπορδούρα έτσι να έχει ένα ουμφ.

Άσχετο αλλά νομίζω του μηχανικού είναι το καλύτερο μωβ/ροζ με το τράγο! :D

 

products-emvlima-mixanikou-004889.png

U asked 4 it:

https://drive.google.com/file/d/1qkXxqXGEYpr2f49LR_rOyIE1ZreeH439/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1khKIoIseJMwqfYYdwc-Qj_BvhkHF4Luk/view?usp=sharing



#91721 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Μάιος 2021 - 22:20

τα ανιμε για σας εχουν τον ιδιο αντικτυπο οπως ειχαν πριν 5-10 χρονια;

wdasa.png


#91722 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 19 Μάιος 2021 - 00:57

Υπαρχει ελληνας φανταρος που δεν ηταν γιωτομπαλο και γ***σειρης; να το πραγματικό ερωτημα. Αφου ολο το concept του ελληνικου "στρατου" αυτο ειναι. Εκπαιδευει καφρους και ξυστες σε πολλαπλο επίπεδο.. εκπαιδευει τη λαμογιά, πως να τη βγαλεις καθαρη χρεωνοντας για τα λαθη σου τον διπλανό και ολα τα ωραια που μας χαρακτηριζουν σαν συνολο. Βλεπεις και τα μονημα στελεχη ποσο βαριουνται, που και το γεγονός οτι ζουνε ακομα ως βαρος το βλεπουν σε ενα τετοιο περιβάλλον... Τουλαχιστον για λύπηση ενα τεραστιο ποσοστό όλων αυτών. Και βαριεσαι να ακους αυτη την άπειρη γκρίνια με ατακες του τυπου πόσο άχρηστοι που ειναι ολοι οι νεοτεροι κακοκρινοντας και κακοφιμολογοντας ο ενας τον αλλον πισοπλατα. Και η φυσικη αντιλειψη του "μπορει να μη κάνω και τιποτα αλλα το κρατος μου χρωστάει" "παντα θα μου χρωστάει"
Το σιχαθηκα και το ψιλομετανιωσα που ημουν σε γραφεία απο μια άποψη , το διάστημα που ημουν έστω. Αν κ ειχε ενδιαφερον ολη αυτη η γραφειοκρατία που δν ασχολιόταν σχεδόν κανεις να κανει...αλλα προτιμουσαν να παρουν το ρίσκο και βασιζονταν στον καθε περαστικό φαναταρο (πολλες φορες και για στρατολογικά , οικονομικά ή απόρρητα θεματα διχως καμια εξουσιοδότηση) για να χουν καποιον να ριχνουν το φταίξιμο για την όποια δουλεια που ηταν ανικανοι να κανουν οι ιδιοι ή για να μη βρουν το μπελλα τους...ευθυνοφοβοι ομως οταν παει κτ πραγματικά στραβά.
Μα και ποσοι νταβατζιδες και πορτιεριδες και γενικα ατομα απο δουλειες της νυχτας κατεληξαν ΕΠΟΠ για δευτερη δουλειά απλα μαγικό απο μόνο του. Παιδια υπερ της πατριδας φυσικα, ή οπως ειχαν κακοχαραξει στον εγκέφαλο τους αυτες τις εννοιες συμφωνα με το τι τους εταξαν οτι θα κερδιζαν αν έμπαιναν. Που φυσικα το αρμεξαν το κρατος οσο μπορουσαν κιας μη βρηκαν αυτο που περιμεναν. Συνωμοσιολογία, τουρκοι σε ufo, τσιπακια, τρελα, κ μια παρανοια χτισμενη σε με μια λογικη εξηγηση για τα πάντα που να μη χωράει αντιρρήσεις. Δεν μπλεκεις. Κατηγορία απο μονοι τους.
Οι φανατροι παλυ....τοοοοσο γιολο και στη πλακα ολα και οτι τους περιτριγύριζε, χωρις να θελουν να παρουν καμια ευθυνη των πραξεων τους, που ισως και να αξιζαν αυτη απέχθεια που εβγαζαν τα στελέχη. Να καταλειγουν να μοιραζουν φυλακες λες και κυνηγαγαν ανυπακουους μπεμπιδες ολη την ωρα για παντελεως χαζά και στοιχειώδη θέματα συμπεριφοράς ή ντυσίματος συνήθως. Που κιοι γιωταδες συνεχιζαν τα ξανακανουν τις ιδιες βλακειες ξανα και ξανα λες και τα καναν επιτιδες για να σπασουν νεύρα κάποιου ή ωστε να εκλάβουν αυτη τη προσοχή του τυπου "κοιταξτε τα χαλια μου" "ειμαι κιεγω εδω"

Νμζω πως μετα απο 9μηνες και πρακτικα 5 στον εγγλεισμο (που να κανα και παραπανω δλδ) σου έρχεται μια συνειδητοποίηση γιατι δεν παμε μπροστα ως εθνος και σε κανεναν τομέα. Πιο κακοφτιαγμενο και κακοστημενο εργασιακό συστημα που να μπαζει παρανομία και αδιαφορια απο χιλιες πλευρες δυσκολα θα βρεις σε αλλη χωρα. Για να μη μιλήσω για τα σαπια και χαλασμενα οπλα και εξοπλισμο γενικα...ή τα σπασμενα παραθυρα με τη δικαιολογία του κορονα, ή την απειρη βρώμα που δεν απασχολούσε κανεναν μεχρι να τους φανε οι κοριοί..τοτε ξαφνικά "ωχ τι παθαμε, αλλα ναι ο διπλα μου φταίει για οοοολα ποτεεέ εγω" ΝΑΙ "Στρατος" κατα ταλα. Και δυστυχως πολλοι απ αυτές τις περιπτώσεις που συναντας εκει θα βγουν και στον εξω κοσμο με την ιδια συμπεριφορα και νοοτροπία που τους χειραγωγησε κιενυσχυσε αναλογα τη περίπτωση ο στρατός κάνοντας μετα τα ιδια και τρεις χειροτερα στην καθε "υπηρεσια" του μέλλοντος..
Σου δικαιολογεί γιατί συμπεριφέρονται πολλοι ετσι και στις δουλειες ή εχουν αντιλειψεις επιπεδου ΕΣ, ειδικα στο δημόσιο τομέα..αν κιεδω που τα λεμε ολη η χωρα ειναι φτιαγμένη μ'αυτη τη σάπια "λογικη", ο στρατος δεν θα ταν;

Νομιζω ο φραπες μαζι με μια πιπίλα δωρο θα πρεπε να νε οντος σήμα του ΕΣ χωρις πολλες υπερβολές. Τα αλλα σηματα δειχνουν αποστολες και νοήματα που δεν εκπαιδευεται ουτε ενδιαφέρεται και κανενας εκει μεσα να εκτελεσει ουτως η αλλως..δεν ειναι καν αντιπροσωπευτικά της (τσιρκο)καταστασης που επικρατεί. XD


Sorry για το σιχτιριλικι...αλλα προσωπικα ενιωθα σε μονημη βαση οτι ειχα γυρισει στον παιδικό σταθμό ή κ κτ χειρότερο. Απλα με μια γκαμα απο όλες τις ηλικίες. Πολλοί το βλεπαν σα φυσιολογικό βέβαια, ισως γιαυτο δεν μπορεσα να κανω και καμια φιλια εκει μεσα..εν τελει. Καλες οι πλακες αλλα κουραζαν μεχρι κιαυτες απο ενα σημειο και μετά...Οταν ηταν και του περιεχομένου που ηταν ειδικα.

social distance και παλυ social distance.

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από GhostPrince: 19 Μάιος 2021 - 01:09

フカフカ

#91723 ZeLiGa

ZeLiGa

    In Trance

  • Members
  • 542 Δημοσιεύσεις:
  • LocationLost in Time...

Καταχωρήθηκε 19 Μάιος 2021 - 08:47

No worries για την γκρίνια, το κράξιμο στον στρατό είναι πάντα καλοδεχούμενο.

 

Εγώ βλέπω τώρα 3 πολύ στενους μου φίλους που πήραν 2χρονη αναβολή και το πάνε για Ι5, και το πόσο εύκολο ειναι τελικά. Σκέφτομαι ότι, όποιο και να ειναι το ρισκο να σου κανει προβλημα στο μελλον το Ι5, και πάλι δεν άξιζαν οι 9 μηνες που 'χασα. ΟΚ, τώρα πάει, δεν είναι οτι το σκεφτομαι και τρελαίνομαι, αλλά δεν μπορώ να λέω ψέματα στον εαυτό μου ότι καλά έκανα που πήγα.

 

Δεύτερη συνειδητοποίηση είναι το πόσο λυπάμαι τους τύπους που έχουν επιλεξει μόνιμη καριέρα στον στρατό. Να είναι δηλαδή αυτό το πράμα όλη σου η ζωή.. Και στο λένε για καλό, ότι έχουν σίγουρη δουλειά. Μάλλον εκ των έσω δεν το καταλαβαίνεις το πόσο τρέλα είναι να ζεις έτσι. Δε στηρίζω την άποψη ότι πρέπει να δουλευεις για να είσαι ανθρωπος, αλλά σίγουρα από το να κάθεσαι 8 ώρες κλεισμένος κάπου και να κοιτάς τον τοίχο, καλύτερα να δουλεύεις όντως. Από την άλλη, επέλεξαν να μπούνε εκεί, fuck them.

 

Πω χαίρομαι που δεν έγινε με κάποια δύναμη να καταλήξω κάπου στις ενοπλες δυναμεις, ξέρω γω αν αποτύγχανα στα πάντα στη ζωή μου. Βέβαια 1) ακόμα και τότε θα μπορούσα να παραιτηθώ μετά από κάποια χρόνια και 2) ΠΡΟΦΑΝΩΣ δε θα το έκανα ποτέ αυτό.


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από ZeLiGa: 19 Μάιος 2021 - 08:48


#91724 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 19 Μάιος 2021 - 12:15

εγω παω για δευτερη αναβολη φετος αλλα έχω όντως καταθλιψη και αγχωδης διαταραχη λογω της ιδεοψυχαναγκαστικης μου διαταραχης.

 

αναρωτιεμαι αν θα καταφερω να παρω του χρονου την απαλλαγη ευκολα χωρις να χρειαστιε να περασω απο το στρατοπεδο.


wdasa.png


#91725 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 19 Μάιος 2021 - 22:26

Το αστειο μαυτα ειναι οτι αυτον που χει οντος προβλημα συνήθως δεν τον πιστευουν, ενω όλοι οι γιολο τις παιρνουν στη ζουλα τις αναβολες. Μαγικοι αυτοι οι γιατροι φανταροι στα Στεπ. XD
Καλη τυχη παντός.. και να χρειαστεί μια μερα θα νε μεχρι να πας στο στεπ να δεις την επιτροπή. Απλα θα φας τη τραγικη μερα στη μσπα που σου δίνουν ρουχα σακο κ μλκιες κ τρέχεις χωρις λογο για να δωσεις ξανα πίσω το αλλο πρωί ξερω γω..

Αν και αποκτας φασεις κ στιγμες για να θυμασαι...εν τέλει ναι κιεγω το μετανιωσα που δεν ζητησα 2χρονια αναβολη στην αρχη, αν κιαπτην αλλη κορονα ειχαμε αρα δν ξερω κατα ποσο με πήγε πισω ολο αυτο όντος. (Εχασα 2 πιθανές αιτήσεις για μεταπτυχιακα βεβαια λογο στρατου οπως και τη προθεσμία για δασκαλος εικαστικων) καλο 2022-23 τωρα για προκυριξη. Τεσπα οτι εγινε εγινε...
I5 στη τελικη αν δεν σε ενδιαφέρουν δουλειες που εχουν σχεση με φυλαξη ή ειναι σε δημοσιους φορεις ή υπουργειο δν νομζω να χεις θεμα σε κατι. Ψιλομυθος το ολο θεμα του ι5 αν κ καχυποπτοι κιεθνικιστες παντου υπαρχουν...το θεμα ειναι ποιος θα σε ρωτησει για τα τι και πως. Αρα καταλειγουμε οτι καλα εκαναν οσοι το κυνήγησαν προς τα κει. Σιγουρα θα μπορουσαν να ταν πιο επικοδομητικοι αυτοι οι 9μηνες απτο να τους πετάς μαυτο το τροπο.


Εδω στα λογια μου ερχεσαι, και υπηρχε τεράστια διαφορα μεταξυ στελεχων νεοδιοριστων ανθυπολοχαγών κτλπ με ατομα πιο μεγαλης ηλικίας και αξιώματος. Ξεκαθαρα καταλειγουν γρινιαριδες μίζεροι και ρατσιστες οι περισσότεροι ενω μπήκαν με τελειως αλλη ορεξη και αντιλειψη στα πράματα πιθανον. Και απο συζητήσεις κτλβαινεις οτι κιιδιοι χωρις να χουν μετανιώσει την αποφαση του οτι μπηκαν απαραίτητα, το απεχθάνονται το περιβάλλον και την ολη κατάσταση (Και λογικό δλδ)
Για προφανείς λογους πολλοι ξεκινανε και ασχετες σπουδες παράλληλα με το στρατό, που κακα τα ψεματα με τον ελεύθερο χρόνο που εχουν φτανουν σε σημειο που αν δεν ασχολείσαι και με αλλα πράματα καταλειγει μονοδρομος το να σαπισεις , νοητικά εστω, ακομα και για ατομα που ηταν πιθανόν "νορμαλ" στα νιάτα τους..

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από GhostPrince: 19 Μάιος 2021 - 22:27

フカフカ